Binbaşı
01 Şubat 2011
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
12 üye
Görüntülenme
Toplam: 188 (Bu ay: 0)
Gönderileri

Dostlar selamlar. Yaş 33 oldu.

Müsabakaya çıkayım derece alayım derdim yok.

Sokakta adam döveyim derdim yok. Amaç biraz hareket etmek.

Uzun süre basketbol oynadım, belli dönemler de fitness yaptım. Bana bir adet boks salonu tavsiyesi lazım.

Kadıköyde bilmem ne hoca var çok iyi demeyin. En iyi salon eve yakın olan salondur kafasındayım ve dediğim gibi geleceğe dair beklentim yok konu ile ilgili. Haftada iki üç gün gidip spor yapmak amaç.


İlk önceliğim Esenyurt. Sonraki de Beylikdüzü. Var mıdır önereceğiniz salon?

Arkadaşlar merhaba


Bana hafif bir cihaz lazım. Mümkünse ryzen 5 4500u meşhur işlemci.


Kriterlerim basit. Cihaz ile oyun oynamayacak.

%99 Word ve excel kullanılacak, film dizi netflix izlenmeyecek.

Acer swift 3 e niyeti bozmuştum 5600 civarı, cihaz gömülü Ram ile geliyormuş. Benim için o cihazın tek handikapı bu mesela. Ortalama 7-8 sene kullanıyorum bir cihazı, dolayısıyla Ram 8 olacaksa da ya slot olmalı ya da lehimli olmamalı.


Type c ile powerbankten şarj edilebilir cihazlar kalp ben. PD uyumlu powerbank çözeriz kısa type c kablo. Çiçek. Rica ediyorum 1.7 kiloluk thinkpad önermeyin, biliyorum harika cihazlar ama benlik değiller.

Bütçe de 6k diyelim.

En az 13.3 inç yeterli diyelim.

Arkadaşlar selamlar

Çok kafam basmadığı için size danışıyorum. PlayStation 5 siparişini verdik onla alakalı sıkıntı yok. Bir de TV lazım bana.

Hdmi 2.1 olması çok önemli midir tvde? Asıl soru bu, epeyden baktığımda hdmi 2.2. Özellikli TVler var, 2.2. TV ler 2.1 yerine kullanılır mı? TV ti sadece PlayStation oynamak için alacağım. 65 ya da 55 inç yeterli olur.

Aslında 65 ya da 55 inç hdmi 2.1 özellikli en ucuz TV yi almak mantıklı mıdır?

Yeni bakanımızın, bakanlığından haberi yokmuş. Bakanımıza sürpriz olmuş. Yemin ediyorum Reyiz, tüm ülkeye minik sürprizler hazırlıyor, durmadan, dinlenmeden. Ama siz kıymet bilmiyorsunuz.


https://onedio.com/haber/yeni-hazine-ve-maliye-bakani-elvan-dan-ilk-aciklama-bilgim-yoktu-surpriz-oldu-941772?ref=slider1

İki kombinasyon da benzer fiyatlarda aşağı yukarı. Genel olarak netflixten film izlemek için hangisi, neden tercih edilmeli?

LG sn11r 7.1.4 görünüyor ve hdmi 2.1 ile kağıt üstünde daha üstün. Sonyde isim çok daha baskın.

Hangi cihaz neden tercih edilmeli? İki cihazı da kullanan birileri var mı?
Silinsin.

Alın size net reçete veriyorum gençler.

1- Üniversite sayısı azaltılacak, her uyduruk binaya üniversite açılmayacak. Kapatılmayan üniversitelerde eğitim kalitesi attırılacak. Nitelik büyüktür nicelik konu eğitim olduğunda. Mühendis, mühendis gibi olacak. Allahın unuttuğu yerlerdeki iki karşı binalardan mühendis çıkmayacak. Mühendis, mühendis gibi olacak. Fizikçi, fizikçi gibi olacak. Tekrar söylüyorum, eğitimde nitelik, niceliği döver.

