Şimdi Ara

Ehliyet Yenileme Bedeli: 345

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
44
Cevap
0
Favori
2.805
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yahu arkadaş anlamıyorum. Yeni tip ehliyetimi yenileceğim. 280 Lira'yı niye veriyorum ben değerli kağıt bedeli diye.

Polis teşkilatına neden para veriyorum

Toplam 345 TL + Göz muayene 150 TL+Fotoğraf çekimi 50 küsür = 545 TL

Ehliyet Yenileme Bedeli: 345

• Siz suanda bu tip zamli seyleri odediginiz zaman devlete yardim etmiyorsunuz sadece bastaki memurlarin devlete kitledigi keyfi harcamalarini oduyorsunuz onun icin surekli zam geliyor

Ben lisedeyken otobus pasosu almadim diye otobusler bana tam tarif odetmeye calisiyorlardi ben o dakika anlamistim bu devletin sacmaliklari bitmez diye

Gerci devleti savunmayi dini bir gorev olarak dusunenler varken bu millet ezilmeye mahkumdur !

• şaka gibi fiyatlar .

verdikleri kartlarda çiziliyor. ben aldığımda ekran koruyucu kapladım kartı.

• gerçekten çok saçma. devlet bu tarz işlemlerde kar amacı gütmemeli. devlet hizmetleri ücretsiz olmalı. gelir elde amaçlı hizmet verilmesi kapitalizmin dip noktası sanırım. daha neler göreceğiz acaba?

Amacı gelir elde etmek olan bankalar bile hemen hemen aynı özellikteki banka kartlarını ücretsiz veriyor... ayrıca banka kartını kaybetsen dahi herhangi bir ücret almadan adresine gönderiyor...

• Generaloberst11 kullanıcısına yanıt

Devlet üretim yapmaz deyip kit ler satılırsa ehliyeti bırak aldığın havadan bile vergi almak zorunda kalırlar. Daha bunlar iyi günler.

• Son güne kadar bekleyeceğim...

• uzar daha
  • Türk polis teşkilatını güçlendirme vakfı

Devlet eliyle vakıflara haraç aktarılıyor.Ne işe yarıyor bu vakıf
  • Ehliyetini neden yenileteceksin? Benim ehliyetimde fotoğrafım bile görünmüyor geçen çevirmeye denk geldik bir şey demedi. Bide genelde ehliyet değil kimlik soruluyor zaten.

• Hocam yeni kimliğiniz varsa ona işletin, ehliyet taşımanıza gerek kalmaz.

• Benim ikiside eski değişirmedim 500 gayme gidecek demekki
  • ya zaten yıl 2022 ehliyet kadar saçma bişey yok.. tc kimlik no girince benim ehliyetim var mı yok mu görmesi lazım

• Hocam ehliyetim yeni zatende kimlikteki ismim değişti. Gerçeği kimlikte yeni ismim var bir sorun olmaz gibime geliyor.

+ Gözlük lens yazıyor. Göz ameliyatı oldum. Onuda sildireyim demiştim.

500 TL'yi görünce bir irkildim.

Saatlik araç kiralama app'lerinde sorun çıkarmazsa aslında böyle idare ederim bir süre zaten aktif araç kullanmıyorum.

@ressi1 yeni kimliğim var ama ondada şöyle bir saçmalık var.

Önce ehliyetimi yenilemem lazım. Sonra birleştirme yapmam lazım. Direk birleştirme yapmıyorlarmış :D

• yenilemeyecegim zaten az kullaniyorum
  • Generaloberst11 kullanıcısına yanıt

Siz suanda bu tip zamli seyleri odediginiz zaman devlete yardim etmiyorsunuz sadece bastaki memurlarin devlete kitledigi keyfi harcamalarini oduyorsunuz onun icin surekli zam geliyor

Ben lisedeyken otobus pasosu almadim diye otobusler bana tam tarif odetmeye calisiyorlardi ben o dakika anlamistim bu devletin sacmaliklari bitmez diye

Gerci devleti savunmayi dini bir gorev olarak dusunenler varken bu millet ezilmeye mahkumdur !

• X_S!nS! kullanıcısına yanıt

Memurların masrafları v.s ayrı bir konu ama tahmini söyleyeyim.

İstanbul'da bir ilçe belediyesinde muhasebede stajyerdim. Şöyle bir uygulama var. örnek:Belediyenin aylık gelirinin %50'si hükümete aktarılıyor.

Diğer kurumlardada bu vardır. Yani bu paraların büyük bir kısmı hazineye gidiyor. Oradanda bir yerlere aktarılıyordur. Cumhurbaşkanına 10 uçak gibi falan.

• N20 kullanıcısına yanıt

Sadece cumhurbaskanina 10 ucak alinsa op tepene koy hic olmazsa devletin yarin kasasinda kalir ! Bunlar tamamen hukumete yagdanlik yapan uyaniklarin saga sola gittikleri zamanki aldiklari zamli yolluk parasi !

Bu millet daha nereye kadar boyle cahilce bu sistemi savunmaya devam edicek asil onu merak ediyorum ben

• Yeni tipi ehliyeti neden yeniliyorsun ?

15 tl verip eski tip ehliyetimi yeni tipe çevirdim. Üstelik ptt adresime 3 günde teslim etti bu da ücrete dahil.

Bu konuda mükemmel iş çıkarıyorlar. ben memnun kaldım.

• 345 lira pek bir para degil verin gecin. Ehliyet Yenileme Bedeli: 345 

6 aya kadar olan pasaport harcı 309 TL'ye

1 yıllık pasaport harcı 450,8 TL

2 yıllık pasaport harcı 738 TL

3 yıllık pasaport harcı 1048,7 TL

4-10 yıllık pasaportun bedeli 1478 TL

• @por favor

öncelikle mesele buna neden ihtiyaç duyduğum değil.

Herhangi bir vatandaş herhangi bir sebepten yenilemek isterse neden 350 tl versin? bir karta neden 350 tl veriyoruz asıl soru bu.

sebebe gelirsekde yukarıda belirttiğim gibi "gözlüklü" ibaresini güncellicem.

farklı sebeplerde olabilir kayıp olması gibi v.s burda söz konusu sebep olmamalı lakin.

@Leipold sende haklısın :D pasaportta alıcam daha iyi hatırlattın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi N20 -- 18 Mayıs 2022; 14:32:48 >
  • N20 kullanıcısına yanıt

Alicaksan 10 yillik almani tavsiye ederim. 10 sene kafan rahat olur, giris-cikislarin da vizelerinde tek defterde birikir ihtiyac oldugunda tek defter yeterli olur. Ben ilk 10 yilligi bitirdim, ikincisinin yarisindayim Ehliyet Yenileme Bedeli: 345 

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.