Şimdi Ara

Az yakan araba kalmadı gerçeği

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir Kullanıcı, 2 Masaüstü Kullanıcı
224
Cevap
5
Favori
13.034
Tıklama
Giriş
    804 Mesaj
    elektrikliye borluya geçmemiz şart ama ne yazık ki avrupanın yaptığını biz resmen 5 yıl sonrasında yapıyoruz onlar elektrikliye geçmeye benzinli dizelli araçları yasaklama yolunda 5 yılları var biz ise elektrikli araçlara yeni geçiyoruz bor desen o ne halde belli değil
    |
    |
    Sistemim İşlemci İntel Core i7 4820k 3.7ghz Anakart Asus Rampage IV Black Edition x79 Geliyor Ekran Kartı Gainward Gtx 770 Ram Gskill 8GB (2x4GB) Sniper DDR3 1866MHz CL9 Kasa Zalman Z11 Plus Mid Tower Fan Be Quiet Dark Rock Pro 3 Ssd Corsair Force LS 120gb Hdd Seagate 3.5inc 1gb sata3 Psu Seasonic Platinum Serisi 1000Watt 80+ Plus Platinum
  • Binbaşı
    1143 Mesaj

Biz hep tepki gösteriyoruz da destek görmüyor bu gitse kim gelecek mantığı. Fakat cam filmi öyle değildi, biz yine tepki gosteriyorduk o zaman AKP'li soganciklar da destek oldu. Çünkü onlara da dokunmuştu. Enteresan bir şekilde akaryakıt fiyatlarına tepki göstermiyor bu soganciklar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    Mendieta58 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Fakat sanırım alanımla ilgili olacak ki yazdığınız bir şey dikkatimi çekti ve düzeltmek istedim.

Benzin 5.14 TL iken 35 kuruş yakan otomobil benzin 5.64 olduğunda 45-50 kuruş yakmaz.
    5.14 iken 35 kuru, yakıyorsa ortalamanız 6.8 litredir.Bu ortalamaya göre 5.64 TL iken 39 kuruş yakar.
    |
    |
    Araba çok yakmıyor sen kazık benzin alıyorsun. Adam amerikada az yaksın diye araba aldım 3.5 motor diyor. Biz 1.0 kullanıp benzine yetemiyoruz. Çok yakan araba değilde çok yatan hükümet var maşallah

|
    |

|
    |

|
    |

Orijinalden alıntı: absorb3

quote:

Orijinalden alıntı: DueN

ne güzel özetlemişsin öyle, 50 kuruşlarda gezerken ben ne güzel az yakıyor diyordum. şimdi 80 kuruş altında zor geçiyoruz.

tankla mı geziyorsunuz kardeşim. ne 80 kuruşu . benzin olsa olsa 50 kuruş yakar. şehir dışı 6lt /18 kuruş şehir içi 10 lt /28-30 kuruş yakıyor lpg. motor 1.6

Grand cherokee 50-60 kuruş yaktığı günler ben bayram havası yaşıyordum.
    |
    |

Kardeşimde dizel linea var, dizel olmasına rağmen istanbul trafiğinde 7,5 8 lt yakıyor.

Araba ne sizin

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    tasshelhoff kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Merhabalar öncelikle forumun yılda yaptığı kmyi ben ayda yapıyorum. Günlük 300-400 km arası yol yapıyorum. Şehir içi köy yolları ve rakımın yüksek olduğu yerlerde Kastamonu içinde sakin sürersem 26 kuruşu görmek mümkün abartırsam acele iş olursa 32 kuruşlara çıkıyor bu değer. Araç palio 1.2 active 8 valf .LPG 3.25 TL/LT 100 km de 8 litre lpg ile yol alabiliyoruz. 1 litre lpg ile 12 13 km gidebiliyorum. Ortalama 8.5/9 litre LPG diyelim 100 km de.Zamanında 2 litre hacimli benzinli arabada benzinde bu kadar yakıyordum. Meslek veterinerlik hizmetleri. (Suni Tohumlama) Her gün 1 depo gaz bitiyor 35 lt 400 km kadar gidiliyor. Hey ay 10000 km yol yapıyorum. Bi depo 113 lira / 35 lt lpg. her ay 3500 lira yakıt alıyorum. 2500 lirası vergi adama bu koyuyor. Tabii ayda bi kere 100 liralık benzin koyuyoruz soğuk havalar malum çalışırken benzinde çalışıyor.
    |
    |
    böyle saçma mantık mı olur yahu ?
    az yakan araba nasıl kalmaz ?

istediği kadar zam gelsin ,az yakan diğerlerine göre yine az yakacaktır :)
    |
    |

|
    |
    Benzin 5,14 ten 5,64 te geldiğinde %9,72 zamlanıyorken, senin yakıtın 0,35 ten nasıl 0,475 (45-50 kuruşun ortalaması) %35,71 daha fazla yakıyor?
    |
    |

Traktörden, vapurdan,toplu taşıma araçlarından tutun gittiğiniz markete yiyecek,giyim ve diğer tüketim ürünlerini taşıyan kamyonlara kadar tamamı dizel kullanıyor.

Dizele zam gelmesi demek bir çok kaleme zam gelmesi demek.
    |
    |
    Bizim toyotanin yakisi sabit 6 7 litre arasi sehir ici gezio skinti benzin 5.65 orada bir problem var

|
    |

Mevlana C.R
  • Yarbay
    10882 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: robotica

Kardeşimde dizel linea var, dizel olmasına rağmen istanbul trafiğinde 7,5 8 lt yakıyor.

