Şimdi Ara

EL YAPIMI PROJEKSİYON (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.518
Cevap
1
Favori
366.908
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

beyler bu resim hakikaten etkileyici fakat bu olayda kullanılan lesleri nerden bulacağımız olay. Sonuçta aşağıdaki linklerde bile Foto kalitesi bi yana kalite farkları da var...

http://allinbox.free.fr/tristanht/tristanht2.htm

http://allinbox.com/spaca/spaca.htm

http://allinbox.com/gege/gege.htm <<<< herif yapmış babo!! En çok güzel olan bu!

http://allinbox.com/sebb/sebb.htm <<<< buda güzel

http://allinbox.com/froggy/froggy.htm

evet..

napıyoruz??

güzel... verdigin linkteliler bendekilerle ayni marka (lilliput) LCD kullanmislar ama dusuk cozunurluklu modeli..yine de fena degil tabi.

• bize mercek değil objektif gerekiyor. yani birden çok mercekten oluşan bir sistem. aksi halde görüntünün kenarları flu, renkleri kaymış, ortası daha netçe olur. fotoğrafçı arkadaşlar bilirler...

quote:

SBK LİLLUPUTLARDAN NE HABER...

ARKA LAMBASINI ÇIKARABİLDİNMİ?

bu akşam veya yarın akşam dağıtacam organlarını lilliput'un da, guliver'in de...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SBK -- 6 Ekim 2004, 16:21:05 >
  • http://www.audiovisualizers.com/madlab/lcd_proj.htm

detaylı anlatmış (ing)

mker senden haber bekliyoruz!
  • arkadaslar ben butun ıslemlerı bıtırdım...lcd ekran yerıne premıer marka 7'' tv yı kullandım..
    ozellıklerı lılıput ıle aynı..www.allinbox.com/allinbox.htm adresinden az cok resımlere bakarak bilgi alabilirsiniz...lcd tamam,elektrık kaynagı olarak osramdan 250 wattlık gazlı bır lamba kullanacagım..balansı tetıkleyıcısı dahıl yaklasık 100 mılyon,ekranı ıkıncı el aldım 150 mılyon ıkı adet frensel lense sahıbım...210x310 mm fokuslu...ısık kaynagının arkasına reflektor koydum ınunede bır kondansator...(lakın bu bızım elektronık kondansator degıl) ayna yardımı ıle yansıttıktan sonra bakalım ne olacak...lakın benım sorunun odaklayıcı lensı bulamamak sıngle,double veyahut trıple bır lens bulamıyorum...normal merceklerde olabılır denıyor ama nasıl olur bılemıyorum...turkıyede bulabılırmıyım acaba bılenınız var mı?yabancı sıtelerde trıple bır lens yaklasık 41 euro...

bakalım ne kadar basarılı olabılecegım...haaa..bırde ıkıncı el bır projeksıyon cıhazına bosuna para vermeyın..ıkı gun sonra elınızde patlar...lambalarıda cook pahalı..bu benım kullandıgım lambayı aldıgım fırma gunde yaklasın 10 saat kullanıyor ve 5 yıldır hala calısıyormus...

kolay gelsın...

gmby@kimim.com bilgilerinizi baylasmak ısterım...

• haa...gittigidiyor.com dakı frensel lensı cook pahalı satıyorlar suankı fıyatı 19 mılyon lıra..sakın 45 mılyon fılan vermeyın arkadaslar...yurdısındakı fıyatı 2.95 dolar ama..
  • simdi sedarla gorustum onune konulan odaklayıcı mercek ıcın yaklası fıyat olarak 80 dolar verıyor...
  • simdi sedarla gorustum onune konulan odaklayıcı mercek ıcın yaklası fıyat olarak 80 dolar verıyor...
  • quote:

arkadaslar ben butun ıslemlerı bıtırdım...lcd ekran yerıne premıer marka 7'' tv yı kullandım..
    ozellıklerı lılıput ıle aynı..www.allinbox.com/allinbox.htm adresinden az cok resımlere bakarak bilgi alabilirsiniz...lcd tamam,elektrık kaynagı olarak osramdan 250 wattlık gazlı bır lamba kullanacagım..balansı tetıkleyıcısı dahıl yaklasık 100 mılyon,ekranı ıkıncı el aldım 150 mılyon ıkı adet frensel lense sahıbım...210x310 mm fokuslu...ısık kaynagının arkasına reflektor koydum ınunede bır kondansator...(lakın bu bızım elektronık kondansator degıl) ayna yardımı ıle yansıttıktan sonra bakalım ne olacak...lakın benım sorunun odaklayıcı lensı bulamamak sıngle,double veyahut trıple bır lens bulamıyorum...normal merceklerde olabılır denıyor ama nasıl olur bılemıyorum...turkıyede bulabılırmıyım acaba bılenınız var mı?yabancı sıtelerde trıple bır lens yaklasık 41 euro...

