Şimdi Ara

Chery alınır mı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir (1 Mobil) - 1 Masaüstü1 Mobil
5 sn
140
Cevap
6
Favori
43.047
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar, 2022 model Renault Megane 4 joy model araca sahibim. Daha iyi bir araca geçmek istiyorum. Chery marka bir araç almayı düşünüyoruz. Sizce Tiggo 7 Pro en full donanımı alınır mı?

Aynı markanın Omoda 5 orta paketi ile tiggo 7 pro arasında kaldık. Omoda 5 modelinin iç malzeme kalitesi tiggo modeline göre bir nebze daha düşük. Arka yolcu kısmının sportif görünümden ötürü basık olması ve bagaj hacminin çok küçük olması beni çok tereddütte bırakıyor. Omoda 5 orta paket 1.3m iken tiggo 7 full paket 1.395m fiyata sahip ve ikisinin de donanımsal özellikleri aynı. Sizlerin görüşün nedir. Vakit ayırıp fikirlerinizi sunarsanız çok mutlu olurum.

• Karalama yapmıyorum

Piyasadan daha önce de çekilmiş miydi ? EVET

Şehir içi 12-14 Litre biraz sıkıştırsan tüm gücü kullanmak istesen 15 litre yakmıyor mu ? EVET

T-GDI motora karma sistem benzin yakan LPG takılırsa garanti dışı kalmıyor mu ? EVET

Isparta’da yetkili servis var mı ? YOK

Sanayide daha önce Omada gören usta var mı ? YOK

Galeriye veya VAVACARS alıyor mu 2. Eli ?

Neyi karalama şimdi bunun ?

Tüm YouTube videolarında söylenen şeyler bunlar

Objektif yorum yapalım
    Kendi aldığın arabayı övmeye çalışmayalım herkes biliyor çünkü

Ya bu Çinli markalar sizin babanızın malı mı? Adam dava açacağım diyor Chery'e laf ettiği için. :)

Bu arabaların 5 sene sonraki durumlarını nereden ön görebiliyoruz? Çift kavrama şanzıman var bir de, DGS'den beter patlarsa açtığın dava mı kurtaracak seni?

Otomobil piyasasında bir noktaya gelmek için Amerika'da araba satmalısın. Amerika'da araba satamayan firmadan araba alınmaz, bunu bilir bunu söylerim.

Chery'i Amerika sınırından içeri sokuyorlar mı onu bilmiyorum. :)

Ben de Tiggo 7 almayı düşünüyorum. Bu Çin'li ön yargısının sebebi aslında bizim çakal ithalatçıların merdiven altı üretimlerini ucuza alıp burada yüksek kâr etmeye çalışmasıyla 1 liralık ürünü 50 liraya satmasıyla başladı. Neyse ki Aliexpress gibi siteler sayesinde nasıl dolandırıldığını anladık. Çin de iyi mal da var merdiven altı mal da var, yanı sıra araç teknolojisi artık olgunluğa ulaştı, belli standartlarda üretim yapmazsanız araçlarınızı dünyaya satamazsınız.
    Çin ayda istasyon kuruyor, mıknatıs sistemiyle çalışan dünyanın en hızlı trenini kullanıyor (Maglev), 6. Nesil savaş uçağı üretiyor birileri hâlâ Çin malı alınmaz diyor. Sebep ? Çin malı pil almış çabuk bitmiş

Servis konusunda çekinceleri biz olabilir, haklısınız, satılacak ki servis yoğunlaşacak ancak dingilinde rotunda sorun var derseniz ben buna gülerim ve ciddiye almam
    Allah şahit Fiat Uno aracım var ve engelli indirimiyle Tiggo 7 almayı düşünüyorum, haa daha çok para olsa Toyota Corolla Cross Hybrid alırdık ama maalesef gücüm yetmiyor.
    Kullanan çok memnun hiç kullanmayan bin pişman, tipik bizim insanımız.
  • ghazarr G kullanıcısına yanıt
    Joy paket Megane'dan geçeceğiniz için bol donanım güzel hissettirir lakin ben olsam Chery tercih etmezdim. Araç yokluğunda alan aldı elbet ama ilerleyen süreçte elden çıkarması zor ve değer kaybı fazla olur kanaatindeyim.
  • Reno kullanıyorsunuz renodan devam edip austral yada qq alabilirsiniz chery biraz kendini kanıtlasın piyasada tutunsun sonra tercih edin derim
  • Mand1ra_Hekimi kullanıcısına yanıt
    Türkiyede ilk parti satışa sunulan 1.3 160bg motorlu austral araçlardaki yakıt tüketimi uzak doğu araçlarıyla yarışır derecede fazla yorumunu birkaç kez farklı kaynaklarda okudum, bunu dikkate almak lazım.
    Chery seçilir mi konusuna gelecek olursak, Servis ağı diğer markalar kadar iyi olmadığı için Chery'nin bu konuda dezavantajı var. Büyükşehirler hariç yetkili servisleri gerçekten çok az.
  • SigortaTower kullanıcısına yanıt

Hocam bulunduğum ilde yetkili servisi açık ve aktif. Austral ve qq fiyatları ne yazık ki bütçemi çok aşıyor.

