Yüzbaşı
07 Ağustos 2006
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
3 üye
Görüntülenme
Toplam: 45 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Selamlar
Canon 250D yi 18-55 is stm kit ile kullanmaktayım. internette veyahut arkadaşlarda başka sabit lenslerle çekilmiş fotografları görünce fark olduğunu görüyorum.

inceledim ama tam birşey de anlamadım sizden lens tavsiyesi istiyorum

genel ihtiyaçlarım

1- manzara özellikle dağ üstü gibi çekimler bina üstünden çekimler için lens

2- çok çok çok bokeh li portre lensi

tavsiyeleri istiyorum elbette çok lüks yüksek bütçeli lenslar olmasın tavsiyeleriniz :D

mesela canon 24 var 40 var 50mm var hangisi ne için tercih edilmeli

24 mm lens
gereklimi alınmalımı nerde işe yarar

şimdiden teşekkürler
Selamlar 3 yazıcıdan birini almak istiyorum
Büroda kullanacam inşallah
Renkli almamdaki maksat fotoğraf ta çıkartmak istiyorum
Faks büroda olmazsa olmaz zaten

Yardımlarınızı ve tecrübelerinizi esirgemeyin lütfen

selamlar sistemim

fx 6350
r9 380
10 gb ram kingston hyperx
3 adet hdd
2 si ssd 750 evo ve transcend
1i normal

bilgisayardaki sorun şu şimdi
normal kullanıyoum hiç bir eproblem yok gibi ama bir anda bi takılıyor hiçbir işlem yapamıyorum
bazen 3 sn bazen 10 sn sürüyor

format ve driver yenileme gibi şeyler çözüm olmadı devam ediyor problem
bundan benim aklıam donanım arızası gibi şeyler geliyor

takılma anında gözlemledim internet ve / veya c diski yai windowsun kurulu oldugu disk %100 kullanıma çıkıyor tkaılma bitince düzeliyor resimleri atıyoru m
yardımcı olursanız sevinirim

arkadaşlar merhabalar
Daha öncede yazmıştım x4 925 işlemcimi fx 6350 ile değiştirdim hesaplı denk geldi bende aldım maksatım çok büyütmek değildi zaten bütçe kısıtlıydı

ama şimdi ekran kartına takıldım kaldım
fx 6350
10 gb ram
msı 970a
2 adet 750 evo ssd
ekran kartım nvdia 9500 gt

9500 gt den kurtulmak stiyorum pubg filan rahat oynamak istiyorum
rx 570 alsam işlemci ram geri kalırmı almalımıyım yoksa rahat kulanırmıyım

yada başka ne almalıyım fiyat olarak en yükske rx 570 ama daha üstü yok oda hepsiburada kamanyada 750 tl ondan yoksa hep aşağı modellere veya 2. el kartlara baktım

sizde varsa güçlü 2.el oda olur

bi yardım lütfen ne almalıyım

ha bide not psu zalman zm500L

https://www.hepsiburada.com/msi-amd-radeon-rx-570-armor-4g-oc-4gb-256-bit-gddr5-dx-12-pci-e-3-0-ekran-karti-rx-570-armor-4g-oc-p-HBV0000055KLK
Arkadaşlar eski sistemde işlemci değişikliğine gidecem
Yukarıdaki işlemciler arasında kaldım nitel eski nesil ikinci el alacağım yada ryzen alacağım

Ekran kartım 9500 gt kullanmak istemiyorum öyle olunca ryzen g tercih ettim sizce ne yapmalıyım
Resimdeki sistem mi yoksa 4770 veya 4790 lı bir sistem mi

2 adet Samsung evo ssd m var genel maksadım iş ama arada oyunda oynayacam pubg gibi need for speed gibi oyunlar

Kule tipi soğutucum var

İntel alırsam RAM masrafım yok ama ryzen de ddr4 e geçiyor
arkadaşlar merhabalar
bilgisayar özelliklerimi yazıyım size ucuz yollu işlemci güncellemesi ve belki ekran kartı güncellemesi yapmak istiyorum.

bilgisayarımı genel manada sql tabanlı muhasebe programı, internette video film seyretme ve çok azda olsa oyun BELKİ PUBG için kullanacağım

şu an ki sistemim

amd phenom x4 925 işlemci
msı 970 a g 43 am3 ve am3+ anakart
10 gb ddr3 ram
samsung 750 ssd 250 gb x2
nvdia 9500 gt ekran kartı 1 gb 128 bit

---------------------------------------------------------------

ana problemim çok ısınan ve çok sesli olan bir işlemci ve fanı aşırı sesli resmen gürültü yapıyor

bunun yerine ne takabilir ne yapabiliriz bi yardımcı olurmusunuz

--------------------

ryzen veyahut intele geçmek istedim fakar ddr3 ram a taklıyorum
ram lerimi boş vermek veyahut yeni masraf açmak istemedim

ddr 3 kullanan intel sistemide önerebilirsiniz yani 2.el de olabilir yeterki benim sistmein üstüne çıkalım