2-Bölüm bazlı çalışılacak. Bu ülkenin her sene binlerce tarih mezununa ya da fizik mezununa ihtiyacı var mı, yok mu hesaplanacak. İhtiyaç olmayan bölümler kapatılacak.

3-Ara eleman değelenecek mühendis sayısı azaldığı zaman. Mühendis, mühendis gibi olacak. Tekniker, tekniker gibi. İşveren "lan mühendise 3k veriyorum teknikere 2500, tekniker yerine mühendis alırım imza yetkisi olur." diye uyduruk hesaplar yapamayacak.

4-5100 imam hatip lisesi var bu ülkede. 310 fen lisesi var. İmam hatipler kapatılacak, basitçe ülkenin din adamı sayısı hesaplanacak. O kadar mezun verecek kadar imam hatip lisesi kalacak. İmam hatip e gidene, liseden mezun olduğu an ilahiyata direkt geçiş hakkı ve camiilerde imam olma hakkı tanınacak. Mantık basit. Daha az imam hatip lisesi, ama çocuk liseye girdiği gün 4 sene sonra 5k maaşa imam olacağını ve isterse ilahiyata devam edeceğini bilecek. Şimdi kimsenin yüzüne bakmadığı ve hiç bir lise kazanamayan çocuklarım gittiği o imam hatip liselerine gerçekten dindar ve gerçekten imam olmak isteyen çocuklar gidecek. Büyük ihtimalle imam hatip liselerinin puanları fen liselerini geçer.

6- fen lisesi, sosyal bilimler lisesi ve meslek lisesi sayısı attırılacak. Olay bilimde bitiyor, meslek lisesinde okuyan çocuk en fazla tekniker olacağını bilecek. Herkes mühendis olmamalı.

7- batının pahalı, ücretli ve gerçekten kaliteli üniversitelerine buranın en iyi öğrencileri tüm masrafının devlet tarafından karşılandığı bir burs ile geri dönüp Türkiyede en az 10 yıl akademisyenlik yapması şartı ile gönderilecek. Benzerini 100 sene önce yaptı biri, "sizleri birer kıvılcım olarak gönderiyorum, alevler olarak geri dönmelisiniz." dedi.

8- akla mantığa uygun kredi bulunacak ve bu kredi yola, inşaata gömülmeyecek. Bu kredi yukarıda yazdığım gibi eğitime gömülecek.

9-dinin toplum üzerinde etkisi azaltılacak. Her tarikat ve cemaatin sesi kesilecek. Siyah mersoya binen tarikat liderleri olmayacak. Avrupa 500 yıl önce reform yaptı, kilisenin sesini kesti. İsteyen çarşafa girsin gezsin namaz kılmaktan dizleri yara bağlasın, isteyen yarı çıplak gezsin, sabahlara kadar partilesin. Kimse kimseye karışmayacak, din de devlete karışmayacak. Dinin devlet üzerinde egemen olduğu ülkeler, dinin devlet üzerinde egemen olmadığı devletlerin açık sömürgesi durumunda. Yani anlayacağınız şekilde söyleyeyim, İslam ülkeleri, Hristiyan ülkelerinin açık sömürgesi durumunda.

10-açık, net şekilde devalüasyon yapılacak. TL, usd ve euro karşısında değer kaybedecek. Evet siz de 10-15 yıl boyunca ayfon alamayacaksınız ama yukarıda saydığım koşullar sağlandığı zaman o meşhur dış ticaret açığı kapanacak. Türkiye yurt dışına tekstil harici bir şey satmıyor. Yahu bir ülkenin döviz girdisi tekstil ve turistten ibaret olur mu?

11-Köy enstitüleri yeniden kurulacak. Taşrada yaşayan halktan, tarım ve hayvancılık ile uğraşan her aileden birinin bu enstitülere gitmesi zorunlu olacak. Tarım ve hayvancılık desteklenecek.


