Şimdi Ara

Kan testi yaptıracağım hangi değerler?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
10.855
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhabalar. Arkadaşlar kan testi yaptıracağım. Testosteronu ölçtürmek istiyorum. Ölçtürmem gereken değerler Total testo , serbest testosteron 3 ve serbest testosteron 4 değil mi?

• Total testo lh fsh prolaktin yeterli olacaktır.
  • Buck* kullanıcısına yanıt
    Hocam kas yapımını asıl serbest testo yapmıyor mu?
  • Trespuanie T kullanıcısına yanıt
    Aslında şöyle söylenebilir, total testo bağlı kas yapımı açısından kullanılabilen, serbest ise bağlanmamış etkisi olmayan veya olamayan. Spordan alakasız normal hormon testinde genelde serbest testo ölçtürülür. Ama amaç kas gelişimiyse total testonun ölçülmesinin daha verimli olduğunu düşünüyorum. Sen ikisini de ölçtürüp doktora ikisini de gösterebilirsin direk.
  • Buck* kullanıcısına yanıt
    Ben ölçtürdüm Total testo 5.66 çıktı. Ama doktora kast ettiğim serbest olandı o totali ölçmüş. Yarın serbesti de ölçtüreceğim inşallah iyi çıkar. Peki lh ve fsh tam olarak neden ölçtürüyoruz?
    Selamlar,

LH:-Lüteinizan hormon.Hipofiz bezi tarafından salınan bir hormondur.Çok fazla veya çok azsalınan LH kısırlık ve cinsel üreme organları ile ilgili sorunlara neden olabilir.

FSH:- Folikül uyarıcı hormondur.Üreme ile ilişkili hormonlar ve kadınlarda yumurta gelişimi,erkeklerde sperm.

Umarım açıklayıcı olmuştur.
  • Lburgazlı kullanıcısına yanıt
    Hocam devlette bir üroloğa gittim Total ölçtürebiliriz serbest hiç bir yerde ölçtüremezsin dedi. Sanırım devletleri kastediyor. Özelde ölçtürebilir miyim ölçtürenler nerede ölçtürüyor?
    Özelde ölçtürebilirsin.150-200 arası tutabilir.

Evet devlette totala bakıyorlar.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.