şimdiden teşekkürler
abilerim arkadaşlarım windows ta derecelendirme yaptım masaüstü berbat çıktı neden anlayamadım bu yükselirmi

sistem phenom II x4 925
6 gb 1600 ram
transced ssd 128
1 gb gt 9500 nvdia ekran kartı

selamlar
arkadaşlarım abilerim microsoftun klavye mouse setini aldım 2 ay filan oldu mouse da 5000 yazıyor klavyede 3000 v.2.0

bu mouse sürekli takılmalı çalışıyor valla bilgisayarı parçalayacagım sinirtden ayarlarını filan sürekli alt üst ettim bulamadım yardımcı olabiliecek varmı hepsimi böyle bu cihazların acaba
bide microsoft türkiye filan varmı sorabilirmiyiz onlara teli filan neki

mouse asıldıgım yere gelmiyor bir türlü sürekli takılmalı atlamalı vaziyette
Arkadaşlar herkese merhaba 1 aydır bakıyorum ama karar veremedim bana 23 inç monitör lazım mali müşavirim çizimlik bir işim yok film ve büro kullanımı için lazım hdmi olsa nerde kullanabilirim bilmiyorum telefonda baglanmıyor ekran kartıda desteklemiyor.

bir kaç link atmak istedim sizin başka önereceğiniz varsa lütfen yardımlarınızı esirgemeyin 23 inç olsun ve fiyatı 450 tl yi geçmesin lütfen

http://urun.gittigidiyor.com/bilgisayar-tablet/hp-pavilion-23xi-23-quot-7ms-analog-dvi-hdmi-full-136861388

http://www.hepsiburada.com/liste/philips-243v5lab-01-236-5ms-analogdvi-full-hd-led-monitor-/productDetails.aspx?productId=bd800855&categoryId=3002879

http://www.hepsiburada.com/liste/productDetails.aspx?productId=bd800322&categoryId=3002879

http://www.vatanbilgisayar.com/philips-23-234e5qsb_01-led-ips-monitor.html?srt=UP

http://www.vatanbilgisayar.com/viewsonic-23-va2349s-genis-ekran-led-ips-monitor.html
Skoda markasının B segmentindeki referans modeli Fabia, 2015’in mart ayından itibaren Türkiye’de satışa sunulacak.
Çek üreticinin en son ürünü yeni Fabia’nın ekim ayında Paris Otomobil Fuarı’ndaki dünya prömiyerinin ardından, Türkiye yollarına girmeye hazırlanıyor.
Yeni model, bu yılın ilk aylarında Volkswagen Polo ile aynı platform olan “PQ26” üzerinde yükseliyor.
Rapid Spaceback’in küçük versiyonu gibi gözüken yeni Fabia’nın ağırlığı selefine göre 65 kg hafifleyerek 980 kg düşürülmüş.
Daha keskin hatlarıyla dikkat çeken modelin yeni farları maskülen bir görünüm sağlarken, Çek markanın en son nesil ızgara yapısı ön bölümde sportiflik hissini arttırıyor.
Arkada ise dörtgen stop lambaları ve yenilenen tampon Fabia’nın selefine göre öne çıkan noktalarından oluyor.
Avrupa’da segmentinin en çok satan modellerinden olan Fiesta’yı gözüne kestiren Fabia, yeni platformla birlikte, artık 90 mm daha geniş ve 30 mm daha alçak. Aracın bagaj hacmi de 15 litre arttırılarak, 315 litreden 330 litreye çıkartılmış.
Yeni Fabia’nın kaputunun altındaki seçenekler arasında, Euro6 normlarına uygun üç ve dört silindirli motorlar yer alıyor.
1.0 litrelik MPI 60 HP ve 75 HP olmak üzere iki farklı güç üreten üç silindirli ve 1.2 litrelik 110 HP TSi motorlar Yeni Fabia’nın benzinli ünite tarafını oluştururken, dizel cephesinde ise yepyeni 1.4 litrelik üç silindirli dizel motorun 75 HP ve 105 HP’lik iki farklı güç üreten versiyonu bulunuyor.
Ayrıca Türkiye pazarında satışa sunulacak 1.4 TDi 90 HP’lik motor DSG şanzımanla birlikte satın alınabilecek. Ayrıca 1.2 litrelik TSi motor da yine DSG şanzımana sahip.

hızlı resim yükle
Hakkında
Meslek: MALİ MÜŞAVİR
Forum İmzası:
'' HİÇ KİMSE SINANMADIĞI GÜNAHIN MASUMU DEĞİLDİR. ''
Sistem ve Tercihleri
Bilgisayar
AMD
Otomobil
Opel
Otomobil
ford
Otomobil
fiat
Mobil cihaz
Apple
Operatör
Türk Telekom
ISS
uydunet
Oyun Platformu
PS3
Takım
Fenerbahçe
TV
TV
Klima
Mitsubishi Electric
Ses Sistemi
Logitech
Notebook
Asus
GPS, Navigasyon
Garmin
Fotoğraf Ekipmanları
FujiFilm
Dünyadan Futbol
FC Bayern Mınchen
İşlemci
AMD
Ekran Kartı
Asus
Ekran Kartı
Asus
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: geçen yıl
Son Mesaj Zamanı: 2 yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 734
İkinci El Bölümü Mesajları: 0
Konularının görüntülenme sayısı: 29.704 (Bu ay: 394)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 31 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Motorlu Araçlar Dünyası
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.