Şimdi Ara

Astra Cabrio Pert (SATILDI...) Kazalı Araç Alıp Yaptırmayın.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.162
Cevap
9
Favori
94.442
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hikayeme başlamak istiyorum biraz özet geçeceğim

Sene 2010 eylül ayı eski vw polo olan aracımızı satıp üzerine kredi çekip araba almayı planlıyorrduk...Opel astra"nın yeni kasa hb 2005 modellerine bakınıyorduk;neyse poloyu sattık birgün abimin arkadaşları gelmişti bahsediyorlardı işte böyle böyle bir araç var çok güzel felan fistan diyerekten anlattılar;bizde abim ile karar verdik bir bakmaya gittik o an ne olduysa üstü açık oluşu felan cezp etti bizi ve aracı aldık.15 milyara anlaştık.Gelelim sanayi işine araç 2 ay aldığımız yerde yattı zaten;Şaşmaz sanayinin ne kadar pis bir yer olduğunu farkettim; tam 11 ay boyunca aralıklarla gidip geldim;adamlar 20 gün süre veriyorlar 2 ayda bitiriyorlar gerçekten artık bıkkınlık gelmişti araban olup 11 ay binememek gerçekten tuhaf bir duygu bir daha böyle bir işe kalkışmak mı asla ve asla diyorum para ile ölçülemeyecek sıkıntılar yaşadım adamın bize ön gördüğü fiyat en fazla 10 milyar tutar demişti masrafı gel gelelimki 15-16 milyar tutuyor sigortası muayenesi felan ile...Çektiğim sıkıntıları sizlerde anlamıssınızdır az çok özet geçmek istedim herşeyin hayırlısı olsun diyorum dualarınızı eksik etmeyin aracım 1 hafta sonra elimde olucak yarın boya işi bitiyor döşemeler ve camları takılacak o kadar konuyu takip eden tüm forumdaşlarıma teşekkür ediyorum iyiki varsınız destek verenler oldu sağolun...

Ve bir uyarı... Ankarada oturan arkadaşlar aracınız bozulursa şaşmaz"a gitmemenizi şiddet ile tavsiye ederim kesinlikle ŞAŞMAZ"a yolunuz bile düşmesin...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -PoseidoN- -- 22 Mayıs 2018; 13:6:22 >

• satarken çok zorlanırsın, ucuza mal etmişsin gerçi zatende piyasasının çok altına çok uzun zamanda satarsın.
  • hb yada sedan bir araç olsa elbet birine satılırdı , cabrio olması işi bozmuş , yaptırmışsınız o kadar keyifle binin.
  • Hayır ben satacağımdan demedim ama ilana koyacağım alıcı çıakrsa satarım keyfe keder yani :) Araç pert olduğu için trafik sigortası yapılırken veya muayene yapılırken sorun çıkartırlarmı ondan bahsediyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -PoseidoN- -- 23 Şubat 2011; 20:28:14 >
  • ?
  • bıneceksın sorun yok bı arkadaşımda bole yaptı senın gıbı 37 38 aracı 25 mal ettım dıye sevındı 20 satamadı gobegı catladı bırıne verene kadar dunya da zarar ettı
  • Hayırlısıyla gelsede artık binsem 4 aydır bekliyorum daha boya işlemi var plaka değişecek;muayenesi yapılacak;trafik sigortası yapılacak ölme eşeğim ölme
  • quote:

Orijinalden alıntı: fastforyou

bıneceksın sorun yok bı arkadaşımda bole yaptı senın gıbı 37 38 aracı 25 mal ettım dıye sevındı 20 satamadı gobegı catladı bırıne verene kadar dunya da zarar ettı

Bende de bir adet böle arkadaş mevcuttu
  • Ama şu var arabayı eğerki alıp binecekseniz satmayı düşünmüyorsanız sıkıntısı olmaz gibime geliyor yani biz mesela bu aracı almıcaktık astra yeni kasa hb lerden alıcaktık fakat bi bakalım dedik arabayı görünce işte bu dedim tank gibi araç sanırım türkiye"dede fazla yok bunlardan beni aşık etti kendine aldım
  • Araca kasko yapılıyormu?
  • araç fotolarını eklersen dostum iyi olur, ayrıca motoru neydi ?
  • bu arabayı sen aldığına göre, senin gibi illa bi alıcısıda bulunur elbet
  • quote:

Orijinalden alıntı: last_legant

quote:

Orijinalden alıntı: fastforyou

bıneceksın sorun yok bı arkadaşımda bole yaptı senın gıbı 37 38 aracı 25 mal ettım dıye sevındı 20 satamadı gobegı catladı bırıne verene kadar dunya da zarar ettı

Bende de bir adet böle arkadaş mevcuttu

Aynen benimde bir arkadaşımda 206 gtı vardı şahin parasına gitti.

