Yüzbaşı
30 Mart 2006
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
9 üye
Görüntülenme
Toplam: 116 (Bu ay: 0)
Gönderileri

15 Temmuz darbe girişiminin ardından askeriyeyi şehir dışına çıkarma kararı alan iktidar, kışla arazilerinin hepsinin yeşil alan olarak kalacağını söylemişti... Ancak o arazilerde içerisinde rezidanslar, villalar ve ticareti ünitelerin yer aldığı gayrimenkul projeleri yükseliyor.

Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ)15 Temmuz darbe girişiminden sonra şehir içinde kalan askeri alanların kent dışına çıkartılması kararlaştırıldı.

‘ERDOĞAN’IN TALİMATI VAR, HEPSİ YEŞİL ALAN OLACAK’

AKP iktidarı 15 Temmuz darbe girişiminden önce de İstanbul’da bazı askeri alanları yapılaşmaya açmıştı. TOKİ iştiraki Emlak Konut GYO önderliğinde Bağcılar’da Batışehir, Halkalı’da Avrupa Konutları Atakent 3, Ayazağa’da Maslak 1453, Zeytinburnu’nda Büyükyalı, Zekeriyaköy’de boşaltılan füze üssünün yerine Köy yapılırken, Sancaktepe’de askeri lojmanların yerine ofis projesi yapılmıştı.

15 Temmuz darbe girişiminden sonra yeşil alan olarak kullanılacağı söylenen askeri alanlarda da bir bir rant projeleri yükselmeye başladı.

Esenler’de Metris, Topkule ve Baştabya Kışlaları'nın bulunduğu askeri alanlar 2012 yılında “Rezerv Yapı Alanı” yani yeni konut alanı ilan edildi. 2019 yılında 720 hektarlık alanın yüzde 38'i, yani 2 milyon 788 bin 562 metrekaresine, konut, turizm ve ticaret imarı verildi. vs vs vs.......

İstanbul’da askeri alan yağması: Tek tek yapılaşmaya açılıyorTürk sinemasının efsane ismi Cüneyt Arkın, 85 yaşında hayatını kaybetti.

Dün gece kalbinin durması sebebiyle İstanbul Beşiktaş’ta özel bir hastaneye ambulansla kaldırılan Cüneyt Arkın tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetti.


Hastaneden yapılan açıklamada, “Türk sinemasının değerli oyuncusu Sayın Cüneyt Arkın kalbinin durması sebebiyle ambulansla getirildiği Liv Hospital’da bütün yeniden canlandırma çabalarına rağmen hayatını kaybetti. Liv Hospital Ailesi olarak Türk sinemasının dev oyuncusunu kaybetmenin üzüntüsü içindeyiz. Cüneyt Arkın’ın ailesine ve tüm sevenlerine baş sağlığı diliyoruz” denildi.


Türk sinemasına damga vuran ve yüzlerce filmde rol alan Cüneyt Arkın’ın çok sayıda ödülü bulunuyordu.


Arkın’a son olarak 2021’de Türkiye Cumhurbaşkanlığı Kültür ve Sanat Büyük Ödülü verilmişti.


Allah gani gani rahmet eylesin mekanı Cennet olsun..........

ABD Hazine Bakanı Janet Yellen, yıllık yüzde 8’lik enflasyon oranının ABD için “kabul edilemez” olduğunu belirterek, ABD Merkez Bankasının (Fed) yüzde 2’lik enflasyon hedefinin “uygun bir hedef” olduğunu ifade etti.


Yellen, Temsilciler Meclisinin Gelirler Komisyonu’nda 2023 mali yılına ilişkin bütçe talebinin görüşüldüğü oturuma katıldı.


Komisyon üyelerinin yüksek enflasyona ilişkin sorularını yanıtlayan Yellen, “Yüzde 8 ABD’de kabul edilemez bir enflasyon oranı.” dedi.


Yellen, enflasyonu düşürmenin ABD Başkanı Joe Biden’ın “bir numaralı hedefi” olduğunu yineleyerek, Rusya’nın Ukrayna’ya karşı savaşının yüksek enflasyonun önemli bir nedeni olduğunu anlattı.


Janet Yellen, Fed’in uzun vadeli ortalama yüzde 2 enflasyon hedefini ise “uygun bir hedef” olarak değerlendirdi.


ulan millette ne bakanlar var be Janet Yellen %8 kabul edilemez derken ... bizimki enflasyon %100 ün içinden geçip çıkmış gözümdeki ışığa bakın diyor....... 


https://www.ekonomist.com.tr/haberler/yuzde-8-abdde-kabul-edilemez-bir-enflasyon-orani.html

Masak raporlarına giren kayıt dışı servetlerin miktarı artıyor.

CHP Bursa Milletvekili Yüksel Özkan, Mali Suçları Araştırma Kurulu'na 2021 yılı içerisinde yapılan para aklama bildirimlerinin toplamının bir önceki yıla göre iki kat arttığına dikkat çekti. Özkan, "Rusya’ya uygulanan yaptırımlar nedeniyle kara para aklama operasyonlarının Türkiye üzerinden yürütülmesi ihtimali dikkate alınmalı. Türkiye kara para aklama merkezi üssü haline gelebilir" dedi.


