Şimdi Ara

Eski Model Premium Üst Segment Takıntısı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
86
Cevap
4
Favori
2.974
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar bende böyle bir takıntı var ve biliyorum ki yalnız değilim bu konuda.Memleketteki araç fiyatları malum yürüyen 4 tekere

40 bin istiyorlar hal böyle olunca eski kasa e ve f segmenti araçlara bakarken buluyorum kendimi sürekli ve hepinizin tahmin edeceği

gibi birçoğu güncel c ve d sınıfının kalite ve konforunun üstünde.Fakat bu araçlar premium marka ve 10 15 yıllık olduğundan parça ve

servis maliyetleri çok düşündürüyor beni.Misal şöyle bir S Classı bir E Classı veya bir M5 i yürütmenin aylık maliyeti kabaca ne kadardır

kullanan eden varsa birşekilde tecrübelerini paylaşmasını rica ediyorum çünkü gerçekten kabul edilebilir seviyelerde ise ben artık bu ülkenin

şu saçma sapan vergi sistemiyle uğraşmak istemiyorum.80 90 bin lira verip 0 araba alıyorsun bindiğin araba ne c sınıfı boşline

zevk alıyor musun yok eee ne anladım ben bu işten.Her ay beni servise sokmayıp ustalarla akraba yapmıyacaksa ben artık rotayı

bu tür araçlara kırıyorum .Lütfen özellikle bu yaşlarda bu tür araç kullananlar tecrübelerini paylaşırsa çok memnun olurum,saygılar...

Ekleme:M5 çok uç bir örnek oldu asıl kastetmek istediğim sürüş zevki veren araçlardı bunun yerine 5 serisi veya a6 koyun siz en iyisi..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gladyator] -- 24 Ocak 2016; 1:52:02 >

• Temiz araba ustalarla akraba yapmaz. Ama m5 çok uç bir örnek. M serisi bambaşka. Giderleri çok fazla olabilir. Ama s serisi e serisi gibi araçların temizlerinden alırsanız rahat rahat binersiniz. Tek sorun yakıtına katlanmak.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • cesmuru kullanıcısına yanıt
    M5 konusunda haklısın performans aracı olduğu için e ve f segmenti araçlarla aynı kefeye koyulamaz ama bu tür araçlarda isterse
    çizik olmasın yıllık bakım diye birşey var ve arıza çıkarma olasılığı fazla bu tür durumlarda ne kadar masraf çıkartıyor asıl öğrenmek istediğim bu
  • M5 ve muadili araçlar günlük kullanılacak araçlar değil, böyle bir aracın yanında mutlaka ikinci bir araç olmalı.
    Normal bir E segment araç alırsanız E veya 5 serisi gibi, arabaya hakkettiği gibi orjinal parcalarla bakarsanız vergisi, kaskosu, sigortası lastiği ıvır zıvır derken 7-8bin tl yıllık bir maliyet olur. Tabii araba sürpriz bir büyük arıza çıkarmazsa.

• quote:

Orijinalden alıntı: allstar34

M5 ve muadili araçlar günlük kullanılacak araçlar değil, böyle bir aracın yanında mutlaka ikinci bir araç olmalı.
    Normal bir E segment araç alırsanız E veya 5 serisi gibi, arabaya hakkettiği gibi orjinal parcalarla bakarsanız vergisi, kaskosu, sigortası lastiği ıvır zıvır derken 7-8bin tl yıllık bir maliyet olur. Tabii araba sürpriz bir büyük arıza çıkarmazsa.

Dediğiniz fiyat bence yıllık bazda çok iyi aylık ortalama 650-700 liraya denk geliyor ve kaskoyu sigortayı düşersen arabayı yürütme maliyeti

4 bin civarı olur s classa bindikten sonra o da oluversin
  • Araç 10 yaş üstü olacağından kaskoyu unutun önce.günümüzde örnek olacak olursa e200 komp.avangarteler hala çok tutuyor.kullanmak nasip olmadı ama oturdum 2 defa içine.gerçekten buram buram kalite kokuyor.tabi kullanan dostum LPG ile kullanıyordu ,o kütledeki araba haliyle fazla yakar.onun dışında pek eski mi bilmem ama e270 cdiler de piyasada epey var,hatta alan satmıyor

• Ölücüler konuyaaaa.

Yanlış anlamayın eski araba savdası bambaşka bi şeydir sonuna kadar saygı duyarım ama malesef konunuz ölü antikacılar tarafından amacından saptırılacak.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • W211 E serisinin efsanesidir alablirsin parçası ustası bol herşeyi var ama diğerleri çok uç örnek.
  • dostum 5.20 i yada dizel al otomatik almassan eger tek korkun akışmetre olur birde elektırıklı koltuklar calışmayabilir.....akışmetre 350 tl ....koltuk tamiri 200 yada 300 tl dir....ama otomatık istersen 2bin tl ye tamir olur 5 yıl sorunsuz binersin....lpg de 350 kr yakar....lpg siz hiç ölçmedim ama 2. sınıf vatandaş gibi hisssettim lpg de alışveriş magazalarına gırememek beni üzüyor....
  • Syi boşver. Mde çok yakar cebe giren zevkten adamı delirtir. Premium araçlar arasında o model yıllarındaki e gerçekten iyi araçtır. Hem hala şık bir görüntüsü var hemde zamanın teknolojisinden geride kalmış bir araç değil. Ne c serisi gibi küçük, nede s serisi gibi hantal ve büyük. Tam kıvamında mercedes kalitesi ve algısı. Mercedes konforunu günümüzde dahi yaşatabilen araç.

