Şimdi Ara

Corsair Carbide AiR 540 KASA İNCELEMESİ [Küp'te Devrim]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
172
Cevap
6
Favori
13.339
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
 • Konu İstatistikleri
 • Son Yorum 2 ay
 • Cevaplayan Üyeler 60
 • Konu Sahibinin Yazdıkları 52
 • Ortalama Mesaj Aralığı 14 gün 4 saat 31 dakika
 • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
 • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 23
 • Favoriye Eklediklerim 6
 • Konuya En Çok Yazanlar
 • Muten Baba (52 mesaj) sahafiec (14 mesaj) trktlh (11 mesaj) ucubemert (7 mesaj) tech guru (7 mesaj)
 • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
 • Masaüstü (16 mesaj) Mobil (14 mesaj) Tablet (1 mesaj) Mini (4 mesaj)
 • @
6 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Dahili Bileşenler >> Kasa/Güç kaynağı >> Corsair Carbide AiR 540 KASA İNCELEMESİ [Küp'te Devrim]
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
Mesaj
 • Kurmay Yarbay
  20609 Mesaj
  Konu Sahibine Özel
  NOT : İncelemenin en iyi şekilde görüntülenebilmesi için Ayarlar kısmından Tercihler / Resim Küçültme Ayarlarım sekmesinde , Sadece 900'den büyükleri küçült açık olmalıdır.  Selam arkadaşlar. Bugün giriş seviyesinden üst seviyeye kadar bir çok ürün grubunda kullanıcılara hizmet veren ve müşteri memnuniyeti konusunda ülkemizdeki önde gelen firmalar arasında başı çeken Corsair 'in , şuan satışta olan serilerinin dışında konumlandırdığı küp görünümlü kasası , Air 540 'ı inceliyoruz.

  Air 540 , diğer bütün kasaların aksine farklı görünümüyle ve içinde barındırdığı özelliklerle dikkat çeken bir kasa. Tabi boyutlarıda unutmamak gerek. Şimdi bir teknik özellik tablosu görüntüleyelim ve kutu açılımıyla işe koyulalım.


  Kasa boyutlarına baktığımızda tamda beklediğimiz gibi kocaman bir kutu içerisinde geliyor Air 540. Kasanın yan paneli komple plexi yani pencereli olduğu için , olması gerekenden daha fazla özen göstermiş corsair ve böylece kargo sırasında olası bir sıkıntının önüne geçmeyi hedeflemiş.

  Kutuyu açıp kasayı çıkardığımız zaman , Air 540'ın siyah bir koruma kılıfına sahip olduğunu görüyoruz. Buda muhtemelen pencereli bölüm çizilmesin yada dış görünüşte herhangi bir sıkıntı oluşmasın diye düşünülmüş. Kutu içeriği olarak çok fazla olması gerekenden fazlası bulunmuyor dersek yanlış olmaz. Bir kaç farklı vida çeşidi, kullanım klavuzu yani kitapçık birde kablo toplama amaçlı plastik cırtlar kutu içeriğini oluşturuyor. Kasada genel olarak montaj için bir kaç parmak vida sökmek yeterli oluyor yani vidasız montaj oldukça etkili diyebiliriz.
  Air 540 ' kutudan çıktığı anda sizi kendisine hayran bırakmaya başlıyor. İlk göze çarpan Corsair logosunun bulunduğu parlak siyah gözenekli yapı ile mat siyah kapak ve plastik malzemenin uyumu oluyor. Birbirini tamamlayan aynı ton renkler kasanın tümünde hakim olan renkler aslında. Kasaya ön cepheden baktığımızda dikine duran 2tane 5.25'' sürücü slotunu görüyoruz. Kasa aslında hem yan hem dik kullanılabilir bir yapıda tasarlanmış. 5.25'' sürücü boşluğu altında ik göze çarpan Reset,Power butonları, hemen yanında se giriş ve çıkışları ile 2 adet Usb 3.0 portları yer alıyor.

