Şimdi Ara

Motor yağı üretim tarihi çok önemli mi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
16
Cevap
0
Favori
44.868
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Aracımın bakımı yaklaşıyor. bende bu sefer internetten motor yağı sipariş edip değiştirmeyi düşünyorum.
    Aracım 2008 auris benzin+lpg castrol ün sitesinde magnatec 5w-30 yazıyor.

https://urun.gittigidiyor.com/otomobil-motor-aksesuar/castrol-magnatec-stop-start-5w-30-a5-aralik-2017-230496700

Bu ürün 2017 aralık tarihli yaklaşık 7 aylık sizce iyi durumdamıdır? yani bunların süre kavramı nasıl oluyor bilmiyorum?

Eğer sizin tavsiyeleriniz varsa mobil, motul, elf gibi markalardan onları da düşünebilirim

teşekkürler

• bende de var eylül 2017 li. kampanya varken almıştım. bakım aralıkta. 1 - 2 senelik yağdan hiç bir şey olmaz.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Daha yeni sayılır bence hiçbir sorun olmaz. Hatta öyle olması bütçe açısından daha iyi. Lastikte de bu geçerli. 1 aylık lastik var adamda pazarlık bile yapmaya yanaşmıyor ama aynı model 1 yıllık lastiği çok daha ucuza vereyim diye teklif ediyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ben 1.5 senelik yağ koymuştum. bi sorun olmamıştı.
  • Evet önemli ama 7 aylık yağ eski değil.

• hocam bunlar yumurta süt değilki günlük bulasın

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • hocam naptın 7 ay daha yepyeni..gm yağ var opel için çoğu 2012 üretim
  • magnatec castrolün kalitesiz yağ serisi ya edge alın ya da motul:https://urun.n11.com/motor-yagi/motul-8100-x-clean-fe-5w30-4lt-100-sentetik-motor-yagi-P170629319

ben motul derdim
    Evdeki lpgli aracımda motul xcess 5w40 kullanıyorum, 154bin km'de gayet memnunum. 160bin de bakımı var yine ondan koyacağım.

Diğer aracım benzinli ona petronas 5w30 koymuştum sonbaharda, izmirde havalar aşırı sıcak oluyor ve devirli kullandığım için bu ay sonunda yapılacak 10bin bakımında ona da motul xcess 5w40 koyacağım. sonbahara doğru 10bin yapmış olurum motul xclean fe 5w30a geçerim sanırım.

Diğer araç, annemin külüstür 260bin de iken ona petronas 5w40 koymuştum(daha ucuz olduğu için ama kalitesi iyidir), onda lpg de var, şimdilik motor sesi veya eksiltme yok, yağda 3bin km de pek bi kararma da olmadı, güzel dolduruyor araları.

Motor yağı castrol'den hele hele böyle start stop gibi saçma isimler adı altında satılan yağlardan ibaret değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sadece Sürücü -- 9 Haziran 2018; 7:54:5 >

• Sorun olmaz

• Bir arkadaş arabasını satınca elindeki yağı bana vermişti. Bugün yağı değiştireyim dedim bi baktım 2016 üretimi. İçime sinmedi ama yine de koy gitsin dedim. Atacak değiliz yaaaa 😁

• Uygun koşullarda açılmadan raf ömrü 5 yıldır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alembizim -- 6 Nisan 2019; 21:54:37 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sukber

Bir arkadaş arabasını satınca elindeki yağı bana vermişti. Bugün yağı değiştireyim dedim bi baktım 2016 üretimi. İçime sinmedi ama yine de koy gitsin dedim. Atacak değiliz yaaaa 😁
    Sorun olmaz daha önce açılmadıysa kullanın gitsin.İçinize sinmeyecek bir durum yok.
  • Tam sentetik yağın üretimden itibaren 5 yıl raf ömrü var.

• 5 yıl raf ömrü doğru ama yine de 2 yıldan fazla beklemiş olanı almayın. Hangi koşullarda tutulduğunu bilemezsiniz.

• yılından çok orijinali bulması sıkıntı

• Bir şey olmaz 2021 üretimi yağ var elimde bir kaç ay sonra kullanacağım.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.