Şimdi Ara

VW Golf 7, 1.2 Motor alınır mı ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
77
Cevap
3
Favori
52.647
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Golf 7, 1,2 lt TSI motor seçeneği ile alınır mı ? 1,2 motorun, bu araç için güç olarak yetersiz olacağı, yokuşlarda araç doluyken zorlanacağı vs. şeyler söyleniyor.
    Bu konuda tecrübesi yada bilgisi hatta önerisi olan var mıdır ?
    Edit: Sıfır almayı düşünüyorum.
    Teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nongrata -- 22 Mart 2013; 16:51:10 >

• Yokuşlarda çekmiyorsa düz yolda kullanılır
  • Bir foruma girip başlık açacak kadar internet kullanabiliyorsanız, vw internet sitesine girip golf 1.2 tsi için teknik verilere de bakabilirsiniz diye tahmin ediyorum. Hoş bunu yapmış olsanız zaten bu başlığı açmaz ya da çevrenizde bilmeyen insanların lafına inanmak yerine teknik verilere bakarak bu aracın turbolu olduğunu yani maksimum torkunu 1550 devirde verdiğini ve bu torkun da piyasadaki 1.6 atmosferik motorlu araçların torkundan yüksek olduğunu görür ve yokuşlarda 1.6 atmosferiklerden daha az sorun yaratacağını görebilirdiniz.
  • Çok merak ediyorum şu yokuş da zorlanıyor diyen cahil insanları.

Bilmeden konuşan insanlardan nefret ediyorum, 1.2 Motor gördüğü zaman dünya üzerinde 1.2 Litre olarak üretilen tüm motorları benzer güçte sanan cahil insan topluluklarından lütfen otomobil hakkında görüş almayın.

Elinizin altında internet var. üstelik bu soruyu sorduğunuz forumda 300 sayfayı geçmiş bir golf 7 konusu var. Sorunuzun cevabı onlarca belkide yüzlerce kez verildi.

http://forum.donanimhaber.com/m_64394245/tm.htm
  • 105HP, 175NM tork ve tork eğrisi 1.6 atmosferik motorların hepsinden daha iyi. 1200kg'lık arabayı çok iyi taşır. Ne ki şu andaki 1.6 motorlar?

Çok bilmiş sanayi ağzı ile ötenlere bakmayın. Test edin, kendiniz görün, bence motor çok iyi, arabayı da çok iyi taşıyor.
  • 1.2 tsi motor kullananlara bir sorum olacakti. ben bu aracin motoruna guveniyorum, sehir icinde beni uzmeyecegini de tahmin ediyorum ama sehir disinda giderken araba vs sollarken hizlanmasi iyi olur mu? teknik veriler guzel gozukuyor ama kullananlarin da yorumunu merak ediyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • jettayı bile gayet güzel götürüyor golfü uçurur rahat olun
  • quote:

Orijinalden alıntı: deniz c

Çok merak ediyorum şu yokuş da zorlanıyor diyen cahil insanları.

Bilmeden konuşan insanlardan nefret ediyorum, 1.2 Motor gördüğü zaman dünya üzerinde 1.2 Litre olarak üretilen tüm motorları benzer güçte sanan cahil insan topluluklarından lütfen otomobil hakkında görüş almayın.

Elinizin altında internet var. üstelik bu soruyu sorduğunuz forumda 300 sayfayı geçmiş bir golf 7 konusu var. Sorunuzun cevabı onlarca belkide yüzlerce kez verildi.

http://forum.donanimhaber.com/m_64394245/tm.htm

Evet golf 7 konusunu, başlığı açtıktan sonra farkettim. Üstad, çevrende bu aracı kullanan kullanmayan herkes bir laf ediyor, bende forumdaki arkadaşların tecrübelerini merak ettim. Uyarı için teşekkürler

• quote:

Orijinalden alıntı: Howard88

jettayı bile gayet güzel götürüyor golfü uçurur rahat olun

Eyvallah üstad, çocukla beraber 3 kişi olacağız, genelde şehir içi kullanacağım aracı, yılda bir kaç kez de tatile, memlekete giderim o kadar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: escala

Bir foruma girip başlık açacak kadar internet kullanabiliyorsanız, vw internet sitesine girip golf 1.2 tsi için teknik verilere de bakabilirsiniz diye tahmin ediyorum. Hoş bunu yapmış olsanız zaten bu başlığı açmaz ya da çevrenizde bilmeyen insanların lafına inanmak yerine teknik verilere bakarak bu aracın turbolu olduğunu yani maksimum torkunu 1550 devirde verdiğini ve bu torkun da piyasadaki 1.6 atmosferik motorlu araçların torkundan yüksek olduğunu görür ve yokuşlarda 1.6 atmosferiklerden daha az sorun yaratacağını görebilirdiniz.