  Kasaya arkadan baktığımızda , gözümüze ilk olarak dikine duran Psu yuvası , 8 adet Pcı slotuve 14Cm'lik egzost fan çarpıyor. Kasaya yukarıdan baktığımızda öndeki ızgaralı yapının aynı şekilde devam ettiğini görüyoruz. Karşıdan baktığımız zaman solda kalan kapağın neredeyse tamamı plexiden oluşuyor yani büyük bir pencereli yapı tasarlanmış. Kasa çift hazneli tasarıma sahip olduğu için sadece 2 sürücü ve anakart sol hazneye , geriye kalan sürücüler, depolama birimleri ve güç kaynağı ise sağ hazneye konumlandırılmış. Böylece pencereden bakınca tertemiz bir görüntü oluşuyor ve gerçek anlamda sisteminizi sergilemeye doyamıyorsunuz.

  Kasanın diğer kapağında ise sadece güç kaynağının dışarıdan temiz hava çekebilmesi için gözenekli bir yapı tercih edilmiş.
  Kasanın malzeme kalitesi dokunulduğu ilk anda etkiliyor. Parmak izi tutmayan mat siyah plastik yapı ile Air540'ın kaplanan üst ve ön yüzeyi , oldukça kaliteli ve temiz bir görünüm kazandırmış. Yan kapaklarda ve iskelette kullanılan çelik malzeme ise fazlasıyla kaliteli ve kasayı sapasağlam ayakta tutmayı başarıyor. Bal peteği şeklindeki ızgaralı yapı ise en iyi hava akışını sağlayacak şekilde tasarlanmış çünkü kasa hava akışı performansı olarak en üst seviyelere oynayan bir kasa.

  Kasada bir çok yerde parmak vidalardan görmek mümkün. Bu vidaları ve bir kaç küçük vidayı çözerek kasanın iskeletine ulaşmamız çok kolay oluyor. Üst kapak ve ön kapak aslında birbirinden bağımsızlar fakat ön kapağı çıkarabilmek için üst kapaktaki parmak vidaları söküp üst bölümü çıkarmak gerekiyor. Anı şekilde yan kapaklarda bu parmak vidalar ile kontrol edilebiliyor yalnız burada parantez açılması gereken bir konu var. Air 540 ' ı tasarlayan mühendisler , kapak konusunun üzerinde fazlası ile durmuşlar anlaşılan. Çünkü kasadaki kapaklar mükemmel rahat bir şekilde çıkarılıp takılabiliyor ve parmak vidalar yardımıyla sabitlenebiliyorlar.


  Kasa kapaklarındaki tasarım aslında kasanın hemen her tarafına yansıtılarak ergonomik anlamda oldukça yol katedilmiş. Bu konuda bizi en çok şaşırtan pencereli kapaktaki plexinin istenildiğinde değiştirilebilmesi oluyor. Yani kazayla siz plexiyi kırdınız , çizdiniz yada hiç birisi olmadı ama siz renkli desenli bir görünüm istiyorsunuz diyelim , kapağın ölçülerine göre istediğiniz şekilde bir kesim yapıp kendiniz kolayca montajlayabiliyorsunuz.


  Ön kapağı çıkardıktan sonra karşımıza direk fanlar çıkmıyor. Burada oldukça sık dokulu bir toz filtresi konumlandırılmış. Filtreyi çıkarırken biraz zorlaması bir yere mi takılıyor acaba ? hissi uyandırsa da filtreyi çıkardıktan sonra alttaki mıknatıslı yapıdan durumu kavrıyorsunuz. Corsair , Air 540 toz filtresine küçük mıknatıslar koyarak vidaların üzerine yapışan titreşimsiz ve sıkı bir toz filresi çözümlemiş. Bu toz filtresini aynı zamanda çıkarıp musluk altında yıkayabiliyorsunuz.  Kasanın altında 4 adet kauçuk tabanlı ayak bulunuyor. Bunlar hem titreşimi hemde kaymayı önleme konusunda son derece başarılılar. Kasada hiç titreşim hissetmiyorsunuz. Kasa ön bölümünde toz filtresini çıkarınca karşımıza 2 adet 14Cm lik gri corsair fanı bizi karşılıyor. İstersek bunları 3 adet 12cm lik fan ile de değiştirebiliriz ama buna gerek olmadığını düşünüyoruz. Kasa toplam 5 adet 14cm fan yuvası bulunduruyor ve bunların 3 tanesi dolu geliyor.