 ''Aklama’ suçu içeren ihbarların her geçen sene daha da arttığına dikkat çeken Özkan, “Para aklama, bahis, dolandırıcılık, kaçakçılık, tefecilik, terör ve anayasal düzene karşı işlenen suçlar kapsamında 594 milyon TL, 108 milyon dolar, 193 milyon Euro, 4 milyon sterlin, 2,5 kg altın, 8 milyonluk kripto varlık, 1.8 milyonluk hisse senedi ile ilgili işlemler durdurulmuştur” dedi.


GRİ LİSTEDEYİZ


2021 Ekim ayında Türkiye'nin, Uluslararası Mali Eylem Görev Gücü (FATF) tarafından kara para aklama ve terörizmin finansmanı ile mücadele konusunda gri listeye alındığını ifade eden Özkan, “Ülkemizin ağır ifadelerle de eleştirildiği raporda kara paranın aklanmasının engellenmesi konusunda Türkiye yetersiz kalmıştır ve ülkemiz itibar kaybına uğramıştır. CHP tarafından sunulan araştırma önergesi ise AKP ve MHP oyları ile kabul edilmedi” ifadelerini kullandı.(SÖZÇÜ)

Az önce fırından ekmek alırken ekmeğin 3tl den 3.5 tl çıktığını görmüş bulunmaktayım...

Fakir fukaranın gariplerin temel besin kaynağı ekmek yarından itibaren 3.50tl.....

kimsenin haberi yok galiba kuyruk yoktuda... 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Almanya'ya giden doktorlar için “Varsın, giderlerse gitsinler” derken, Almanya Türkiye'den gelecek doktor, mühendis, öğretmen ve akademisyenlere kapıları açtı. Bunlar, Almanya'da 6 aylık “stajyer ya da asistan” gibi çalıştıktan sonra tam kadro işe alınacak.


Türkiye’den geçen yıl 1600'den fazla tıp doktoru Almanya'ya iş için gelirken, bunu eğitimli diğer meslek gruplarındakiler takip etti. Doktorların yanı sıra mühendisler, akademisyenler, öğretmenler ve birçok alanda yüzlerce kişi, Almanya'da iş bulup “Mavi Kart” ya da çeşitli şekillerde Almanya'ya gelmeye başladı.


Doktorlar, kendi muayenehanelerini açtı ve birçok alanda uzman olanların bu muayenehaneleri de dolmaya başladı.


ALMANYA, ŞARTLARI YUMUŞATIYOR


Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türk doktorların Almanya'yı tercih etmesine “Varsın, gidiyorsa gitsinler” derken, Almanya geçen yılın sonundan itibaren, yurt dışından gelecek “doktor, mühendis, avukat, gazeteci, öğretmen, sağlık sektörü çalışanları, akademisyenler” için yasaları yumuşatmaya başladı.


En son, en zengin eyaletlerden Hessen'de 9 Şubat günü alınan kararla “yabancı ülkelerden gelen eğitimli personelin çalışabilmesi için diploma denkliklerinin kolaylaştırılması” gündeme geldi.

Sigaraya gelen zamlardan sonra fiyatlar....

mevzu sigara olunca ayak yapmayın sağlıktı felan diye , Milli içkimiz olan açık bir bardak ayran bile 8 tl mk... dürümü siz düşünün artık...


PHİLİP MORRİS


Marlboro Edge: 23,00 TL

Marlboro Edge Blue/Sky: 23,00 TL

Marlboro Touch Blue/ Gray/White: 24,00 TL

Marlboro Red/Touch: 25,00 TL

Parliament: 25,50 TL

Parliament Midnight Blue: 24,50 TL

Murattı: 23,00 TL

Murattı Blu: 22,00 TL

Lark: 22,00 TL

Chesterfield: 21,50 TL

L&M: 21,50 TL

BAT


Kent: Dark Blue, Dark Blue Long, Switch: 22,00 TL

Kent D Range: Blue, Grey, Blue Long, Grey Long: 22,00 TL

Kent: Blue, Grey, White: 23,00 TL

Kent Slims: Black, Grey: 25 TL

Tekel 2000: 21, 50 TL

Tekel 2001: 21,50 TL

Viceroy: 22,00 TL

Pall Mall: 22,00 TL

Samsun: 22,00 TL

Maltepe: 22,00 TL

Rothmans: 21,50 TL

IMPERİAL TOBACCO


Davidoff Slims: 25,00 TL

Davidof: 25,00 TL

Davidof C Line Blue: 22,00 TL

Bianca: 23,00 TL

Polo:21,50 TL

West: 21,00 TL

West Grey SL: 22,00 TL

Imperial Classic Red SL: 22,00 TL

JTI


Winston: Slender Dark Blue & Deep Blue: 22 TL

Winston: Slender: 22 TL

Winston: Dark Blue & Deep Blue: 22 TL

Winston: Xsence Black&Gray: 24 TL

Winston: 23 TL

Camel Slender: 21,5 TL

Camel: 22 TL

LD: 21,5 TL

Monte Carlo Slender: 21,5 TL

Monte Carlo: 21,5 TL


Hayırlı uğurlu olsun zamcığımız........ 

