Şimdi Ara

Yetkili servis araç geçmişini vermiyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
46
Cevap
0
Favori
37.749
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar almış olduğum toyota araç için yetkili servise gidip aracın servis geçmişini değişen parça durumunu öğrenmek istedim.
    Adam artık bu bilgileri ancak mahkeme yoluyla alabilirsiniz asla veremiyoruz dedi diretti ne yaptıysam söylemedi

Artık servisler bu bilgileri göstermiyor dedi.
    Bu bilgi doğru mu?
    kendi aracımızın servis geçmişini nasıl öğrenemiyoruz.

• aya kullanıcısına yanıt
    aya demiş ki;
    Mesajı Yerinde Gör
    quote:

Orijinalden alıntı: aya

aslında verilmemesi mantıklı. "kişisel bilgilerin korunması" kanunu vardı hani. telefon bilgilerim gibi araba bilgilerim de gizli olmalı pek ala. benim arabama ait bilgiyi bir başkası neden bu kadar rahat edinebilsin? telefon numaramı vermiyorken, aracıma ait bilgiler niye ortalıklarda gezsin? öyle her canı isteyen servise gidip, "şu şu plakalı arabanın bilgilerini istiyorum" diyerek bu bilgilere niye kolayca erişebilsin ki? telefon gibi araba da şahsi bir mal/eşya... umuma bu kadar da açık olmamalı...

konu sahibi arkadaş kendi aracı için istemiş.
    aslında verilmemesi mantıklı. "kişisel bilgilerin korunması" kanunu vardı hani. telefon bilgilerim gibi araba bilgilerim de gizli olmalı pek ala. benim arabama ait bilgiyi bir başkası neden bu kadar rahat edinebilsin? telefon numaramı vermiyorken, aracıma ait bilgiler niye ortalıklarda gezsin? öyle her canı isteyen servise gidip, "şu şu plakalı arabanın bilgilerini istiyorum" diyerek bu bilgilere niye kolayca erişebilsin ki? telefon gibi araba da şahsi bir mal/eşya... umuma bu kadar da açık olmamalı...
  • bende aracımı satarken ruhsat sahibi olarak bile vermediler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Farklı bisey çıkınca millet gidip oraya ekşidiği için vermiyorlar

• Böyle bir kanun mu çıktı? resmi servisler veremez diye
  • aslında verilmemesi mantıklı. "kişisel bilgilerin korunması" kanunu vardı hani. telefon bilgilerim gibi araba bilgilerim de gizli olmalı pek ala. benim arabama ait bilgiyi bir başkası neden bu kadar rahat edinebilsin? telefon numaramı vermiyorken, aracıma ait bilgiler niye ortalıklarda gezsin? öyle her canı isteyen servise gidip, "şu şu plakalı arabanın bilgilerini istiyorum" diyerek bu bilgilere niye kolayca erişebilsin ki? telefon gibi araba da şahsi bir mal/eşya... umuma bu kadar da açık olmamalı...
  • quote:

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • aya kullanıcısına yanıt
    Sahibi olduğum araç diyor, sahibi olduğu araç bilgileri kesinlikle verilmeli.

Ben fazla para verip tüm bakımları serviste yaptırdıysam bu bilgileri de edinebilmek lazim.

Plaka üzerinden rasgele birine verilmez tabi ki. Öylesine bakanlar bile her aracı sorar o zaman.

• Valla hocam Doğuş'ta böyle bir sıkıntı olmadı. Ruhsat sahibi olarak gittim(ben de aracı ikinci el aldım), bütün bilgileri önüme döktüler. Ben sormadığım halde çıktı bile almış arkadaş, kağıdı elime tutuşturdu.

• Opel, Fiat, Renault, vw, Skoda, Citroen, Ford, Lancia, alfa ve Mercedes de ruhsat sahibi ruhsatla birlikte giderse sıkıntı yaşanmıyor tecrube edilmiş onaylanmıştır

Toyota'nın yaptığı bana göre iş değil.

• başkasına olsa vermemesi normal ama araç sahibine bu bilgiyi paylaşmaması çok saçma. başka markalar vermiyor diyede bir şey yok, vwde ruhsat sahibi olduktan sonra sorun yok, zaten volkswagenim internet sitesindede gözüküyor bütün kayıtlar.

• O zaman toyota da bakım yaptırmanın bir anlamı yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Standartuye

Böyle bir kanun mu çıktı? resmi servisler veremez diye

noter yoluyla dilekçe yazıp başvurun. size cevap vereceklerdir. kurumsal bir firmanın git kapısına dayan ver servis geçmişini ne demek :S her şeyin adabı usulü erkanı vardır. siz onları olması gerektiği kişi yerine koyar yazılı başvuru yaparsanız elbet sizlere cevap gelecektir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: auto_man

quote:

ben de konu sahibi arkadaş için söylemedim. öyle algılanmış olabilir ama, genel anlamda diyorum. yani sırf arabamı satışa çıkardım diye, birileri plakama bakıp, servise gidip, "şu plakalı arabayı alacağım, servis kayıtlarını görmek istiyorum" deyip bu bilgilere ulaşamamalı...

halbu ki, malum sitedeki ilanların %80-90'ında klişeleşmiş ibaredir; "servis kayıtlı", "istenilen servisten ulaşabilirsiniz" vs. vs. vs...

• en iyisini yapıyolar.bu millete iyilikmi yarar.çok takıntılıysanız sıfır alın.adı üstünde kullanılmış araba sıfır değil.

• pejo bana telefonda bile verdi bu bilgileri.
  • SEAT Connect ,serviste yapılan geçmiş işlemlerin faturalarını ve yapılan işleri online görebiliyorsunuz,

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi somet 16 -- 15 Ağustos 2017; 23:47:53 >
  • Eniştemin Toyota aracını satarken araç sahibi olarak eniştemin kendisine de vermemişlerdi Çavdarlı plazada. Rica minnet mekana gidip zorla genel bir liste alabildik. Gerçi bunu fırsat bilip sahte müşteri temsilcisi konuşturandan tut, araç geçmişi yok diye fiyat kırmaya çalışan alıcı kılıklı birçok çakal ve sahtekar ile de uğraştık sırf bu yüzden.

Biz şeffaf olalım dedikçe Toyota işi yokuşa sürüyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi programmer_onur -- 16 Ağustos 2017; 0:21:38 >
  • arkadaşlar sıfır alın sıkıntı olmaz diyorsunuz da ben Ford aldım yeni fabrikadan ful iki kat boyalı adamalar kabulde etmiyorlar.motor arızası da cikp iade ettiğim aracın üstüne hemde sifirda garanti degil

• VW de online alabiliyorsun gece gündüz

2. Defa para istemeden hizmetini gördüm

İlkitanesi 1 TL olan tapa

• çok saçma bir uygulama. fiat servislerinde servis danışmanı ekranı size çevirip aracın serviste yapılmış bütün bilgilerini, değişen parçaları, bakımlarını gösteriyor. dilerseniz kağıda basıp veriyor.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.