Şimdi Ara

Bakanlık: Ayçiçek yağında stok sıkıntısı yok.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
214
Cevap
5
Favori
14.229
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
58 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • üst edit : Bakanlık stok sıkıntısı olmadığını açıkladı.

Gimat : stok sıkıntımız yok

Bakanlık: Ayçiçek yağında stok sıkıntısı yok.memurlar.net
    GİMAT: Yağ ürünümüzde stok sıkıntımız yok
    https://www.memurlar.net/haber/1018210/gimat-yag-urunumuzde-stok-sikintimiz-yok.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi by__metallica -- 7 Mart 2022; 0:3:32 >

• Carrefour ve migros 2 adet veriyor en fazla ve çoğu markette dünden beri en az 20 tl arttı 5 litrelikler.Hatta carrefour'da gene etiket değiştiriyordu çalışan.Allah sonumuzu hayır etsin.

Büyük ihtimal un da patlayacak böyle 1-2 hafta içinde.YtdBakanlık: Ayçiçek yağında stok sıkıntısı yok. 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Airbus A350 XWB -- 6 Mart 2022; 0:41:54 >
  • Neyseki geçen ay 2 litresi 34 TL' den satılan Turna Ayçiçek yağından 20 kilo stok yapmıştım...

• Bir de bu çıktı başımıza
  • millet zengin ki 10-15 tane alabiliyor gardajım

• 4 kişilik ailede 5lt yap 1 ay yetmiyor.

Biraz daha yüklenin biraz daha…
  • Bakanlık: Ayçiçek yağında stok sıkıntısı yok.

Şimdi paran olsa da bir taneden fazla alamıyorsun...

• 20 tane alanın amacı ney. 3 yıllık yağ mı depolayacak yoksa karaborsadan iki katına satarım diyemi düşünüyor. Allah akıl versin.
  • Az önce 2x5 lt biryağ tanesini 170 tl den toptancıdan aldım kısaca 10 lt yağa 340 tl para verdim. Çorlu'da ki tüm marketlerde teneke yağ bitmiş raflar bomboştu.

Sanırsın rusya bize saldırmış o yüzden kıtlık çıkmış ne denir sebep olanlar kim herkes biliyor.

• Haberlerde, “1 aylık yağımız var” falan demiş birileri, onu söylüyorlar. Millet de duyunca stoklama peşinde.
  • Her yerde ayçiçek yağı muhabbeti dönüyor. Acaba yağa hatırı sayılız zammı gelecek.
  • alex59 kullanıcısına yanıt

Migrosta litresi 27 liraydı. Boşuna uğraşmışın. Millet 4 litrelikleri bitirmiş oysa 1 litrelik yağlar aynı paraydı.

• Üç gün önce migros tan 4 lt 117 TL ye aldım.
  • marketler yagları satıstan kaldırıyorlar fiyatalr çok büyük artacak

• nasıl bir ülke olduk biz.... eee sen fabrikaları satar kapatirsan sonrada paramizla aliyoruz dersen. gün gelir paranlada alamazsın hoş parada yok ya.....tam takır kuru bakırız mk....
  • Migrosdan çıktım şimdi,önümdeki yaşlı adam 27 tane 1 litrelik aldı.Millet cart curt yaptı görevli 5 tane yi alin arabayı bırakın dedi.Arabayi bırakınca diğer garibanlar kapistilar
    Dedim sanırım savaş çıkacak bunların var bir bildiği, kucaklayan kucaklayanaydi yağları.
    Cidden herkes yağları kucaklamis kasada bekliyordu
  • yugams kullanıcısına yanıt
    Reis’e kadar yağ varsa, gerisi önemsiz.
  • milletin parası var ki alıyolar yeenim hieh hieh hieh

edit:

Kimse savaşı bahane edemez.

Petrol fiyatları 2011 ile aynı (benzin 4₺ idi)

Ve şimdiye kadar ithalata 10 harcayacaklarına yerli üretime 15 harcasalardı şimdi depolarımız doluydu, kimsenin de eline bakmaz "acaba gemilerin geçmesine izin verirler mi" vs. diye düşünmezdik

"Bitkisel Yağ Sanayicileri Derneği Başkanı Tahir Büyükhelvacıgil: 'Yağlı tohum ihtiyacımız 3 milyon ton civarındadır. Bunun da yüzde 55'ini Rusya'dan, yüzde 15'ini de Ukrayna'dan ithal ediyorduk. Savaş nedeniyle bu aksadı. Halen limanlarda bekleyen gemilerimiz var"

Tedarik ve stok sorununu çözme yöntemi: fiyatları ölümüne artır, kimse alamazsa talep olmaz (yersen), talep azaldığı için arz yeterli denk düşer (yersen.2). Bunu piyasa yapıyor zaten.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi stableRevulation -- 6 Mart 2022; 14:30:18 >
  • Yönetici abilerimiz sıcak fırsatlardan silmiş gayet sıcaktı aslında. 😀

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.