Şimdi Ara

Gaz yağı ile araç yıkanır mı? Pasta cila etkisi mi yapıyor?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
57
Cevap
3
Favori
17.728
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar dün bir bey amca ile karşılaştım 2001 model corollası vardı, kırmızı ama rengini göreceksiniz bildiğin sıfır araç gibi parlıyor,
    dedim amca pasta cila attın galiba nasıl bu kadar temiz duruyor,
    yok dedim ne pasta cilası, aracı yıkadıktan sonra gaz yağı kullanıyorum dedi.
    bende hemen koştum gaz yağını aldım, akşam deneyecem fotoğrafları paylaşacam sizlerle, ama öncelikle nasıl kullanacağımı bilmem gerekli. var mı kullanan?

bu arada cidden böyle bir şey var mıdır?

• Gaz yağını usta bir şöförden duymuştuk yıllar önce,Toyota corolla aracımızada uyguladık.

Uygulama :

Araç önce güzelce yıkanır,tamamen kuruduktan sonra araç gölge biryere çekilir, üstübü diye tabir edilen beze gaz yağı dökülerek arabaya iyice yedirerekten heryerine uygulanır.Bu yapılan işlem bittikten birkaç saat sonra araç tekrardan köpüklenerek yıkanır.

Not:Bu gaz yağının en büyük artısı araç bir darbe aldığı zaman,darbe alınan yerdeki boya kavlamıyor,dökülmüyor.Bizzat denenmiştir..
    askeriyedeki tüm araçlar gaz yağlı bezlerle silinir. hatta birbirinin bezini çalan çok şöför devrem vardı. gaz yağı metalik boyayı bildiğin yaldır yaldır parlatıyor.
    motor kaputunun altındaki plastiklerde bununla silinirdi. galeriden yeni cıkmış gezen 98 transitler toroslar ve cliolar görmüşlüğüm vardır.

yine askeriyeden kalma bir şey kolayı bir beze döküp lastiklerini silerlerdi. tabi asidi gitmiş kolayı. lastik kömür siyah olurdu.
  • gazyağı heryerde bulunmuyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hiroshi_nakamura

gazyağı heryerde bulunmuyor

iyi de buldum hocam ben gaz yağını.
  • Bu bilinen bir yöntemdir parlatır aracı güzel gözükür

• Bende cok duydum bu gaz yagi olayini.

Bursa Valiliginin yaklasik 10 kadar megane 2 makam araci var hepsi piril piril ve siyah renkler soforleri ile konustugumda hep gaz yagi ile sildiklerini soylediler.

Ama en iyisi hizli cilalardan alip kullanmak

• quote:

Orijinalden alıntı: Berry1925

arkadaşlar dün bir bey amca ile karşılaştım 2001 model corollası vardı, kırmızı ama rengini göreceksiniz bildiğin sıfır araç gibi parlıyor,
    bende hemen koştum gaz yağını aldım, akşam deneyecem fotoğrafları paylaşacam sizlerle, ama öncelikle nasıl kullanacağımı bilmem gerekli. var mı kullanan?

asvalt kaynaklı siyah noktacıkları çıkaran en iyi maddedir arayıp bulamamıştım .tekzen den zift sökücü gördüm bi kokladım bildiğin gazyağı.

arka tampon bagaj ve kapıalrın tampona sürmüştüm bi yan etkiside olmadı .

• Bende gecen gun al satci bi vatandasin araci yikadiktan sonra komple wd40 la sildigini gordum garibime gitti

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: oğuzhan kayar

quote:

arkadaşlar dün bir bey amca ile karşılaştım 2001 model corollası vardı, kırmızı ama rengini göreceksiniz bildiğin sıfır araç gibi parlıyor,

asvalt kaynaklı siyah noktacıkları çıkaran en iyi maddedir arayıp bulamamıştım .tekzen den zift sökücü gördüm bi kokladım bildiğin gazyağı.

benim aracın o alt kısımlarında o belirttiğiniz ziftler var, onları da mı çıkarıyormuş? çok iyi o zaman.
    akşam yıkadıktan sonra sonuçları atarım kesin, ama nasıl kullanacağımı bilmiyorum sormayı da unuttum adama. acaba yıkadıktan sonra bezle falan mı silecez, ya da sünger? gaz yağını sürdükten sonra aracı ıslatmaya veya kurulamaya gerek var mı?

