Şimdi Ara

EL YAPIMI PROJEKSİYON

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.519
Cevap
1
Favori
366.908
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • http://www.gittigidiyor.com/php/urun.php?id=305681#aciklama

bu adam bunu nasıl yapmış babo!

bizde yapalım malzemeleri nerden bulucaz gündüz bile iyi gösteriyo lambası da 30$ mış adam mı kekliyo bu ya!

• http://serdarates34.sitemynet.com/ser/index.htm

bu ne ya!

adam kasadan yapmış
  • helal olsun adamlara iyi alet yapmışlar
  • ya beyler adama telefon açtım dedim 2. el bi projektör bulup (kasanın içine koyup) onun lambasını mı değiştiriyorsunda yapıyorsun diye

adam bana ben 0 dan yapıyorum abi!

dedi dumur oldum ya adresini falan verdi

05353280607 arayın isterseniz

bu arada fiyat zamlanmış 500 dolar diyor
  • Vay be adam baya ii bi çalışma çıkarmış. Ancak 30$ a lamba olayı kıllandırıyo
  • bence adam çok eski modellerin parçalarını bit pazarından toplayıp satmaya çalıyor; kullandığı ampüle baksanıza

resimleri gözük gözükmediğini kontrol etmiştim ama banlamışlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi darker -- 4 Eylül 2004, 11:23:19 >
  • [Deleted by Admins]
  • Ne var abi yaa yapmakta...Elektrik elektronik dalında eğitim görenler ve bu işin içinde olanlar ne demek istediğimi anlarlar...
  • quote:

Orjinalden alıntı: darkcastle

bence adam çok eski modellerin parçalarını bit pazarından toplayıp satmaya çalıyor; kullandığı ampüle baksanıza

EL YAPIMI PROJEKSİYON

EL YAPIMI PROJEKSİYON
     EL YAPIMI PROJEKSİYON

girişleri bakın
     EL YAPIMI PROJEKSİYON

darkcastle link resimler gözükmemekte...
    ayrıca adama helal olsun ancak görüntüyü nasıl simule ediyor onu çözemedim pixel düşük fakat frame atlaması yok photolarda hayret gene bir olay aklıma tek gelen yansıtmasız lcd ve arkasına konulan halojen oldu başka fikri olan varmı....

• ana gözüktü
  • neler oluyor hayatta...
  • yaw nasıl yapmış bunu arkadaşlar kafa kafaya verelim bizde yapalım yaw para birleştirip 1 tane alalım nasıl yapıldığına bakalım olay çok güzel yaw
  • hadi yapalim site adresi verin serdar beyin sitesi satışa yönelik biz kendimiz inceleyip yapabileceğimiz site varsa yazarmısınız.bide lambanın tam özelliğini veya kodu adını yazabilirmisiniz karaköyde araştırayım merak ettim mesela osramsa en uygun fiyatla bulabileceğime inaniyorum .saygılar.
  • gittigidiyor dakini ben birebir gordum o kadar heveslenmeyin bosuna isik gucu cok yetersiz kaliyor hemde renkler cok cansiz , 500$ o ucube ye verene kadar 700 $ sahane projeksiyonlar var degilmi?
  • http://www.diyaudio.com/forums/forumdisplay.php?forumid=12

problem kaliteli LCD, kaliteli objektif kadar o kadar guclu isikta LCD'nin isinarak bozulmasini engellemek. Normalde projeksiyon cihazlarinda HTPS (hi-temperature polysilicon) LCD'ler kullaniliyor ama bu tip LCD'ler perakende olarak satilmiyor, ayrica bunlarin uzerinde controller devresi vs yok, direct column-row matrix'ine ait kablolar cikiyor genelde flex-ribbon seklinde.

iyi goruntu olmak icin isik kaynaginin cok kuvvetli olmasi gerekiyor. (>400-500Watt) ama ... LCD sonucta ozellikle karanlik goruntulerde bu isigin onemli bir kismini absorb etmek durumunda. bu da isinmasi anlamina geliyor. bu isin baska yolu simdi yok (eger DLP kullanmayacaksaniz ) birkac katman camli bolmeler yapilabilir ama cam ne kadar seffaf olursa olsun, isigin bir kismini yutuyor tabi ki. Bu da goruntunuzun parlakligini dusuruyor, ayrica cam kendisi de isiniyor ve isiyi ilettigi icin diger tarafta LCD yine isiniyor... Isinma hem konveksiyon hem de absorbansla oldugu icin fanlar pek para etmiyor. O yuzden ticari projeksiyon cihazlarinda HTPS LCD'ler kullaniliyor... Cunku normal bir LCD (mesela bir laptop ekrani) bu sicakliklarda hemen bozuluyor.

• ya bi arkadaşım da bunu diyodu demek bende dalga geçiyor zannetmiştim
    el yapımı projeksiyon diye waybea
  • arkadaşlar şimdi benim ilk aklıma gelen elemanın bu tvlere yapılan kutu muamelesini bir küçük lcd ye uyguladığı oldu ama problem şu 4" lcd ekran ile enfazla 17" görüntü oluyor diye hesaplamıştıp bir dönem eğer bu alanı arttırmanın bir yolu varsa belki ozaman ama
    nasıl???
    bu arada gerçekten saçmalamış 500$ verdikten sonra piyasada dolu 2.el projeksiyon var
  • deneyen var mi arkadaslar..
  • adam uçmuş bea 500.usd wayyy bea
  • oradaki osd bana çok tanıdık geliyor.. Hem de çok tanıdık. Premiere LCD 8" cep televizyonlarında aydınlatma lambasının ısınmasına dayanabilen yansıtmasız bir lcd var. Bence ucuzdan bulup o lcd yi çıkarıp koymuştur. arkasına da halogen ampulu koymuş 50W. Bir de lens.. Özellikle düşük çözünürlük olayı kıllandırmıştı ilk başta.. sonra o osd yi görünce DANK etti..

TDL iyi bir ışıklandırma ve lens ile kaliteyi düşürmek kaydıyla ve LCd yi iyi soğutmak kaydıyla LCD den Sinema perdesine bile görüntü alabilirsin.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.