Şimdi Ara

kapı açık uyarısı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
12
Cevap
0
Favori
36.859
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar merhaba.2010 model caddy combi sahibiyim.aracı alalı 1 hafta oldu.yolda giderken gaza yüklenince (rear right open door ) yazısı çıkıyor.yani sağ kapı açık uyarısı.uyarıyı vermesiyle kaybolması bir oluyor.böyle bir arıza başınıza geldimi.çözümünü bilen varsa yazarsa sevinirim...Birde araç kapalıyken sol veya sağ sinyal açık kalmışsa ön farlardan biri yanıyor.bu normalmi ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• İkinci soruna cevap vereyim bi durum normal kısa süreli akşam park ettiğinde fayda sağlar

• 2011 caddy kullanıcısıyım ilk defa sizden böyle bir arıza duyuyorum. Bence sağda solda değilde serviste halletmenizi tavsiye ederim
  • Servise git benim 2006 caddy de arka kapılar kapalı olduğu halde virajlarda ve yokuşlarda kapı açık uyarısı verip, dın dın ikaz veriyordu orjinal servise gtürdüm ve sorun ortadan kalktı,
  • Kapi acikken kapi kapandiginda kavusan soket var. Dobloda ayni sorun vardi bizim. Toz toprak olmus etrafi. Guzelce silip balata spreyi kullandik. Hic bir sorun kalmadi. Bir ariza olarak gormeyin. Cozumu cok basit bir sorun sadece

• selam, aynı sorun benim arka sol kapıda var.ara sıra yapıyor bazende kesiliyor.temizleme işi kafama yattı deneyeceğim.
  • Arkadaşlar,

benim aracımda da aynı olay vardı.Sorunu çözdüm.

Arka sürgülü kapıyı açın.Açılan sürgülü kapı ile sürgü yuvasının arasında siyah kapı kilidi var.Orda alyansla sıkılabilecek 2 civata var.Elinizle bile sıkılabilecek durumuna gelmiştirki uyarı veriyodur.Onları sıkın düzeliyor.
  • kapı ve karşılığındaki alt ve üst teki siwiçler toz veya yağ mekanizmanın çalışmasını engelliyor. ben ikisinide söküp wd 40 ile temizleyip taktım .şimdi hiçbir uyarı gelmiyor kafam rahatladı.
  • geçmiş olsun aynı durumdan bende muzdariptim serviste çözdüler benim sorunumuhttp://forum.donanimhaber.com/m_12141625/mpage_531/f_//tm.htm#101850737 burada anlattım
    quote:

eğer servis yakın ise gidin servis ücretsiz hallediyor siz halletmek istersenizde ekteki fotoğraftaki parçanın ayaklarına birer pul koyarak halledebilirsiniz bizde 10k km çektik bu sıkıntıyı en son servise girdiğimizde hallettiler resimdede gözüküyor siyah parçanın altında pullar servis garanti olsun diye 2 kapıyada koydu bu pullardan
     kapı açık uyarısı
  • çok tşk ler...Cevaplarınız çok yararlı oldu...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bergamali35 -- 9 Nisan 2015; 7:39:16 >
  • Fixorlet kullanıcısına yanıt

Bende bu şekilde çözdüm transporter aracımda. Fakat sonradan yine kapı açık uyarısı çıkmaya başladı bozuk yollarda falan dın dın diye ötüp duruyor çok sinir bozucu bir durum

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.