Şimdi Ara

Bahar ve polen alerjisi sezonu açıldı hayırlı olsun

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
247
Cevap
9
Favori
17.561
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
40 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu sene önlem olarak neler yaptım ve yapıyorum:

1)Tüm sene bağışıklılığımı güçlendirmek için en fazla ayda 1 2 kere abur cubur yedim. Dengeli beslendim. İşe yaradı mı yaradı ama alerji için değil. İlginç bir şekilde bu sene hiç grip nezle olmadım. Fakat alerjim aynen devam ediyor. (polen için yaramadı ama toz akarı alerjim için anlamlı şekilde fark oldu. kışın bile burnum akardı. beslenmemi değiştirip spor yapınca bu durum geçti. polen sanırım çok daha güçlü bir alerjen benim için.)
    Alerji çok açık ki bağışıklılık sistemiyle alakalı.

2)Burun tıkanıklığım için 2 3 hafta önce konka radyo frekansı ameliyatı oldum. Halk dilinde burun eti yakma ameliyatı. Burnum daha açık şu an ama daha yaralarım tam iyileşmediği için net bir sonuç veremeyeceğim. Doktorum konka hacmim azaldığı için burun akıntımda da azalma olacağına söyledi. Bakalım göreceğiz.

3)İlaçlar: sistemik(tüm vücutta etkili) antihistaminik olarak aerius kullanıyorum. Burnum iyileştikten sonra Topikal(bölgesel) antihistaminik olarak allergodil burun spreyi kullanacağım ve iltihaplı geniz akıntım ve burun tıkanıklığı için bir kortikosteroid olan rinoclenil burun spreyi kullanacağım. Gözler için herhangi bir antihistaminik damla kullanıyorum.

4)Yine her sene olduğu gibi eve gelince imkan varsa hemen kıyafetlerimi değiştirip duşa giriyorum. Yoksa kiyafetlerimi değişip elimi yüzümü yıkayıp saçlarima bandana geçiriyorum. Böylece dışarıdayken üstüme bulaşan polenlerden kurtulmuş oluyorum.

5)Sabahları polenler çok daha fazla olduğu için maske kullanıyorum.

Sizler neler yapıyorsunuz?

Eve gelince burnu tuzlu suyla yıkamalıyız. Bu yıkamanın nasıl yapıldığınıhttps://youtu.be/5v5l9LofjLo bu videoyu izleyerek öğrenebilirsiniz. Ancak durumunuz yoksa bu aparata para vermek yerine eczaneye gidip en büyük enjektörden satın alın. Daha sonra evde bir bardagin icine tuz dokup ustune su doldurun(musluk suyu olmasın mikrop kapabilirsiniz) sonra aynen videodaki gibi burnunuza dayayıp yavaşça enjektöre bastırarak suyun öbür burun deliğinizden( eğer kapalıysa ağzınızdan çıkacaktır ve yine çok hızlı bastırırsanız su kulaklarıza bile kaçabilir.) çıkmasını sağlayın. İşiniz bitince enjektörü deterjanla çalkalıyıp temiz bir poşette muhafaza edin.

Tere otu çiğnemenin burun akıntısını kesebildiğini okudum. Ucuz zaten alıp deneyin.

İltihaplı geniz akıntısı ve burun tıkanıklığı antihistaminikle geçmediyse kortikostreoid kullanmanız gerekmekte.(Avamys, rinoclenil vs.) Ayrıca buna besin duyarlılığı (intoleransı) da sebep oluyor olabilir. Besin eliminasyon yöntemini deneyin.

!!!!
    Besin intoleransı gerçekten önemli bir konu. Hasta olmayan kişilerin bile bence en az 1 kere eliminasyon diyeti yapması gerekir.

Şu an sadece insanlar için en az alerjenik ve iyi tolare edilebilecek şeyleri yiyorum. 2 3 hafta böyle.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-3E41C059B -- 26 Mayıs 2019; 8:48:7 >

• Eski insanların bağışıklılığına şehirlerde hiç ulaşamayacağız. Doktorlar alerjimizin sebebine hep alerjik eğilim diyor. Yalan...

