Şimdi Ara

Az yakan araba kalmadı gerçeği (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
221
Cevap
5
Favori
13.855
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
127 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Şu durumda 40 kuruş yakan araç az yakan araçtır

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • https://forum.donanimhaber.com/clio-yakit-tuketimi-verileri-sizce-nasil--134533650

Hâlâ bir ümit var

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: msbphoenix

Dolar artmaya devam ederse ki artacaktır, ve bütçe gelirleri vergiler üzerinden dönmeye devam ettiği sürece bu rakamları bile arayabiliriz. Örneğin benzin 7tl , dizel 6tl civarı gibi.
    Hocam iyi tahmin etmissiniz

• Arabalar çok yakmıyor. Hatta son zamlara rağmen akaryakıt pahalıda değil. Dünyadaki en ucuz akaryakıtlardan biri artık bizde.

Siz fakirsiniz, yada fakirleştiniz diyelim. Litresini 1 euronun altına benzin alıyorsun. Daha ne istiyorsun?

• ÖTV daha da arttı. Eşel mobil sistemi kalkarsa vay halimize.

• quote:

Orijinalden alıntı: power-pc

LPG'de karışık 25 krş yakıyorum.
    Şimdi 35 olmuştur

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mamad

5,33'ten 32,5 kuruş yakıyordu. 100km /6,1 lt civarına geliyordu. Şimdi 5,68'den alacağım. Tahminen 35 kuruş olacak.
    Simdi 45 /50 yakar

• Sorun arabanın motorunda değil yakıtın vergisinde

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Fluence ze var da herkese gitmez

• Herzamanki kisir tartisma..Şunu bir anlayin lpg hala ekonomik ve lpg kullananlarin benzine mazota zam umrunda değil..Cam filmi olayinda bunlar da(tüm araçlar)etkileniyordu ondan tepki geldi ve çözüldü..

Lpg ucuz olduğu sürece akaryakit zamlari hicbir zaman çözülmeyecek...

• quote:

Orijinalden alıntı: drmelihx

Herzamanki kisir tartisma..Şunu bir anlayin lpg hala ekonomik ve lpg kullananlarin benzine mazota zam umrunda değil..Cam filmi olayinda bunlar da(tüm araçlar)etkileniyordu ondan tepki geldi ve çözüldü..

Lpg ucuz olduğu sürece akaryakit zamlari hicbir zaman çözülmeyecek...
    Lpg ucuz değil.

Lpg pahalı, mazot ve benzin daha pahalı.

• msbphoenix kullanıcısına yanıt
    Dizel 6.40 ;)

• aldığım yerde mazot 6 lira, böylelikle 5 litre yakan aracım 30 kuruş bandını geçti. arabayı aldığım zaman 100 liraya 550 600 km yapıyordum, zamdan önce 370 380 zorluyordum, şimdi 330 anca yaparız
  • 5.73'den motorin alıyorum. Son ölçtüğüm; 100 lira ile 340 km yol

• Bütün arabaların fiyatları 100 bin lira olmuş bide az yakan araba kalmadı diyorsunuz az yakanı geçtim ucuz araba kalmamış artık.

• Clio 4 0.9 tce LPG şehir içi 8lt LPG *3.3=26krs

Uzun yol 6.5lt lpg*3.3=21 krs

Bende durumlar iyi 10ltbenzin yakan düşünsün

Ağlancak halimize gülüyorum.

• 1.4 dizel fiesta şehiriçi 5.5 lt yakıyo. Yani 33 kuruş. Geçen hafta 30 kuruş yakıyodu zamdan önce..

• Ankara Kastamonu tek kişi bagaj yok 90-110 arası kullanım sonucu elde ettiğim değer Az yakan araba kalmadı gerçeği

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gralcan -- 26 Ağustos 2018; 0:1:32 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Cam filmi yasagi isletmecilere yaramadi. O yuzden bu kadar dikkat cekti ve yasak kaldirildi.

Aslinda halkin isterse cok buyuk bi yaptirim gucu var onun farkinda degil. İsyanla kalkismaylada degil hani.

Almayacaksin boykot edeceksin.

Cok basit bi ornek. İstanbul gungorende oturuyorum. Semtimizde tekel bayiler var ama evvelinden oldugu icin artik kimse birsey demiyor. Bundan asagi yukari 15 yil once sentimizde kose basi guzel bi dukkana market acildi. Markette alkolde vardi. Kimse alis veris yapmadi alkolden dolayi. Daha sonra adam alkolu kaldirdi ama ayak aliskanligi kesildigi icin dukkan duzen tutmadi ve kapandi. Acilisi kapanisi bir yil surmedi.

İnsanlar mumkun mertebe arabayi biraksa hem almayi hem kullanmayi artik akaryakit firmalari devlete isyan eder. Cam filmi yaptiranin filmden kazandiginin kat be kat fazladini kazaniyor petrolculer. Onlari gelirleri kesilse yada sekteye ugrasa gor bak sen cumbusu.

• Elektrikli arabalar için şarj ücretleri ne kadar?

• 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.