Binbaşı
19 Kasım 2012
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
1 üye
Görüntülenme
Toplam: 41 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Arkadaşlar 2 gündür bakınıyorum bulamadım. İçerde dizisinde Mert'in kullandığı aracın marka modeli bilen var mı? Resimden çıkarabilen olur diye resim de ekledim. Herkese iyi forumlar.
Herkese iyi günler;

Elimde WD Elements 2.5 inch 2tb harici disk var. Performansından vs her şeyinden memnunum ancak son zamanlar şöyle bir sorunla karşılaştım. Harici diskten bilgisayara yada bilgisayardan harici diske veri yollarken işlem bir süre sonra duruyor. Dosya boyutu, adedi vs farketmeden hiç bir şekilde işlemi tamamlamıyor. Biraz araştırma yaptım sorun sanırım uyku moduna geçiyor olması ama bana da mantıklı gelmedi çalışıyorken neden uyku moduna geçsin. Uyku moduna geçmesini engellemeye çalışıyorum ancak ayarı da bir türlü bulamadım. 2010 yılında şöyle bir cevap paylaşılmış bu soruna ilişkin:

quote:

Orijinalden alıntı: zeki1981

hdd sistemde takılı iken bilgisayarım a sağ tık özellikler aygıt yöneticisi ne gel orada hdd ni bul çift tıkla
açılan pencerede güç yönetimine tıkla güç kazancı sağlamak için ilgisayar bu aygıtı kapatsın seçeneğiin yanındaki imi kaldır

ancak ben mesajda bahsedilen "Güç Yönetimi" kısmını bulamadım. Bu konuda yardımcı olabilecek kimse var mı?

Şimiden teşekkür ederim
Arkadaşlar 1 seneden uzun süredir kullandığım Msi laptopıma bugün format attım ve güncel nvidia driverı kurdum. Ancak bir çok şekilde kontrol etmeme rağmen normalde gtx765m olan gpu modelim gtx860m olarak görünüyor. Bir kaç driver sürümü denememe rağmen hala sorunu çözmüş değilim.

Lütfen ne olacak tarzı yorumlar yapmayalım zira diğer laptopımda var olan gtx660m model gpudan bile düşük performans alıyorum.

Not: Evet gtx 765m'e sahip olduğumdan eminim.
Herkese iyi forumlar arkadaşlar,

Uzunca bir zamandır forumdayım ve forumdaki vaktimin çoğunu ihtiyacı olan arkadaşlara yardım ederek, tecrübelerimi paylaşarak geçiriyorum. Ama gelin görün ki benim de tecrübesiz olduğum, bilgi noksanlığı yaşadığım yer geldi çıktı karşıma

Öncelikle söz konusu olan sistemden bahsediyim. m5a97 anakart ile fx 8350 işlemci kullanıyorum. İşlemci soğutucu olarak da hyper t4 mevcut. Sistemin geri kalanının konumuzla bir alakası yok zaten

Şimdi gelelim asıl konuya. Bu sistemi kullandığım Xigmatek asgarda kasamı ufak ufak modifiye edesim geldi. Yazı böyle geçircez anlaşılan. Aklımda bazı şeyleri planladım bile. Ancak karşımda ufak da olsa bir sıkıntı var. Bu hyper t4 kasanın yan kapağına nerdeyse dayandı o yüzden o yan kapağa ne fan takabiliyorum ne de kestirip pleksi yapsam hoş bir görüntü ortaya çıkıyor. İşlemcimi stok hızlarda kullanıyorum (malum ekran kartına yetiyor da artıyor bile) ve soğutucumun performansından da memnunum. Aklıma takılan sorular ise şunlar.

1) hyper t4'ten seidon 120v sıvı soğutmaya geçsem soğutma ve ses anlamında bir kazancım olur mu? Modifiye yapacağım için görüntü açısından sıvı soğutma avantaj sağlayacaktır ancak dediğim gibi ses ve performans da fark eder mi?

2) sıvı soğutma olarak 120v seçmemin nedeni şu an stoklarda o mevcut 120m modelini bulamadım. 120m beklemeye değer mi? Acelem yok nasılsa ama ufak farklar yüzünden de beklemeyeyim.

3) ben fiyatlarını uygun bulduğum için 120v-120m diyorum ancak corsair h xx serisini 2 katı fiyata almaya değer mi? 3-5 derece sıcaklık için 2 katı fiyat ödemeyeyim.

4) bir de 800 serisi çıktıktan sonra ekran kartı almak istiyorum (artık r9 ya da gtx 800 o an hangisi avantajlı olursa) alacağım kart için işlemciyi OC'lamam gerekebilir. Sıvı soğutma hava soğutmaya göre bu konuda bana bir avantaj sağlar mı?

