Şimdi Ara

Debriyaj ve Direksiyon Hidroliği değişim periyodu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
3.699
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Aracım için (Dacia Duster 1.5 dci) yetkili servis bakım periyotlarında rutin yağ değişimi dışında fren hidroliği ve antifriz değişimi var.
    Ancak debriyaj ve direksiyon hidroliği için belli bir değişim yıl veya kilometre belirtilmemiş.
    Bunlar değiştirilmezse daha büyük arızalar veya bir tehlikeye yol açar mı?
    Değiştirilmesi için farklı marka - model araçlarınız için de olsa bir süre - km bilgisi var mıdır?

• Debriyaj hidroliği,
    şayet debriyaj balatası bitmeden değişim yapılacak ise , markasına göre 3 veya 5 yıl dolar değişimi tavsiye edilir,
    Balata bittiğinde zaten değişim tavsiye ediliyor.
    Debriyaj hidroliği değiştirmemek debriyaj merkezlerinde sorunlara yol açabilir.
    Aynı şekilde Fren hidroliği de , Westinghouse , Fren Ana Merkezinde , fren slindirlerinde , fren pompalarında soruna yol açabilir.
    Bir çok araçta fren ve debriyaj hidroiği aynı merkezden ikmal edilir , dolayısı ile Fren hidroliği değişimi yaptığınızda debriyaj hidroliğini de değiştirmiş olduğunuz için extra debriyaj hidroliği değişim kilometresi veya yılı diye bir ibare göremiyorsunuzdur.
  • Bilgilendirme için teşekkürler. Direksiyon hidroliği için ne dersiniz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • medvet M kullanıcısına yanıt
    Biz ona ATF diyelim, Aynı şekilde genellikle 3 yıl da değişmesi önerilir, ancak değişmesini isteyen müşteri pek görmedim,
    müşteriye ,
    - ATF değişimi yapalım mı diye sorduğumuzda
    Genelde , gereksiz masraf çıkartıyormuşuz gibi tepki geliyor müşterilerden.
    Çoğu meslektaşımızda uğraşmak istemediği için ATF değişimine gerek yok diyor, keza Aynı şey Antrifreez , fren - debriyaj hidroliği ve şanzıman - diferansiyel yağları için geçerli, seviye kontrolü yapıp yollarlar genelde ...

• Siz ATF değişimi önerir misiniz?

• atf değişimini kendim yaptım. o zaman aracımız 11 yaşındaydı. kırmızı renkli olması gereken atf yağı simsiyah zift rengindeydi. 11 senede bir kez olsun değiştirmemiş bizimkiler sonra komple eski yağı boşaltıp mobil atf 220 ile doldurdum. direksiyon yumuşamadı pek ama kafam rahat etti.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.