Yüzbaşı
20 Nisan 2008
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 38 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Arkadaşlar merhaba,

Bir kaç yıldır ehliyeti bulunan ancak aktif şekilde araç kullanmayan eşim için otomatik bir araç arayışına girdik.
Araç İstanbul'da işe gidip gelmek adına kullanılacak ve günde yaklaşık 50km yol yapacak.

Pek fazla tecrübesi olmadığından ve İstanbul gibi bir yerde küçük araç kullanması gerektiğini düşündüğümden 2004-2007 civarı Nissan Micra 1.2 Benzinli otomatik modellerine bakıyorum.
Araç benzinli olduğu için haliyle yüksek yakıt tüketimi olacak bu sebepten imkanımız olur ise LPG'li ya da LPG'ye dönüştürebileceğim modelleri düşünmekteyim.

Yakıtı dışında motor,mekanik,şanzuman,elektronik aksam konusunda hiç bir bilgim yok, yeni yeni araştırıyorum. Bu sebepten araç hakkında bilgisi, tecrübesi olan arkadaşlar var ise yardımcı olmalarını rica edeceğim.

Ayrıca bu araç dışında yine aynı şartları yerine getirebilecek öneriniz var ise onlara da açığım...

edit : Bütçe belirtmeyi unutmuşum kusura bakmayın. Maksimum 45 bin TL bütçeye sahibim.
Arkadaşlar merhaba, 2009 yılından beri aşağıda özelliklerini belirttiğim bilgisayarı kullanmaktayım. Bilgisayarın parçalarını kendi isteğimle toplatmıştım. Aynı şekilde şimdide parçaları alıp İstanbul Anadolu yakasında tavsiye edeceğiniz bir yerde toplatmak/montajını yaptırmak istiyorum. Güncel oyunlarda sıkıntı yaratmayacak 2-3 sene sorunsuz kullanabileceğim bir sistem istiyorum. bütçe olarak 2000TL diyebiliriz. Yardımlarınızı bekliyorum.

Bilgisayarın parçaları

İşlemci E8400 3.0
Ekran Kartı Zotac 9800 GT
Anakart Gigabyte GA-EP35-DS3R
HDD 200gb
Ram 4gb 800mhz
PSU 600 ya da 800W ( yanlış hatırlamıyorsam OCZ'nin 800 lük olanı idi. )
Arkadaşlar merhaba,

2005 model corsa c cosmo paket bir aracım var. Araçta bulunan cd30 mp3 ses sisteminden memnun değilim. Memnuniyetsizliğim ise tamamen bir usb çeviri sistemi olmaması ve yapılmasınında çok uğraştırıcı olması.

Araç ile uyumlu ve araçtaki o multimedya çerçevesini kapatacak yeni bir multimedya sistemi arıyorum.

daha önce kullananlar ya da bilgisi olan arkadaşların önerilerini bekliyorum.
Bu gece saat 9-10 aralıgıydı sanırım. Dragos'da tamamen yanmış yeni kasa bir bmw ve bir sürü insan kalabalığı duruyordu. Pendige doğru ilerledigimden durup da bakmadım. Acaba ne oldu da yandı ?

Haberlerde ya da internette böyle bir habere rastlayan veya orada bulunup da gören var mı ?
Arkadaşlar merhaba

Telefonu(iphone5) cebimden çıkartırken elimden kayıp düştü ve kilit ekranının sağ tarafında yukarıdan aşağıya yan yana 6 adet dikey çizgi oluştu.
Telefonun dokunmatiği şuan da çalışmıyor fakat diğer tuşlar tamamiyle çalışıyor. Cihaz almanyadan bir tanıdık vasıtası ile gelmişti. Garanti, servis durumu vs. ile alakalı hiç araştırma yapmadım dolayısı ile bilgim yok.

Nasıl bir yol izlememi tavsiye eder siniz ? ve ya İstanbul'da bildiginiz sorunsuz ve garantili biçimde değişim yapabilecek yer var mı ? var sa fiyatlar ne düzeyde ?

yardımlarınızı bekliyorum arkadaşlar.
Arkadaşlar merhaba

Başlıkta da gördüğünüz üzere bu iki araç arasında kaldım. İki araçta dizel ve otomatik.
Hatta iki aracı da bugün test etme imkanı buldum.
Özet geçerek ceed'e ilk bindiğimde gözüm ortalama tüketimdeydi (bildiğiniz gibi fabrika verisi 7,2TL/100Km) fakat test yaptığımız alan toplam da 600Metre kadar bir yer olduğundan bu tüketimi pek takmadım, Zira ekranda 12,5lt/100 km değeri vardı.
Araç rahat, konforlu bir o kadar da bastımı giden bi araba. Ayrıca fiyatı concept plus için 2bin tl indirim alarak hiç pazarlık olmadan 60bin TL dediler.