Fabrika verileri ile karar verilecek olsa, forumlara ne ihtiyaç duyulurdu? Kapatalım forumu o zaman, nasıl tüm ürünlerin sitelerinde teknik verileri mevcut oradan bakıp karar verelim. Gördüğüm kadarıyla, forumları aktif olarak kullanacak kadar bilgisayar bilginiz var?o zaman forum nedir ? ne işe yarar? neden fabrika verileri varken insanlar foruma ihtiyaç duyar ? gibi soruların cevabını bilmeniz gerektiğini düşünüyorum.
    Sanırım, VW ile aranızda maddi yada manevi bir bağ olsa gerek, soruyu kişisel algılamayın. Evet çevrem bu aracı direk yada dolaylı kullananda, kullanmamış olanda çeşitli yorumlar yapıyor, bunun için en güzeli forum gibi bilgi paylaşımı olan bir yerde cevap aramaktır.
    Ayrıca forumda bir soru ilginizi çekerse, yanıtlarsınız, çekmezse ilgilenmezsiniz, bu şekilde ahkam kesmenize gerek yok. 706 tane mesaj göndermiş birinin, forum kullanmayı bilmesi gerektiğini düşünüyorum.
    Eğer yine konuyla alakasız bir şey yazacaksanız, forumu meşgül etmemek adına özel mesaj kullanmanızı tavsiye ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nongrata -- 24 Mart 2013; 12:38:30 >

• quote:

Orijinalden alıntı: nongrata

quote:

Orijinalden alıntı: escala

Bir foruma girip başlık açacak kadar internet kullanabiliyorsanız, vw internet sitesine girip golf 1.2 tsi için teknik verilere de bakabilirsiniz diye tahmin ediyorum. Hoş bunu yapmış olsanız zaten bu başlığı açmaz ya da çevrenizde bilmeyen insanların lafına inanmak yerine teknik verilere bakarak bu aracın turbolu olduğunu yani maksimum torkunu 1550 devirde verdiğini ve bu torkun da piyasadaki 1.6 atmosferik motorlu araçların torkundan yüksek olduğunu görür ve yokuşlarda 1.6 atmosferiklerden daha az sorun yaratacağını görebilirdiniz.

Fabrika verileri ile karar verilecek olsa, forumlara ne ihtiyaç duyulurdu? Kapatalım forumu o zaman, nasıl tüm ürünlerin sitelerinde teknik verileri mevcut oradan bakıp karar verelim. Gördüğüm kadarıyla, forumları aktif olarak kullanacak kadar bilgisayar bilginiz var?o zaman forum nedir ? ne işe yarar? neden fabrika verileri varken insanlar foruma ihtiyaç duyar ? gibi soruların cevabını bilmeniz gerektiğini düşünüyorum.
    Sanırım, VW ile aranızda maddi yada manevi bir bağ olsa gerek, soruyu kişisel algılamayın. Evet çevrem bu aracı direk yada dolaylı kullananda, kullanmamış olanda çeşitli yorumlar yapıyor, bunun için en güzeli forum gibi bilgi paylaşımı olan bir yerde cevap aramaktır.
    Ayrıca forumda bir soru ilginizi çekerse, yanıtlarsınız, çekmezse ilgilenmezsiniz, bu şekilde ahkam kesmenize gerek yok. 706 tane mesaj göndermiş birinin, forum kullanmayı bilmesi gerektiğini düşünüyorum.
    Eğer yine konuyla alakasız bir şey yazacaksanız, forumu meşgül etmemek adına özel mesaj kullanmanızı tavsiye ederim.

Bu çok yazılıp çizilmiş bir konu düşük hacimli turbolu motorların karakteristik özellikleri ve kullanıma göre yakıt tüketimi çekiş durumları belli. Siz de arama motorlarında çok kısa bir araştırma yapmış olsaydınız bunu sorma gereksinimi hissetmezdiniz. Ha şu var şu aracı almış olsaydım (ki şuanki aracımı 2 ay önce aldım sipariş süreci ve vw bayilerinin artistlikleri olmasaydı 1.2 tsi comfortline alacaktım eşimle inceledik) güzel bir video çeker, hem yolda gidişini düşük devirde tepkilerini hem de yakıt tüketimini paylaşırdım.
    Ayrıca ben konu ile alakalı genel yorum yaptım siz sanırım kişisel algılayıp alakasız şeylere değinmişsiniz başlık dağılmasın diye cevap vermiyorum iyi forumlar.