Herkesin bir şeylere eğilimi vardır. Yediğimiz besinler, hava kirliliği ortada. Asıl sorun bunlarken sanki işte sorun sende, genetik yapın böyle demeleri saçmalığın ta kendisi.
    Bağışıklığın zayıflaması bozulması demek değildir bozulma demek olsaydı bozulma derdik niye zayıflama diyelim sizin mantığınızda organ nakli olanlara yada kemoterapi gorenlerin bağışıklık sistemini bozuyorlar mi ilaçlar çünkü bağışıklık sistemini zayıflatici ilaçlar veriliyor o zaman sizin super mantiginiza göre kemoterapi gorenlerin herseye alerjisi olması gerekir yada aids olanlar herseye alerjik olması gerekir

Zayıflaması immun sistem hücrelerinizin baskilanmasi sayısının azalması vb demektir

Alerji immun sistemin bir şeye aşırı reaksiyonudur
  • Maviyi ben de çok severim.
  • Omisis046 kullanıcısına yanıt
    sen kimsin birader ne mavisi

edit: ajdjsjs ulan aylardır mobil sürümden giriyorum imzamın ne olduğunu unutmuşum. allah allah bu adam beni tanıyo mu acaba dedim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-3E41C059B -- 22 Mayıs 2019; 12:41:22 >
  • Desmont kullan bence en iyisi
  • bu lanet şeyin tek kesin çözümü kafayı kesip atmak hiçbişey doğru düzgün işe yaramıyor
  • Bende kasim gibi basliyo subatta bitiyo ya sizde niye boyle hocam
  • hocam bendede alerji var ve geçmiyo tek çözümü bağışıklık güçlendirmek

birde gündüzmü daha çok polen var aksammı ne zaman dışarı çıkayım
  • quote:

Orijinalden alıntı: mesuthaksoy

Desmont kullan bence en iyisi
    katılıyorum. cok faydasını gördüm.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Eazy-E -- 21 Mayıs 2019; 7:50:2 >
  • ninemde bile bu kadar sorunlar yok
  • Polen alerjisi bende de var ilaç alsam bile belli aralıklarla hapşırmaya devam ediyorum
  • Bende de alerjik reflü var ilerlemiş reflü her zaman midem yanıyor kaynıyor boğaza vurup öksürük yaptırıyor haftaya gastroenteroloji randevum var dahiliye doktorum yönlendirdi çok kötü birşey mide sürekli huzursuzluk veriyor
    Allah şiafa versin :(
  • Bahar mi yaz geldi artık o dediğin martta idi
  • Mayis basi cok kotuydu ancak artik polen falan kalmadi ya da en azindan beni etkilemiyor.
  • Kucukken dediginiz sikintilari yasiyor ve kullandiklarinizi kullanıyordum. Ancak ben en kotu haline gelince kullaniyordum. Simdi sorunum yok. İlaçta kullanmıyorum.
  • Ankaradayım arkadaşlar. Polenler bu hafta yüzünü gösterdi.
  • Gözlerin kızarıp hapşurmaktan usanacağınız polen dönemine hoşgeldiniz. Senelerdir ne çektim şu alerjinin elinden .
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-4C740587D

Polen alerjisi bende de var ilaç alsam bile belli aralıklarla hapşırmaya devam ediyorum
    Ya hapşurmaya razıyım şu burun tıkanıklığıyla burun akıntısı ne illet bir şeydir. Hiçbir şeye odaklanamıyorum.
  • Güneş ışınlarıda çok etkiliyor haberiniz olsun. Kolormatik gözlük takmakta fayda var.
  • Eski insanların bağışıklılığına şehirlerde hiç ulaşamayacağız. Doktorlar alerjimizin sebebine hep alerjik eğilim diyor. Yalan...

Herkesin bir şeylere eğilimi vardır. Yediğimiz besinler, hava kirliliği ortada. Asıl sorun bunlarken sanki işte sorun sende, genetik yapın böyle demeleri saçmalığın ta kendisi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mesuthaksoy

Desmont kullan bence en iyisi
    Ekşide bir kısım uyku yaptığını öbür kısım uyku yapmadığını söylemiş. Siz ne diyorsunuz? Ben uyku yapmıyor diye 12 saatte bir aerius içiyorum.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.