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: oğuzhan kayar

quote:

benim aracın o alt kısımlarında o belirttiğiniz ziftler var, onları da mı çıkarıyormuş? çok iyi o zaman.
    akşam yıkadıktan sonra sonuçları atarım kesin, ama nasıl kullanacağımı bilmiyorum sormayı da unuttum adama. acaba yıkadıktan sonra bezle falan mı silecez, ya da sünger? gaz yağını sürdükten sonra aracı ıslatmaya veya kurulamaya gerek var mı?

bezle önce yedirceksin 15-20 dk bekle hiç uğraşmadan çıkarırısın.

hemen gazyağınısürüp çıkarmaya çalışınca zahmetli oluyor.

araç siyah olsa hiç uğraşmazdımda beyaz olunca çok sırıtyordu.

• Zararlıdır
  • Uzun vadede sıkıntılı olur. Her çeşit cila varken neden 80'lerden kalma yöntemler pesindesiniz..

• Gaz yağını usta bir şöförden duymuştuk yıllar önce,Toyota corolla aracımızada uyguladık.

Uygulama :

Araç önce güzelce yıkanır,tamamen kuruduktan sonra araç gölge biryere çekilir, üstübü diye tabir edilen beze gaz yağı dökülerek arabaya iyice yedirerekten heryerine uygulanır.Bu yapılan işlem bittikten birkaç saat sonra araç tekrardan köpüklenerek yıkanır.

Not:Bu gaz yağının en büyük artısı araç bir darbe aldığı zaman,darbe alınan yerdeki boya kavlamıyor,dökülmüyor.Bizzat denenmiştir..
  • aynı zamanda aracın üzerindeki bütün koruyucu cilayı da güzelce temizler.
  • tiner etkisi gösterip orijinal boyayı inceltir mi acaba???

alışkanlık yapıp sürekli gazlamak iyi olmayabilir

..
  • Kibrit Çakar ya da uygulama esnasında sigara içersen boya diye bir derdiniz kalmaz.

• uzun vadede boyanın anasını beller yapacağınız iş
  • quote:

Orijinalden alıntı: mr.big

Kibrit Çakar ya da uygulama esnasında sigara içersen boya diye bir derdiniz kalmaz.

yanmaz. gazyağını yakman için camsil şişesine koyup ateşe püskürtmen lazım ancak bu şekilde yanar.
  • askeriyedeki tüm araçlar gaz yağlı bezlerle silinir. hatta birbirinin bezini çalan çok şöför devrem vardı. gaz yağı metalik boyayı bildiğin yaldır yaldır parlatıyor.
    motor kaputunun altındaki plastiklerde bununla silinirdi. galeriden yeni cıkmış gezen 98 transitler toroslar ve cliolar görmüşlüğüm vardır.

yine askeriyeden kalma bir şey kolayı bir beze döküp lastiklerini silerlerdi. tabi asidi gitmiş kolayı. lastik kömür siyah olurdu.
  • Kullanmak lazim. Boşuna cilalara fazladan para vermemiş oluruz.

• quote:

Orijinalden alıntı: 355GTS

quote:

Orijinalden alıntı: mr.big

Kibrit Çakar ya da uygulama esnasında sigara içersen boya diye bir derdiniz kalmaz.

yanmaz. gazyağını yakman için camsil şişesine koyup ateşe püskürtmen lazım ancak bu şekilde yanar.

Bez ile uygulanacağı için bez yanar. Yanma esnasında boya ve eliniz yanabilir. ( bez yanar : bakınız gaz lambasi )

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.