bakalım ne kadar basarılı olabılecegım...haaa..bırde ıkıncı el bır projeksıyon cıhazına bosuna para vermeyın..ıkı gun sonra elınızde patlar...lambalarıda cook pahalı..bu benım kullandıgım lambayı aldıgım fırma gunde yaklasın 10 saat kullanıyor ve 5 yıldır hala calısıyormus...

kolay gelsın...

gmby@kimim.com bilgilerinizi baylasmak ısterım...

elindeki premier LCD ekranin gercek cozunurlugunu ve hangi girislere sahip oldugunu yazar misin?

• 800x600 cozunurlukte...kulaklık gırısı mevcut,usb gırısı mevcut,harıcı anten baglıyarak tv olarakta kullanabılıyorsunuz...yanı hem monıtor hem tv...lılıputun aynı ozellıklerıne sahıp...

lakın su odaklayıcı lensı nereden bulabılırım arkadaslar...bır bılenınız varsa yardım elı atıverın lutfen...
  • arkadaslar sakın lcd monıtore dırekt ısık vererek bu ısı denemeyın ekranınızı bozarsınız...
    lcd monıtorler 50 ve uzerınde bır derecede elınızde kalıverır benden soylemesı...frensel lenslerınızde olmalı...ayrıca reflektor ve kondansatır yansıtıcılarınızda olmalı...ısık kaynagınızın onune sertlestırılmıs camdan kalkan yapmalısınız...250 w fanlarla sogutma ıslemını yapabılırsınız (ben ıkı tane takmayı dusunuyorum) vs..vs...
  • LCD YI IKINCI EL ALDIGIM ICIN MODELINI BILEMIYORUM UZERINDE 7'' LCD TFT YAZIYOR SADECE...İCİNUİ ACINCA 800X600 OLDUGUNU GORDUM..

OZELLIKLERİ

PAL/SECAMB/G/D/K/L/NTSC
    200 KANALDAN FAZLA HAFIZA
    UZAKTAN KUMANDA
    CATV HYPER TERMINAL
    USB GIRISI
    SES CIKISI
    CALENDER
    GAME
    VE AYRICA GORUNTUYU TERSTEN ALKABILME OZELLIGI DVD YE BAGLADIM YAZILAR TERSTEN GELIYORDU
    UYDU CIHAZIMA BAGLADIM DIJITAL YAYINLARDA SAHANE IDI...

BİRDE SU ADRESTE BUTUN MALZEMELERIN BULUNDUGU BIR SITE INCELEYIN BEN BAZI PARCALARI YURT DISINDAN GETIRTECEGIM SANIRIM...
    http://www.gadaffy.ch.vu/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gmby -- 7 Ekim 2004, 18:46:47 >
  • ben de onu bilmek istiyorum zaten. icindeki LCD panelin uzerinde mutlaka markasi modeli yaziyordur (hitachi veya sharp'tir %90 ihtimalle) onun kodunu ogrenmek istiyorum.
  • evet haklısın sharp marka ve serı numarası qpwbm2074tpzz...
  • ELEKTRONİKTEN ANLAMAM AMA KONU İLGİMİ ÇEKTİ BİR ARA TEPEGÖZ YAPMIŞTIM.MERCEK TAKIMINI ESKİ MODEL CARL ZEİSS DÜRBÜNDEN SÖKMÜŞTÜM AKLINIZDA OLSUN.ESKİCİLERDE BOL BOL VAR ONLARDAN.
  • bu fresnel lensi en uygun ne kadara alabilirim bilen varmı arkadaşlar yardımcı olursanız sevinirim en son 19 milyon dediler 18*26 idi birde yine bir başka arkadaş izmirde idi 10 milyona veriyordu gittigidiyorda 35 milyon nedir bu tezat birde bu 2. el lcd tvleri nereden bulabilirim kondansatör nedir bide onu öğrenem elektronik olarak değil tabi optik olarak aynayamı deniyor şimdiden teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozgur71 -- 8 Ekim 2004, 0:56:47 >
  • dun aksam lilliput'un kendi backlight'i ile basitce bir deneme yaptim. Brightness ve contrast'i en ust seviyeye getirip odayi iyice kararttim. ekranin kutusundan cikan bi koruyucu karton var, ona objektife gore delik actim ve elimle tutaraktan duvara goruntuyu yansittim. tabi ki tek objektif oldugu icin goruntu ters... LCD'yi basassagi cevirince ust alt duzeldi ama sag sol hala ters tabi

