Şimdi Ara

S60 ama hangisi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
5.416
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar şu an kullandığım 2003 Passat 1,9 TDI aracımı satacağım ve bir Volvo alacağım fakat benzinli mi yoksa dizel mi alacağıma bir türlü karar veremedim. 45.000 civarı bütçem var, benzinli alırsam 2006-2007 alabiliyorum dizel alırsam 2005 model alabiliyorum. Benzinli daha ucuz fakat benzin daha pahalı, dizel aracın yakıtı daha hesaplı fakat kendisi benzinliye nisbeten daha pahalı.

Başka araç düşünmüyorum arkadaşlar, bu ikisi arasında ne dersiniz?

2007 benzinli S60 mı? Yoksa 2005 Dizel S60 mı?

• yıl içinde çok kilometre yapıyorsanız dizel tavsiye ederim..
  • 0 km S40 dizel de alalbilirsin o paraya.
  • S40 kesinlikle almam, passat'ın konforunu, ferahlığını çok ararım.

Yılda kaç km yaptığımı söylemeyi unuttum, yılda ortalama 15.000 km yapıyorum.

Bir de arkadaşlar bu araçların yakıt değerleri hakkında bilgisi olan var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: altinok

S40 kesinlikle almam, passat'ın konforunu, ferahlığını çok ararım.

Yılda kaç km yaptığımı söylemeyi unuttum, yılda ortalama 15.000 km yapıyorum.

Bir de arkadaşlar bu araçların yakıt değerleri hakkında bilgisi olan var mı?

eğer 45 bin nakitin varsa üzerni biraz daha tamamla kredi falan çek dizel al hertürlü çıkartır parasını

dayımda 5.28 vardı e39 kasalardan oda yılda ortalama 15bin falan yapıyordu haftada 100liralık benzin alırdım diyordu şimdi sattı 2009 megane aldı 110luklardan nezman mazot aldığımı unutuyorum diyor. 3 haftada 100 liralık alıyor şimdi ayda 300 boşa gidiyordu neredeyse
  • S40 Passat'in muadili degildir, bakmaniz gereken arac S60 ancak S60'da da arka koltuklardaki diz mesafesi biraz rahatsiz edebilir Passat'tan sonra ama cok da kotu degildir. Volvo'daki dizel motor oldukca basarili bir motor, 2.4 D5 - 5 silindirli. Turkiye sartlarinda dezavantaji vergi diliminin 2.0 - 2.5 litre araliginda olmasi. XC90'da da ayni motor kullaniliyor ve o kasada bile sehir ici/disi ortalamasi 9-10 litre arasinda (otomatik sanziman ile); Bu degerler XC90 kullanan bir arkadasimin degerleridir. S60 degerleri tahminen bunun en az bir litre altinda olacaktir.

Benzinlilerin buyuk kismi bildigim kadariyla 2.0 litre ve turbo. Yakit tuketimi ozellikle sehir icinde yuksek olacaktir (yogun trafik ortaminda yaklasik 13-14 litre) Uzun yolda makul degerlere iner diye dusunuyorum.

Yalniz bildigim kadariyla 2005 ve 2007 S60'lar arasinda motor haricindeki donanimlarda bayagi farklar var.

Bu arada eklemeden edemedim, benim de bir sonraki aracim S60 dizel otomatik veya XC90 dizel otomatik olacak. Sartlar itibariyla fiyatlari cok da abarti degil Avrupa ulkelerinde. Ikinci el S60'lari 15-20 bin euro, XC90'lari da durumuna gore 20-25 bin euro araliginda almak mumkun. Tek dezavantaj yillik kasko degerleri.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SilverBlue -- 4 Mayıs 2010; 12:32:24 >

• quote:

Arkadaşlar şu an kullandığım 2003 Passat 1,9 TDI aracımı satacağım ve bir Volvo alacağım fakat benzinli mi yoksa dizel mi alacağıma bir türlü karar veremedim. 45.000 civarı bütçem var, benzinli alırsam 2006-2007 alabiliyorum dizel alırsam 2005 model alabiliyorum. Benzinli daha ucuz fakat benzin daha pahalı, dizel aracın yakıtı daha hesaplı fakat kendisi benzinliye nisbeten daha pahalı.

Başka araç düşünmüyorum arkadaşlar, bu ikisi arasında ne dersiniz?

2007 benzinli S60 mı? Yoksa 2005 Dizel S60 mı?

Ben sizin yerinizde olsam dizel mi- benzinli mi kıyaslaması yerine ,tercihimi az km’li ve daha genç araç yönünde kullanır ve 2007 az km'li bir benzinli bakardım.
    Genelde dizeller daha pahalı, daha yüksek km'li oluyor. Bu sebeple aynı paraya daha yaşlı ve yüksek km'li bir dizel alınabiliyor.
    Çok yaş ve yüksek km sizi ister istemez servis bağımlısı yapacaktır. Bu da dizelin yakıt ekonomisinden gelen artıyı servise bırakmanıza yol açabilir.
    Zaten S60 bakıyorsanız, en düşüğü 180 bg, 2.0 turbolu bir araba bakıyorsunuz demektir, pek de fazla yakıt ekonomisi beklenemez diye düşünüyorum.