• quote:

Orijinalden alıntı: cooLpapa

W211 E serisinin efsanesidir alablirsin parçası ustası bol herşeyi var ama diğerleri çok uç örnek.

Cidden efsane ama bu yüzden hala piyasası yüksek

• Gladyator] kullanıcısına yanıt
    ben e46 ya maximum yapabildiğim masraf 10.500 tl tuttu lastiğinden aküsünden trigerinden benzin pompasından freninden bujisinden v kayışından üst kapak rektefiyesinden sübap değişiminden komple motor conta değişiminden şamzıman motor takozlarından aklına gelen ağır bakım ne varsa sıfır arabadaki 2 yıllık değer kaybına 100 bin sorunsuz gideri olan d segment aracım oldu. bir f segmente taş çatlasın aynısını yaptırmak dahil 20 bini geçmez. ben birde çok pimpiriğimdir. mesela yeni fren disk ve balataları değiştirdim brembo yaptım lastikler yokohama idi prelli p7 olsun diye değiştirdim buna rağmen hesap ortada kullandığım tüm parçalar orjinal yan sanayi kullanırım düşüncesine girerseniz direk bu işe girmeyin derim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rozetmen

Araç 10 yaş üstü olacağından kaskoyu unutun önce.günümüzde örnek olacak olursa e200 komp.avangarteler hala çok tutuyor.kullanmak nasip olmadı ama oturdum 2 defa içine.gerçekten buram buram kalite kokuyor.tabi kullanan dostum LPG ile kullanıyordu ,o kütledeki araba haliyle fazla yakar.onun dışında pek eski mi bilmem ama e270 cdiler de piyasada epey var,hatta alan satmıyor

neden 10 yaş üstüne kasko yapmıyorlar veya hiç yaptırmaya gittiniz mi ? ben bir sürü firmadan 12 yaşındaki aracım için teklif aldım ?
  • W211 en mantıklısı

• 2000 Model E200 Kompressor sahibiyim. 0 Km olarak aldık. Aracın faturası, sipariş formu, opsiyon listesi, garanti süresinceki ve sonrasındaki bir takım faturaları dahil evde dosya içinde durmakta. 10 aydır kapalı garajda saklıyorum kendisini. O süre haricinde hep aktif kullanıldı. Bakım haricinde aşırı uğraştırmadı beni. Keyif, rahatlık ve içine kurulma açısından rakipsiz bir araç. Güncel W212 kumda oynasın. (O araca da sahibim.)

• Benzer bir düşünce ile 99model Lexus rx aldım. En küçük bir memnuniyetsizliğim yok. Yürütme maliyeti olarak da yeni c segmentindeki arabalardan fazla değil. Hatta benzinlilerden daha uygun.

• Ayni dusuncedwyim.W211 mercedes almistim 1 ay kullanamadan pert oldu.Su anda e39 525 var 2002 3 ay oldu beklenmedik dun 700 tl lik masraf ettim.Hava hortumlarinin neredeyse tamami catlak cikti.Yas itibari ile plastik aksam bakim isteyecek.1 yil icinde belli olur.Sigorta vergi genel bakim lastik derken aslinda azimsanacak meblalar degil ama 40 e ne alinabilir ki? Aeaci 50 bine almis gibi dusunup 10 binde kenarda tutak yeterli olacaktir.

• Eniste superb 2014 mod. alacak adam 90.000TL para ayirmis. Ama aklinda da e60 bmw de var 2008 model 88.000E buldu bir tane bakalim ne yapacak hangisini alacak. Baba kalsa e60 derim ama bozmus kafayi km ile. Biri 10.000de biri 120.000de

• Bu tarz eski araçları almak için, nispeten motordan az da olsa anlamak gerek. Sesinde yağından vs.

M5 Almazdım, diğer Mercedes'leri de ilk sahibinden yaşlı ton ton bir amcadan gözüm kapalı alırdım.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu tarz arabalarin ne kadar cok sorun cikardigina inanamazsiniz. Sanayiide idareten cozumler uygularsanizsadece birkac ay idare ediyor ve sonrasinda ayni yerden gene sorun veriyor.

Bu arabalardan alacaksaniz 3 5 fazla vereceksiniz belki ama ilk sahibinden yetkili servis bakimli alacaksiniz. Sanayiiye dustu mu bir kere araba iflah olmuyor. Ne yapsan bos.

Bu tarz arabalarda lokal boya kaza aramayacaksin. Onemli olan motoru sanzumani bakimli olsun cok ciddi kazasi olmasin yeter. Sasi saglam kaldiysa alinir. Ama onemli olqn motor sanzuman. 2. Elini 50 bine bile alsan motor indi mi 30 bin sanzuman indi mi 20 bin lira masrafi var. Elektronikten hic bahsetmiyorum.

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.