  Kasa üzerindeki kapakları çıkarıp iç yapıya baktığımızda ilk gözeçarpan şey 3 adet 14Cm lik ledsiz fanlar. Bu fanlar oldukça iyi hava üflüyorlar bu sayede de kasa içerisinde güzel bir hava akışı yakalanabiliyor. Kasa da çift hazneli bir yapı tasarlandığı için , penceleri bölümde güç kaynağı ve sürücü görmek mümkün değil. Sadece en alt bölüme 2 adet sürücü yuvası bırakılmış. Bu yuvalarda sürücünün sata bağlantısı ve güç kablosu bulunduğu ve arka tarafa geçiş yapıldığı için hiç bir kablo karmaşası da olmuyor. Yani en büyük özellikleri Hot Swap olup kolay montaja da imkan vermeleri oluyor. Anakarta takılan sata,24pin,8 pin ve ekran kartı için gerekli güç kabloları arka bölmedeki güç kaynağından kablo kanalı yardımıyla geliyor. Plastik aparatlar ile de kötü görüntünün önüne geçilen Air 540 ' ta ekran kartı güç kabloları dışında diğer kabloların göze çarpması pek mümkün olmuyor.


  Kasada ön tarafa 360mm'lik , üst tarafa ise 280mm lik radyatör takılabiliyor. Hazır su soğutmalardan ziyade custom diye tabir ettiğimiz büyük radyatörlü , üst düzey performans veren görsel çözümler için de oldukça avantaj sağlayan Air 540 , 8 Adet Pcı genişletme yuvasına sahip. Kasa ön kısmında bulunan 2 adet 14Cm ' lik fan , ızgaralardan ve toz filtresinden geçen temiz havayı kasa içine iletiyor. Arada çok büyük bir boşlukta olmadığı için işlemci soğutucusu, ekran kartı ve hatta anakart bu temiz havadan güzel bir şekilde faydalanıyor. Kasa içerisinde ısınan havayı dışarı atma görevini ise kasa egzost bölümünde bulunan 14CM'lik fan üstleniyor. Üst bölümde 2 adet 14Cm lik fan yeri bulunuyor fakat burası opsyonel olarak bırakılmış. Kullanıcı buradaki büyük boşluğa dilerse 2 adet fan , yada dilerse kalın bir radyatör ile yine performanslı fanlar takabilir.  Kasa içi tamamen mat siyah bir boya ile kaplanarak hem görsel hemde tamamlayıcı kaliteli bir görünüm elde edilmiş.

  Kasanın kabloların, sürücülerin ve depolama birimlerinin konumlandırıldığı , daha doğrusu saklandığı diğer bölümde ise 2.5'' sürücüler için4lü plastik aparat bulunuyor. Bu aparat vidasız montaj ile kasaya bağlanıp kasadan geri çıkarılabiliyor. Kendi içinde de parçalara ayrılarak istenirse de montaj dışı da bırakılabiliyor. 5.25'' sürücü yuvası ise hemen üst bölümde konumlandırılmış. Sürücü montajı için ön kapağı çıkarmamıza yada herhangi bir vida kullanmamıza gerek yok.  En altta dikkat çeken ilk olarak ön taraftaki “Hot Swap” ların güç kaynağı ve anakarta gidecek olacak kablo çıkışları oluyor. Bunların dışında hemen yan taraftaki güç kaynağı boşluğu altında parmak vidalar ile tutturulmuş ve kademeli olarak ayarlanabilir bir metal aparat görüyoruz. Bu aparat daha uzun güç kaynaklarınında kasaya montajlandığı zaman destek olması ve sabit durması için tasarlanmış. Oldukça güzel düşünülmüş bir aytıntı olduğunu söylemeliyiz.