• Tiggo serisi modeller euroncap'e girmediği için omoda 5 tercih ediyordum. Ancak tiggo7'ye bindiğimde fark edilir bir hacim farkı oldugunu gördüm. Ayrıca iç malzeme kalitesi omoda5'e göre çok daha iyi. Ön sürücü kapı üstleri bile ne yazık ki omoda5'te sert plastik. Arka yolcu tarafı basık, bagaj kücük vsvs. Bu yüzden kararsız kaldım.

• Alınır neden alınmasın . Tiggo 8 modeli en çok satan D suv'lardan biri olmuş mesela. Yolda falan çok fazla cherry görüyorum mesela
  • Moueson kullanıcısına yanıt

Hocam tiggo7pro ve omoda5 modelleri hakkında ne düşünüyorsunuz. Yukarıda yazdıklarıma ithafen düşünceleriniz nedir?

Tiggo 7 daha mantıklı . Omoda 5'den daha kaliteli , yüksek ve ferah . Arada fiyat farkı var biliyorum ama üstüne biraz daha para ekler tiggo 7 alırdım ben. Omoda 5 bekar işi bence

• SigortaTower kullanıcısına yanıt

Motor mis gibi de cvt şanzıman öldürmüş kadjarda 7 ileri edc ile oldukça ekonomikti

• Değer kaybı piyasa vs geçin bu işleri

Volvo aldım 2010 model millet diyor alma piyasa vs 2018 renodan kat kat kaliteli idi

Peugeot kullandım millet dedi çok sorunlu vs bana 1 senede tek sorun çıkarmayan araba o oldu

Çin arabaları şuan kötü değil girin NCAP crash testlerine bakın gidin bayii içine oturup bakın malzeme kalitesi ne hissettiriyor vs

• Mand1ra_Hekimi kullanıcısına yanıt

Araçlar dct şanzıman

• Araclari inceledim marka fanatikligim yok fiyat performans odakli bakıyorum ulke şartlarında butun urunlere

Omoda 5 cok dikkat cekici ama bence bekar isi bagaj sikinti arka alan sikinti goruntu mükemmel

Tiggo 7 pro ideal arac 2 cocuga kadar ideal en bosunda bile cam tavan var omoda 5 teki cam tavan degil sonruf

Tiggo 8 pro 3 cocuk ve yukarısı icin bence daha makul

Buyuksehirde yasiyorsaniz ben olsam gecerdim bu araclara farkli kaliteli marka araclardan gecip memnun olan cok kisi var

Servis pek yaygın degil kaza durununda parca bekleme suresi uzun deniyor yeni bir kasa kronik arızalar olabilir bu negatif yonleri mevcut ama piyasasinin dusecegini hic sanmiyorum uyguna alıp uyguna satiyorsun degisen birsey yok chery alacak kitle kisitli insanlar onyargili orasi ayri

Bayi liste fiyatina veriyor mu ? Sizin araci takas mi aliyor ?

Arac hazir mi ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Onyargisiz -- 21 Ağustos 2023; 12:49:11 >
  • Eklemeyi unuttum yakit pahali sehir ici 12-13 litre asagisi yakmaz o kasaya gayet normal istanbulda ben alsam direk lpg takarim ama servis yayginlasmadi lpg de moror garantisini bitiriyor zor karar

Australdan söz ediyordu arkadaş hocam

• Alınır tabii ki neden alınmasın. Egea cross'u saymazsak en çok satan suv modellerden birisi. F/p oranı yüksek.

Suv ihtiyacı yoksa daha iyi bir binek araç da alabilirsiniz. Peugeot 308, astra falan da güzel olur. Konfor, yalıtım başarılı. Suv'lar kullanışlı ama uzun yolda verimsiz maalesef. Fazladan 200-300kg yi daha fazla rüzgara maruz kalarak gezdiriyorsunuz.

• Alınmaz

Yedek parça yok

Çok yakıyor

LPG takılamıyor
  • CaptainSkyWalker kullanıcısına yanıt

Alınır

Yedek parca zamanla bollasir.

1500 kg suv a ve de 183 bg turbolu araca gore normal yakıyor.

Lpg takiliyor.

Bilmeden cahilce ve de baska marka fanatikligi gibi yorumlara gerek yok

• CaptainSkyWalker kullanıcısına yanıt

Bu trolü bakmasın kimse

Chery agustos ayi ithal araclarda satis 1. Oldu vw 5100 satarken chery suvlar 6100 adet satti

Yakiti tuscon gibi yakıyor yani fazla değil 183 beygir 275 tork 1.5 ağırlığında arac bu gayet normal

Lpg takiliyor 2 aydir prins vsi 3 ve yerli kit cangaz takiliyor hiç sorun yok

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.