Şimdi Ara

Az yakan araba kalmadı gerçeği

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
221
Cevap
5
Favori
13.854
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
127 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Çok değil 10 ay önce her ortamda benim arabam 20-25 kuruş yakıyor, hatta abartıp 15 kuruş yakıyor diyenler olurdu. Son zam itibari ile çevremde aracı 30 kuruştan aşağı yakan bir araba kalmadı(Dizeller dahil, şehir içi). Hele birde benzinli araba ise 40 kuruştan başlıyor muhabbetler.

Aracımı aldığımda benzin 5.14 TL'idi ve km'de yaklaşık 35 kuruş yakıyordu. Son zamlardan sonra benzin 5,64 oldu ve aracım şuan yaklaşık 45-50 kuruş yakıyor.

Araca binmeye korkar olduk, binsek de her gaz pedalına bastığımda için cızlıyor, frene bastığımda da hız kaybettim, tekrar hızlanmam gerek pişmanlığı oluyor.

Sonumuz nereye gidiyor belli değil...

• Mtv zamı ve cam filmi yasağı kadar tepki çekmiyor nedense bu akaryakıt fiyatları.Ozellikle öğrendik cam filmi bu memleketin en büyük sorunuymuş,imza kampanyaları tepki için çekilen videolar falan aldı yürüdü.Be mübarek buna gosterdigin tepkinin yarısını şu akaryakıt fiyatlarınada göstersene.Yakında kuruş hesabından tl ye geçecez,benim arabam 1tl yakıyor falan diyecez
    Saçma sapan ayarsız ayarsız konuşmayın.

Herkesin araç alabilecekleri gücü yok. Türkiye'de yaşıyoruz, asgari ücretin 1400 lira, götü boklu Şahinin 14000 lira olduğu ülke. Avrupada değiliz insanlar bir maaşı ile araç alsın.

Ne demek toplu taşıma kullanan adama mezhebi geniş demek.

İnsan kınadığını yaşamadan ölmezmiş, umarım herhangi bir sebepten eşiniz bol bol toplu taşıma kullanır.

Not : ülke standartlarına göre iyi kazanıyorum. Evli değilim ve arabam var. Aşağılık psikolojisi değil yani.
  • benim araba uzun yolda 20 kuruş yakıyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: hadi gel buluşalım

benim araba uzun yolda 20 kuruş yakıyor

adam troll diye konu açıyordun şimdide kendin trollüğe başlamışsın. normal kullanımla dizelde olsa 20 kuruş yakanı kalmadı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: TSY

quote:

Orijinalden alıntı: hadi gel buluşalım

benim araba uzun yolda 20 kuruş yakıyor

adam troll diye konu açıyordun şimdide kendin trollüğe başlamışsın. normal kullanımla dizelde olsa 20 kuruş yakanı kalmadı.

hocam troll değil. düz yolda 80-90la gidince 4lt yakıyo
  • Lpg ciler gaz 100 tl de olsa 20 krş yakar. Çünkü hız sabitleyiciyi gaz fiyat sabitleyici gibi bir şey zannediyorlar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hayatınızın geri kalanında parantez içlerini okumadan yorum yapmamanızı tavsiye ediyorum.
  • Yakında isyan çıkacak ulkede

Malesef halkın mantıgı olsa tokatı yapıstırır sandıkta

• Mtv zamı ve cam filmi yasağı kadar tepki çekmiyor nedense bu akaryakıt fiyatları.Ozellikle öğrendik cam filmi bu memleketin en büyük sorunuymuş,imza kampanyaları tepki için çekilen videolar falan aldı yürüdü.Be mübarek buna gosterdigin tepkinin yarısını şu akaryakıt fiyatlarınada göstersene.Yakında kuruş hesabından tl ye geçecez,benim arabam 1tl yakıyor falan diyecez

• ne güzel özetlemişsin öyle, 50 kuruşlarda gezerken ben ne güzel az yakıyor diyordum. şimdi 80 kuruş altında zor geçiyoruz.
  • Dolar artmaya devam ederse ki artacaktır, ve bütçe gelirleri vergiler üzerinden dönmeye devam ettiği sürece bu rakamları bile arayabiliriz. Örneğin benzin 7tl , dizel 6tl civarı gibi.
  • Aslında yeni nesil araçların hepsi az yakıyor...Araçların bir kabahati yok...
    Esas olan akaryakıt fiyatlarının her geçen gün yükselmesi ve trafikteki gittikçe artan sıkışmalar...
    Onun için araçlarımız çok yakıyor zannediyoruz...
  • yüzde kaçı 80-90 ile otobanda gidiyor veya bölünmüş yolda ? 4 litrede yaksa yine 20 kuruş yapmaz.
  • Yeni nesil araçlar az yakıyor da cebimizden çıkan meblağ sürekli artıyor. Siz hala kuruş hesabı yapmaya devam edin Araçların yaktığı yakıt gidilen yol ortalama hız aşağı yukarı belli..

• 1.6 Atmosferik manuel Arabam şu an istanbulda benzinde sürersem şehir içi 70 kurşu yakıyor ( yaklaşık 12 litre ). Lpg de sürersem 38-40 kuruş yakıyor.

1.4 Crdi dizel de şu an 35 kuruş yakıyor.

Bi kulağımın arkası kalmıştı o da eksik olsun

• Aracim 1.2 otomatik benzinli istanbul sehirici 6.6 litre yani 37 kurus yakmakta.

Evet tipsiz evet turkiyede 849 tane var ama gelgelelim vaziyet bu tüketim konusunda.

Hayirli gunler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tasshelhoff -- 12 Kasım 2017; 23:24:57 >
  • Mendieta58 kullanıcısına yanıt
    Mantalite yoksunu cahil bi toplum cam filmi aslinda gorusu cok azaltan bi unsur ama vizyon olmayinca tepki verilmemesi gerwken herseye salak salak tepkiler veriyorlar tepki vermesi gereken olaylarda susuyorlar bigun o yilan onlarida sokar umarim

• Aracım 2.0 dizel 9 litre yakıyor 100 km’de. Yıllık 12,000 km yol yapıyorum yani ortalama 5000 liralık yakıt alıyorum. Diğer taraftan aracı kullanmasak eşim de ben de iki vesait kullanarak işe gidebiliyoruz. Sadece iş için ne yaparsan yap yıllık ortalama 3500 lira yol masrafı olur. Tatilden memlekete haftasonu gezintilerine hatta halı sahaya bile otomatik ve konforlu bir araçla gidiyorum. Gözüm görmüyor.

• zaten benzin ucuz olsa bugün şu az yakar şu çok yakar muhabbeti olamyacak bile. Yani çok yakan araba yoktur pahalı petrol vardır diiyebiliriz.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: meldowkan

Benzin 5.14 iken 35 kuruş yakıyorsa

5.64 iken 38 kuruş yakması lazım.

Ben de bunu yazmaya geliyordum. Konu sahibi eleştirirken keşke matematikten bihaber de sallamasa.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arabam megane 3 benzinli otomatik ortalama düz yolda 7 litre yakıyor. Aslında arabalar hep aynı oranda benzin harcıyor cebimizden çıkan miktar her geçen gün yükseliyor. Haram zıkkım olsun onlara.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.