AKP’li Canan Kalsın’ın attığı tweette Fransız marka Louis Vuitton’a ait taktığı kemer görenleri şaşırttı.

Dolar karşısında Türk Lirası değer kaybederken vatandaşlar da zamlarla boğuşuyor. Ekmek fiyatlarının zamlanmasıyla vatandaşlar halk ekmek büfeleri önünde dakikalarca sıra bekliyor. Durum böyleyken AKP'li Canan Kalsın'ın pahalı kemeri dikkat çekti 

AKP’li Canan Kalsın sosyal medya hesabından bir paylaşımda bulundu. Kalsın, tweet geçmişe dair bir paylaşım yaparak fotoğraf paylaştı.

Dikkat çeken şey ise AKP’li Kalsın’ın tweetinden çok, taktığı lüks kemerdi.

Kalsın paylaşımında, “Yıl 2001 … İstanbul Kadın Kolları başkanıydım. Hani sizin ‘Genel Başkanınız muhtar dahi olamaz’ dedikleri günlerden… Hatem Hanım yürüyerek gider - gelirdi neredeyse… Ve onların emanetini Allah 20 yıldır taşıma ve bu yüce millete hizmet etmeyi nasip etti” ifadelerini kullandı.Paylaşımda dikkat çeken detay Kalsın’ın taktığı kemerdi. Kemerin Fransız marka Louis Vuitton’a ait olduğu görüldü.

Kemerin şu anki fiyatı 850 dolar ila 1100 dolar arasında değişiyorken AKP’li Kalsın’ın ortalama 10 bin liralık kemeri tepki çekti.

Borsada yine devre kesici uygulandı

Geçen haftanın son işlem gününde sert düşüş yaşayan ve iki kere devre kesici uygulanan borsa tarafında yeni hafta olumsuz fiyatlamalarla başladı.

Günlük yüzde 5 düşen borsada yine devre kesici uygulandı.

BIST 100 endeksinde cuma günü yaşanan sert düşüşün ardından, yeni haftanın ilk işlem gününe dalgalı seyirle girdi.

BIST 100 endeksi yeni haftaya yüzde 3,71 düşüşle 2 bin 7 puandan başladı. Ardından endeks yüzde 1'in üzerinde yükselişle artıya geçti. Endekste takip eden bölümde ise satışlar hızlandı ve endeks bazlı devre kesici uygulamaya alındı.

Saat 15:53:55 itibarıyla Endekse Bağlı Devre Kesici Sistemi Devreye girdi. Borsa Pay Piyasasındaki tüm sıralarda, Vadeli İşlem ve Opsiyon Piyasası'nda işlem gören pay ve pay endekslerine dayalı sözleşmelerde ve Borçlanma Araçları Piyasası Pay Repo Pazarı'nda işlemler geçici olarak durduruldu.


İşin özeti mokoko....


Aklı olan gitsin Papua Yeni Gine Kinası alsın ... YTD.

1 Papua Yeni Gine Kinası = 5,01 Türk Lirası

Arkadaşlar sistemi topladım bir tek monitör kaldı bu konuda bilgisi olan arkadaşların tavsiyesine ihtiyacım var..
Sadece çizim için kullanılacak
27 inç ve display port baglantılı olmasını istiyorum ekran kartım Quadro K4200...
monitör için bütçem 1300-1400tl arası..

benim dikkatimi çeken monitörler bunlar ama bu konuda tecrübesi olan arkadaşlar varsa tavsiyelerini almak istiyorum acilen bi monitor kaldı
Acer V277bmipx
Lenovo ThinkVision T27i-10
Dell E2720H
Hakkında
Konum: İstanbul,Kartal
Forum İmzası:
sevdiğini elde edemiyorsan elde ettiğini sevmeye çalış.
Forum İkinci El İmzası:
Sevdiğini elde edemiyorsan elde ettiğini sevmeye çalış..

alışveriş yaptıklarım: MephistophaleS -shaddack-killuminati-HyperActive-viperc-FATALIST-mpy-AXI-arizaservisi-alitopal-Zygoma-VISION-servettt-ABUX-braynocaner-barbarian161-em007re-mitrox-comanchee-FaTeeH-MÜŞAVİR-bulgar84-Krush-burakzorlu-thevincent-demircibu-rommy6719-sevann-ruyesil-q.u.i.e.t-Nevfel-Derin1907-CRaFTY_35-hunterhakan-Timeguard-Saga-azelea-burkanor-AL[e]N-hayko4141-ßlue Sky-Peperoglu-wendor
Hakkımda:
olduğun gibi görün göründüğün gibi ol85758433F7C44959AF54D5AD826CD82F.jpg
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 11 sa. önce
Son Mesaj Zamanı: 3 ay
Mesaj Sayısı: 908
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 4.153
İkinci El Bölümü Mesajları: 531
Konularının görüntülenme sayısı: 242.579 (Bu ay: 1.765)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 7.970 (Bu hafta: 1)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Konu Dışı / Off Topic
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.