Yarbay
13 Haziran 2008
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
37 üye
Görüntülenme
Toplam: 721 (Bu ay: 1)
Gönderileri

Güncelleme: 22.12.2021

Tekrardan merhaba,


15 Ekim'de ikinci celse görüldü. Bilirkişi incelemesi için bir atama yapıldı. İkinci bir rapor çıktı. Bu raporda da aracın ayıplı olduğu yazıyor. Avukatımla görüştüğümde şu an için herşeyin yolunda olduğunu iletti. Sonraki mahkeme gelecek ay :)


Arkadaşlar selam,


Başımıza gelmez demeyin. O kadar dikkat etmemize rağmen bizim de başımıza göz göre göre bir OTO GALERİ vakası geldi.


Maalesef arızalı bir araç ile başım dertte. Önce olayı tüm detayları ile anlatmak istiyorum.


08.11.2020 tarihinde İstanbul FLAŞ OTOMOTİV adlı bir firma ile eski plakası 34 AHP 471 olan 64750 kilometredeki 2017 model Peugeot 308 1.2 Puretech Active marka araç için ekspertize sokma konusunda anlaştık ve aracı sözde kurumsal EXPERTIKA adlı firmada Platinium Paket adı altında 450 TL'ye ekspertize soktum. Olaylar ise asıl bundan sonra başlıyor;


Araç satıcı olan FLAŞ OTOMOTİV'in söylediği gibi kazasız, boyasız ve değişensiz olarak çıktı. Bu noktadan sonra Ekspertiz firması olan EXPERTIKA bana araçta arıza kodu olduğunu ve bunun buji oksitlenmesinden kaynaklı olduğunu, hatta bununla beraber V kayışı değişimi yapmam gerektiğini belirtti. Bunun üzerine bende problemin basit bir şekilde çözüleceğini düşünüp ekspertiz firmasına güvenerek aracı satın aldım.


Aracı satın aldıktan sonra, doğrudan Çorlu OTOPRATİK'te buji değişimi ve v kayışı değişimi yaptırdım. Ancak araç üzerindeki P1032 arıza kodu silinmedi. Sonrasında ise aracı alıp Çorlu ÇETAŞ'a götürdüm. Çorlu ÇETAŞ firmasından aldığım bilgiye araç 63.000 km civarında bu arıza sebebiyle DENİZ OTOMOTİV'e gidiyor. Önceki sahibi son bir iki bakımı dışarda yaptırdığı için iyi niyete alınmıyor. O da ikinci kez şansını MEPA OTOMOTİV'de deniyor. Aynı cevabı oradan da alıyorlar ve maalesef geçen süreçte araç bir şekilde bana kalıyor.


Şimdi gelelim olayın benim tarafımdaki kısımlarına;


 1. Maalesef KVKK gereği aracın geçmiş kayıtlarına ulaşabilmem mümkün değil. Bu sebeple önceki kayıtlarına, dolayısıyla arızalarına ulaşamadım.
 2. Satıcı arızası konusunda beni net bilgilendirmedi. Ekspertiz firması ise arıza kodlarının ne olduğunu bildirmedi. Dolayısıyla araştırma imkanım da olmadı.
 3. Satıcı şahsın dediğine göre araç kendilerine yakın bir dostlarından geliyor. Dolayısıyla arıza kodlarının olduğunu bilmemesi mümkün değil diye düşünüyorum.


Son olarak bu konu için ne yapmam gerekir?


 1. Tüketici mahkemesine gitmem bana avantaj sağlar mı? Mahkeme ne kadar sürer tahmini olarak? Evet ortada arıza kodlu bir aracı almam var ancak satıcı da arızayı net olarak söylemedi. Servisin dediğine göre 5.000 lira da olabilir tamir masrafı 55.000 lira da.
 2. Aracı bu şekilde satmam daha mı uygun olur? Tabi tüm kusurlarını söyleyerek.
 3. Dışarıdan bir servise aracı yaptırıp binmek daha mı uygun olur?


Şimdiden yardımlarınızı bekliyorum...


