Binbaşı
01 Şubat 2011
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
12 üye
Görüntülenme
Toplam: 262 (Bu ay: 3)
Gönderileri

Sayın Elektronikçi Arkadaşlar.


Özellikle mühendis falan demedim, ilgili bir çok dostumuz olabilir.

İstediğim şey basit. Bir playstation Cafe işletiyorum. TV'lerin bilgisayar üzerinden açılmasını istiyorum. Bunun için çok bir limit sıkıntım yok.

Rasberry olabilir. Herhangi bir sistem olabilir. Bununla ilgili nasıl bir çalışma yapabiliriz?

10 civarı TV var dükkanda. Pc üzerinden TV açılacak, açıldığı saat ve kapandığı saat kayıt altına alınacak. İstediğim şey bu kadar sadece.

Dostlar merhabalar.


Bir mekan açmaya niyetimiz var, ps4 pro ve 5 olacak. Dh gençliğine ihtiyacım var konu ile ilgili.


Şimdi 65 inç en ucuz 100/120hz TV tcl 65c728. Cihaz güzel, 12k civarında alınabiliyor.

https://www.epey.com/televizyon/tcl-65c728.html


75 inç regal var bir de. Cihaz 50hz. 8600 lira civarında.

https://www.epey.com/televizyon/regal-75r754u.html


Kafamızdaki cihazlar bunlar, farklı tavsiyelere de açığız.

%90ı pes ve fifa oynanan bir mekanda 50hz-100hz ne kadar fark eder? 75 inç tvde oynamak mı, 65 inç tvde oynamak mı? Kafamızdaki en ufak boyut 65 inç. Yoksa 65 inç awox, onvo falan al geç mi dersiniz? 5-5500 TL baremi.


Ps4-5 için en mantıklı f/p min 65 inç TV de önerebilirsiniz.


Eyyy Dh Gençliği

Şu kafe açmaya niyetli abinize bir el atın.

Dostlar selamlar. Yaş 33 oldu.

Müsabakaya çıkayım derece alayım derdim yok.

Sokakta adam döveyim derdim yok. Amaç biraz hareket etmek.

Uzun süre basketbol oynadım, belli dönemler de fitness yaptım. Bana bir adet boks salonu tavsiyesi lazım.

Kadıköyde bilmem ne hoca var çok iyi demeyin. En iyi salon eve yakın olan salondur kafasındayım ve dediğim gibi geleceğe dair beklentim yok konu ile ilgili. Haftada iki üç gün gidip spor yapmak amaç.


İlk önceliğim Esenyurt. Sonraki de Beylikdüzü. Var mıdır önereceğiniz salon?

Arkadaşlar merhaba


Bana hafif bir cihaz lazım. Mümkünse ryzen 5 4500u meşhur işlemci.


Kriterlerim basit. Cihaz ile oyun oynamayacak.

%99 Word ve excel kullanılacak, film dizi netflix izlenmeyecek.

Acer swift 3 e niyeti bozmuştum 5600 civarı, cihaz gömülü Ram ile geliyormuş. Benim için o cihazın tek handikapı bu mesela. Ortalama 7-8 sene kullanıyorum bir cihazı, dolayısıyla Ram 8 olacaksa da ya slot olmalı ya da lehimli olmamalı.


Type c ile powerbankten şarj edilebilir cihazlar kalp ben. PD uyumlu powerbank çözeriz kısa type c kablo. Çiçek. Rica ediyorum 1.7 kiloluk thinkpad önermeyin, biliyorum harika cihazlar ama benlik değiller.

Bütçe de 6k diyelim.

En az 13.3 inç yeterli diyelim.

Arkadaşlar selamlar

Çok kafam basmadığı için size danışıyorum. PlayStation 5 siparişini verdik onla alakalı sıkıntı yok. Bir de TV lazım bana.

