Şimdi Ara

Az yakan araba kalmadı gerçeği (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
222
Cevap
5
Favori
13.853
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
127 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Pedal altında 2 akrep ve bi koli yumurta ile geziyoruz artık araba fazla yakmasın diye.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • bu gidişle 0,9 motor + lpg ye muhtaç kalacağız. şu an en az yakan renonun 0,9 turbo motoru + lpg.
  • bir zamanlar bu hükümete oy veren kafamı ..
  • Bende aracım uzunyolda daha az yakıyor diye evime 3 km uzak olan işimden çıkıp, 55 km uzaklıkta ki Yeni bir iş yerine geçeceğim . :P

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Benim araba uzun yolda 3.8 litre yakıyor diye seviniyordum ama sürekli artan akaryakıt fiyatları yüzünden işin esprisi kalmadı artık.
  • Uygun fiyatlı elektrikli araçlar çıkana kadar araba almayı düşünmüyorum.
  • zamlarla beraber arabanın sarfiyatı da artmış sanki, hesapta bir hata var, 5,14 iken 35 kr yakyorsa 100 kmde 6,8 5,64 iken 45 kr yakıyorsa 100 km de 7,9 litre yapar. matamatik ilk okul 3 terk
  • Türkiyede yaklaşık 20 milyon motorlu araç var. Bunların yarıya yakını ticari araçlardan oluşuyor. Bu araçların aylık yakıt tüketiminin ortalama 500 TL - 750 TL olduğunu varsayarsak akaryakıt için 1 ayda yaklaşık 10 milyar TL ayda para ödüyoruz. Bu paranın da yarıdan fazlası vergi olduğuna göre devlet her ay en az 5 milyar TL sadece akaryakıttan vergi topluyor. Yani pahalı olan benzin değil, ödediğimiz vergi aslında. Bir nevi kaçınılmaz ve zorunlu olan bir soygun..
  • 5,33'ten 32,5 kuruş yakıyordu. 100km /6,1 lt civarına geliyordu. Şimdi 5,68'den alacağım. Tahminen 35 kuruş olacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mamad -- 18 Kasım 2017; 20:31:7 >
  • 1.6 TDI Octavia ile artık 50 tllik mazota 200 kmyi zor yapıyorum, hele şehiriçi imkansız...

Önceden karmada 50 tlye 250 km yapıyordum, şehirdışı 350 km gittiğimi bilirim.

• 1.4 206+ benzin+Lpg 30-35krş arası yakıyor. Tabi hafif agresif kullanım var sürekli :)

• Çok yakıyorsa, akaryakıt bedelini karşılayamıyorsanız aracınıza binmeyin.. Fiyatlar daha da artacak. Ben ayda 400 TL motorin harcıyordum, şimdi 200 TL harcıyorum. Kutlu yürüyüşe devam diyorlar, hep dik duruyorlar, eğilmiyorlar, millet hep yanlarında, (Şuan TV de icraatın içinden var oradan da alıntı yapıyorum)...Halimize gülemiyorum bile....
  • Nickimdeki arac kmde 25 kuruş yakiyor Yörpet motorin 4.55 TL

• 1.2 16v Symbol 20 kuruş yakıyor hala

7 litre lpg 2.95 gaz fiyatı

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Şehirler arası aracım sakin kullanım ile 100 km.de 3,6 lt motorin tüketiyor. Yakıtımı bonus -bp-hopi kampanyasından aldım 200 tl yakıt 39,5 lt. yapıyor, 36 tl de de indirim var.Yani 39,5 lt. yakıtı 164 tl.ye aldım. Bu durumda araç km de 150 krş yakıyor. Yakıt alırken hangi firma %10 ve üzeri indirim yaparsa ondan alıyorum. Genellikle Petrol Ofisi- maximum ortaklığı-öde geç. Sinekten yağ çıkaracağız, başka çare yok....
  • Şunu şuraya koyayım

• InvisibleLord kullanıcısına yanıt

• arabalar çok yakmıyor devlet pahalı

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • kalmadı

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kuruş hesabı değil, litre hesabı yapalım bu zamlar ile kuruşun bir kıymeti harbiyesi kalmadı.

• 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.