şimdiden görüşünü belirten, yardımcı olaran herkese teşekkürler.
Bir arkadaşımın anakartı max 1333 mhz ram destekliyor. Elinde de 1600 mhz ram olduğu için pc sürekli ya donuyor ya resliyor. Tutturmuş ben anakartı değiştircem diye. Sistemi güzel ve tek sorunu ramleri 1333'e düşürmek. Bana mhz'in fps'ye etkisini sordu ben de hissetmezsin bile dedim. Bu konu üzerine bir article okumuştum grafiklerle falan oyundan aldığı fpsleri göstermişlerdi. Arkadaşımı inandırmam için o article'a yeniden ulaşmam gerekiyor ama bulamıyorum.

http://www.tomshardware.com

http://www.guru3d.com

http://www.techpowerup.com

bu 3 siteden birindeydi. aranızda bahsettiğim konuyu bilen, favorilere eklemiş olan varsa bana linki ulaştırabilirse çok memnun olacağım. şimdiden teşekkürler.

edit: bir ihtimalhttp://anandtech.com adresinde de olabilir.
arkadaşlar elimde 1 sene önce aldığım MSI ge60 laptop var. Freedos gelmişti ve sıkıntısız windowsumu yükleyip kullanmaya başlamıştım. Bugün bir arkadaşım ge70 aldı. Ancak bir türlü USB bellekten yüklemeyi başlatamadım.Başlangıçta sürekli bios ekranı geliyordu. Bios ayarından UEFI'yi Legacy yaptım. Şimdi de bir komut ekranı geliyor. Nrde yanlış yapıyor olabilirim. Şimdiden yardımlarınız için teşekkürler.
Herkese iyi forumlar. Nokia c6-01 ve Avea hat kullanıcısıyım. Telefonu bir yıldan fazla süredir kullanıyorum son 1-2 haftaya kadar hiç bir sorunum olmadı. ancak son zamanlarda şöyle bir sorun ortaya çıktı. Telefonumda mobil veri açıkken normalde AVEA INTERNET mobil şebeke olarak görünüyordu ve sıkıntısız kullanıyordum. Ancak son zamanlarda telefon bir süre sonra kendiliğinden AVEA mobil şebekesine bağlanıyor ve ben interneti kullanamıyorum. Bağlantı yok olarak görünüyor. Ayarları baştan indirdim. Diğer tüm MMS, WAP ayarlarını sildim denedim yok arkadaş. telefon eninde sonunda AVEA şebekesine bağlanıyor ve internet gidiyor. AVEA INTERNET'in ayarlarını değiştirebiliyorum ama bu AVEA olanın ayarları nerede onu da bulamadım. Bana bir yardım eli uzatın arkadaşlar. Telefonu yılbaşına kadar zaten değiştireceğim de o zamana kadar bu dert çekilmez.
herhangi bir sıkıntı yaşatır mı? darboğaz konusuna takıldım açıkçası. monitör 1920 x 1080. bana işlemci yetersiz gibi geldi. arkadaşa anlattım neyin ne olduğunu ancak pek tatmin olmadı. ben de çok hakim değilim konuya o yüzden bir de size danışmak istedim.
herkese iyi forumlar. arkadaşımın kullanılmayan bilgisayarından GA-M55S-S3 (rev. 1.0) anakart çıktı. şimdi öğrenci ev için pc yapmak istiyor olabildiğince az bütçe harcamak istediği için de bu kullanmadığı pcnin parçalarından yararlanmak istedi. gigabyteın kendi sitesinde uyumlu diye gösterdiği işlemciler dışında "BURADA" gösterildiği gibi daha bir çok işlemciyle daha uyumlu çalışıyor. benim sormak itediğim hangi sitedeki bilgilere güvenmeliyim. phenom II işlemci çalıştırsa yeter şu an. daha önce eski bilgisayarımda da giga anakart vardı ve ben kendi sitesindeki bilgiye değil bu kendi gösterdiğim sitedeki bilgilere dayanarak işlemci almıştım ve sıkıntısız çalışmıştı. giga'nın sitesine güvenmiyorum. bilgisi olan arkadaşlar yardımınızı esirgemeyin.
Evet arkadaşlar haziran ayında toplamaya başladığım sistemin son parçası olan ekran kartını da alarak eski pcye ait son parçadan da kurtuluyorum.Sistem şu şekilde:

Anakart: Asus m5a97 r2.0
İşlemci: Amd fx 8350 4.0 ghz
Ram: Gskill 2x4 gb 1600 mhz
Kasa + Psu: Xigmatek Asgard 600w
Ekran Kartı: Amd radeon hd 7750 (şu an mevcut)

sistem kardeşimin ve tamamen oyun amaçlıdır. bu sisteme 650 lira gibi bir bütçe ayırdım ekran kartı için. amd ağırlıklı düşünüyorum öncelikle. 7870xt'deki coil whine da canımı sıkmıyor değil.
Hakkında
Sistem ve Tercihleri
Otomobil
Ford
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 4 ay önce
Son Mesaj Zamanı: 4 yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 2.000
İkinci El Bölümü Mesajları: 11
Konularının görüntülenme sayısı: 12.003 (Bu ay: 185)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 159 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Donanım / Hardware
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.