Şimdi Ara

El Yayları Bileği Kalınlaştır Mı ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
23
Cevap
2
Favori
18.221
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar bileklerim ince, aşağıdaki el yayından alsam faydası olur mu ?

Hepsiburada El Yayı

• Takip
  • Bilek bölgesinde kas yoktur. El yayı çalışman bileğini kesinlikle kalınlaştırmaz. El yayı avuç içindeki baş parmağın dibindeki kası ve alt kolu çalıştırır sadece. Vücut çalışıyosan zaten zamanla gelişiyor el yayına gerek yok. Ama bilek kesinlike gelişmez.
  • Kalınlaşmaz ama güçlenir

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: DaY_WaLkeR.

Bilek bölgesinde kas yoktur. El yayı çalışman bileğini kesinlikle kalınlaştırmaz. El yayı avuç içindeki baş parmağın dibindeki kası ve alt kolu çalıştırır sadece. Vücut çalışıyosan zaten zamanla gelişiyor el yayına gerek yok. Ama bilek kesinlike gelişmez.

Alınmasında fayda var mıdır peki kardeş ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Huseyinn31

quote:

Bilek bölgesinde kas yoktur. El yayı çalışman bileğini kesinlikle kalınlaştırmaz. El yayı avuç içindeki baş parmağın dibindeki kası ve alt kolu çalıştırır sadece. Vücut çalışıyosan zaten zamanla gelişiyor el yayına gerek yok. Ama bilek kesinlike gelişmez.

Dediğim gibi vücut çalışıyosun gerek yok bence ama faydasız diyemeyiz. Elim zayıf diyorsan alabilirsin faydası dokunur ama bilekte fark olmaz hiçbir şekilde.
  • quote:

quote:

quote:

Dediğim gibi vücut çalışıyosun gerek yok bence ama faydasız diyemeyiz. Elim zayıf diyorsan alabilirsin faydası dokunur ama bilekte fark olmaz hiçbir şekilde.

Vücut çalışmaya başlayacağım. Elimin zayıf ve güçlü olduğunu nasıl anlayabilirim ?

• quote:

quote:

quote:

quote:

Vücut çalışmaya başlayacağım. Elimin zayıf ve güçlü olduğunu nasıl anlayabilirim ?

Takma bu kadar. Başla çalışmaya zamanla gelişir zaten.

• Spora gidip body yapsan kalınlaşıyor mu peki ? Zayıflıktan ince gözüküyor sonuçta , spor yapıp kilo alınca bilek kalınlıgı değilmez mi ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: melfuranyus

inceltir.

Sen neden böyle dedin kardeş ?
  • El yayı tutuş gücünü arttırıyor, bilek bölgesini güçlendiriyor. fazla hacim kazandırmaz. ayrıca bileği kalınlaştırmaz orada kas yoktur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Amroth.

El yayı tutuş gücünü arttırıyor, bilek bölgesini güçlendiriyor. fazla hacim kazandırmaz. ayrıca bileği kalınlaştırmaz orada kas yoktur.

Hocam bilek bölgesinin güçlü olması neleri etkiler ?
  • quote:

quote:

El yayı tutuş gücünü arttırıyor, bilek bölgesini güçlendiriyor. fazla hacim kazandırmaz. ayrıca bileği kalınlaştırmaz orada kas yoktur.

Hocam bilek bölgesinin güçlü olması neleri etkiler ?

Arkadaşların senle tokalaşmak istemeyebilir

Bilek çalışmaya başladıkdan sonra benim fark ettiklerim

Bench press de bileklerim eskisi gibi titremiyor daha iyi ağırlık arttırabiliyorum
    Bar yada dambıl ile çalışırken elimden kayıp gitmiyorlar
    Biceps çalışırken bicepsden önce bileklerim iptal olurdu, artık öyle birşey yok.
    Sırt idmanında da barın elinden kaymasını azaltıyor, daha sıkı tutabiliyorsun.
    Vs vs yani bir çok şeyde yardımı oluyor. sonuçta herşeyde bileklerimizi kullanıyoruz.
    İlla el yayı lazım değil, wrist curl, reserve barbel curl gibi hareketlerle de çalıştırabilirsin.

• quote:

Arkadaşların senle tokalaşmak istemeyebilir

Bilek çalışmaya başladıkdan sonra benim fark ettiklerim

Bench press de bileklerim eskisi gibi titremiyor daha iyi ağırlık arttırabiliyorum
    Bar yada dambıl ile çalışırken elimden kayıp gitmiyorlar
    Biceps çalışırken bicepsden önce bileklerim iptal olurdu, artık öyle birşey yok.
    Sırt idmanında da barın elinden kaymasını azaltıyor, daha sıkı tutabiliyorsun.
    Vs vs yani bir çok şeyde yardımı oluyor. sonuçta herşeyde bileklerimizi kullanıyoruz.
    İlla el yayı lazım değil, wrist curl, reserve barbel curl gibi hareketlerle de çalıştırabilirsin.

Wrist curl yapıyordum ama el yayı ile daha kolay olacağını düşünüyorum. Tavsiye edeceğin bi model filan var mı ? Yoksa bunların hepsi aynı mı ?

• Huseyinn31 H kullanıcısına yanıt
    İlla alacaksan kilo ayarlanabilir olanlar var onlardan al bari.. standartlar bir süre sonra kolay gelmeye başlıyor. o andan itibaren işe yaramıyor..
  • quote:

İlla alacaksan kilo ayarlanabilir olanlar var onlardan al bari.. standartlar bir süre sonra kolay gelmeye başlıyor. o andan itibaren işe yaramıyor..

Şimdilik standart bir şey alayım diyorum. Sanırım normallerde de değişen bir şey olmaz. Aşağıdaki ürünü almayı düşünüyorum.

Delta Kırmızı El Yayı

• Benim de büyük derdimdir bu mevzu. Malesef çözümü yok. Vücut geliştirmede ön kolla biraz bileği göz ardı edebilirim diye düşünüyorum. Yoksa gerçekten inanılmaz ince.
  • quote:

Orijinalden alıntı: barman

Benim de büyük derdimdir bu mevzu. Malesef çözümü yok. Vücut geliştirmede ön kolla biraz bileği göz ardı edebilirim diye düşünüyorum. Yoksa gerçekten inanılmaz ince.

Alıp kullanacağım hocam bunu. Sporada başlayacağım zaten. Bir farklılık olacak mı göreceğiz el yayını kullanınca. Kalınlaşma olmayacak ama ne tür bir gelişme olacak onu da merak ediyorum.
  • Bende 1 Temmuzda standart bir el yayı aldım gelişme olması için baya bir çalışmak gerekecek heralde
  • Ben 3-4 aydır çalışıyorum bir gelişme yok görüntü olarak hatta baya inceldi Sadece sıkma gücün artıyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.