Şimdi Ara

audi a4 2.0 tdi mt 8 lt yakıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
12.206
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Araç su an 7 bin km de ve aldığımızdan beri ıstanbul da 8 lt yakıyor En asagi 7.6 ve bazen 8,6 gibi, şehir dışında 120 ile 5.5 gibi sizce çok mu? 8 olan kısmı çok gibi geldi fabrika verisi 5 kusur üstüne istanbulu eklesek 7 lt yapar acaba yeni oldugundanmi boyle ilk bakimdan sonra düzelir mi?

• Hayır düzelmez.
  • Yigit48 kullanıcısına yanıt
    Ironi mi ciddi mi genelde ilk bakımdan sonra oturur diyorlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: ResenHareketEdenSAVCI

Ironi mi ciddi mi genelde ilk bakımdan sonra oturur diyorlar
    Hocam bence 2.0 TDI araç için gayet iyi bizde 1.6 TDI Octavia var şehir içinde 6.5, 7 litre civarı hatta 7yi geçtiğide oldu. Karma olarakta 6 litre yakıyor, yazın 5.5'a düşer tahminim. 120 ile giderkende 5.3 civarı değerler görüyorum, 80-90 ile gidersem 4.5 litre oluyor. Fabrika verilerine her araçta kafadan 2 litre eklemek gerekiyor benim aracın 3.8 litre ortalama araç 6 litre yakıyor. 3.3 şehir dışı, 1 litre fazlasını yakıyor.
  • Abstraction kullanıcısına yanıt
    Eyvallah hocam ama eğer 316 nin istanbulda 8 yaktığı doğruysa bmw bir efsane yaratmış

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ResenHareketEdenSAVCI -- 18 Ocak 2015; 20:24:46 >
  • quote:

Eyvallah hocam ama eğer 316 nin istanbulda 8 yaktığı doğruysa bmw bir efsane yaratmış
    normal
    bende de 1.9 TDI var manuel o da aynı değerlerde
  • quote:

Ne kadar km kullandığınıza ve ne yaptığınıza bağlı olan bir durum.

Mesela 2 km yol gidip geliniyorsa sürekl o mesafe de 3.16İ sizin araçtan az yakabilir.

Bir de km azaldıkça dizelin avantajı da azalıyor.

Mesela arkadaşımın babasında Quattro olmayan A6 var.2.0TDİ Multitronic o sizin verdiğiniz değerlerden daha az söyledi 35 kuruş

gibi o da İstanbul'da.

Bence kısa mesafe kullanımında değerler normal.

320D de kısa mesafe kullanımda 8 litre civarı yakıyor.
  • 320d ve Megane dci edc sahibi arkadaş 320d in daha az yaktığını söylüyordu.6 ve <6 çok denk geldim
  • Gayet yeterli bir rakam. Bu hafta yakıt paranoyaklarının konu açma haftası herhalde, 5.6 yakan da başlık açıyor, D sınıfı, rodajdaki aracıyla İstanbul'da 8 lt yakan da
  • quote:

Orijinalden alıntı: Aytürk

Gayet yeterli bir rakam. Bu hafta yakıt paranoyaklarının konu açma haftası herhalde, 5.6 yakan da başlık açıyor, D sınıfı, rodajdaki aracıyla İstanbul'da 8 lt yakan da

+1453 abi yemin ediyorum baydı artık bu yakıt tüketimi konuları.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nonstop92

quote:

Orijinalden alıntı: Aytürk

Gayet yeterli bir rakam. Bu hafta yakıt paranoyaklarının konu açma haftası herhalde, 5.6 yakan da başlık açıyor, D sınıfı, rodajdaki aracıyla İstanbul'da 8 lt yakan da

+1453 abi yemin ediyorum baydı artık bu yakıt tüketimi konuları.

Alıntıları Göster
    Bu havalarda normal gibi havalar biraz ısınınca o değerler 7-7,5 gibi rakamlara iner gibi geliyor

• quote:

Orijinalden alıntı: xerker

Bu havalarda normal gibi havalar biraz ısınınca o değerler 7-7,5 gibi rakamlara iner gibi geliyor

Alıntıları Göster
    BMW kendini yakıt tüketimi ve performans olarak zaten önde kıyaslamayın 2.0 TDİ ile BMW motorlarını. Birde sizin şanzımandan dolayıda fazla yakıyor olabilir.
  • Audi alıyorsun yakıt düşünüyorsun hocam anlamadım. Gayetde iyi yakıyor aracın. Arkadaşımda var 2.0 tdı 177 lik 8 ileri şanzıman. Ortalama tüketimi 7.2 lt. 20 küsür bin km de. Zamanla düşer ama öyle çok ta iyi bir düşüş bekleme. Az yaksın diyosan al 1.6 tdı dsg octavia 4.5-5 lt ile gez.
  • quote:

Orijinalden alıntı: pasa_

Audi alıyorsun yakıt düşünüyorsun hocam anlamadım. Gayetde iyi yakıyor aracın. Arkadaşımda var 2.0 tdı 177 lik 8 ileri şanzıman. Ortalama tüketimi 7.2 lt. 20 küsür bin km de. Zamanla düşer ama öyle çok ta iyi bir düşüş bekleme. Az yaksın diyosan al 1.6 tdı dsg octavia 4.5-5 lt ile gez.
    ben quattro olanı ile genelde uzun yolda 6.5 ortalama ile gezmiştim.araç 16 bin kmdeydi
  • ozgur_gs_91 O kullanıcısına yanıt
    Teknikte almadan once şanzımana bakmistim performansa katkı sagliyordu yakıttan calmiyordu ama pratikte iş değişebilir.
  • Azalır. Rahat ol. 0.5-1lt arası en fazla
  • quote:

Orijinalden alıntı: doctorfit

Azalır. Rahat ol. 0.5-1lt arası en fazla
    tahminimce aynı motorun çift turbolusu var. Bende de tüketim aynı seviyelerde 2,0 motor için normal bence.
  • Bence yaget normal
    2012 s60 2.0 dizel var peder bey de genel ort 7.8

Bu arada konuyla ilgisi yok ama araci kaca almistiniz kac model di ? Konusunu aradim bulamadim.
  • mem01990 M kullanıcısına yanıt
    Araç 150 hp lik versiyon baz pakete ilave mmi ve cc var 128 e aldık 2014 ağustosta.

https://forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=96349965
  • Forumda bi zengin benim herhalde. Otomatik civic ile sehir icinde 10 lt ile geziyorum ve sesim cikmiyor
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.