  Kasa arka bölmesinde power reset SW kabloları , Kasa ön paneli için USB 3.0 anakart bağlantı kablosu da gödüklerimiz arasında.

  Kasa montajı beklediğimizden çok daha kolay gerçekleşiyor. Hatta kişisel olarak şimdiye kadar yaptığım en hızlı montajlardan birisi diyebilirim. Kasadaki parçalar çok kolay bir şekilde çıkarılıp yine aynı kolaylıkta takılabiliyor. Çok fazla vida kullanılmaması da işi oldukça hızlandırıyor.  Air 540 tabuları yıkan türünün ilk örneği kasalardan bir tanesi olduğu için , önce hangi bileşeni montajlasam diye düşünmenize gerek yok. Çünkü hiç bir bileşen bir diğerine engeli bulunmuyor. Bu yüzden istediğiniz şekilde yapabilirsiniz montajı. Biz güç kaynağından ve optik okuyucudan başlıyoruz. Daha sonra işlemci soğutucusu ile anakart montajını gerçekleştiriyoruz. Kasa 2 hazneli tasarıma sahip olduğu için anakart montajı yaptığımız bölüm oldukça ferah. Bi bir kabloyu takarken zorlanmıyoruz. Metallerin tamamı zımparalanmış ve elimizi kesici yaralayıcı hiç bir keskin uç bulunmuyor.

  Kasa içerisine daha önce söylediğimiz radyatörler dışında da 17Cm yüksekliğe kadar hava soğutma işlemci soğutucuları takabiliyorsunuz ki bildiğimiz kadarıyla bu ölçüler ile tamamına yakını uyumlu olmalı. Bunun dışında Air 540 ta ekran kartı boşluğu 32Cm olarak bırakılmış ki buda piyasada satılan tüm kartlar için yeterli bir uzunluk oluyor. Montajladığımız sistem bilgisi şu şekilde ;

  AsRock 990FX Fatal1ty Professional
  AMD FX8350 4.0 Ghz
  Corsair Vengeance 2x4GB 1600Mhz bellekler
  Corsair AX760i Prfessional Güç Kaynağı
  Powercolor HD7870 + Accelero Twin Turbo II
  Seagate320GB
  WD Caviar Blue 1TB
  WD Black2 Dual Drive (120GB SSD + 1TB HDD)
  Thermaltake Sonic Tower Eski Soğutucu, yerine yenisi yakındır :)
  Kasa içerisinde gelen 14CM lik 3 adet fana ilaveten tavana montajladığımız Xİgmatek XLF 14cm Fanlar

  Corsair , Air 540 üzerinde ciddi emek ve zaman harcamış. Kasa sistemini sergilemeyi seven , performans isteyen giriş seviyesi kullanıcılardan High End sistemler ile rekor peşinde koşan custom sıvı soğutma kullanıcılarına kadar her kesime hitap eden bir kasa yapmayı başarmış. Çift hazneli tasarım sayesinde kablo karmaşasını hiç görmüyor , pencereden bakınca temiz bir sistem görebiliyorsunuz. Gerek montaj kolaylığı gerek malzeme kalitesi gerekse mükemmele yakın hava akışı performansı ile corsair , tasarımcılarının çalıştığını bir kez daha ispatlıyor.

  Pencere kısmının büyük olması biraz temizlik açısından biraz sıkıntı olabilir zira pencereye tozlar kolay yapışıyor. Gülü seven dikenine katlacak eğer böyle büyük pencereli birkasa alırsanız, bunu da belirtmeden geçmeyelim :)

  Farklı bir arayış içinde olup dikine uzuun kasalardan sıkılan , masasının üzerinde yeri olan ve kasa modifiyesi konusunda kendini gaza getirmek isteyen her kullanıcıya tavsiye edilir :)

  İnceleme tarihinde 422TL satış fiyatı bulunuyor. Bu fiyata Full Tower segmentinde kasalar almakta mümkün lakin Air 540, farklılık arayanlar için üretilmiş.