Japonya. 50 sene önce yandı yıkıldı. Almanya. 50 sene önce yandı yıkıldı. Kore. 85-90 aralığında Türkiye ye emsaldi.


"İlim Çinde olsa dahi arayınız." Hz. Muhammed.

Dostlar selam. Bir adet laptop almam lazım. Yapılacak işler şunlar.

Öncelikle ders videoları izlenecek (liseli değilim yaş 32)
Genelde 4k film indirilecek
Office uygulamaları.

Oyun oynamayacak. Film dizi izlenmeyecek. Batarya ömrü çok aşırı önemli değil. Ağırlık biraz önemli ama 200 gram hafif diye 2000 TL ekstra ödemek istemem.

Olmazsa olmazlarım
1-type c ile veri aktarımı yapılması lazım taşınabilir ssdlerim için.
2-freedos olursa tatlış olur, resmiyette öğrenciyim win 10 key ve Office 365 çakar geçerim.
3-genelde aldığımız bilgisayarları 10 sene kullanıyoruz (: güncel bir model olursa sevinirim.
Dolar 7.16 an itibari ile, gram altının fiyatına değinmiyorum ons zaten gereksiz yüksek, gram altının tl karşılığına çok takılmayın.


İki sene önce, dolar 4.90a çıktığında faiz attırırımı yaptılar, dolar saldı. Mantıklı hamle idi. Sonra dolar yükseldi, 4.90ı geçti, herkes mb acil toplantısı bekledi, yapılmadı toplantı. Toplantı zamanı geldi, o beklenti ile dolar 4.70e kadar saldı, sembolik bir faiz arttırımı ile 4.5 seviyesine düşecekti ve millete mb daş gibi duruyor burada izlenimi verilecekti, o faiz arttırımı yapılmadı. Herkes şok. Ama herkes şok.

Gelin konuşalım. Öncesinde dolar 7.22 ye geldiğinde bir gece vakti, swaplara sınırlama getirdiler. Güzel hamle idi. Dolar 5.80e kadar saldı.

Sonra yükseldi, faiz arttırımı yaptılar. 625 baz puan kadar, dolar saldı. Fena hamle değildi.

Sonrasında toplantılarda faiz indirimi yapıp aynı anda piyasaya dolar verdiler. Hem faiz düştü, hem dolar düştü. Anlık olarak. 4 kez yaptılar sanırım.

Ha düşen dolar toplandı yine. Çünkü insanların tl ye güveni yok.

Covid muhabbetine usa şunu söyledi. Dolar basıp vereceğiz herkese. Dolar tüm dünyada saldı. Faizler sıfıra geldi Amerika merkez bankasında. Çünkü usa dedi ki "aşı bulunana kadar herkese karşılıksız para basıp vereceğiz." Bakın tüm dünyada dolar düşüyor. Ama virüs muhabbetine Türkiyede yükselişte. Gelin sebeplerini irdeleyelim.

1- Halkın tl ye güveni kalmadı. Bir çok tanıdığım, dolar alıp doları da bankada tutmayıp eve taşıdı. Evde tutuyorlar.

2- mb nin son faiz düşürmesi ve piyasaya verecek doları kalmaması.

3- sokağa çıkma yasağı ilan edilmemesi, ohal ilan edilmemesi. Bu çokomelli, halka "güçlü devlet" imajı veremedi kimse. Millet işsiz güçsüz kaldı. Bir kredi çıkardılar herkes alacak diye 10k dediler, çoğunlukla 3-5-7.5k verdiler, tanıdığım herkes krediyi alıp dolara bastı. Çünkü güçlü devlet imajı veremediler, çünkü tüm ülkenin beklediği o sokağa çıkma yasağını getirecek paraları yoktu. Bir yardım çıkardılar 1000tl, kime verdiler belli değil. Macron çıktı konuştu, kanada başkanı çıktı konuştu. Çatır çatır millete devlet olduklarını gösterdiler. Bizimkiler faiz düşürüp ev peşinatını %10a çekti ki millet işsiz kalmış, üstüne bir de yardım kampanyası düzenlediler. Millet ne tl ye, ne devlete güvenemez oldu. Eline 3 kuruş geçen dolara geçti.