laptop'a lilliput'un vga cikisindan verdim goruntuyu. matrix'te kahin ve neonun çinli bodyguard eşliğindeki sohbetini yansittim duvara (smith'lerle dovusmeden once). objektife goruntunun 1/3 unu sigdirabildim 80 cm kadar vardi kahinin yakin cekimdeki surati. ve tabi ki çok kabaca yapilmis hesapsiz kitapsiz bir deneme ama screen door effect olmadigini gordum en azindan ve bu hali bile beni baya motive etti.

backlight tabi ki çok çok zayif oturup birşeyler seyretmek için, insanın gözü karanlığa alışınca seçebiliyor ancak birşeyleri... aksam vakit bulursam ikinci asama olarak lenslerin mesafelerini hesaplamaya calisacagim.

dun aksam bir iki resim cektim ama cok karanlik oldugu icin max. exposition'da bile birşey belli olmuyor maalesef...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SBK -- 8 Ekim 2004, 12:02:57 >

• ıyı guzelde cam frensellerı nereden temın edecegız kı...ısık kaybımızın onune gecmek ıcın onune kondansator cam koyuyoruz yaa..suan 250 watt lık osram kullanacagım..kondansator sayesınde ısık gucum yaklasık 2-2,5 kat artacak..tahmını olarak 400 watt kullanıyormusum gıbı olacak..
    (bırde yapılan kutunun ıcını sıyaha boyuyoruz)..sımdı balansı ve tetıklıyıcı baglamaya calısıyorum..(bır arkadasla bırlıkte..)

hala odak uzaklıgı 18-20 cm olan bır lens bulamadım bılenınız yook mu arkadaslar...

dun aksam eskı bır vıdeo kameranın 52 mm lık lens takımını söktüm..lakın sökmeden oncekı odak uzaklıgı yaklasık 2-3 cm ıdı..bazı lenslerı kaldırdım..(ıcbukey ve toplayıcı kondansator lensleri)..arkasınada 6 cm lık bır mercek koydum..mercegın odak uzklıgı yaklasık 12-13 cm ıdı..onune vıdeo kameradan topladıgım lenslerle bırlıkte odak uzaklıgını 17 cm cıkardım..lakın yınede bu ıs ıcın tasarlanmıs bır lens daha ıyı olur kanaatındeyım.. nereden bulacagımıda ınanın bılemıyorum..yurtdısında adamlar catır catır satıyorlar..bız avrupa bırlıgıne gırmeyı bırakın 20 eoruluk bır camı bulamıyoruz turkıyede..

• arkadaslar amerikada eski cihazlari firmalardan topluca alip, parcalayip online olarak parca parca satan yerler var, epey uygun fiyatlara fresnel lensler, IR ve UV filtreler ve objektifler bulunabiliyor. Yalniz bunlarda kargo ile astarin yuzunu gecmesi durumu var. yakin zamanda amerikaya gitme gibi bir durumum da yok. 7" 16:9 lilliputlar ile yapmaya calisiyorum sistemi, iki kisiyiz. ilgilenen olursa kargodan biraz da tasarruf olmasi acisindan gumruge girmeyecek tutarda basit fresnel lensi, filtre vs. ortak getirebiliriz diye dusunuyorum. veya bir ay kadar sonra cine gitmem sozkonusu, oradan alacagim herseyi.
    selamlar
  • evet haklısın ıkıncı el tepegozlerden bulmak mumkun lakın esas sorun bu cıhazlarada dunyanın parasını ıstıyorlar..gecen carsamba gunu bırtane buldum cam frenselı olan bır tepegoz hemde hurdacıdan arkadaslar..adam ne ıstesın 150 mılyon demez mı ...cüüsss dedım yanı...
    çine gidersen bize haber ver dostum senden trıple bır kac lens ısterız mutlaka...

birde su amerıkadakı sırketlerın ınternet adreslerı mevcut mu sende arkadasım..varsa yazarsan sevınırım...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gmby -- 8 Ekim 2004, 22:38:12 >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.