Şimdi Ara

D segmenti 1.6 dizel otomatik?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
108
Cevap
3
Favori
8.598
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 2006 model Megane 1.5dci dynamic arabamın yerine bir üst segment olan d segmentinde uygun bir araç almak istiyorum.
    Aradığım özellikler;
    1- 1600cc
    2- Otomatik vites
    3- Dizel
    Olması. Ancak araştırmalarım neticesinde çok fazla alternatifimin olmadığını farkettim. Öne çıkan modeller; C5, Passat 1,6TDİ DSG Bluemoition, ve 508Active. Bu üçü arasında kaldım. Anlaşılacağı üzere 75.000 TL kadar bir bütçe var. Bu fiyata bir de Epica var ama o 2000cc.
    Yorum ve görüşlerinizi almak isterim.

• 0 km şart mı belirtmemişsin bilmiyorum ama D sınıfında herkese sadece Alfa 159 diyoruum!

D segmenti 1.6 dizel otomatik?
  • bütçeyi biraz daha arttırabilirseniz s60 1.6d powershift tavsiye ederim

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 508
  • Söyledikleriniz içinde en mantıklısı passat gözüküyor, tekrar satışında da zarar ettirmeyecek bir araç.
    Ancak bir miktar bütçe artırılırsa 2. el temiz bir Volvo s60 dizel+ otomatik gayet güzel bir tercih olur. ( aracın boş donanımlısının sıfırı liste fiyatı 92bin TL )
  • S60 denilmiş ama, S60 düşünmemiştim hiç çünkü yakın bir arkadaşım S40 aldı 1-2 ay önce. Uzun yolve şehir içi karışık yaklaşık 200km kadar kullandım ve benim megane'dan bir üstünlüğünü göremedim. Sıradan gibi geldi bana. S60 ondan iyidir elbet ama S40 beni soğuttu açıkçası Volvo'dan.
    Bir arkadaş "0" mı düşündüğümü sormuş. Evet "0" düşünüyorum.
    Alfa'yı bi araştırayım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: celikcem

S60 denilmiş ama, S60 düşünmemiştim hiç çünkü yakın bir arkadaşım S40 aldı 1-2 ay önce. Uzun yolve şehir içi karışık yaklaşık 200km kadar kullandım ve benim megane'dan bir üstünlüğünü göremedim. Sıradan gibi geldi bana. S60 ondan iyidir elbet ama S40 beni soğuttu açıkçası Volvo'dan.
    Bir arkadaş "0" mı düşündüğümü sormuş. Evet "0" düşünüyorum.
    Alfa'yı bi araştırayım.

bu bahsettiğim s60 s40'a göre yeni jenerasyon bütçeyi 90-95 bin civarına yükseltebilirseniz mantıklı bir seçim olabilir. hoş forumdan bir arkadaş birkaç ay önce almıstı bu fiyata şimdi ne kadar fiyatı onuda bilmiyorum. alfa 159 1.9 jtd'ye gelincede 3 ay öncesine kadar çok detaylı araştırmıştım aracı kısmet olmadı alamadık ama kısaca özetlemem gerekirse 2. eli çok zayıf buna rağmen o fiyata bulabileceğin şeklen belki en güzel araç. arka süspansiyonlardan ses gelmesi, ön konsoldan ufak tefek tıkırtılar gibi kronik sorunları var ama 1.9 dizel motoru ile hem yeterli performansı hemde kabul edilir yakıt tüketimi ile "ben farklıyım" diyebileceğiniz bir seçim olur..

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• İkinci el değeri sizin için ön planda mı?
  • -DS5 (bütçeyi 10.000 daha artırabilirseniz en baba alternatif)

veya

-passat
    -508
    -C5
    -S60

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi drsnrky -- 25 Haziran 2012; 4:39:41 >
  • Eğer güç yetirebiliyorsanız kesinlikle s60.
    Bu araçların içinde ise passat yeni kasa olması ve 2. el performansıyla öne çıkar.
    508 ise donanım konfor ve şıklığıyla.
    Tercihinizi ona göre belirlemelisiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MustafaEmre415

508

+1

508 yada Passat

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ilhan032 -- 25 Haziran 2012; 11:19:13 >
  • oneri degil ama d sinifin en onemli ozelligi benim gozumde konfor

dolayisi ile otomatik de istiyorsaniz fransızların yarı otomatigini bir deneyin(yogun trafikde uzun bir test surusu veya baska bir yol bulup 1 gun test edin) ve vazgecin

508 iciyle disiyla 10 numara arac ama o vites yokmu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi goofyitu -- 25 Haziran 2012; 12:20:09 >
  • passat
  • kasası donanımı motoru iç tasarımı işçiliği ile 508 önde tek eksiği sert kullanımda sarsıntılı geçen şanzımanı sakın kullanımda bu hissedilir şekılde azalıyor malesef teste cıkanlar arabayı hep zorladıkları ıcın eh onların hızınada tek kavrama yetısemıyor doğal olarak 1 ve 2 . viteslerde gecikme ve sarsıntı oluyor sakın ve ekonomık kullanırım dersenız sizi üzecegını dusunmuyorum motoru passatınkın den daha atak bunu bılmekde yarar var .
    passatın üstün olduğu noktalar -- Prestij (kişiden kiiye değişir 508 çok yenı model)-- 2. el -- dsg
  • Bence passat alın...508 şanzımandan kaybediyor...
  • Aklıma ilk ve tek s40 geldi.
  • ikinci elde sorun yaşamak istemiyorsanız passata yönelmeniz doğru bir tercih olur donanımıyla şanzımanıyla tüketimiyle sizi üzmeyecek bir araç olacaktır . fakat aynı şekide citroen c5 te çok iyi bir araç ama c5 alıcaksanız temiz ikinci el almak daha mantıklı fiyat olarak güzel bir kar elde etmiş olacaksınız 0 almak yerine aynı zamanda donanım olarakta çok güzel bir araçtır.
  • Arkadaşlar;
    1.6 dedik ama 2.0 cruze için hem de en dolu opsiyonlu için 56.750TL gibi fiyat aldım. 163 hp ve bence gayet iyi. Sınıfındaki bundan sonraki en ucuz araba latitude ve 100.000TL. Bu fiyat inanılmaz bence. Ciddi ciddi düşünüyorum. Bir akıl versenize..
  • Geçen gün konu vardı bu araçla ilgili yanlış hatırlamıyorsam fiyatıda 55bin TL civarıydı. Araç güzel vergi problem değilse alınabilir. Hele ki birde WTCC modeli ise
  • Bu özelliklerde passat ilk sırada, daha prestijlisi volvo s60 bakabilirsiniz.

şu ilan benim, yalnız temmuz'da fiyatına biraz ekleyeceğim vergiden dolayı.

http://www.sahibinden.com/91425319

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Alfredo -- 29 Haziran 2012; 8:58:30 >
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.