Şimdi Ara

Range Rover Sport 2.7 TDV6 hk.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
15.898
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaslar 2006 model borusandan sıfır şanzıman sıfır sandık motor atılmış bir range var almayı düşünüyorum bu aracı kullanan, sahibi olan varmı aramızda bilgi almak istiyorumda.

• 2016 modeli iki yıl kullandım
    Ne lazim
  • quote:

Orijinalden alıntı: birgarip2019

2016 modeli iki yıl kullandım
    Ne lazim
    Bahsettiğim araç ile sizinki çok tutarlı olurmu bilmiyorum ama yakıt ve bakım maliyetini merak ediyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: Majorca

Bahsettiğim araç ile sizinki çok tutarlı olurmu bilmiyorum ama yakıt ve bakım maliyetini merak ediyorum
    Bu araçların en büyük sorunu Air süspansiyonlari. Sürekli arıza verir. Kompresörlerinde sıkıntı var. Ona baktırmadan almamakta fayda var.
    Sürekli motor arızası da verir. Bol bol yolda kalmışlığım vardır.

Sizin aradığınız araçlarda da bu problem var.
    Onlarda ufak dokunuşlarla makyajliyorlar. 7-8 yil gençleşiyor araba. Alırken öyle bir şey almanızda fayda var.

Gerçi bir anlamı olmayacak ama yakıt tüketimi atayım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi birgarip2019 -- 15 Eylül 2019; 20:39:44 >

• Ocağına incir ağacı diker!
  • birgarip2019 kullanıcısına yanıt
    2016 model nasıl böle çok arza verio kafayı yer insan
  • 26_____ kullanıcısına yanıt
    Duyduğum kadarıyla çok arıza veren araçlardan.
  • Bir yakınımda land rover 2013 discovery 4 3.0 sdv6 var yakıt olarak 10l/100km arıza olarak ise temizini denk getirirsen üzmez aynısının makyajsızı fazla masraf açtığı için satmıştı buna masrafsız biniyor şu ana kadar
  • Geçen haftalar bizde aynı şekilde 2.7 2005 alıcaktık 170binde ve cok temizdi.Fakat gerek servisteki tanıdıklara gerek baska ustalarımıza sordugumuzda motorun ne zaman gidecegi belli olmuyormuş.Hatta sıfır sandık motorlarda bile kilometre garantisi vermiyorlar.Bildiginiz saatli bomba.Keza şanzımanları da öyle.Sandık motorda işçiligiyle beraber 60a yakın bilginiz olsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 26_____

2016 model nasıl böle çok arza verio kafayı yer insan
    Sıkıntıli.
    Bunlarin sandık motorsuzu yoktur. Mutlaka sandık motor takılmış olur.
    Zırt pırt, süspansiyon arızası, motor arızası, stop et çıkardı.
    Yolda çok kalırdım.
    Şirketin kiraladığı arabalar olduğu için de çokta onemsenmiyordu. Kiralama firması aranıyordu, çekici ve yedek araç geliyordu.

Teknik oto iyi para kazanmıştır. Garanti kapsamında da yapıyor olabilir. Tefferuatini bilmiyorum.

Bu arac niye alınır bende anlamış değilim. Normal binici için mantiksiz. Şekilciyim, param var diyorlarsa bilemem.

dağ bayır gezerim, ofroad yaparım gibi gibi Hobi amaçlı alinack bir arabada değil.

İsimiz arazide olduğu için de biliyorum,

Arazi performansi da çok iyi değildi.

Rubicon bunun içinden geçer.

• birgarip2019 kullanıcısına yanıt
    Hocam efsane pahali anlamadim sanirim almandan vazgecmemek gerek benim cok hosuma gidio 2006-2007 si bile karizma
  • Bir arkadaşımın land rover servisi vardı. Çok geçmeden 3. Dükkanını açtı öyle söyleyeyim
  • sadece motor şanzımandan ibaret değil elektronikler de var çok dikkat etmek gerek. tamir edilemez
  • Uzak bir yere gitmek istiyorsan land rover al, gidip de dönmek istersen land crusier al derler
  • Yorumlarınız için teşekkürler arkadaşlar genel olarak kanı olumsuz yönde görünüyor
  • alperdgal A kullanıcısına yanıt
    Çok tamirat tadilat izler gördüm seni.
  • çok yakın arkadaşımda var. 4.4 vogue autobiography 2013 yanlış hatırlamıyorsam. Aracı 400 bin liraya aldı. 100bin km de idi. yaklaşık 6 aydır falan kullanıyor. araçta far motoru bozuk sadece aldığından beri o sorun var. Onada 13bin lira para istediler. Motoru saat gibi maşallah..
    taktire şayan 0-100 hızlanması var. ortalama 10lt yakıyor sakin kullanımda.

tavsiyem alırsan 4.4 al. vogue al. benim nefesim yetmez dersen bulaşma sakın. tabi dediğim motorun vergisi baya tuzlu... kasko zaten vergisi kadar...

bunlarda birde kronik kapı düşmesi var aklında olsun. Kapılar fazla ağır ayar yaptırman gerekebilir aldığın araçta...

bir arkadaşın dediği gibi eski araç alacaksan makyajlı al. içleri zaten aşağı yukarı aynı kütük gibi araba.
  • Bu tür araçları zenginler alır güzel bir ezer 3-5 yıl sonra sorunları başlayınca satar özellikle Range Rover'da titiz kullanılmamış bir araç değilse sorunları çığ gibi büyür kaldı ki çoğu araç 250-300k km'de sandık motor ya da motoru işlem görmüş oluyor. 2015 modelinin bile yatak sardığını gördüm ve özel servis fiyatları çok pahalı. Çok güzel araçlar fakat üzer
  • Amörtsör takozlarına baktırıp al hocam, şanzıman-motor kadar para yer amörtsör takozları.
    Bi de airmatic kompresörü sağlam mı değil mi ona bakmak lazım
  • Zenginlik yads özentiden değil çok beğendiğim bir araç olduğu için almayı düşünüyorum
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.