Bir de yanlış değerlendirmiyorsam, benzinli S60’larda donanım daha yüksek oluyor. Ama bu benim rastladıklarımda mı ya da genelde mi öyle tam bilmiyorum.

Sizin için kullanma kılavuzundan tüketim tablosu sayfasını ekledim. Ben sabit 90-110 km hızla kullandığımda (CC ile giderken), katalog değerlerini yakalayabiliyorum. Dolayısı ile mertebe olarak kabul edebilirsiniz.
    Tabloda benim aracımın 10.2 lt olan ortalama tüketimi, bende 8 lt (şehir dışı) ve 13-15 lt (tam şehir içi) olarak gerçekleşiyor. Diğer modeler için benzer bir orantılama yapabilirsiniz.

Volvo bölümünde de S60'la ilgili faydalı bilgiler var .http://forum.donanimhaber.com/m_27944013/tm.htm

S60 ama hangisi?

S60 ama hangisi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi volkan.d -- 4 Mayıs 2010; 13:44:57 >

• Arkadaşlar benim bahsettiğim 2005-2007 modellerde en üst donanım "Sport" en düşük donanım ise "Businnes" değil mi? Bakıyorum adam Sport diyor, koltuk ısıtma yok, elektrikli koltuk yok, sunroof yok. Businnes diyor ama dediklerim var, ya yazanlar tam olayı bilmiyor yada bu volvo s60 donanımı Passat gibi net değil. Benim passat'da highline dedin mi ne olduğu bellidir, ne aşağı ne yukarı. Kafam bu donanım işine karıştı açıkçası.
  • Arkadaşlar bir de şunu merak ediyorum, s60 dizel ile audi/vw grubunun kullandığı 1.9 Tdi motorlar hakkında ne dersiniz, ara hızlanmalar falan nasıldır?
  • Volvo'nun donanimlari bellidir... Bussines < Premium < Sport Ilan verirken yanlis yazan cok oluyor. Bende hep karsilasiyorum "full +full" yaziyorlar bi bakiyorsun ne xenon far var ne sunroof var.

Su ilandaki araci iyice kontro lettirmek lazim, eger tanidiginiz usta/servis problem yok derse bence kacirilmayacak firsat.
    http://www.sahibinden.com/volvo_s60_d5-21WQQaXQQ23755649WQQpXQQdisplayitem

Mersinden, marastan falan birsuru ilan var ama onlara temkinli yaklasmak lazim. Dogu illerinde satilan mazotun kalitesi belli... Hep kotu mazot yiyen motor bi zaman sonra elinizde patlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: yyayman

Volvo'nun donanimlari bellidir... Bussines < Premium < Sport Ilan verirken yanlis yazan cok oluyor. Bende hep karsilasiyorum "full +full" yaziyorlar bi bakiyorsun ne xenon far var ne sunroof var.

Su ilandaki araci iyice kontro lettirmek lazim, eger tanidiginiz usta/servis problem yok derse bence kacirilmayacak firsat.
    http://www.sahibinden.com/volvo_s60_d5-21WQQaXQQ23755649WQQpXQQdisplayitem

Mersinden, marastan falan birsuru ilan var ama onlara temkinli yaklasmak lazim. Dogu illerinde satilan mazotun kalitesi belli... Hep kotu mazot yiyen motor bi zaman sonra elinizde patlar.

Linkini verdiğiniz ilan benim de Yer İmlerimde ekli. Takipteyim.

• Arkadaşlar en sonunda aradığım aracı buldum.

http://www.dod.com.tr/VehicleCard.aspx?vehicleID=271408

42.000 TL fiyata anlaştık. Parayı verdim ama aracın vizesi yokmuş, cuma gününe randevu aldık vizesini de onlar yapacak.
  • quote:

Arkadaşlar en sonunda aradığım aracı buldum.

http://www.dod.com.tr/VehicleCard.aspx?vehicleID=271408

42.000 TL fiyata anlaştık. Parayı verdim ama aracın vizesi yokmuş, cuma gününe randevu aldık vizesini de onlar yapacak.

Aracınız hayırlı olsu şimdiden.Km si azıcık fazla gibi geldi bana

• aracınız hayırlı olsun . araçta değişen boya varmıydı
  • quote:

Orijinalden alıntı: ALOK

aracınız hayırlı olsun . araçta değişen boya varmıydı

Teşekkür ederim, araçta değişen yok, boya ise arka tamponun solunda var.
  • Süper bir seçim olmuş. C sınıfı benzinli düz bir araba alacağınıza böyle dopdolu ve performanslı bir araç daha mantıklı. KM fazla değil bence.250-300 bine kadar gider en az.

DOD olduğu için de güvenilir.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.