  Güncel Satış Linki İçin Tıklayın
  Bu bölümde ekstralar yer alıyor arkadaşlar. Ekstra 4fotoğraf ve kendi çektiğim 300R toz çıkarma video suda bulunuyor :)
  Benim Anlatımımı beğenmeyenlere extra kaynak  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Muten Baba -- 8 Mayıs 2014; 9:39:37 >  |
  |
  _____________________________
  Ryzen 9 3900X || Scythe Fuma II || Asus Prime X570 Pro || Team T-Force Night Hawk 3600Mhz 4X8GB || XFX RX 6800 XT || Samsung 960 Evo Nvme || JD512 Nvme || Sandisk 1TB SSD || FSP Aurum PT 1200W || Cooler Master SL600M
  Eski Kullanıcı Adı : Chris Brown
 • Binbaşı
  1938 Mesaj
  O nasıl kasa ya hoşuma gitti ama orijinal
  |
  |
  _____________________________
 • Yarbay
  8358 Mesaj
  tombul sevenlere özel yapmışlar bence bunu
  |
  |
  _____________________________
  İçim ürperiyor ya beyni yoksa
  "Vergi gelmeden almak lazım. Ne vergisi gelir bilmiyorum ama geleceğini garanti edebilirim." ünlü filozof samsunum55
 • Kurmay Yarbay
  20609 Mesaj
  Konu Sahibine Özel
  Kimbilir belkide Kasa ergonomik anlamda çok başarılı azcık tombul olsada
  _____________________________
  Ryzen 9 3900X || Scythe Fuma II || Asus Prime X570 Pro || Team T-Force Night Hawk 3600Mhz 4X8GB || XFX RX 6800 XT || Samsung 960 Evo Nvme || JD512 Nvme || Sandisk 1TB SSD || FSP Aurum PT 1200W || Cooler Master SL600M
  Eski Kullanıcı Adı : Chris Brown
 • Kurmay Yarbay
  10769 Mesaj
  Eline sağlık.

  Ben söylüyorum ama değil mi ? Birkaç gündür buralara dadandın diye.
  __________

  Böyle farklı şekillerdeki kasalar son zamanlarda yavaş yavaş kullanıcıların dikkatini çekmeye başladı.Açıkçası benimde arada dikkatimi çekiyor desem yalan olmaz.Bence tam forumumuza gereken kullanıcı incelemelerinden birisi olmuş.

  Kasanın içi de gayet geniş ve refah görünüyor.Belki bir ihtimal bazı sıvı soğutma sistemlerde ufak tefek sıkıntılar çıkarabilir.Tabii kesinlikle çıkarır demiyorum, hani bazen sıvı soğutma boyutlarında aksilikler çıkabiliyor.Ondan bahsediyorum.Ancak böyle bir kasanın içerisinde sistem düzmek isteyen kullanıcılar tabii ki işlerini bileceklerdir ve her türlü şekilde sistemlerini içine rahatça sığdırabilirler.

  Bu arada 300R artık emekli mi oldu ?

  Dip Not: Ekstra kısmı da nedir öyle (güzel olmuş) ? Elini korkak alıştırma yahu, ver havayı ver havayı... Bende de bir ara aynı kompresörden vardı.Ama ürün hasarlı geldi diye aynı gün geri göndermiştim (çatlak vardı üzerinde).Bir ara bendeki SUTAŞ kompresör ile bende bir video patlatayım bari.İade ettiğim üründen sonra almıştım.Bu zaten çok felaket, havayı verdim mi kasa da uçacak diye korkuyorum.  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi REDSTONE -- 15 Nisan 2014; 14:37:14 >
  _____________________________
  |♦| Intel Core i7-8700K@4.6 GHz@1.17v |♦| ASUS ROG MAXIMUS X HERO |♦| NV GF GTX 1050 2G |♦| LG 27GL850@2K/144Hz/G-SYNC/Nano IPS |♦| G.SKILL TZ NEO 32GB [2*16] 3600 MHz C16@1.35v |♦|
 • Kurmay Yarbay
  20609 Mesaj
  Konu Sahibine Özel