Hdmi 2.1 olması çok önemli midir tvde? Asıl soru bu, epeyden baktığımda hdmi 2.2. Özellikli TVler var, 2.2. TV ler 2.1 yerine kullanılır mı? TV ti sadece PlayStation oynamak için alacağım. 65 ya da 55 inç yeterli olur.

Aslında 65 ya da 55 inç hdmi 2.1 özellikli en ucuz TV yi almak mantıklı mıdır?

Yeni bakanımızın, bakanlığından haberi yokmuş. Bakanımıza sürpriz olmuş. Yemin ediyorum Reyiz, tüm ülkeye minik sürprizler hazırlıyor, durmadan, dinlenmeden. Ama siz kıymet bilmiyorsunuz.


https://onedio.com/haber/yeni-hazine-ve-maliye-bakani-elvan-dan-ilk-aciklama-bilgim-yoktu-surpriz-oldu-941772?ref=slider1

İki kombinasyon da benzer fiyatlarda aşağı yukarı. Genel olarak netflixten film izlemek için hangisi, neden tercih edilmeli?

LG sn11r 7.1.4 görünüyor ve hdmi 2.1 ile kağıt üstünde daha üstün. Sonyde isim çok daha baskın.

Hangi cihaz neden tercih edilmeli? İki cihazı da kullanan birileri var mı?
Silinsin.

Alın size net reçete veriyorum gençler.

1- Üniversite sayısı azaltılacak, her uyduruk binaya üniversite açılmayacak. Kapatılmayan üniversitelerde eğitim kalitesi attırılacak. Nitelik büyüktür nicelik konu eğitim olduğunda. Mühendis, mühendis gibi olacak. Allahın unuttuğu yerlerdeki iki karşı binalardan mühendis çıkmayacak. Mühendis, mühendis gibi olacak. Fizikçi, fizikçi gibi olacak. Tekrar söylüyorum, eğitimde nitelik, niceliği döver.

2-Bölüm bazlı çalışılacak. Bu ülkenin her sene binlerce tarih mezununa ya da fizik mezununa ihtiyacı var mı, yok mu hesaplanacak. İhtiyaç olmayan bölümler kapatılacak.

3-Ara eleman değelenecek mühendis sayısı azaldığı zaman. Mühendis, mühendis gibi olacak. Tekniker, tekniker gibi. İşveren "lan mühendise 3k veriyorum teknikere 2500, tekniker yerine mühendis alırım imza yetkisi olur." diye uyduruk hesaplar yapamayacak.

4-5100 imam hatip lisesi var bu ülkede. 310 fen lisesi var. İmam hatipler kapatılacak, basitçe ülkenin din adamı sayısı hesaplanacak. O kadar mezun verecek kadar imam hatip lisesi kalacak. İmam hatip e gidene, liseden mezun olduğu an ilahiyata direkt geçiş hakkı ve camiilerde imam olma hakkı tanınacak. Mantık basit. Daha az imam hatip lisesi, ama çocuk liseye girdiği gün 4 sene sonra 5k maaşa imam olacağını ve isterse ilahiyata devam edeceğini bilecek. Şimdi kimsenin yüzüne bakmadığı ve hiç bir lise kazanamayan çocuklarım gittiği o imam hatip liselerine gerçekten dindar ve gerçekten imam olmak isteyen çocuklar gidecek. Büyük ihtimalle imam hatip liselerinin puanları fen liselerini geçer.

6- fen lisesi, sosyal bilimler lisesi ve meslek lisesi sayısı attırılacak. Olay bilimde bitiyor, meslek lisesinde okuyan çocuk en fazla tekniker olacağını bilecek. Herkes mühendis olmamalı.

7- batının pahalı, ücretli ve gerçekten kaliteli üniversitelerine buranın en iyi öğrencileri tüm masrafının devlet tarafından karşılandığı bir burs ile geri dönüp Türkiyede en az 10 yıl akademisyenlik yapması şartı ile gönderilecek. Benzerini 100 sene önce yaptı biri, "sizleri birer kıvılcım olarak gönderiyorum, alevler olarak geri dönmelisiniz." dedi.

