Şimdi Ara

Cahillik Seçimdir Türkiyede

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
555
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Ellerinde en pahali telefonla gezerler ama telefonda tiktok instagram haric bir sey kullanmayi bilmezler google chromea girip de herhangi bir konuyu arastirip okumazlar

Her birinin evinde bilgisayar vardir oyun haric bir sey icin acmazlar

Oturup da ya ben neredeyim bu ulkede ne oluyor dunyada ne oluyor biraz bilgi edineyim okuyayim öğreneyim bakayim demezler tarihten siyasetten felsefeden bihaber gezerler dini hocanin osurdugu kadar bilirler

Gunde cok degil 20 30dklik bir okuma ile insan cehaletten kurtulabilir ama yok yapmiyorlar

Burasi internetsiz bilgisayarsiz telefonsuz tabletsiz bir afrika ülkesi değil ki isteyen her bilgiye ulasir ama yapmiyorlar bile isteye oynaya oynaya

Bu yuzden iflah olmaz bu ülke cehaletten keyf alan bir milletimiz var

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hamza5806 -- 6 Ekim 2022; 13:30:56 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Sadece üniversite mezunları oy kullanabilsin.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • LaciRomantik kullanıcısına yanıt
    KE SİN LİK LE

Universitede az bucuk sorumluluk bilinci olan hocalar gene 3 5 bir sey okutuyor öğretiyor en azından

LANET OLSUN CEHALETE

• hamza5806 kullanıcısına yanıt
    Doğduğu ülke Türkiye olmayanlar oy kullanamasın. Mültecileri geçtim, parası bol amerikancı solcular ve beyin yoksunluğu çeken alamancı sağcılar oy kullanamasın.

Maksimum oy kullanma yaşı 70 olsun. Yarın ölecek dedeler geleceğimizi belirleyemesin.

Su anki sistemde optigi dogru kodlaman, universiteye girmek icin yeterli. Komik olmayin, cehaletin lisans seviyesiyle bir alakasi yok.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Cehaletin mutluluk olduğu ülkede cehaleti kötülemek de... Ne bileyim...

• Millet Kahvesiyoutube
    Organ bağışıyla ilgili sözleriyle gündeme gelen Prof. Dr. Celal Şengör şimdi de, "Türkiye Afganistan’dır, benim gördüğüm en ilkel ülkelerden biridir" dedi. Videoları Beğenmeyi, Yorum Yapmayı ve Kanalıma Abone Olmayı Unutmayın. Her türlü video kaldırma,telif ve şikayetleriniz için öncelikle iletişime geçebilirsiniz.
    https://www.youtube.com/watch?v=4Ps7dWappmI&feature=youtu.be
  • kaLpazan kullanıcısına yanıt
    O kadar haklı ki

Türkiye örneğin bir Macaristan'dan 50 sene geridir her konuda

Gelişmiş ulkelerle arasindaki yil farkini ben hesap edemiyorum

• bu ülkeyi hamza gibiler batıracak evet

• Secim oncesi sınav yapılsın. Basit ilkokul seviyesinde sorular. Sınavı gecemeyen oy kullanmasın.

• Demokrasi budur , zaafları çoktur, kafa sayısını baz alır. Üniversite mezunu olmak işi çözmez, önce insan olmak lazım, daha dün ünv mezunu sağlıkçının yoğun bakımda hastaya ettiği muameleyi gördük, Konya Merasında koyun otlatan çoban o ünivesiteliden kat kat değerli, ne yapıcaz şimdi.

• Yanılıyorsun Hamza kardeş Okul okamak veya Üniversite okumak sadece bu sorunu çözmüyecektir emin ol.Okulda insanlara insan olmayı öğretmiyorlar.Yazılım mühendisiliği kazanıyorsun yazılım öğretiyorlar sana.İnsan olmanın medeni bir insan olmanın okul okumaklar bir bağlantısı yok.Tamamen çevre ve yaşam tarzıyla alakalı birşey.Şişlide veya Zengin semtlerde doğup büyürsen onlar gibi olursun.Adananın yobaz bir semtinde doğup büyürsen onlar gibi olursun.Çevre çok önemli bence.

• aykut291 A kullanıcısına yanıt
    Söylediklerine katılıyorum, ben de aynı düşüncedeyim. Ben üni mezunu değilim mesela ama kitabımı okuyorum, araştırıyorum, farkındalığım var. Mantık kurmayı, empati yapmayı bilirim. Okulda ders kitabı okuyorsun, ezbere dayalı bir eğitim sistemi var. Okuyup, çalışan öğrenciler de ezberlemeye yönelik çalışıp sınava giriyor. Yani sırf mezun olayım, yüksek maaşlı bir işim olsun diyor. Kültürlenmek için değil, iş, maaş için okuyor herkes.

• Ülkenin yarısı yobaz

• Arkadaşlar 78'li biri olarak bizim zamanımızda koskoca bir ilden üniversiteye giden adam sayısı sınırlı olurdu onlar da ya Anadolu ya da Fen lisesi tayfası olurdu ve hakikaten de zehir gibi ve geneli de inek tipler olurdu, üniversite sayısı az olduğu için ÖYS tam bi eleme sınavıydı ama iktidarın inşaat/rant mantalitesi nedeniyle her tarafa mantar gibi okul(üniversite diyemeyeceğim) açıldı ve gençlere boş hayal satıldı ve işsizlik rakamları gayet güzel ötelenerek makyajlandı. Sonuç çevremde ne kadar kişi varsa(bir yakınım zeka geriliği olan -bir gün kendisini telefondan aradım işim düştüğü için, hatırlamayınca ulen benim numaram kayıtlı değil mi diye şaşırdığımı belirttim, dedi ki abi ben önemli olmadıkça telefonuma kimsenin numarasını kaydetmem, babamın numarası bile kayıtlı değil, sadece 2-3 tane numara kayıtlı o kadar-, İstanbul'da sanırım optisyenlik olması lazım, 3-4 senede bitirebildi, şu an şantiyede kamyonun üzerinde galiba) adamlar en kötü ihtimal 2 yıllık yüksekokul okudu, şimdi gel de ayıkla pirincin taşını... Kısaca şimdiki eğitime bakarak değerlendirme yanlış bir şey, bir de sık yapılan bir hata çoban güzellemesi, bunu diyenler de çocuklarını okul yerine çobanlığa gönderseler gam yemeyeceğim madem okuyup cahil olmasındansa çoban olup aydınlanma yaşasın! demi...

• OPTİMİST kullanıcısına yanıt

O zaman memurlara denetim getireceksin ek olarak.Yoksa eğitimlide olsa kişinin karakteri bozuksa mevki makamını kötüye kullanabilir.

Türkiye demokratik anlayışta yönetilecek kadar bir bilinçli yapıya sahip değil.Kişilerin çoğunluğun beklentisi hak ve özgürlükten yana değil.Ayrımcılık çıkar beklentisi.Böyle olunca da maalesef kısıtlı kaynaklarla huzurlu bir ortam sağlanması mümkün değil.

Lise mezunu bile kurtarır emin ol

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi JaReD22 -- 8 Ekim 2022; 15:48:30 >
  • Şu üni leri cok büyültüyorsunuz gözünüzde okumanın cahilliğe çözümü yok boş okumak önemli olan kafa yapısı.

• AMC A kullanıcısına yanıt
    En kötü bölümde bile 30 40 kitap okumadan mezun olamazsin

Bu yuzden uni bitirenlerin yuzde 90indan fazlasi bitirmeyenlerden daha bilgilidir

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.