  Bir hafta boşluk bulunca böyle değerlendirdik umarım faydalı konular çıkmıştır.
  300R artık emekli oldu Air540 ile intelden yeni mimari bekliyoruz şimdilik :)

  Extra kısmı bundan sonraki incelemelerdedahada büyüyecek taaki incelemeden uzun olana kadar Şaka bir yana o tozlar o gün öldürüyordu beni. Camdan çıkar sandım dışarı ama öyle olmadı balkonun içine doldu hepsi Bir dahaki videoyu bahçede çekeceğim en temizi o olacak.
  |
  |
  R£DSTON£ kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  _____________________________
  Ryzen 9 3900X || Scythe Fuma II || Asus Prime X570 Pro || Team T-Force Night Hawk 3600Mhz 4X8GB || XFX RX 6800 XT || Samsung 960 Evo Nvme || JD512 Nvme || Sandisk 1TB SSD || FSP Aurum PT 1200W || Cooler Master SL600M
  Eski Kullanıcı Adı : Chris Brown
 • Yarbay
  2972 Mesaj
  Cok guzel inceleme
  Ama benim cok hosuma gitmiyor bu kasalar
  Hayirli olsun  < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  |
  |
  _____________________________
 • Kurmay Yarbay
  20609 Mesaj
  Konu Sahibine Özel
  Sağolun , teşekkürler.
  |
  |
  _____________________________
  Ryzen 9 3900X || Scythe Fuma II || Asus Prime X570 Pro || Team T-Force Night Hawk 3600Mhz 4X8GB || XFX RX 6800 XT || Samsung 960 Evo Nvme || JD512 Nvme || Sandisk 1TB SSD || FSP Aurum PT 1200W || Cooler Master SL600M
  Eski Kullanıcı Adı : Chris Brown
 • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
  Cok guzel bir kasa psu arkada olmasi super elinize saglik.  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  |
  |
  _____________________________
 • Binbaşı
  1933 Mesaj
  inceleme için teşekkürler.Kasanın bu şekli tam olarak sistem sergilemek için. Kablo, psu, dvd yazıcı vs. arındırılmış şekilde sadece sistem görünüyor, tam istediğim gibi.custom sıvı soğutma da ne yakışır bu kasaya.
  |
  |
  _____________________________
 • Yarbay
  4567 Mesaj
  Onlerden  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  |
  |
  _____________________________

  FOR THE BANSHEE QUEEN
 • Kurmay Yarbay
  20609 Mesaj
  Konu Sahibine Özel
  Bu arada google görsellerden aratın Air 540 diye çıkan kasaların %90 ' ında Custom Sıvı soğutma ve ışıklandırma uygulanmış. Bende bir kaç aya kapak ve ışıklandırma ile ilgili değişik planlar yapıyorum
  |
  |
  _____________________________
  Ryzen 9 3900X || Scythe Fuma II || Asus Prime X570 Pro || Team T-Force Night Hawk 3600Mhz 4X8GB || XFX RX 6800 XT || Samsung 960 Evo Nvme || JD512 Nvme || Sandisk 1TB SSD || FSP Aurum PT 1200W || Cooler Master SL600M
  Eski Kullanıcı Adı : Chris Brown
 • DH Yönetici
  8885 Mesaj
  ben bu kasayı ilk çıktığı zamandan beri çok beğenirim.. ama şu sayısal olarak sunduğu hdd desteğinden dolayı almadım.. yoksa almayı çok isterdim.. inceleme için de teşekkürler.. emeğe saygı
  |
  |
  _____________________________
  Dovageris, axio ozendas, menti ozendas, killoni pilos loevaley tonio ozenadas ! Ineyneo trikatas, orney loue torle prijadas!
 • Yarbay
  18229 Mesaj
  Kasanın hangi özelliği hakkında yazacağımı bilemedim. Çünkü o kadar çok yeniliği var ki...