8- akla mantığa uygun kredi bulunacak ve bu kredi yola, inşaata gömülmeyecek. Bu kredi yukarıda yazdığım gibi eğitime gömülecek.

9-dinin toplum üzerinde etkisi azaltılacak. Her tarikat ve cemaatin sesi kesilecek. Siyah mersoya binen tarikat liderleri olmayacak. Avrupa 500 yıl önce reform yaptı, kilisenin sesini kesti. İsteyen çarşafa girsin gezsin namaz kılmaktan dizleri yara bağlasın, isteyen yarı çıplak gezsin, sabahlara kadar partilesin. Kimse kimseye karışmayacak, din de devlete karışmayacak. Dinin devlet üzerinde egemen olduğu ülkeler, dinin devlet üzerinde egemen olmadığı devletlerin açık sömürgesi durumunda. Yani anlayacağınız şekilde söyleyeyim, İslam ülkeleri, Hristiyan ülkelerinin açık sömürgesi durumunda.

10-açık, net şekilde devalüasyon yapılacak. TL, usd ve euro karşısında değer kaybedecek. Evet siz de 10-15 yıl boyunca ayfon alamayacaksınız ama yukarıda saydığım koşullar sağlandığı zaman o meşhur dış ticaret açığı kapanacak. Türkiye yurt dışına tekstil harici bir şey satmıyor. Yahu bir ülkenin döviz girdisi tekstil ve turistten ibaret olur mu?

11-Köy enstitüleri yeniden kurulacak. Taşrada yaşayan halktan, tarım ve hayvancılık ile uğraşan her aileden birinin bu enstitülere gitmesi zorunlu olacak. Tarım ve hayvancılık desteklenecek.


Japonya. 50 sene önce yandı yıkıldı. Almanya. 50 sene önce yandı yıkıldı. Kore. 85-90 aralığında Türkiye ye emsaldi.


"İlim Çinde olsa dahi arayınız." Hz. Muhammed.

Dostlar selam. Bir adet laptop almam lazım. Yapılacak işler şunlar.

Öncelikle ders videoları izlenecek (liseli değilim yaş 32)
Genelde 4k film indirilecek
Office uygulamaları.

Oyun oynamayacak. Film dizi izlenmeyecek. Batarya ömrü çok aşırı önemli değil. Ağırlık biraz önemli ama 200 gram hafif diye 2000 TL ekstra ödemek istemem.

Olmazsa olmazlarım
1-type c ile veri aktarımı yapılması lazım taşınabilir ssdlerim için.
2-freedos olursa tatlış olur, resmiyette öğrenciyim win 10 key ve Office 365 çakar geçerim.
3-genelde aldığımız bilgisayarları 10 sene kullanıyoruz (: güncel bir model olursa sevinirim.
Hakkında
Konum: İstanbul, Esenyurt
Forum İmzası:
Forum İkinci El İmzası:
olumlu alışverişler:
hanRa/////Tenacious D/////Avagadro/////technician77/////bkn131/////gprs78/////cryptdlg/////By_KeReMM/////torje17/////karahan_yel/////mithatvargun /////xbr////Göksel Arda

her daim kırık ps3 alımı yapılır. fat,slim.fiyat ona göre verilir.


18 yaş altı ile alış veriş yapmıyorum.
Sistem ve Tercihleri
Bilgisayar
Notebook
Otomobil
Ford
Mobil cihaz
çöp
Operatör
Vodafone
ISS
TTNET
Oyun Platformu
PC
Takım
Galatasaray
Dünyadan Futbol
Galatasaray
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 21 sa. önce
Son Mesaj Zamanı: 5 gün
Mesaj Sayısı: 1.237
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 3.667
İkinci El Bölümü Mesajları: 204
Konularının görüntülenme sayısı: 77.585 (Bu ay: 980)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 7.169 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Spor
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.