Şimdi Ara

SOL AYAK BİLEĞİ BAĞ YIRTILMASI ACİLL !!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
1
Favori
26.171
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 6 yıl
  • Cevaplayan Üyeler 4
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 3
  • Ortalama Mesaj Aralığı 171 gün 14 saat 31 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 1
  • Favoriye Eklediklerim 1
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • Abbas_Yolcu (3 mesaj) kartalgücü (1 mesaj) dunk4life (1 mesaj) maxelll (1 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (2 mesaj)
  • @
0 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Spor >> Basketbol >> SOL AYAK BİLEĞİ BAĞ YIRTILMASI ACİLL !!
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
    331 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    arkadaşlar sol ayak bilegimin yan baglarını yırtmışım doktor öyle dedi film fln çekti baktı bana kullanmam için destekli bileklik verdi ve buz tedavisi yapıcaksın dedi krem fln hiç bişey vermedi başka.
    asıl konuya geleyim bu bağ yırtılmasını nasıl tedavi edebilirm buzla olucak iş degil gibi ben bağlarımı yırtmadan önce 3.05 e çok rahat bilegime kadar deydiriyodum ama şuan 2-3 parmagımla anca çekebiliyorum potayı sol ayaktan güç alıyorum zıplarken nasıl yeniden eskisi gibi güçlendirebilirim yardım edin :(

|
    |
    Konu Sahibine Özel
    bu arada

BOY:185
    KİLO:64 zayıfım biraz :)
    |
    |
    quote:

Orijinalden alıntı: Abbas_Yolcu

arkadaşlar sol ayak bilegimin yan baglarını yırtmışım doktor öyle dedi film fln çekti baktı bana kullanmam için destekli bileklik verdi ve buz tedavisi yapıcaksın dedi krem fln hiç bişey vermedi başka.
    asıl konuya geleyim bu bağ yırtılmasını nasıl tedavi edebilirm buzla olucak iş degil gibi ben bağlarımı yırtmadan önce 3.05 e çok rahat bilegime kadar deydiriyodum ama şuan 2-3 parmagımla anca çekebiliyorum potayı sol ayaktan güç alıyorum zıplarken nasıl yeniden eskisi gibi güçlendirebilirim yardım edin :(

Aynısı sağ bileğime olmuştu.Yaklaşık 3 ay boyunca eskisi gibi sıçrayamamıştım.Sabredip 1 ay kadar spordan uzak durursan düzelecektir.Ha oynamaya devam edersen benim gibi sakatlık süresini dahada uzatırsın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dunk4life -- 28 Mart 2012; 16:12:11 >
    |
    |
    ben ara vermedim hala 1-2 hafta oynamadım hiç sonra devam ettim benim bağlar yırtılalı 7-8 ay fln oldu etkisi hala devam ediyo :(
    |
    |
    Beyler Amatör Lig maçında ayağımı yanlış basmam sonucu sol ayak bileğimde 3. derecede burkulma meydana geldi. Olay sırasında ayak bileğimden cırrtt diye bir ses geldi , o an kendimi yere bıraktım ve biranda yumurta büyüklüğünde bir şişlik meydana geldiğini gördüm , ve dokunduğumda da sanki su torbasına dokunur hissi uyandı ve çok korktum " kesin kırıldı " çevredekilerin burkuldu burkuldu bişi olmadı tavsiyelerine karşın ben o bağırmayı defalarca dile getirdim" kırıldı ya da çatladı biliyorumm" çok kötü bir duygu uyandı sonrasında apar topar forma şort acile gittik ve doktorun bi kaç yoklamasında acıyomu sorusunda hayır cevaplarını verdim , röntgen çektirmem gerektiğini söyledi çektirdiğimde ise kırık veya çatlağın olmadığını fakat MR çektirmem gerektiğini söyledi , bunun öncesinde ayağıma buz , Rantudil ( bilek burkulmaları için yumuşak doku güçlendirici) ve Voltren ( kas gevşetici Krem ) kullanmam gerektiğini söyledi. ayağıma elastik bandaj uygulanıp ayağımın üzerine basmamamı ve kalp seviyesinde tutmamı söyledi - 1 hafta sonra mr sonuclarını aldığımda lif yırtığı tespit edil di bu olay Ekim ayının 27 sinde meydana geldi aradan 4 hafta geçti 1 hafta önce yürümeye başladım ve doktorun söylediği lastikle bilek bağlarını güçlendirme egzersizlerine başladım ( lastikle sağa sola öne arkaya yukarı ayağı zorlamadan çalıştırmak ) ve şuan achilles tendonunda zorlandığında ağrı bulunmakda ama yürüme de bir sıkıntı yok 5 gün önce hafif idmana başladım ve koşmada sıkıntının hafif derecede oldugunu ve çift kale maçtada psikolojik etkinin yarattığı korkaklık bulundu bende 2 hafta sonra bu uygulamalara devam ettiğim sürüce 2 hafta sonraki lig maçına çıkabileceğim . Bu sakatlığı geçiren arkadaşlara ise ilk etapda önerim , ilk hafta ayağını yormamalı kesinle buzu ve ilaçları ihmal etmemelerini öneririm ve sonrasında ise güçlendirme çalışmaları. En önemlisi ise Arkadaşlar KESİNLİKLE KAFANIZ ORADA KALMASIN , EĞER ÜSTÜNE GİTMEZSENİZ BU SAKATLIĞI KISA SÜREDE ATLATAMASSINIZ. UNUTMAYIN HERŞEY KAFADA BİTİYOR. ;) YARDIMCI OLABİLDİYSEM BU AÇIKLAMAMDA NE MUTLU BANA

|
    |

• Yarbay
    2238 Mesaj
    su anda agrı sızı oluyor mu hala
    |
    |
1
Reklamlar
Masal Oku
Cancer Clinical Trials
Radyo Dinle
Sohbet
kripto para haberleri
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,250
1.2.165

Kripto Paralar
Sembol
Fiyat
Değişim
    Tümünü Gör
    Reklamlar
    - x
    Bildirim
    mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.