Şimdi Ara

En tasarruflu araç hangisi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
0
Favori
1.277
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba. İnternet üzerinden araştırdığımız zaman birçok sonuç çıkıyor en az yakıt yakan araç, en düşük fiyatlı araç vs.
    Peki en az 100.000km yapacağımızı varsayarak fiyat, yakıt (benzin,dizel,lpg), bakım (araç marka modellerine göre bakım periyotları 10.000-20.000 km ve fiyatları değişiyor), vergi, lastik, yedek parça, satış fiyatı ve kolaylığı vs. gibi birçok değişkeni baz alarak en tasarruflu araç modeli hangisidir. Öneri ve tecrübelerinizi paylaşırsanız sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi empty1984 -- 24 Eylül 2016; 1:13:56 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Düşük hacim dizel b sınıfı araçlar. Ör:corsa, polo, fiesta, 208, belkide mpv 2008.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hatcback araçları arkadaş sıralamış ben de sedanları yazayım.

Söylediğin kriterleri içerisinde sana tam hitap edecek araba symbol nam-ı diğer eşek. Al tepe tepe bin çok kaçar az yakar. 1.5 dci motorun gücüyle hafif kasa birleşince gayet atak bir araç oluyor yakıtı da kokluyor. Parçası ucuz bakımı gene normal olur dizel olduğu için.

Yine 1.3 linea, symbol'e göre baya bi konforlu sayılır, yakıtı koklar gene. Ama 1.3 hacim o kasayla birleşince gitmeyen bir tosun kullanıyosunuz. Hantal olması sorun değilse binebilirsiniz.

Hem biraz konfor hem de atak olsun derseniz Citroen C-Elysee. Parçası muhtemelen diğer ikisine göre pahalıdır ama kullanması yukarıdaki iki araca göre çok daha keyifli.

Zaten bu üç araçta hem şirket filolarında hemde araç kiralama firmalarında kullanılan araçlar hepsi ekonomiktir. Benim tercihim celysee'den yana. Eskimiş görüntüsünü saymazsak 1.6 linea urban da alınabilir derim. Uzun yolda 120km ve hızlarda linea celysee'ye göre daha çok güven veriyor. Celysee kompak sedan olduğundan hafif bir araç yüksek hızlardı yol tutuşu pek iyi değil gezinme yapıyor hafif.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DaYWaLkeR -- 24 Eylül 2016; 1:25:55 >

• TESLA !
  • Babamda citroen c elyse var şu an bende de yeni astra 1.6 dizel otomatik şehir içi aynı yakıyoruz uzun yolda hızlı giderse benden daha çok yakabiliyo . Şu an arkadaşlardan filan da gördüğüm motor gücü şanzıman olarak en iyi yakan araç astra. Citroen C4 ü bile geride bırakabilir

• Golf 1.2 Tsi

Şaka bir yana, Benzinli olarak 1.0 İbiza, Egea 1.4 Fire, Corolla 1.33 gibi. Lpg'ye uyumlu olduğu için. Dizelde 1.5 dCi, 1.3 Multijet iyidir.

• Yayan tabanvay

• İnternette yaptığım tüm araştırmalar sonucu polo 1.2 tdi bluemotion en az yakıy yakan araç olduğu sonucuna ulaştım ancak diğer bahsettiğim değişkenleri (vergi, bakım periyot ve masrafları vs.) henüz kıyaslayamadım.

• renault clio 1.5 dci ile hem süper tüketimlere imza atar hem de ucuza bakım yaptırırsınız. Hemde bakım aralıklarıda uzundur.
  • daçya logan 1.2 16v

• quote:

Orijinalden alıntı: ufuk-34JD58

daçya logan 1.2 16v

Easy r şanzımanlı yeni dacia loganlar 2017 de geliyormuş hocam ne diyorsun bu işe

• quote:

Orijinalden alıntı: sarı arıza lambası

quote:

Orijinalden alıntı: ufuk-34JD58

daçya logan 1.2 16v

Easy r şanzımanlı yeni dacia loganlar 2017 de geliyormuş hocam ne diyorsun bu işe

logan mcv gelirse bize yaramaz sembol olarak gelirse zaten çok pahalı gelir,şu anki stepway otomatik daha mantıklı.

• multijet
  • Donald Draper kullanıcısına yanıt
    renault clio 1.5 dci çok çeşidi var.
    20-25 bin arasında hangi modeli daha iyi onun.

Alize (335)
    Authentique (652)
    Authentique Edition (22)
    Connect (5)
    Dynamique (85)
    Executive (23)
    Expression (284)
    Expression Plus (1)
    Extreme (148)
    Extreme Edition (31)
    Fidji (14)
    GT Line (14)
    Icon (371)
    Joy (189)
    Night & Day (22)
    Tom Tom Edition (6)
    Touch (114)
  • quote:

Orijinalden alıntı: asım2

renault clio 1.5 dci çok çeşidi var.
    20-25 bin arasında hangi modeli daha iyi onun.

Alize (335)
    Authentique (652)
    Authentique Edition (22)
    Connect (5)
    Dynamique (85)
    Executive (23)
    Expression (284)
    Expression Plus (1)
    Extreme (148)
    Extreme Edition (31)
    Fidji (14)
    GT Line (14)
    Icon (371)
    Joy (189)
    Night & Day (22)
    Tom Tom Edition (6)
    Touch (114)

hocam o bütçeye ancak clio 3 hb 1.5 dci authontique ya da expression alınabilir
  • Polo 1.2 blue. Punto 1.3 mjet. clio 1.5 dci. Bu araçlar arasında kaldım açıkcası bu araçların triger masrafı varmıdır. Yani zincirlimi kayışlımı? Bakım periyot ve masrafları hangi aralıktadır acaba?

• Bisiklet

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • tüplü izmitli ayten al sana o gider

• Ahmeturan A kullanıcısına yanıt
    Ufak bir yanlışı düzelteyim : mpv sınıfı 5008, c4 Picasso, c max tarzı araçlardır.

• Bende clio var sanırım en masrafsızı bu araç... 60 binde aldım 145bin km de şu an... 6 senedir kullanıyorum...

Değişenler 15bin km de bir yağ yağ filtresi 80tl
    30bin km de bir hava filtresi mazot filtresi + yag ve yag filtesi 150tl
    kafama eserse polen filtresi 10 tl zaten
    balatalar 60binde ve 125binde 1 er kez değişti 100+100 lira toplam 200 lira
    1 sefer akü değişti 90 bin km de varta aldım oda sanırım 180 lira falandı ozaman tam hatırlamıyorum şu an 145binde
    1 sefer çıkma lastik aldım bedava (kaskodan tek lastik parası almıştım)
    140 binde lassa impetus revo2 plus lastik aldım 750 liraya...

480 lira yağ ve yağ filtresi + 200 lira hava filtresi mazot filtresi +200 lira balatalar +180 akü +750 lira lastik

85bin km kullanmışım eşek gibi 1810 lira sarf malzeme giderim var...

araç 120 km hızda 5.1 lt yakıyor
    90 km hızda 3.7 lt yakıyor

şehir içi bir depo 750-800 km götürüyor

Çok komik ama kasko trafik zamlı tarife 1200 liraya yaptırdım...

Baskı balata daha değişmedi araçtaki herşey orjinal.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sissil -- 27 Eylül 2016; 9:53:36 >

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.