Şimdi Ara

Golf 8 1.5 e-tsi yakit tüketimi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
0
Favori
12.182
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Aracim golf 8 1.5 etsi rline. İlk depo tüketimim aşagidaki gibi. Tamamen ankara şehiriçi bazen dur kalk bazen 70 80 km lerde seyir. Leon 1.6 tdi stage 1 yazilimli aracim ile de benzer menziller elde ediyordum.

Golf 8 1.5 e-tsi yakit tüketimi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Hocam bence yakıtı abartıldığı kadar az degil. Tsi teknolojisi on yılı geçti. 2009 1.4 tsi golfler dahi bu ortalama hızla bu degerleri gayet rahat görüyor. Hepsini geçtim Suzuki swift 1.5 otomatik aracım var. Hanım için aldık. Ortalama hızı 32 ortalama yakıt 6.2. Ruhsat agırlıgı 1180 kg. Yani demek istediğim, bu yakıt konusunda ahım şahım bir ilerleme yok. Benzin, turbo benzin konusunda.

• E-Tsi guzel motor..Ben seviyorum verimli Benzinli motorlari..Performanssa performans..Dusuk yakit tuketimiyse dusuk yakit tukerimi...Sehir ici de en fazla 8-8.5 yakar ki 150 Bg icin iyi degerler bence..Gule gule kullanin kazasiz belasiz...

• Backstreet kullanıcısına yanıt

Teşekkürler

• Siz genede çeyrek altına inmeyin

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 1.5 Tsi motora göre ciddi fark var. Golf 8 1.5 e-tsi yakit tüketimi 

• İlk 10.000km kadar benzin yakarsiniz fakat sonra arac benzini üretmeye başlar

• Tüketim iyi. Benim aracım 1.2 tsi manuel. 6.1 şehir içi ort.
    Hocam menzili 15 kmye kadar indirmişsiniz. Karışmak gibi olmasın ama bu kadar boş depo ile sürmeyin aracınızı.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Hocam bence yakıtı abartıldığı kadar az degil. Tsi teknolojisi on yılı geçti. 2009 1.4 tsi golfler dahi bu ortalama hızla bu degerleri gayet rahat görüyor. Hepsini geçtim Suzuki swift 1.5 otomatik aracım var. Hanım için aldık. Ortalama hızı 32 ortalama yakıt 6.2. Ruhsat agırlıgı 1180 kg. Yani demek istediğim, bu yakıt konusunda ahım şahım bir ilerleme yok. Benzin, turbo benzin konusunda.

• Bu ortalama hızda dizel de aynısını yakıyor.

Verimlilik olarak gördüğüm en iyisi 1.8 toyota hibritler. Ardından e-tsi.

• Tam hibrit, 1,3lt altı bir turbo motor bu devirde tadından yenmez.
    Değerler iyi ama bani tatmin etmedi doğrusu.

• Depoyu oyle yapma.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Çok iyi dizelin pisliğiyle uğraşılmaz bu saatten sonra

• Damlar şimdi birileri

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ShadowOfSpirit -- 20 Ekim 2021; 9:33:13 >
  • Karmaşık bir konu şu benzin dizel konusu.
    Sadece yakıt tüketimi için en baştan 50-100k bağlamak bence akıl işi değil.

• şu e-tsi 1.5 motor passata da gelse süper olurdu. hele bir de yağlı dsg ile kombin etseler dadından yenmezdi...Golf 8 1.5 e-tsi yakit tüketimi 

• Depoyu bu kadar aza indirmeyin diyen arkadaslar tavsyenizi dikkate alacagim arac yeni ve depo temiz oldugu icin bu kadar aşşagi dustum

• Hocam swiftle ile ciddi agirlik ve guc farki var bu tuketimi degeri icin ciddi emek sarfetmedim. Aşşagi yukari swiftle ayni yakiti tuketiyor diyebiliriz ki swift de oldukca ekonomik bir arac.

• Turbo benzinli bütün motorlar (GM Opel hariç) TSI kadar yakıyor ama bunu görmek istemiyorlar. Mesela piyasada adı sanı bilinmeyen 1.4 ve 1.3 turbo benzinli firefly motorlarinda TSI motorlara yakın tüketim değerleri var.

• Tsi zaten verimli bir motordu eTsi ile bunu daha da yukarı taşımışlar. Ben aynı ortalama hızla dizel golfle aşağı yukarı aynı hatta daha fazla yakıyorum

• Backstreet kullanıcısına yanıt

Güzel falan değil. Ülke şartları göz önüne alındığında güzel motor diyebilirsin ancak. Diğer ülkelerdeki gibi hacime göre olmasa vergi, 8 litre tüketim ile 3.0 V6 dizel'e binersin, senin 1.5 tsi'den daha az tüketir, performanssa performansa, düşük yakıt tüketimi, konfor, hızlanma vs.vs. alasını yaşarsın...

bizim ülkede 1.6 üstü artık hayal olduğu için 1.5 benzinliler "mantıklı" seçenekler arasına giriyor.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.