A

Yüzbaşı
10 Mayıs 2013
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
5 üye
Görüntülenme
Toplam: 247 (Bu ay: 0)
Gönderileri

Bizim okuldan kaç tane proje çıktı diye bakarken farkettim. Yılda 2 tane TUBİTAK 2209 dönemi olduğu düşünüldüğünde Sıtkı Koçman gibi bir Üniversite için büyük başarı bence. Tabi bu bir başarı göstergesi değildir bence çünkü burada öğrencinin boş vaktinin olup olmaması çok önemli. Kıskanmadım desem yalan olur.  

Kaynak: https://www.tubitak.gov.tr/sites/default/files/4000/2209-a_2021-1_sonuclar_05.11.2021.pdf

TUBİTAK 2209'un ne olduğunu bilmeyenler için küçük bir bilgilendirme: Programın amacı, üniversitelerde öğrenim görmekte olan ön lisans ve lisans öğrencilerini, projeler yoluyla araştırma yapmaya teşvik etmektir.

https://tubitak.gov.tr/tr/burslar/lisans/burs-programlari/icerik-2209-a-universite-ogrencileri-arastirma-projeleri-destekleme-programi

Tıp okumayı göze alanlar için soruları yanıtlıyorum :)
xdÖncelikle herkese geçmiş olsun iyisiyle kötüsüyle 1 yılı anlattık. Ben mezun olmama karar verme sürecinden başlamak istiyorum. 2018 benim için hava harp okuluna gitme isteğiyle geçirdiğim bir yil olmuştu. Biraz bunun etkisi daha fazla olarak ta çalışmadığım icin 2018 yılı yks sınavı benim için beklentilerin altında kaldi. Ben sonuçlar açıklandığı anda çalışmadığım için sonucu az çok tahmin edebiliyordum. ( geçen sınav sorularımı kontrol etmedim korkudan.) Açıklandiktan sonraki grce uyumasi gerçekten zor olmuştu. Mezuna kalacağıma ertesi gun direk karar verdim. Burda önemli olan kişinin kendi eksiğini bilmesi ve kendine guvenmesi.

Peki mezun senesinde ne yaptım. İlk yaptığım okular açılana kadar hic bir ders kitabının kapağını açmadan tatili gecirmek oldu. İkinci iş olarak bana çalışma disiplini sağlayabilecek bir mezun kursuna kayıt olmak oldu. Burda kişinin kendisini iyi bilmesi cok önemli. Ben zora düşmedikçe çalışmayan biri olduğum için bu yola başvurdum.

Peki okullar başlayınca ne yaptım. 2018 yks döneminde hic kaynak bitiremeyen ben bu yılki en büyük hedefimi olarak fazla kaynak bitirmek olarak belirledim. Bunu fazla başaramasamda işe yaradığına inanıyorum. 2019 yks doneminde sirayla ayt bilgi sarmal fizik. Tyt kimya biyo palme. Limit apotemi. Modern fizik çap. Ayt 3d, 345 matematik. Acil geo lti denemelerini bitirdim.

Peki bu kaynakları bitirken hangi taktikleri kullandim. Ilk uyguladığım taktik 40 dk soru çözüp 20 dk dinlenmek oldu. Bu taktik belli bir seviyeden sonra monotonlaşınca eski heyecanı kalmadı ve bıraktım. (Tabi doğal olarak bu arada 1 2 hafta ders çalışmadım. ) 2. Taktik olarak arkadaşım ile iddaaya girip 10 günde bir kaynak bitirmek oldu. Bunu sadece bir kaynakta yapıp yine çalışmayı bıraktım. Son taktik olarak ise müzik dinleyerek çalışmak oldu. Bu daha uzun süre devam etti ve 1 ay kala sadece eksik olduğum konular üzerine düştüm. (Özellikle fende.) Sonuç bu arkadaşlar en önemlisi kendinize inanmaniz ve tanımanız. Umarım herkes istediği bolume yerleşir.
Ankarada kalacak ucuz yer bilen var mı? Öğrenciyim 1 hafta klacağım. Kyklara baktım henüz üniversite öğrencisi olmadığım için kyklı değilim doğal olarak. O yüzden kabul etmedeiler. Bildiğiniz başka ucuz yollu çözüm var mı?
Arkadaşlar gidecek olanlar nerede kalacaksınız? Geçen sene ulusta yurt ayarlamışlardı. Bu sene hiçbir bilgi yok sitede.
Iki senede tyt netlerim birbirine yakin hangisi daha iyi gelir sizce. Bu arada 2018 tyt yaklaşık ham 20k.
Bu seneki 12. Sınıflarda fizik kimya biyoloji derslerinde hangi yayın ders kitapları kullanılıyor?
Benim yılların emektarı bir bilgisayarım var. Bunu değiştirmek istiyorum ama aynı zamandada vegayı beklemekte istiyorum. Yaklaşık beni 8 9 ay götürecek max 200 tl ye kadar yükseltmeye ihtyacım var. İşlemci intel e7500, 2 gb ram ve 300 watt güç kaynağım var. Bana bu sistemden kardeşim için ets2, csgo, lol gibi oyunları orta ayarlarda 60 fps açacak bir yükseltme yapılabilirmi, bu arada çözünürlük 1360x768.
Öncelikle herkese merhabalar. Yaklaşık 1 aydan beri carraro sportive 227 marka bisikletimi kullanıyorum. Fakat aksesuar konusunda pek tecrübeye sahip değilim. Öncelikli olarak kilometre saati ve şehir bisikleti için kask ve kilit arıyorum. Daha sonra ise matara ve ön arka aydınlatma almayı planlıyorum. Hangi ürünleri tercih etem gerekir sizce? Kask ve kilometre saati için ayrı ayrı 100 tl bütçem var diğerleri ise ne kadar ucuz olsa o kadar iyi. Son olarak sizce başka almam gereken aksesuar varmı

Bisikleti ise 2.el 1150 liraya aldım.

Hakkında
Konum: İstanbul, Zeytinburnu
Meslek: Öğrenci
İlgi Alanları: Pc :)
Sistem ve Tercihleri
Otomobil
Opel
Takım
Galatasaray
LOL
Janna
Basketbol
Galatasaray
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: geçen hafta
Son Mesaj Zamanı: geçen yıl
Mesaj Sayısı: 330
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 1.011
İkinci El Bölümü Mesajları: 11
Konularının görüntülenme sayısı: 17.056 (Bu ay: 225)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 1.087 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Eğitim ve Sınavlar
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.