Ekleme: Lütfen tavsiyeler gelsin. Zaten başımıza gelen yüzünden keyfimiz bozuk. Nasihat dinlemekten ziyade tavsiyelerinizi bekliyoruz...Güncelleme 24.11.2020


Bundan sonra süreci yasal yollarla ilerletmeye karar verdim. Gelişmeleri buradan yazacağım. Yol gösterir umarım herkese.


Güncelleme 29.11.2020


Tespit davası açıldı. 02.12.20 Çarşamba günü bilirkişi eşliğinde motor açılacak. Sonrasında satıcıya ihtar çekilecek.


Güncelleme 05.12.2020


Motor incelemesi tamamlandı. Sevindirici haber motor sadece kurum bağlamış. Piston, subap vs. hiçbir sorun yok. Artık işi tamir masrafı ve değer kaybı olarak ilerletecek gibi duruyoruz. Avukat ile görüştükten sonra karar vereceğiz.


Güncelleme 02.01.2021


PSA Türkiye'den cevap geldi. İyi niyet garantisi kısıtlı olarak kabul edidi.

Toplam tutar: 9.500 TL

İyi niyet garantisi: 3500-4000 TL arası


Ödenmesi gereken yaklaşık 5500-6000 gözüküyor.


Güncelleme 24.02.2021


Yeni güncellemeler var.


 • Aracı teslim aldım 1 aya yakın oluyor. Köpek gibi gidiyor namussuz. O yüzden tatmin edici oldu bizim için.
 • Galeriye ihtar çektik noter aracılığıyla ve ihtar süresi doldu. Galeri noter aracılığıyla bir cevap yazdığını belirtmiş. Onu bekliyoruz şimdi.


Galeriden notlar;


 • Sözde ben kendisine problemi bildirdikten sonra 1 hafta içinde getir alayım demiş. YALAN! Doğrusu, aracı 140'a versen bile almam dedi.
 • Aracı 166'ya aldım. 6 kağıdı iade et konu kapansın dedim. Oralı bile olmadı, şimdi 3 bin lira vereyim demiş. Güldüm geçtim.
 • Kendisi motorun açılacağını bildiğimi söylemiş, halbuki külliyen yalan.
 • Son olarak beyefendi iyi niyetli bulmuyormuş beni. Arızalı aracı itelerken kendisi çok iyi niyetliydi ama :)Etiketler; 34AHP471, FLAŞ OTO, FLAŞ OTOMOTİV, EXPERTIKA

Merhaba,

Yakın geçmişte evlilik, çoluk çocuk derken masaüstü bilgisayardan laptopa geçiş yaptık. Elimde mevcut olan sistemi elden çıkarmak istiyorum. Fiyat konusunda bilgili arkadaşlar yardımcı olabilir mi?

AMD FX 6300 İşlemci
MSI 970A G46 Anakart
Hi Level 8 GB DDR3 RAM
Seagate Barracuda 500 GB HDD
Asus Radeon HD 7790 Direct CUII 2 GB GDDR5 Ekran Kartı

+ Olarak AOC E2070SWN monitör var.

Cevaplar için teşekkürler.
Arkadaşlar selam,

Bu sabah başımıza az kalsın talihsiz bir olay meydana geliyordu. Akşam saatlerinde kızımızın ateşi 39 dereceye kadar yükselince acile gittik. Bir kaç ilaç verdikten sonra ateşi düştü. Sonrasında sabaha karşı ısınamadığını farkettik. Hareketlerimize tepki vermeyince hanımla diğer çocuğu alıp apar topar tekrar hastaneye gittik. Giderken iki ya da üç adet kırmızıdan kontrollü bir şekilde geçtik. Bir iki de EDS kamerasından geçmiş olabiliriz. Sormak istediğim sorular şunlardır;

1) Ceza kesilir mi? Olası bir ceza durumunda acil durum olduğu için iptal edilir mi?
2) Ceza gelirse nasıl bir yol izlemek gerekir?
Selamlar Beyler,

Pazartesi günü ev kiralama amacıyla Aydın'dan Tekirdağ'a gideceğiz ama güzergah konusunda kararsız kaldık. İki seçeneğimiz var;

1. Çanakkale üzerinden gitmek. Toplam süre 9.30 saat. 30 dk feribot süresi mevcut. Feribot ücreti 65 TL. Toplam araç kullanım süresi 9 saat.
2. Balıkesir üzerinden gitmek. Toplam süre 7.30 saat. 2.15 saat feribot süresi mevcut. Feribot ücreti 200 TL, yeni otoyol ücreti 100 TL. Toplam araç kullanım süresi yaklaşık 5.30 saat.

