Şimdi Ara

Hyundai i20 1.4 otomatik

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
48
Cevap
0
Favori
54.886
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaslar su siralar bir arac ile ilgileniyorum konustuk anlastik herseyiyle yalniz bu araclar 4 vites uretiliyor dedi bana internetten arastirdim boyle birsey var bunun bana eksi yonu ne olur bu sorun ise neden uretiyolar bu araclari hic bilmiyorum daha once otomatik bir araba ile isim hic olmadi esim istiyor mecbur kaldik alicaz bir otomatik sizden bu konu hakkinda yardim istiyorum

• Yakıt tüketimi ni biraz arttırıyor,performanstans biraz törpülüyor onun haricinde taş gibi uzun ömürlü bir şanzıman dır.Alinabilir.
  • redbul_540 kullanıcısına yanıt
    Hocam ilgin icin tesekkurler konuyu actiktan sonra biraz daha arastirdim 10 lt den bahsedenler var dogrumu bu ya :) benzinciden cikmayiz o zaman korktum valla
  • quote:

Orijinalden alıntı: ismeyu

Hocam ilgin icin tesekkurler konuyu actiktan sonra biraz daha arastirdim 10 lt den bahsedenler var dogrumu bu ya :) benzinciden cikmayiz o zaman korktum valla

Daha fazla yaksa bile şaşırmayın
  • DEMBELE1234 kullanıcısına yanıt
    Iyice battik :)
  • tüplersin kullanırsın,benzin çok yakar.
  • Tup isine girmem anlasildi bu araba bizi yakitta uzer birde opel corsa var 1.3 dizel 2012 model bu manuel sizce bu arac nasildir bunuda degerlendirirmisiniz
  • Bizzat mesai arkadaşım 2015 yazından beri kullanıyor.
    Bayan gunluk 8 km yol yapiyor ve ortalama hizi 19/km civarlarinda. Bazen 16 da gördügüm oldu.

Tuketim ise ilk baslarda 12.8lerdeydi. Gecen baktigimda 11.6ydı.

Onceki aracı Corsa 1.2 Easytronicti.
    i20den aşırı derecede memnun.
    Corsa için ARABA DEĞIL KAMYONETMİŞ diyor.
    Cunku geri kacirmasi, yokuslarda zamaninda vites kucultmeyip bayilmasi vs, kadını mahvetmisti. 3 ay zor dayanmisti.
  • Alma alırsanda tüp taktir mutlaka
    Çok yakıyor
  • ismeyu kullanıcısına yanıt
    4 ileri oluyor çünkü tork konvertörü+overdrive var, bunlar daha fazla vites ve dişli adedi kullanılmasının önüne geçiyor. Ayrıca 4 ileri otomatik şanzımanlar yapı olarak 5-6 ileri olanlara göre daha küçük oluyor ve ufak otomobillerde motorun yanına yanlamasına daha rahat sığıyorlar. Peki yıllardır neden bu şanzımanlar kullanılıyor daha modernleri varken? Düşük maliyet, arıza vermemeleri ve konforlu olmaları sebebiyle. Ya paraya kıyıp, riskine girip çift kavramalı şanzıman kullanacaksın, arıza riskini kabullenip üstüne araç maliyetini yükselteceksin, ya robotize şanzıman kullanıp konforun ve akıcılığın içine edeceksin, ya 4 ileri tam otomatikle yakıtın anasını belleyeceksin. Bu sınıfta en temizi manueldir aslında da, eğer illa otomatik olacaksa da bence Cvt olmalıdır. Büyük, güçlü araçlarda cvt olmuyor ama bu sınıfta başka çıkar yol yok şuan.
  • alcohol06 A kullanıcısına yanıt
    eat6?
  • quote:

Orijinalden alıntı: auto_man

eat6?
    Şehir içi 8.5 litre civarı yakıyor hafif akıcı trafikle . 4 İleri şanzımanı başlarda biraz atik olsa da 60-70 ten sonra dip gazda bile cevap vermiyor .

Yani bu arabayla Sollamaya çıkmak ölüm gibi bir şey . Overdrive modundan çıkarırsanız yine biraz atikleşiyor ama yok araba gitmemeye yeminli .

Bunun haricinde donanım olarak gayet yeterli seviyede ve kullanılan malzeme de kötü değil en azından benim arabaya göre içi baya modern .