Ülkede her şeyin fiyatınının yükselmesinden bahsetmiyorum bile.

An itibariyle dolar 7.16 civarında. 7. 16 ne demek yahu.
Yeri mi bilmiyorum ama sormam lazım.

Şimdi ugreen 2.5 inç kutu aldım.

#Aliexpress US $9.99 30%OFF | Ugreen HDD kasa 2.5 SATA USB 3.0 adaptör sabit Disk muhafaza SSD Disk HDD kutusu tipi C 3.1 kasa HD harici hdd muhafaza
https://tr.aliexpress.com/item/32815404045.html?mb=6QAJbjQ8R98JpyY&srcSns=Copy+to+Clipboard&tid=white_backgroup_101&tt=sns_Copy&image=U2d5cc96c34a94b179244a3a18b93d9fbx.jpg&aff_request_id=97f1bfa5ae9845049d4c6176081986e5-1586334872443-04688-_dSxpLs0&spreadType=socialShare&aff_platform=default&sk=_dSxpLs0&aff_trace_key=97f1bfa5ae9845049d4c6176081986e5-1586334872443-04688-_dSxpLs0&businessType=ProductDetail&templateId=white_backgroup_101&title=US+%249.99++30%25OFF+%7C+Ugreen+HDD+kasa+2.5+SATA+USB+3.0+adapt%C3%B6r+sabit+Disk+muhafaza+SSD+Disk+HDD+kutusu+tipi+C+3.1+kasa+HD+harici+hdd+muhafaza&platform=AE&terminal_id=f479ac198b0d4db4aad2167fff73a980

Ürün bu, iç piyasadan aldım. Genel olarak herkes aşırı kaliteli demiş.

İki tane ssd var elimde, biri hi level ultra (550/530) diğeri wd Green (545/465)

Alırken mantık, büyük boyutlu 4k filmleri hızlı bir şekilde pcden harici hdd ye atmaktı.

Sıkıntı şu. Kısa dosyalarda problem yok, 250-300 mb/sn ile atıyor.1 GB dosyayı kurşun gibi atıyorum. Ama uzun dosyalarda 15 sn sonra yaklaşık olarak hız aşırı düşüyor 80mbyte /sn civarına kadar.

Wd sıfır sayılır daha. Hi level de 6 aylık.

Kutu, USB 3.1 de destekliyor, ben pcde usb 3.0 çıkışına bağlıyorum. Pc, lenovo g500 serisi, 6 yıllık bir makine. Usb 3 çıkışı var.

Wdyi atto disk benchmark ile test ettiğim zaman testi 320/sn ile bitiyor yaklaşık olarak. Crystal disk de aynı rakamları veriyor.

Uzun metrajlı dosyalarda bu sorunu nasıl çözerim?
Hakkında
Konum: İstanbul, Esenyurt
Forum İmzası:
Forum İkinci El İmzası:
olumlu alışverişler:
hanRa/////Tenacious D/////Avagadro/////technician77/////bkn131/////gprs78/////cryptdlg/////By_KeReMM/////torje17/////karahan_yel/////mithatvargun /////xbr////Göksel Arda

her daim kırık ps3 alımı yapılır. fat,slim.fiyat ona göre verilir.


18 yaş altı ile alış veriş yapmıyorum.
Sistem ve Tercihleri
Bilgisayar
Notebook
Otomobil
Ford
Mobil cihaz
çöp
Operatör
Vodafone
ISS
TTNET
Oyun Platformu
PC
Takım
Galatasaray
Dünyadan Futbol
Galatasaray
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 8 sa. önce
Son Mesaj Zamanı: 5 ay
Mesaj Sayısı: 1.233
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 3.650
İkinci El Bölümü Mesajları: 203
Konularının görüntülenme sayısı: 77.403 (Bu ay: 1.529)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 7.154 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Spor
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.