Siz olsanız hangisini tercih edersiniz? Ev bakacağımız için gün boyu da ayakta kalmamız gerekebilir aslında.
Selamlar beyler,

Yaklaşık 1 yılı aşkın süredir kariyerimin geleceği açısından yeni bir iş arayışındayım. Bu süreç içerisinde başımdan geçen olayları anlatmak istiyorum. Varsa benden şanssız olanı gelsin kapışalım

1. Türkiye'nin en büyük boya üretim tesislerinden birine mülakat için davet edildim. Yaklaşık 700 km yol gittikten sonra sizde renk körlüğü varmış deyip mülakatı sonlandırdılar.
2. Dünyaca ünlü bir kompresör firması ile görüşmeye davet edildim. Tüm süreçler olumlu ilerledi, fakat benimle beraber aynı şirketten başkası ile görüşüyorlarmış. Son anda onu aldılar.
3. Dünyaca ünlü bir lastik firması ile görüşmeye gittim. Tam ikinci görüşme olacakken COVID-19 patladı. Süreç durduruldu.
4. İtalyan kaynaklı bir firma ile görüşme yaptım. Süreç COVID-19 nedeniyle beklemede.
5. Ferrero Fındık ile görüşme yaptım. Adamlar görüşme sonrası süreci içerden yöneteceğiz dediler, konuyu kapattılar.

Evet beyler, var mı benden daha uğursuzu?

Not: İşin varmış şükret diyecekler uzak dursun. Bizim de geçindirmemiz gereken ailemiz, bakmamız gereken evlatlarımız var.
Arkadaşlar selam,

Bu zor günlerde hem bize hobi olsun hem de sizlerin de takip edebileceği bir projeye girişiyoruz.

Yakın zamanda yeni bir daireye taşındık. Bir odasını hanımdan izin kopararak oyun/sinema odası yapmaya karar verdik

Öncelikli olarak bilmeniz gerekenler;
1) Ev kiralık. Bu sebeple duvarlarına işlem yapmayacağım. Oda karartması perde vasıtasıyla olabilir.
2) Genellikle mobilya dekorasyonu üzerine olacak. Hazır da olabilir, öneriniz varsa kendim de yapabilirim. Büyük bir teras var. Bu işler için uygun olabilir. Tercihen koyu renk düşünüyorum.
3) Bir adet masaüstü bilgisayar var. Ancak teknolojik olarak biraz geride kaldı. Bu sebeple ana konumuz TV, konsol ve ses sistemi üzerine olacak.
4) TV yeni alınacak. Tercihen 43-49" boyutlarında Full HD Smart. F/P odaklı olsun.
5) Konsol olarak Xbox One S var.
6) Ses sistemi yine F/P olmalı.
7) Oda resmi aşağıdadır. Görüşlerinizi bekliyorum.


Arkadaşlar selam,

27-28 yaşına geldik. Çok şükür nasip oldu. Geçtiğimiz hafta sıfır bir araç siparişi verdik. Ancak hayatımızda ilk kez böyle bir şey yaptığımız için cahiliz açıkçası. Bilenler bilmeyen arkadaşları aydınlatması açısından biraz bahsedebilir mi?

- Aracı teslim alırken bayi çalışanına ufak bir ikram verilir mi?
- İlk yakıt alımında pompacıya bahşiş verilir mi?
- Teslim alırken nelere dikkat edilir?

Hadi bakalım. Hem sohbet olsun hem cahiller aydınlansın
Selamlar,
Araç alımı için Kocaeli’ye gidiyoruz. Dönüşte Susurluk Balıkesir Manisa Buldan Nazilli güzergahını kullanacağız. Yolda yemek yiyecek yer tavsiyeniz var mıdır? Ya da nerelerde durulur? Hangi tesisler güvenlidir? Ha bir de radar için nerelere dikkat edelim
Selam,
Biri 2175 gr diğeri 2050 gr doğumlu olmak üzere ikiz kız babası oldum. Kızlarımız erken geldi biraz küvezdeler. 2008den beri buradayım. Sizinle de paylaşmak istedim.

