Şimdi Ara

Az yakan araba kalmadı gerçeği (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
222
Cevap
5
Favori
13.854
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
127 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ülkemizde akaryakıt çok pahallı ama unutmayalım ki,

Yeni otomobillerde bir sürü donanım vede konfor olunca buda akaryakıt tütetimini direkt etkilemektedir.

Ucuza alınabilen koforlu vede az yakan bir otomobil dünyada varmıdır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bamorex -- 13 Kasım 2017; 17:21:36 >
  • Km de kaç kuruş/cent yakıyor diye düşünmemiştim hiç;hesapladım km basına 32 kuruş yada 0.072 cent dizel yakıyormuş aracım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Son zamlarla birlikte şehir içi 24- 25 krş (Ankara)

Araç 2017 Civic 1.6 Orjinal LPG CVT

Edit Litre hesabı isteyenler için 8-8.5 lt arası lpg tüketiyorum. Lpg burda 3

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MyWorldLife -- 13 Kasım 2017; 18:7:46 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: absorb3

quote:

Orijinalden alıntı: lordplanett

Aracım 2.0 dizel 9 litre yakıyor 100 km’de. Yıllık 12,000 km yol yapıyorum yani ortalama 5000 liralık yakıt alıyorum. Diğer taraftan aracı kullanmasak eşim de ben de iki vesait kullanarak işe gidebiliyoruz. Sadece iş için ne yaparsan yap yıllık ortalama 3500 lira yol masrafı olur. Tatilden memlekete haftasonu gezintilerine hatta halı sahaya bile otomatik ve konforlu bir araçla gidiyorum. Gözüm görmüyor.

taşıma da ucuz değil ki hele istanbulda. millet birbirinin kucağında gidiyor. mezhebi geniş olan adamlar karılarını toplu taşımayla yollar ben yollamam. bizim gibi düşünenlerde lanet olsun deyip kullanıyor aracı zaten.

Saçma sapan ayarsız ayarsız konuşmayın.

Herkesin araç alabilecekleri gücü yok. Türkiye'de yaşıyoruz, asgari ücretin 1400 lira, götü boklu Şahinin 14000 lira olduğu ülke. Avrupada değiliz insanlar bir maaşı ile araç alsın.

Ne demek toplu taşıma kullanan adama mezhebi geniş demek.

İnsan kınadığını yaşamadan ölmezmiş, umarım herhangi bir sebepten eşiniz bol bol toplu taşıma kullanır.

Not : ülke standartlarına göre iyi kazanıyorum. Evli değilim ve arabam var. Aşağılık psikolojisi değil yani.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dış kapının iç mandalı -- 13 Kasım 2017; 18:18:14 >

• Artık TL üzerinden değil litrre üzerinden hesap yapıyoruz. Malum bir sonraki yakıt alışta eski fiyatı göremiyoruz.

Düzce'de 2 sene önce LPG 1.80TL iken uzun yolda 13,5kuruş yaktığını bilirim. Yani sabah 56TL'lik LPG ile fulleyip 420 Km yol yapıp akşam yine 56TL LPG ile fullediğimi bilirim 2 sene önce. Araç Kia Rio Sedan 1.4 109hp.

Şimdilerde şehir içi 9lt civarında LPG tüketiyor araç. BP otogazı kampanyalı 2.85'ten alıyorum. Buna göre 26kuruş yakıyor. Büyük şehirlerdeki gibi LPG 3.40TL olursa km'de 30 kuruşu görür.
  • Hocam hesabınızda yanlışlık var, ilk aldığınızda 5.14 iken litresi 35 kuruş yakıyorsa 5.65 iken mantiken %10 fazla yakması gerekir, o da 40 kuruşa yaklaşır, 50 kuruş yakması için litresinin %40 artması lazım benzinin fiyatının...

Konuya gelecek olursak da; buna da alışacağız, ekonominin mecburiyetleri bunlar, önümüzdeki 1-2 sene belki çok gelecek ama buna da alışacağız, psikolojik olarak değil ekonomik olarak...

Çünkü; tahminen eğer siyasi karışıklıklar olmaz veya ağır gündem maddeleriyle dolmazsa ülkemiz önümüzdeki 1-2 sene içerisinde dolar bu fiyatlarda sabit kalır, dolayısıyla benzin fiyatları da sabit kalır, ancak maaşlara gelecek zamlar 1-2 sene sonra artmış olacak.

Kısaca; zamlardan önce 100 litre alabiliyorken zamdan sonra 80 litre alabiliyorsak maaşlar arttıktan sonra yine 100 litre alacağız ancak bu zaman isteyecek... Bu aradaki zaman boyunca her şeyin fiyatı pahalı gelecek malesef...

