Şimdi Ara

Auto Hold ile ilgili bir soru

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
3
Favori
39.270
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Auto Hold aracın yokuşta geri kaymamasını sağlıyor. Peki yokuş bitip düz yola çıktıktan sonra AH kapatmalımıyım, binerken açıp, kontağı kapatana kadar gün boyu AH devrede kalırsa bir zararı olur mu?

• Zararı yoktur. Benim sürekli devrede. Zaten otomatik devreye girecek şekilde ayarlı (MFD den). El freni de böylece kullanmıyorum. Dolayısı ile el freni tuşu da eskimiyor... Rampalara araç bırakırken ayağı frene basmakta fayda olabilir o kadar.

Ayrıca vitese de takın el freni sonrası. Ne olur ne olmaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gokturk010 -- 25 Ocak 2011; 0:27:41 >
  • Teşekkürler. Artık ben de sürekli AH açık olarak gönül rahatlığı ile kullanabilirim
  • --

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fizikchi -- 2 Şubat 2012; 14:58:46 >
  • Bende yokuslarda kullanıyorum sadece..Onun haricinde devreden cıkartıyorum..Duz yolda kalkıs yaparken yakıt tuketımını arttırıyor..Birde benım en buyuk sıkıntım..AH sureklı aktıf oldugunda park etmek..Gecen gun basıma geldii..Dar bir yere park ederken , birazda bayır vardı , araç rölantisinde geri geri gelirken araç baya yavaşladı , ben frene basmadan TAKK diye durdu AH tuttu arabayı..
  • AH ile durduğumda frende bir fark görmedim, söz ettiğiniz el freni sesini de duymadım. Bir daha sefere dikkatli dinleyeyim, belki ben de vardır.
    quote:

Orijinalden alıntı: fizikchi

ben sadece yokuşlarda aktif hale getiriyorum, yokuş bitince kapatıyorum.

birde auto hold ile durduğumda çok sert fren yapıyor araba, el freni çekmiş gibi ses geliyor, sizden de geliyor mu?
  • Haklısınız, park ederken AH açık olunca belirttiğiniz park manevralarında olumsuz etki yapıyor. Bu tip durumlarda ben de AH kapatıyorum.

quote:

Orijinalden alıntı: errddm

Bende yokuslarda kullanıyorum sadece..Onun haricinde devreden cıkartıyorum..Duz yolda kalkıs yaparken yakıt tuketımını arttırıyor..Birde benım en buyuk sıkıntım..AH sureklı aktıf oldugunda park etmek..Gecen gun basıma geldii..Dar bir yere park ederken , birazda bayır vardı , araç rölantisinde geri geri gelirken araç baya yavaşladı , ben frene basmadan TAKK diye durdu AH tuttu arabayı..
  • --

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fizikchi -- 2 Şubat 2012; 14:58:32 >
  • Dur kalk trafikte bazen durması gerektiğini düşünüp arabayı tutmaya kalkıyor. Oysa ki siz hafif meyilde arabayı salmayı planlıyorsunuz. Bu durumda garç diye tutabiliyor. Aynısı manevra yaparken meyil varsa geri/ileri salma yahut bırakma sırasında kendini gösterebiliyor. Hareketleriniz "net" olmalı o zaman şaşırmıyor. Dur kalk yokuş aşağı durumlarda (Bağdat caddesi mesela) devre dışı bırakınca gerek debriyaj gerekse benzin tasarrufu daha iyi oluyor. Frenden ayağı çekince araç zaten öndeki ile arayı gaza basmadan kapatıyor. Acaba vites boşta iken start-stop araçlar nasıl davranıyor. Çalıştırmıyorsa motoru çok iyi. (peki fren takviyesi o zaman bluemotion araçlarda elektrikli ve çalışmaya devam ediyor herhalde)
  • Arkadaşlar Auto Hold nasıl aktif hale getirilir ? Tuşa basıyorum , basılı tutuyorum değişen bir şey yok ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: tengrislave

Arkadaşlar Auto Hold nasıl aktif hale getirilir ? Tuşa basıyorum , basılı tutuyorum değişen bir şey yok ?

kemeriniz takılı olacak
  • quote:

Orijinalden alıntı: pulpa

quote:

Orijinalden alıntı: tengrislave

Arkadaşlar Auto Hold nasıl aktif hale getirilir ? Tuşa basıyorum , basılı tutuyorum değişen bir şey yok ?

kemeriniz takılı olacak

Teşekkürler
  • ya allah razı olsun.ben de bu auto hold tuşuna bazen bastığımda çalışıyor bazen çalışmıyor neden acaba diyordum.meğerse kemer bazen takılı bazen değil ondan oluyormuş:))
  • Auto hold un dsg ye bir artisi eksisi var mi?...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: manda kasa

Auto hold un dsg ye bir artisi eksisi var mi?...

Auto hold trafikte ayaginiz yoruldugunda aktif hale getirirsiniz ve siz tekrardan gaza basana kadar arac sizi tutar. Yarari size ve gerek motor olsun gerek sanziman olsun herhangi bir skintisi yoktur.

• quote:

Orijinalden alıntı: manda kasa

Auto hold un dsg ye bir artisi eksisi var mi?...

yok diye biliyorum
  • ah devreyken kalkarken sert kalkıyor
    devrede deıl ıken ayagını frenden cektıgın zaman hafıf ılerledıgı ıcın daha yumusak kalkıyor.

bır de dur kalk trafıkte dsg ye yuk bıner mı devrede değil iken...
  • Passat B7 aracım var. Yeni sıfır aldığım icin daha once farketmedigim şimdi farkettigim bir durum var.
    Sürekli kemer takarım ancak aracı ilk çalıştırdığım zaman AH ışığı yanıyor olsa bile sırayla vitese alıp, park frenini ve ayak frenini bıraktığım anda araç rolanti gücü ile hareket ediyor. Bir metre bile gittikten sonra durup tekrar kalkış yaptığında ise normale dönüyor. Bu durum normal mı yoksa bir arıza mı.

• quote:

Orijinalden alıntı: ersanal

Passat B7 aracım var. Yeni sıfır aldığım icin daha once farketmedigim şimdi farkettigim bir durum var.
    Sürekli kemer takarım ancak aracı ilk çalıştırdığım zaman AH ışığı yanıyor olsa bile sırayla vitese alıp, park frenini ve ayak frenini bıraktığım anda araç rolanti gücü ile hareket ediyor. Bir metre bile gittikten sonra durup tekrar kalkış yaptığında ise normale dönüyor. Bu durum normal mı yoksa bir arıza mı.

Normal. Ayto hold açıklen park frenini unutabilirsin. Vitese takıp gaza basınca zaten kendisi indiriyor. Aynı şekilde park edip kemeri çıkartınca da otomatik çekiyor. Zaten auto hold için park fren mekanizması kullanıldığı için ğark frenini bırakınca arabanım kendinden gitmesi normal tekrar fren basıncı olşturulana kadar

• pulpa kullanıcısına yanıt
    bu cevabı 1 saattir arıyorum

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.