  Mesela koruma kılıfı çok zarif bir ayrıcalık olmuş. Daha önce kılıfla başka kasa var mıydı, bilmiyorum. Çift hazneli olması ise bitirim. O sebeple genel olarak şunu belirtmeliyim ki; 3 yıl boyunca, gördüğümde bu kadar beğendiğim başka bir kasa olmamıştı. Hele ki bu tip kübik tasarımları beğenmeyen biriyim.

  İnceleme için eline sağlık. Soracak soru bırakmamışsın.
  |
  |
  _____________________________
  Büyük beyinler fikirleri, orta beyinler olayları, küçük beyinler ise kişileri konuşur. Hyman G. Rickover

  Ben gerçeğin peşindeyim, kimin söylediği önemli değil. Ben adaletin peşindeyim, kim için veya kime karşı olduğu önemli değil.
  Eğer dikkatli değilseniz, gazeteler sizin zulüm gören insanlardan nefret etmenizi ve zulmü uygulayan insanları sevmenizi sağlar. Malcolm-X

  Her zaman kazanan, bir defa kaybettiğinde tam kaybeder. Adâlet geciktikçe cezası büyür. Adâlet geldiğinde iflat etmez. Hak sillesinin sadâsı yoktur! Bir vurdu mu, devâsı yoktur. Mustafa Özcan
 • Yarbay
  7560 Mesaj
  İnceleme için teşekkürler hocam.750D pleksiside çıkıyor.Büyük çizik felan oluştuğunda yerine yenisi gelebilir.Video youtube da yüklü olduğundan gözükmüyor.Videonun ismini bana söylersen ben o videoyu bulurum :)
  Bu arada Coustom sıvı soğutma planların var mı?
  |
  |
  _____________________________
 • Yarbay
  2634 Mesaj
  Elinize sağlık, güzel inceleme. Hayırlı olsun.
  |
  |
  _____________________________
 • Kurmay Yarbay
  20609 Mesaj
  Konu Sahibine Özel

  Teşekkürler arkadaşlar.


  @trktlh

  Video bende görünüyor sıkıntı yok gibi ama ? Custom düşünmüyorum kesinlikle bana uygun değil
  _____________________________
  Ryzen 9 3900X || Scythe Fuma II || Asus Prime X570 Pro || Team T-Force Night Hawk 3600Mhz 4X8GB || XFX RX 6800 XT || Samsung 960 Evo Nvme || JD512 Nvme || Sandisk 1TB SSD || FSP Aurum PT 1200W || Cooler Master SL600M
  Eski Kullanıcı Adı : Chris Brown
 • Yarbay
  7560 Mesaj

  Hocam Youtube aracılığıyla video yu eklediniz sanırım.Video nun başlığını yani ismini öğrenebilirsem bulabilirim.DNS ayarları yapmadım bu yüzden youtube erişimim kapalı.Başka yerden youtube videolarına ulaşabiliyorum.
  |
  |
  Chris Brown kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  _____________________________
 • Kurmay Yarbay
  20609 Mesaj
  Konu Sahibine Özel

  300R Toz yaz çıkar
  |
  |
  trktlh kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  _____________________________
  Ryzen 9 3900X || Scythe Fuma II || Asus Prime X570 Pro || Team T-Force Night Hawk 3600Mhz 4X8GB || XFX RX 6800 XT || Samsung 960 Evo Nvme || JD512 Nvme || Sandisk 1TB SSD || FSP Aurum PT 1200W || Cooler Master SL600M
  Eski Kullanıcı Adı : Chris Brown
 • Yarbay
  7560 Mesaj

  Kasa baya tozluymuş.Kablolarda havada uçuşuyor :)
  |
  |
  Chris Brown kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  _____________________________
Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
Masal Oku
kripto para haberleri
En ucuz kedi maması fiyatları
Sohbet
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
1,641
1.2.165

Kripto Paralar
Sembol
Fiyat
Değişim
  Tümünü Gör
  Reklamlar
  - x
  Bildirim
  mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.