Şimdi Ara

Bahar ve polen alerjisi sezonu açıldı hayırlı olsun (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
247
Cevap
9
Favori
18.092
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
40 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Guest-4C740587D

Burun akıntısı hapşırma burun kaşıntısı hafiften göz akıntısı falan 4'ü bir geliyor hocam sizde de oluyor mu bunların hepsi
    evet
  • Bende de burun kaşıntısı yok ama yoğun göz akıntısı, burun akıntısı, hapşırma var. Bu sene olmayacak herhalde demiştim de dün başladı. Bugün rezalet haldeyim
  • Dalodey Plus kullanıyorum. Günde 2 defa tavsiye ederim.
  • Ben 34 yaşındayım neredeyse 33 yaşına kadar her sene cirrus kullandım ama malum artık piyasada bulunmuyor, bulunsa da artık etki etmiyordu bana. Geçenlerde aile hekimine tekrar danıştım ve yeni ilaçlar verdi ve bir dene dedi sonuçtan çok memnunum. Kırlar, bahçeler, polenler hatta kedi köpek kılları vız gelmeye başladı. Bir denemenizi öneririm.

Bahar ve polen alerjisi sezonu açıldı hayırlı olsun

Günde 1 kere sabah aç karna.

Bahar ve polen alerjisi sezonu açıldı hayırlı olsun

Sabah ve akşam 2 puf buruna.

• Bağışıklığı güçlendirmekle alakası yok ki. Zaten alerji dediğin şey bağışıklığinin polene tepki vermesi, yani çalıştığının göstergesi. Bağışıklığin zayiflarsa alerji de zayıflar
  • turn table kullanıcısına yanıt
    allegra yi bilmem ama avamys i bırakınca daha kötü olabilir :( kendisi bir kortikostreoid olur ve uzun süre kullanılması tavsiye edilmez.
  • Yıllardır çekiyorum bu illeti. Burun akıntısı had safada. Birkaç yıldır rupafin kullanıyordum (ki çözüm değil) ve çeşitli burun spreyleri..

Ben de kendi yöntemlerimi yazayım belki size fayda sağlar..

Her sabah ve akşam evden çıkarken ve eve gelirken mutlaka duş alın.
    Dışarda giydiğiniz kıyafetleri yattığınız odada değil başka bir odada değiştirip bırakın. Mümkünse bir kez giyip yıkayın.
    Anti siteminik alerji ilaçlarını gece yatmadan alınca sabah uyanmakta zorluk çekenler, gece 10 gibi ilacı alırsa daha faydalı oluyor.

Esas önemlisi, Sinus Rinse Kit diye bir burun yıkama aparatı var.
    Sabah evden çıkıp işe gelince ilk iş bu aletle burnumu yıkıyorum.
    gün içinde de dışarı çık gel yaptığımda bu yıkama işlemini tekrarlıyorum. Burunda kılcal damarlara yapışan polenleri vs temizlediği için baya bir faydasını gördüm.
    Çok pahalı bir alet değil, çok ilaç içmek yerine burnun içini temizlemenin daha faydası oldu.

bir inceleyin derim.

Sinus Rinse Kit Youtube

herkese geçmiş olsun...

• quote:

Orijinalden alıntı: verderweremem

Yıllardır çekiyorum bu illeti. Burun akıntısı had safada. Birkaç yıldır rupafin kullanıyordum (ki çözüm değil) ve çeşitli burun spreyleri..

Ben de kendi yöntemlerimi yazayım belki size fayda sağlar..

Her sabah ve akşam evden çıkarken ve eve gelirken mutlaka duş alın.
    Dışarda giydiğiniz kıyafetleri yattığınız odada değil başka bir odada değiştirip bırakın. Mümkünse bir kez giyip yıkayın.
    Anti siteminik alerji ilaçlarını gece yatmadan alınca sabah uyanmakta zorluk çekenler, gece 10 gibi ilacı alırsa daha faydalı oluyor.

Esas önemlisi, Sinus Rinse Kit diye bir burun yıkama aparatı var.
    Sabah evden çıkıp işe gelince ilk iş bu aletle burnumu yıkıyorum.
    gün içinde de dışarı çık gel yaptığımda bu yıkama işlemini tekrarlıyorum. Burunda kılcal damarlara yapışan polenleri vs temizlediği için baya bir faydasını gördüm.
    Çok pahalı bir alet değil, çok ilaç içmek yerine burnun içini temizlemenin daha faydası oldu.

bir inceleyin derim.