Edit : Çocuğum olmadan önce eski de olsa golf kullanıyordum, bebek arabası ve gerektiğinde puset bagaja girince poşet koyacak yer kalmıyordu, bu nedenle çok sevdiğim aracımı sattım ve sedan olarak passat aldım. Size tavsiyem madem çocuğunuz olacak peşin peşin sedan araç bakın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi escala -- 24 Mart 2013; 13:23:19 >

• 1.4 tsi golfumu 11 bin km de sattım ve haftaya 1.2 tsi golfum
    geliyo inş. testen sonraki gözlemlerim, dusuk devirlerde daha
    gurultulu ve isteksiz bir motor olsada sonradan kendisini
    toparlıyor. ama 1.4 deki keyifli surus ve üst devirlerdeki tatlı
    egzoz sesi yok. herseye ragnen trafikteki butun 1.6 dizellerden
    ve benzinlilerden daha seri bir makine..
  • quote:

Orijinalden alıntı: yenidoğan

1.4 tsi golfumu 11 bin km de sattım ve haftaya 1.2 tsi golfum
    geliyo inş. testen sonraki gözlemlerim, dusuk devirlerde daha
    gurultulu ve isteksiz bir motor olsada sonradan kendisini
    toparlıyor. ama 1.4 deki keyifli surus ve üst devirlerdeki tatlı
    egzoz sesi yok. herseye ragnen trafikteki butun 1.6 dizellerden
    ve benzinlilerden daha seri bir makine..

yenidoğan kardeşim , 1.4 tsınız golf 7 miydi ve ş.içi tüketimi ne kadardı acaba .bizde 1.2 ve 1.4 arasında kararsızız .ve son olarak indirim yaptılar mı size
  • golf6 1.4 tsı dı ortlaması 7lerdeydi. bana araç bu hafta acil lazım oldugundan bide
    eski golfun kış lastikleri midplus a uydugundan tercih ettim. fiat konusu bayi ile
    aramızda 3.golfüm aynı bayiden:)
  • 0,9 tce bile bana yeterli geldi. 1,2 tsi her ihtiyacı karşılar diye düşünüyorum.
  • Öncelikle herkeze Merhaba,
    yıllık 7000km gibi bir km yapan kişiyim wolksvagen bağımsız süspansiyon yokmuş bu arabayı hangi yönde etkiliyor ve 1.2 tsi comfortline % olarak yakıt kaç yardımcı olursanız sevinirim
  • Bağımsız süspansiyon artı idi fakat zaten piyasadaki piyasa arabalarının bir çoğu bağımsız süspansiyon değil.
    Gerçektende bu 1.2 TSİ nin gerçek yakıt tüketimi nedir,atmosferik benzinli motora göre bakım ve kullanım maliyetleri nasıldır kullanana sormak lazım.
    1- MTV oranı düşük,
    2-golfte güvenlik sabit
    Ama motor ömrü nedir-bakım maliyeti nedir-kasko maliyeti nedir-bagaj hacmi yeterlimidir- bunlar sorular

• Bağımsız süspansiyon artı idi fakat zaten piyasadaki piyasa arabalarının bir çoğu bağımsız süspansiyon değil.
    Gerçektende bu 1.2 TSİ nin gerçek yakıt tüketimi nedir,atmosferik benzinli motora göre bakım ve kullanım maliyetleri nasıldır kullanana sormak lazım.
    1- MTV oranı düşük,
    2-golfte güvenlik sabit
    Ama motor ömrü nedir-bakım maliyeti nedir-kasko maliyeti nedir-bagaj hacmi yeterlimidir- bunlar sorular

• Golf 1.2 test sürüşü yaptığım gün bende olan hyundai i20 den daha iyi buldum ve aldım...

• quote:

Orijinalden alıntı: golf 7 1.2

Golf 1.2 test sürüşü yaptığım gün bende olan hyundai i20 den daha iyi buldum ve aldım...

i20 B sınıfı bir araç

Mukayese açısından, Golf un Hyundai deki karşılığı i30 olmalıydıi20 B sınıfı bir araç

Mukayese açısından, Golf un Hyundai deki karşılığı i30 olmalıydı
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.