Yani Cupra'dan sonra kullanıyorum diye mi bilemiyorum ama gitmiyor abi araç hafif eğimli yokuşta sollamaya çıkılmaz . Tek başımayım bir de 2-3 kişi + bagaj olsa fena yani .

Ha ama sorunsuzdur , performans veya tüketim kaybı çok umrunuzda değilse 10 numara araç . Komfor , güvenilirlik açısından alınır .

Bu araç benim 1.4 180 beygir Cupra'dan 1-1.5 litre fazla yakıyor aynı güzergahta .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TheCaliph_ -- 27 Ekim 2016; 20:53:03 >

• TheCaliph_ kullanıcısına yanıt
    Cupradan sonra öyle gelmiştir sonuçta 100 ps araba,kick dön larda uçmaz,kacmaz ama kasayı çeker.
  • Swift 1.2 at kullanıcısıyım. Araç 94 hp ve 4 ileri tam otomatik. Şehir içi buraa gibi yerde max 7 lt yakıyor şehir dışı 95 km hız sabitleme ile 4.5 lt yakıyor. Gaz tepkileride gayet yeterli. Zaten hızlı vites yükseltiyor 50 km civarı 4 vitesde oluyor. 3000 devir de 120 km hız yapıyor yani 4 vites ekonomi için.
  • Adamlar 1.2 tüplüyle 1.4 otomatik bu kadar mı vasat sollamaya çıkmak ölüm giibiymiş abartmayın ya

Arabanın eksiği çok yakması simit tüp taktırın kullanın

• TheCaliph_ kullanıcısına yanıt
    hangi güzergahta kullanıyorsun,cupra 7 lt mi yakıyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: ufuk-34JD58

Çekmeköy - Dudullu - Ataşehir - Sahrayıcedit veya Kadıköy ( Nevzat Demir'in orası veya iç kısımdan fark etmez )

60 km/saat hızda ben 7. vitese atıyorum ama i20 de kaçıncı vites veya kaçıncı devir oluyor tam bilemiyorum .

Bir farklı güzergah da Şile yolu veya Ümraniye yine de 1 litre fazla yakıyor .

Cidden DSG bu konuda baya iyi gereksiz aksiyonlar yapmadıkça 8 litreyi geçmiyorum ki ben baya dikkatli kullanırım ya çoğu aracın fabrika verisini tutturabiliyorum baya sabırlıyım tüketim konusunda

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TheCaliph_ -- 27 Ekim 2016; 22:17:24 >

• quote:

Orijinalden alıntı: TheCaliph_

quote:

Orijinalden alıntı: ufuk-34JD58

Çekmeköy - Dudullu - Ataşehir - Sahrayıcedit veya Kadıköy ( Nevzat Demir'in orası veya iç kısımdan fark etmez )

60 km/saat hızda ben 7. vitese atıyorum ama i20 de kaçıncı vites veya kaçıncı devir oluyor tam bilemiyorum .

Bir farklı güzergah da Şile yolu veya Ümraniye yine de 1 litre fazla yakıyor .

Cidden DSG bu konuda baya iyi gereksiz aksiyonlar yapmadıkça 8 litreyi geçmiyorum ki ben baya dikkatli kullanırım ya çoğu aracın fabrika verisini tutturabiliyorum baya sabırlıyım tüketim konusunda

Alıntıları Göster
    i10 al daha az yakar hem de tiptronic, yokuşlarda küçük motor olmasına rağmen manuele alınca insanı çok üzmüyor.

• Bizzat annemde mevcut elit smart paketlisi. İ20 otomatik 1.4. Yakıt tüketimi 9.0 şu anda genellikle şehir içi kullanımı ancak tam olarak kaç km hız ile gidiyor bilemiyorum tabi annem kullandığı için pek hızlı sürdüğünü sanmıyorum :D bende i30 dizel otomatik var ve açıkcası annemin i20sini daha çok seviyorum. Ha diğer arabalara gelince,

Fiesta çok dar ve basık geldi eledik.
    Pejo 208 nedense motoruna pek ısınamadım ayrıca vites geçişleri acayip vuruntuluydu.
    Tek mantıklı olan ibizaydı, ancak kasa değişimi olacağı ve i20nin daha çok albenisi olmasından dolayı i20 seçtik
  • İ20 1.4 otomatik aracı kiralık olarak 3 gün kullandığımda ortalama 40-45 km hız ile 7 litre civarı tUketim elde etmiştim yoğun trafikte ortalama 15-20 km hızda rahat 10 litre tüketir,ekonomi önemlIyse lpg taktırmak şart.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.