Sinus Rinse Kit Youtube

herkese geçmiş olsun...
    buna para vermeye gerek yok. eczaneden gidip en buyugunden bi enjektör ve ingiliz karbonatı aldım. sofra tuzuyla karbonatı suyla karıştırıp enjektörle burna uyguluyorum. aynı işlevi görüyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-E57029DB9

Bağışıklığı güçlendirmekle alakası yok ki. Zaten alerji dediğin şey bağışıklığinin polene tepki vermesi, yani çalıştığının göstergesi. Bağışıklığin zayiflarsa alerji de zayıflar
    bağisiklığın zayıflaması demek bozulması demektir. bağırsak probiyatan bozulunca bağışıklığın zayıflar. bozulan bir sistem yanlış şeylere yanlış tepki gösteriyor. alerjinin yıllara göre artış oranına bakmanı tavsiye ederim.
  • Dun aksam ustu (ankaradayim) burnum akip hapşırmaya basladim. 4-5 saat devam etti. Suan iyi gibiyim. Dun sabah kortizon tedavisi uygulanmisti o mu alerjik etki yapti diye suphelenmedim de degil.
  • 1 ay önceden alerji hapını ve burun spreyini aldım kullanıyorum hazırlıklı giriyorum artık nisanda başlıyorum ilaçlara
  • Bende de durum çok kötü bu bahar yaz aylarında oluyor üst üste 9-10 kere hapşırdığımı biliyorum doktara gittim alerji testi yaptı bir şey yok dedi. Başka doktora gittim tekrar o da nefes testi yaptı nefesin iyi dedi. Allah razı olsun öğrenmiş olduk ben bilmiyordum ilaç yazdı 1 ay sonra gel dedi ilaç bitti gitmedim ama ilacı alırken fena değil gibiydi .Ne yapabilirim ya fikri olan var mı özel hastaneye mi gitsem. Gittiğim doktarların ikiside göğüs hastalıklarıydı.
  • sezon çoktan açıldı.1 nisan dedin mi bende başlardı bu yıl istanbulda 20 gün geç başladı bende sevindim bitti diye ama 20 nisandan beri hapşırma burun akıntısı var.aerus kullanıyorum 2 gün idare ediyor beni.onun dışında sprey vs birşey kullanmıyorum.olana allah şifa versin 2 s kuralı çekecez bunu temmuza kadar.
  • 12 yıldır geniz akıntısı çekiyorum. ramazan ayındayız, imanım olmasa gider bir yerden atlar intihar ederim o derece çıldırtıyor.

normal zamanda sürekli bir şeyler yeyip içebildiğim için bu kadar delirtmiyor ama ramazanda çekilecek gibi değil.

10 sene kadar önce septum deviasyonu oldum, hiçbir işe yaramadı.

onlarca farklı doktora gittim, saçma sapan ilaç ve spreyler verip yolladılar hiçbiri işe yaramadı. sanırım bu dünyadaki imtihanım da bu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: falterubbix

12 yıldır geniz akıntısı çekiyorum. ramazan ayındayız, imanım olmasa gider bir yerden atlar intihar ederim o derece çıldırtıyor.

normal zamanda sürekli bir şeyler yeyip içebildiğim için bu kadar delirtmiyor ama ramazanda çekilecek gibi değil.

10 sene kadar önce septum deviasyonu oldum, hiçbir işe yaramadı.

onlarca farklı doktora gittim, saçma sapan ilaç ve spreyler verip yolladılar hiçbiri işe yaramadı. sanırım bu dünyadaki imtihanım da bu.
    geniz akıntın alerjikse çözümü bende. rinoclenil burun spreyi sabah her burna 2 fıs. akşam da crebros kullan.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-3E41C059B

geniz akıntın alerjikse çözümü bende. rinoclenil burun spreyi sabah her burna 2 fıs. akşam da crebros kullan.

Alıntıları Göster
    hocam kronik artık benimki alerjikten öte. yani hiç geçmiyor. ama mesela daha nemli, kapalı havalarda daha yoğun olabiliyor.
  • Gündüz bence
  • Bu güne kadar böyle bir alerjim yoktu. Geçen cuma bi kızılaya çıktım ağladım resmen. Bu bambaşka bir şeydi bnce :)

• https://www.youtube.com/watch?v=BfKUsYPts2I

• 2 haftadır bu polen illeti anca geçmeye başladı. Bir seferde en az 8 9 defa hapşırdığımı bilirim. Boğazlarım da şişti bu yıl yeni yeni atlatıyorum.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.