Şimdi Ara

Evde internet hız rekoru! Hizmeti TurkNet veriyor. Helal olsun!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
1
Favori
1.848
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Şu ana kadar ülkemizde, evde internet kullanan kullanıcılar arasında en hızlı bağlantı gerçekleştiren evin videosunu paylaşmak istiyorum sizinle… Mesut Çevik test etmiş. Kullandığı hizmet tabii ki TurkNet!

İzlemenizde fayda var.

Link; Mesut Çevik Twitter’da: “Evde internet hız rekoru kırdık! Hem de Türkiye’de

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mertcan-39 -- 21 Nisan 2021; 16:53:11 >

• demekki istese 10 gbbit verebilir türknet (telekom hemen dava açar haksız rekabet diye)

• hızları vermesine veriyorlarda istanbulun dışında doğru düzgün hizmet verdikleri yok hatta istanbulda bile doğru düzgün yapılaşmaları yok, adam akıllı altyapısı olmadıktan sonra 50 gbps versin bi anlamı yok, zaten bir noktaya altyapı çekiyorlar altyapıdan kendilerinin haberleri yok iletişimleride çok zayıf kendi aralarında, altyapısı olana cidden çok güzel ama bu hayatta türknet gigafiber altyapısı kullanabilmek için çok şanslı olmak lazım  

• uzun süredir var linkteki 10gbps

https://www.superonline.net/kampanyalar/fiber-kampanyalari/10-gbps-isik-hizinda-fiber-internet-kampanyasi

ama upload 50mbps  

Alıntı

metni:
    kampanya kapsamında kullandığım bireysel fiber internet kapsamında aşağıdaki durumların bir veya birden fazlasının gerçekleştiğinin TURKCELL SUPERONLINE tarafından tespit edilmesi ve işbu kampanya kapsamında sunulan hizmetin tarafımca işbu Taahhüname’ye aykırı surette ticari amaç vs. şekilde kullanıldığına TURKCELL SUPERONLINE tarafından kanaat getirilmesi halinde TURKCELL SUPERONLINE’ın derhal ve yazılı bir bildirim yapmasına gerek olmaksızın tarafımı Kampanya’dan çıkarma ve tarafıma sunulan faydaları derhal durdurma hakkının bulunduğunu; bu durumda taahhütnamenin 10. maddesinin uygulama alanı bulacağını; i. Aynı anda bir modem üzerinden 30’dan fazla cihazdan internet bağlantısı yapılması ii. Aynı anda 30’dan fazla eş zamanlı/paralel internet erişimi yapılması iii. İndirme yönünde aylık 5 TB ve yükleme yönünde aylık 500 GB’tan fazla internet tüketimi yapılması

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi e_capkan -- 21 Nisan 2021; 21:28:4 >
  • e_capkan kullanıcısına yanıt

50 ne ya 200 falan olsaydı bari :D

• Artık böyle PR kimse inanmıyor.. TurkNet önce müşteri memnuniyeti önem versin..

• erkaninn59 kullanıcısına yanıt
    Merhaba, gigafiber altyapı çalışmalarımız İstanbul, Ankara ve İzmir'in bazı ilçe ve mahallelerinde yapılmaktadır. Her geçen gün bölgelerimizi genişleterek devam ediyoruz. Dilerseniz il, ilçe ve mahalle bilgisini benimle paylaşmanız durumunda notlarıma ekleyerek proje ekibimiz ile paylaşacağım. Gelen talep adetleri proje önceliklendirmede etken oluyor.
  • mrtgfb M kullanıcısına yanıt
    Merhaba, yaşadığınız memnuniyetsizliği benimle paylaşmanız durumunda size yardımcı olacağım.
  • istese verirler yaparlar ama nerde bizde 8 mbs adsl kullanma devam :) inşALLAH bize nasip olur

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Onun küsüratını bile alamıyoruz..

10 Gbit bağlantıya 50 Mbit upload tanımlayıp 5 TB indirme 500 GB yükleme kotası koymak da ancak Türkiye'de olur.   Aylık ücreti zaten 10.000 TL.  

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hitokiri_johndoesai -- 23 Nisan 2021; 10:29:21 >
  • Bağlarsın metro etherneti.

Jahrein'e de güzel internet veriyorlar.

Ben kendi tecrübelerime insanların tecrübelerine bakarım. Ortada hizmet falan yok rezillik var.

• Şahsen ortada konu açılacak bir durum görmüyorum. Ne yani fiber kablo diye bir şey var. Bu sadece ABD'ye özel olmadığına göre herhangi bir ISS istediği kişiye DC'den kabloları döşer ve 10Gbps hızı çok rahat sunabilir. TurkNet veya KartNet fark etmiyor. Reklam yüzü için MÇ'i kullanmışlar, hiç şaşırmadım. Seyredeceğim yönde bir yayın yapmıyor. ISS reklamı yapılmasına karşı değilim ama bunun basit daha doğrusu ucuz yapılmasına karşıyım. Router konusunda da bayağı bir reklamını yapmış. İşin aslı o fiyatlara çıkacak birisi için Asus en son tercih edilecek markalardan biri bence. Araştıran, uzmanlarına soran görecektir zaten.

Zamanında Snazzy Labs kanalının videosunu seyretmiştim. Bu konuda birçok şeyi açıklığa kavuşturmuştu. 1000 kat daha iyi bir video, açın seyredin. Bu çağda hala İngilizce anlamayan varsa da kendini geliştirsin, zamana ayak uydursun bir zahmet.

Bahsettiğim gibi firma reklamı olabilir ama video'nun içerisindeki bilgiler ucuz kalmamalı. Yoksa klasik YT TR içeriğinden öteye gidilemiyor.

Ben kablonet kullanıyorum 5 mbit uploada rağmen 500 GB uploadi geçiyorum

• TT hala bana 100ken 60 70 versin adamlar uçuyor

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.