Şimdi Ara

Makam odalarında Cumhurbaşkanı portresi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
4.299
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar bu zorunlu mu? ve hep olan bir şey miydi?

• Bir ülkenin kurucu lideri dışında bir parti başkanının portresinin makam odalarında asilmasi zorunluluğu sadece Diktatorluklerde görülür

Haaa Rte diktatör değil. Tesadüf olmuş. Bizim Herşeyimiz tesadufen Hitler Almanyasına benziyor.

İnanmayan araştırsın. Hitler sivil toplum örgütlerine neler yapmış, karşıt gorusluleri özel yetkili mahkemelerde nasıl mahkum etmiş. Basılı yayın organları ve radyo organlarını nasıl susturmus, nasıl kendi propogandasini yaptırmış.

Sokağa çıkıyorum her ustgecitte Rte nin devasa posterleri, eve geliyorum belgesel izliyorum Hitler almanyasinda her köşede Hitlerin posteri.

Tesadüf işte. Allahın işi
    2. Mahmut döneminden beri olan bir uygulama. Osmanlı devamı süresince Padişahın, cumhuriyet döneminde de Cumhurbaşkanının portresinin devlet dairelerine asılması zorunludur. Bunu bilmeyip de konuşanlara inanmayınız efendim.
    Neler neler yazmışlar, muhalifliği iki paralık ettiniz şu forumda, eleştirdiğimiz kafa yapısından bir farkınız yok. Biliyorsan konuş, bilmiyorsan sus. Yazmak zorunda değilsiniz, her boka atlamayın.
  • Sahsim cumhuriyeti. Gelecekte atilip cope gidecek portrelere kim bilir kac para harcadilar 

• ben koymuyorum

• Jeopol kullanıcısına yanıt

sizin işiniz ne hocam

• Önceden Atatürk'ün portresi haricinde bir zorunluluk yoktu. Siyasi gösterge olarak asanlar vardı Abdullah Gül döneminde falan. Birkaç yıl önce İçişleri Bakanlığı genelgesiyle kamu kurumlarında Cumhurbaşkanı portresi de zorunlu hale getirildi.

• Bir ülkenin kurucu lideri dışında bir parti başkanının portresinin makam odalarında asilmasi zorunluluğu sadece Diktatorluklerde görülür

Haaa Rte diktatör değil. Tesadüf olmuş. Bizim Herşeyimiz tesadufen Hitler Almanyasına benziyor.

İnanmayan araştırsın. Hitler sivil toplum örgütlerine neler yapmış, karşıt gorusluleri özel yetkili mahkemelerde nasıl mahkum etmiş. Basılı yayın organları ve radyo organlarını nasıl susturmus, nasıl kendi propogandasini yaptırmış.

Sokağa çıkıyorum her ustgecitte Rte nin devasa posterleri, eve geliyorum belgesel izliyorum Hitler almanyasinda her köşede Hitlerin posteri.

Tesadüf işte. Allahın işi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GoSSgO -- 21 Haziran 2020; 21:37:9 >
  • Mithrandir. kullanıcısına yanıt

Kd. Yuksek Muhendis

• quote:

Orijinalden alıntı: Mithrandir.

sizin işiniz ne hocam

Sorduğun kişinin ne makamı olacakta koysun.

• Jeopol kullanıcısına yanıt

hangi alanda muhendissiniz hocam, ne mezusinuz merak ettim. bilgi verme şansınız var mi, devlette mühendislik nasıl çok az bilgi var etrafta

• bu ülkenin halk tarafından seçilmiş ilk cumhurbaşkanın resmi zorunuzamı gitti.

• benim de makamım ve odam olsa zevkle asardım

[DHTUBE=

• Sözkonusu portre devlet kurumlarında en fazla 3 sene daha asılı kalır

• Atatürk’ün resmini indirmedikleri sürece sorun yok ama onun resmini indirip Cumhurbaşkanın resmini asıyorsa sadece koyu akplidir uzak durun.

• 2. Mahmut döneminden beri olan bir uygulama. Osmanlı devamı süresince Padişahın, cumhuriyet döneminde de Cumhurbaşkanının portresinin devlet dairelerine asılması zorunludur. Bunu bilmeyip de konuşanlara inanmayınız efendim.
    Neler neler yazmışlar, muhalifliği iki paralık ettiniz şu forumda, eleştirdiğimiz kafa yapısından bir farkınız yok. Biliyorsan konuş, bilmiyorsan sus. Yazmak zorunda değilsiniz, her boka atlamayın.
  • Maalesef öyle ve sonuna kadar haklısın.

• Çalıştığım yerde ssb den gelip neden cumhurbaşkanı tablosu olmadığını sordular
  • Geçen uğradığım bir okul müdürü odasında Atatürk portresi içeren şeref köşesi yoktu.
    Onun yerine namaz kılan birinin güzel çekilmiş bir fotosu vardı. Rafta da Kuranı Kerim, özellikle görünecek bir yere konulmuştu.
  • @hepsinerede1

O dediğin kişi Kenan Evren yalnız.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.