C4 için yazacak olursam test aracı yaklaşık 15bin km'de idi. öncelikle araç dışarıdan gayet güzel gözüksede kullanımı gerçekten hiç hoşuma gitmedi. Mcp denilen şanzuman gaza bastıktan yaklaşık 1 sn sonra tepkimeyi kabullendiği yerler dahi oldu. Vites geçişleri sarsıntılıydı. ( heleki dip gaz ). Direksiyonu bana çok büyük geldi. Fren çok hassas.Fiyat konusuna hiç girmedim içeride confort plus için 61bin TL'lik etiket vardı. Elbet indirim de yapacaklardır.

Tabi test sürüşlerim bu şekilde gerçekleştikten sonra c4 gözümde düşmedi değil. Fakat fiyatında yapılabilecek iyileştirmeler ve ceed'e göre gerçekten az yakması belki bir anlamda tolere edilebilir. Diğer tarafı da düşünürsek rahatlığı, konforu, açılabilir tavanı, göze hitabı 10 numara olan aracında 2-3 lt fazla yakması benim açımdan kabul edilebilir.

Siz olsanız hangisini tercih ederdiniz ?
Arkadaşlar öncelikle merhaba

1 - 1.5 senedir birfiil oynadığım oyun son 2 gündür açılmıyor. Launcher'a tıkladığımda hiç birşey gelmiyor.

Launcher ' a bastıktan sonra açılmasını beklerken görev yöneticisinde gördüğüm şey ;

işlemler kısmına rads_user_kernel.exe diye birşey geliyor fakat 2-3 sn içinde geri kapanıyor. Dolayısıyla hiçbir şey olmuyor.

Çeşitli forumlarda bu konu hakkında kernel.exe yi degiştir diyenleri gördüm ve denedim fakat o da hiç bir işe yaramadı. Var mı dır formattan başka çözümü ?
Arkadaşlar merhaba.
Babam 2 gün önce kendi arabasının ruhsatını düşürmüş, nerede taşıyorsa. Ruhsat dışında kabın içerisinde ehliyet, kimlik, aracın sigorta poliçesi ve kredi kartları bulunuyordu.

Kayıp olduğunu fark ettiğimiz anda kredi kartlarını iptal ettirdik.
Bugün ise muhtardan aranıp ehliyet ve kimliğin muhtarlıkta olduğunu gelip alınması söylendi. Ancak ruhsat hala yok kimliklerde kabın içerisindeydi. Sanırım bulan vatandaş işine yaramayanları atıp geri kalanını almış.

Durum şöyle ki ehliyet ve kimliğin bulunduğu yer oturduğumuz yere max 100 m mesafede. Bulan vatandaş etrafta dolaşıp da aracı görürse 1 gece ansızın uçurabilir. Dolayısıyla tekrardan ruhsat çıkartmamız gerekiyor. Nasıl bir yol izleyeceğiz, bilgisi olan arkadaşlar yazarsa sevinirim.
Arkadaşlar merhaba. Şuanda Gigabyte ep35c ds3r model anakart kullanmaktayım. Ancak anakart'ın ram slotların da problem var ve anakart aşırı ısınma yapıyor. Dolayısıyla değişmem gerekiyor. Bir bilgisayarcı tanıdığım G41 serisi anakart almam gerektiğini söyledi. Acaba bu kart nasıldır ? O.C falan yapmıyorum, normali ne ise öyle kullanıyorum.

İşlemcim core 2 duo E8400 @3.0 GHz
Ram 4 gb 1333Mhz ddr3
Ekran kartım Palit Gtx285 - ancak ekran kartını değiştireceğim.
Power 700W

Bana MAX 120 TL'lik anakart tavsiyelerinizi bekliyorum.
Arkadaşlar merhaba aşağıda yazılı olan sistemime ekran kartı almayı düşünüyorum. Mevcut ekran kartım Palit gtx 285.
Ancak ekran kartı güç girişlerinin yanlış takılmasıyla ( büyük ihtimal ) üzerinde bulunan bir entegreden alev çıkarttı ve bu da pc de aşırı derece takılmalara yol açtı. Örneğin; müzik dinlerken, internet sayfalarında mouse ile oku hareket ettirdiğimde çızırtılar gelmesi, oyunlarda düşen aşırı fps ve kare kare hareket etme. Oyun derken fazla grafik isteyen oyunlarda oynamıyorum o yüzden bütcemi düşük tutmak durumdayım. Beni ortalama 2 sene civarı götürecek tavsiyelerinizi bekliyorum.
BÜTÇE MAX 250 TL

Sistem özelliklerim

İntel E8400 3.00 Ghz
gigabyte ep35ds3r anakart
320 gb hdd
700 watt psu
2x2 gb ddr 2 ram vardı ancak 1 tanesi bozuldu, dolayısıyla 2 gb ram.
Mevcut ekran kartım

Palit Gtx 285 Dual Fan modelidir.

-
edit : konuyu albüm olarak açmışım dalgınlıktan
Hakkında
Meslek: www.google.com.tr
Forum İmzası:
Taze fikirler , üstün otomobiller
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 4 sa. önce
Son Mesaj Zamanı: geçen yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 453
İkinci El Bölümü Mesajları: 1
Konularının görüntülenme sayısı: 14.594 (Bu ay: 154)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 8 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Motorlu Araçlar Dünyası
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.