Şimdi Ara

Az yakan araba kalmadı gerçeği (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
222
Cevap
5
Favori
13.847
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
127 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Eskiden her akaryakıt zammı haber olurdu. Şimdi eser yok.
  • TSY kullanıcısına yanıt
    benim aracım da 0.7 litre yakıyor.

sabit durduğu yerde ortalama.

• Arkadaşlar 318i aracım var. Karma tüketim günlük 9-10 litre benzin veya 12 litre LPG akaryakıt tüketiyor.
    Benzin: 5,65 TL
    LPG: 3, 20 TL

Bursa Shell pompa fiyatları baz aldındı. Bu fiyatlara ve yakıt tüketimine göre kuruş hesabını siz yapın artık
  • Mendieta58 kullanıcısına yanıt
    sagci kesimlerden duydugum soyle bi sey var: cam filmi en cok araba kullanan karilari kizlari icin istiyolarki bakan onlari gormesin diye bu konuda buyuk rahatsizliklari var bu kesimin bi nevi arabaya tessettur gibi bakiyolar
  • Uzun yolda 18 kuruş şehir içi 22-24 kuruş yakıyorum .konuyu açana kapak olsun .

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadas yakıta gelen zam birilerinin lafıyla olmuyor ama cam filmi veya mtv gelen zamlar birilerinin lafıyla gelip başka birinini lafıyla düzeliyor halen ona laf ettiniz buna niye etmediniz diye konusuyorsunuz etsen ne olucak adam cıkmıs biz birsey yapmıyoruz otomatik diyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: murat8361

Uzun yolda 18 kuruş şehir içi 22-24 kuruş yakıyorum .konuyu açana kapak olsun .

konuyu açana niye kapak oluyor.zamları omu yapıyornaptın arabanın koltuklarını felanmı söktün, otobüsleremi kanca attın

• quote:

Orijinalden alıntı: ufuk-34JD58

quote:

Orijinalden alıntı: murat8361

Uzun yolda 18 kuruş şehir içi 22-24 kuruş yakıyorum .konuyu açana kapak olsun .

konuyu açana niye kapak oluyor.zamları omu yapıyornaptın arabanın koltuklarını felanmı söktün, otobüsleremi kanca attın

uzun yol 18 kuruş normal. fazlasını yakan görmedim. şehir içi 24 zor. 1.6 ile 28-30 civarı yakılıyor. daha düşük lpg motorlar daha az yakar mı bilmiyorum. otobüse kanca atacak kadar ucuz değil ,şehir içi 18 deseydi derdik :D

eklemeyi unuttum şehir dışı 6 lt şehir içi 9-10 lt arası ve 2.80 lerden lpg alınıyorsa bu değerler geçerli. yoksa 3,40 dan ve yukarısından alınıyorsa hayal. ben mersinde 2.84 e alıyorum .aşağı yukarı tüketimim bu şekilde. geçen sene 1.90 dan alıyorduk lpg yi şehir içi 20 kuruş yakıyorduk.
  • Araç az yakıyor, sorun yakıt fiyatlarında. Benzinli aracım ş.dışı 4.0-4.5 ş.içi 4.5-5.5 yakıyor. Çok iyi, fakat yakıt fiyatı devreye girince işin rengi değişiyor.
  • Burda bir tp maliyetine veriyor her pazar günü benzin 5.7 diğer yerlerdeyken 5.28'e aldım geçen hafta sonu. Ondada zaten fulleyip çıkıyorum.
  • 1.33 auris kullanıyorum(en az yakıt yakan benzinli araçlardan biri)

Sabit 70 le 3.7lt normal kullanımda 6-6.5 agresif de 10 tl yakıyor.

Genelde agresif kullanırım ortalamaya 8 lt dersek benzinde 6 olcak az kaldı 48 kuruşa geziyorum 😊

• quote:

Orijinalden alıntı: asdzxcas3507

1.33 auris kullanıyorum(en az yakıt yakan benzinli araçlardan biri)

Sabit 70 le 3.7lt normal kullanımda 6-6.5 agresif de 10 tl yakıyor.

Genelde agresif kullanırım ortalamaya 8 lt dersek benzinde 6 olcak az kaldı 48 kuruşa geziyorum 😊

Benim 1.6 160hp araba o kadar yakıyor ortalamada 7.8-8.3 arası (genelde bulduğum her boşlukta basıyorum), nasıl en az yakan araçlardan hacı abi seninkisi :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: zotacing

Forumda bile boykot yapabilecek 5 üye yok.

Almayın arkadaş 3 ay benzin-mazot-lpg, binmeyin arabaya. Araba ile doğmadınız.

Yürüyün, toplu taşıma kullanın rezalet bile olsa.

3 ay akaryakıt almayın, bunlar da zamları başka yöne kaydırsınlar, en azından otomotiv üzerinde ki kabus etkileri azalır.

Akaryakıta zam yapamazsa, gider gıdaya yapar, en azından gıdaya fahiş zamlar gelmeye başlayınca, tepki sayısı da artar.

10 gunden belli arabaya binmefim sadece 1 defa cok tozlandi diye su tuttum 20 liralikta mazot aldim meshur sitede satilik

• benzinde 45 kuruşun altını göremiyorum ben 1.6 atmosferik manuel
  • benzin 3 tl.. mazot 2,5 lpg 2 diyelım. zaten trafik berbat iyice kitlenir. birde bu açıdan bakmak lazım
  • esasen krş hesabı yapmak yerine 100/lt hesabı yapmak daha sağlıklı olur. Son gelen zamlarla evet çok yakmaya başladı tl olarak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sağ tık

benzin 3 tl.. mazot 2,5 lpg 2 diyelım. zaten trafik berbat iyice kitlenir. birde bu açıdan bakmak lazım

Benzin 20 tl, Mazot-Lpg 17.5 tl olsun. O zaman köprüye, oto yollara, tünellere'de pek gerek yok. Trafik çok rahatlar. Bu açıdan da bakmak lazım o zaman.
  • Hükümet çok akıllıca davranıyor. Biz türk milleti olarak arabamızın içini dikizleyenlere hep karşı çıkmışızdır. Bu yüzden arabalara film çekiyoruz. Göz tacizinden kurtulmak için.
    Hükümet naptı zaafımızın bu olduğunu bilerekten hepimizin dikkatini cam filmlerine çekti. Dikkatler oradayken akaryakıta peş peşe zam geldi. Kimsede ses çıkarmadı. Cam filmi ile çok güzel OYUNA GELDİK.
  • Elektrikli bisiklet kullanıyorum 10 kuruşa şarj oluyor batarya 70 km gidiyorum. :) Trafik derdimde yok.

• benim araç 11 lt yakıyor otomatik benzinli ... ocağıma incir ağacı dikecek cinsten
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.