Edit: Kızlarımızın birinde akciğer tansiyonu çıktı. Dualarınızı bekliyoruz...

Edit2: Kavuştuk biz
Merhaba arkadaşlar, babam için araç arayışındayız. Tercihen 55.000 civarında ancak duruma göre 65.000e kadar esneklik sağlayabileceğimiz bir bütçemiz var. Kriterlerimiz;

1) Dizel veya lpgli
2) Sedan, MPV, SUV
3) Tercihen oturma pozisyonu yüksek
4) Olursa otomatik vites
5) Geniş bagaj hacmi
6) Hasar kaydı mümkünse olmasın ama ufak tefek ayna kırılması, tampon sürtmesi makul karşılanabilir.
Hakkında
Konum: Aydın,Merkez
Meslek: Kimya Mühendisi
Forum İmzası:


Steam ID: aeyi
Origin ID: andaceyi
PSN ID: andaceyi
Forum İkinci El İmzası:
Alışveriş yaptıklarım:

fbli1kan (Thermaltake Litepower 600 Watt Psu alındı), mazotcu (Gigabyte 970A-D3 Anakart alındı), yagokhan (2x4 Dual Kit Ram alındı)
Hakkımda:

Life is hard, real hard, incredibly hard. You fail more often than you win. Nobody's handing you anything. It's up to you to puff up your chest, stretch your neck, and overcome all the difficult. The nasty. The mean. The unfair. You want more than you have now? Prove it! You want to be the very best there is? Get out there and earn it! Once you decide that, you will know where it is you want to be and you won't stop pushing forward until you get there! That's how winners are made. At the end of the day, success is what we all want. We all wanna win and the race will be won. There is no question about that. So, come on. Get out on top! Run faster! Dream bigger! Live better than you have ever before. This is in you! You can do it! Do it for yourself. Prove it to yourself.


Alnınızdaki Kan Alnımızın Akıdır!
f6f23f6c77780334b1a1b35a2a9808cf6.jpg https://forum.donanimhaber.com/images/upfiles/579792/ea66eae50b286cca02b2ee0a13c8f9f1_cropped_64.jpghttps://forum.donanimhaber.com/images/upfiles/579792/3d41e63d0ecab8b0f859321d81927a0a_cropped_64.jpgHayat zordur. Gerçekten zordur. İnanılmaz derecede zordur. Eğer kazanmaktansa, daha sık kaybediyorsanız kimse size bir şey vermez. Omuzlarınızı dikleştirip tüm zorlukları yenmek sizin elinizdedir. Tüm o kötülüklerden, ahlaksızlıklardan ve adaletsizliklerden.Şu an sahip olduğunuzdan daha fazlasını mı istiyorsunuz? Bunu kanıtlayın! Yapacağınız işin en iyisi olmak mı istiyorsunuz? Gidin, bunu hak edin ve kazanın. Olmak iste
Sistem ve Tercihleri
Bilgisayar
AMD
Otomobil
Peugeot Rifter 1.5 HDI Allure
Mobil cihaz
Xiaomi Mi 9T Pro
Operatör
Vodafone
ISS
TTNET
Oyun Platformu
PC
Takım
Galatasaray
Steam
eyiandac
TV
TV
Ses Sistemi
Logitech
Tablet
Asus Google Nexus 7
Notebook
Dell
GPS, Navigasyon
Nokia Here Drive+
Xbox Live GamerTag
andaceyi
Game Center
andaceyi
Dünyadan Futbol
Galatasaray
Basketbol
Galatasaray
İşlemci
AMD
Anakart
MSI
Sabit Disk
Seagate
Ekran Kartı
Asus
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: dün
Son Mesaj Zamanı: 2 ay
Mesaj Sayısı: 3.675
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 21.055
İkinci El Bölümü Mesajları: 93
Konularının görüntülenme sayısı: 139.715 (Bu ay: 2.578)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 12.949 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Spor
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.