Araba ne sizin

Mitsubishi attrage 1.2 cvt

Dur kalk trafikte bende 7.5-8 i goruyorum. Ama depo ortalamasi 6.5-7 litre cikiyor .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tasshelhoff -- 15 Kasım 2017; 9:42:9 >
    |
    |
    |
    |

hı hı . bende bir tane gördüm dün, rampanın ortasında kalmış. çekici bekliyordu.. TÖBE TÖBEE... !!!
    |
    |
    Ryzen1200 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    ALIŞ-VERİŞLERİM:casberg(NOKIA N95 CEP TELEFONU GPS LİSANSI BLUETOOTH KULAKLIK SATILDI)(EMİNÖNÜ/İSTANBUL)uunlu33(DELL INSPIRON 6400-C282 NOTEBOOK OYUN DVDLERİ USB MAUS SATILDI)(FATİH/İSTANBUL)theM(NOKIA N-GAGE QD ALINDI)(ŞİŞLİ/İSTANBUL)pessimistxstyle8(SONY ERICSSON Z530I CEP TELEFONU OTO ÇAKMAK ADAPTÖRÜ 4LÜ PİL ŞARJ ADAPTÖRÜ SATILDI)(ANTAKYA/HATAY)ERGENEKON(NOKIA N-GAGE QD SİM KART ALINDI)(MERKEZ/ANTALYA)turkcracker(ADIDAS FOOTBALL/SOCCER F10.7 TRX TF AYAKKABI SATILDI)(SULTANBEYLİ/İSTANBUL)caglarkedisi(NOKIA N-GAGE QD CEP TELEFONU 5 ADET N-GAGE OYUN KARTI NOKIA DERİ KILIF SATILDI)(KADIKÖY/İSTANBUL)Koray_Aykut(DAY MOBILE T808 CEP TELEFONU SATILDI)(KADIKÖY/İSTANBUL)moordillo(3LÜ ADIDAS SETİ SATILDI)(MERKEZ/KARS)Chn35(NOKIA 8800 ARTE CEP TELEFONU SATILDI)(HATAY/İZMİR)msamy(LEGO YAPI PARÇALARI SATILDI)(SEYHAN/ADANA)nihattr(TURKCELL 150MB E-KART SATILDI)(MERKEZ/BURSA)forsa9(10LU KRAVAT SATILDI)(MERKEZ/K.MARAŞ)mehmetcumen(LG KS20 CEP BİLGİSAYARI 2GB MICRO SD HAFIZA KARTI SATILDI)(BODRUM/MUĞLA)technician77(10LU BAYRAM PAKETİ VE HEDİYELERİ SATILDI)(MERKEZ/ANKARA)Noxco(NOKIA 6600 KUTU VE AKSESUARLARI ALINDI)(SİVAS/ŞARKIŞLA)gulluxx(NOKIA N-GAGE OYUNLARI ALINDI)(MERKEZ/İSTANBUL)
  • Binbaşı
    1092 Mesaj
    2000-2001 model benzinli araçlarına şehiriçi 6 lt yakıyor diyenler var şaka falan hehalde?

|
    |

Cam filmi olayında noldu, önce ceza yedi, sonra filmlerini söktürdü yaptığı masraflar boşa gitti, arabanın (kendince) karizması sıfır oldu, e o arabayı da hava atmak için almıştı zaten binmek için değil.

40 yaşındayım ben bu filmi çok kez izledim, adamlar yavaş yavaş benzin zammını iteleyecekler, ufak ufak 10kr 15kr acıtmadan.

Ayrıca zam mı? ne zammı? biz yapmıyoruz ki zammı, zamlar otomatik.

Tavsiyelerim:
    Kısa mesafede yürüyün, 3-10 km arası bisiklet kullanın, katlanır bisiklet alın metroya binin, elektrikli bisikletleri araştırın, aracınızı zevkine değiştirip durmayın, bakın hintlilere, bakın kübalılara, bizim onlardan ne farkımız var da biz böyle lüks içindeyiz? Küçük araçlar, eski araçlar, parçası ucuz araçlar makbul.

Az yakması için tavsiyelerim;
    Aracınızda gereksiz ağırlık taşımayın, bagajı boşaltın, bakımlarını zamanında yapın, rotanızı iyi planlayın, fren yapmamaya gaza abanmamaya çalışın, araç kendi ağırlığı ile akıp gitsin, lastik havaları tam olsun, gereksiz klima kullanmayın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emrahozkan -- 15 Kasım 2017; 9:53:44 >
    |
    |

• Yarbay
    2248 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: bamorex

Ülkemizde akaryakıt çok pahallı ama unutmayalım ki,

Yeni otomobillerde bir sürü donanım vede konfor olunca buda akaryakıt tütetimini direkt etkilemektedir.

Ucuza alınabilen koforlu vede az yakan bir otomobil dünyada varmıdır

beyin bedava.

dünyayı bırak Türkiyede konforsuz da az yakabilen araba mı kaldı bu yakıt fiyatlarıyla. yok konformuş yok donanımmış. burda bu mu konuşuluyor?
    |
    |
Reklamlar
Mobilya Takımları
Canlı Tv izle
son dakika
SEO
haberler
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,531
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.