• quote:

Orijinalden alıntı: dr20mouse

Birde kuruş hesabından vazgeçin litre hesabı yapın araba para yakmiyor yakıt yakıyor. Parayı yakıt alırken hesaplayın.

Nedne böyle bir şey yapalım ? araba sürekli 100 kmde 6 litre yakıyor bu değişmez. Ama kuruş oalrak sürekli artıyor .
  • Bence artık o konuların tadı kalmadı.Artık zam gele gele insanlar duyarsızlaştı.1.3 palio'ya bile haftada 100 tl lik mazot alıyorsam az yakan araba mı kalmış derim.
  • Skoda roomster 2013 1.6tdi sehir icinde 5.1lt ile 6lt arasinda yakiyor yani 30kr altinda dusunursen sana satabilirim araci :)

• quote:

Orijinalden alıntı: sys3434

araçlar fazla yakmıyorki türkiyede benzin pahalı maalesef

benzin pahalı değil tam tersine çok ucuz . sadece dolar çok pahalı
  • tasshelhoff kullanıcısına yanıt
    Araç ne hocam?

Bende golf 1.2 tsi oto şehir içi 6 lt . Şehir dışı 7lt yakıyor .

• Dedim bir lpg bir benzin olayını sevmiyorum

Çok güzel aracımı satıp dizel aldım

Aracı aldığımda dizel 4.30 su bir süre önce

Şimdi oldu 5 tl

Akşamda çiftçinin haberleri izledim

Köyünü toprağını bırakmış bir ciftci olarak

Doğru karar vermişim ama o insanlara üzülüyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: Yasir3

Araç ne hocam?

Bende golf 1.2 tsi oto şehir içi 6 lt . Şehir dışı 7lt yakıyor .

Mitsubishi attrage 1.2 cvt. Benim sehir ici istanbul ama. Siz sanirim mersindesiniz.

Ters yazdiniz herhalde, sehir disi daha az yakmasi lazim.

Benim sehir disi 5-6 arasi yakiyor. Tabi hiz limitleri dahilinde kullanirsaniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tasshelhoff -- 13 Kasım 2017; 23:34:58 >
  • tasshelhoff kullanıcısına yanıt
    Yok doğru yazdım. Şehir dışı daha fazla yakıyor . 110-120 geçmiyorum. 100 ün de altına pek inmiyorum. Sanırım 1.2 motor olmasından. Çekişinde sıkıntı yok 105 bg olduğu için.
  • quote:

Orijinalden alıntı: player_x

Az yakan araç kaldı ama onu da gitmez diye beğenmezsiniz. Toyota Yaris 1.0 +lpg.

Karma tüketim 5.0-5.2lt lpg.

Kuruş hesapçılar için 5.2lt*3.50₺ lpg litre fiyatı=18.2 krş/km

Saygılarımla.

Rampada çekmez 1.0

• quote:

Orijinalden alıntı: TSY

quote:

Orijinalden alıntı: hadi gel buluşalım

benim araba uzun yolda 20 kuruş yakıyor

adam troll diye konu açıyordun şimdide kendin trollüğe başlamışsın. normal kullanımla dizelde olsa 20 kuruş yakanı kalmadı.

Sanki bütün marka model araclari kullanmis gibi yorum yapiyosunuz hayret ya. 2006 model 1.4 lpg'li fiestam var sehirdisi 18-20 kurus arasi yakiyo. Son lpg zammindan sonra yaptigim hesap bu. Sehiricide 23-24 kuruş yakiyo şuan. Lpg 2.90dan aliyorum.. Lt hesabi falan demeyin simdi. Ben 90 liralik gazla sehirdisi en az 480-500 km yol gidiyorum lt hesabina falan gerek yok. Hersey ortada

Allahtan arabam az yakiyo artik biraz daha zam gelirse arabaninda yapacagi bisey yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dark Territory -- 14 Kasım 2017; 1:36:30 >

• Siz tayyip babaya karşı mı geliyorsunuz leeen. 😡

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Edvardo -- 31 Aralık 2020; 0:57:20 >
  • Olsun yol yapılıyiiii

• Bizim bir komşu var 10 yıl önce 20 kuruş yakıyordu arabası şimdi de 20 kuruş yakıyor

• Arabam 100 km de 10 lt lpg yakıyor lpg yi 2.30 dan alırken 23 Kr yakıyordu şimdi 3 "den alıyorum 30 Kr yakıyor hava soğuyunca arttı biraz daha. TL değil litre olarak hesap yapmak doğru bu zamlar ile zaten TL olarak hesaplamak zor depo boşalana kadar zam geliyor aynı fiyatta iki kere yakıt alamıyoruz.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.