• Son sahibi olursun yetiş sana malzeme çıktı
  • Pert araç sigorta yapılıyor, kasko yapılıyor, muayeneden (istenenler tamasa) sorunsuz geçiyor

Pert aracın ne gibi sorunları olabilir ? Bu çok kapsamlı bir konu,

Araç nasıl bir kaza sonucu perte çıktı ? iki örnek vermek istiyorum.

Çalıştığım şirkette bir araca ışıklarda yandan çarpmışlardır, yan hava yastıkları açıldığı için araç pert oldu ama araçda ciddi bir hasar yoktu, kazadan sonra araç çalışır ve yürür vaziyetteydi. bu araç tanıdık bir tamirci tarafından alındı ve toplandı, yapıldıktan sonra bindim hiç kaza yapmış gibi durmuyordu.

Kardeşimim geçerdiği kazada aracı pert oldu, ben aracı görünce şok oldum, araba araba olmaktan çıkmıştı, neyseki kardeşimin burnu bile kanamadı. Kardeşim daha sonra aracını hurda araç satan bir sitede bulmuştu ve banada gösterdi, daha sonra kardeşimin öğrendiğine göre araç bir tamirci tarafından alınmış, tamirci büyük ihtimalle toplamıştır ve şuan ya kendisi biniyordur yada satmıştır.

Sonuç, iki kaza var ikisindede araç pert ama hasar oranı çok farklı.

• Evet pert var, pert var. 3 gün önce baytar bir arkadaş D-Max la kaza yaptı. Sadece arka kabin kısmından tavan ezik. Pert olacak.
  • Araç ilk önce çarpıp sonra sağa doğru yatmış ve sürüklenmiş sol tarafında çizik yok arkasında da birşey yok arka cam kırılmış ön cam çatlamış yan camlar sağlam sağ taraf hasar görmüş oda kapı felan değişmiyor çekiçlediler ön kaput ve 2 çamurluğu değişiyor arabanın elektrik tesisatı felan yeni çekildi motoru yapıldı şimdi sadece boyası kaldı sağ taraf boyancak.Yani aracın netteki değeri 35 milyar felan bende 30"a koyacağım satılırsa satılır
  • quote:

Orijinalden alıntı: shanke

araç fotolarını eklersen dostum iyi olur, ayrıca motoru neydi ?

Arabanın kaportadan sorununu aşağıdaki linklerde resimli olarark verdim arac 1.6 twinport Benzinli

http://i1102.hizliresim.com/2011/2/26/6503.jpg

http://i1102.hizliresim.com/2011/2/26/6509.jpg

http://i1102.hizliresim.com/2011/2/26/6518.jpg

http://i1102.hizliresim.com/2011/2/26/6532.jpg

• Dostum bu araca o kadar para verip hala da yaptırmak için uğraştığına inanamıyorum gerçekten.
    Bu araç çok ağır pert olmuş bence. 5-6 bin TL fark için böyle bela alınmaz bence başa.
    Kaportasının çok ince ve hassas yapılması lazım ki elektrikli tavan hassas çalışabilisn, sızdırmasın vs. vs..
    Bir de arkadaki takla barları açılmış. Takla atmış mı araç?
    Şase olduğu gibi yamulmuşur bunun. Kolay kolay ayar tutacağını sanmam.
    Bir de en önemlisi jantlar felaket kötü. Bu jantla bedava versen alınmaz:)
  • quote:

Orijinalden alıntı: noplaceforchance

Dostum bu araca o kadar para verip hala da yaptırmak için uğraştığına inanamıyorum gerçekten.
    Bu araç çok ağır pert olmuş bence. 5-6 bin TL fark için böyle bela alınmaz bence başa.
    Kaportasının çok ince ve hassas yapılması lazım ki elektrikli tavan hassas çalışabilisn, sızdırmasın vs. vs..
    Bir de arkadaki takla barları açılmış. Takla atmış mı araç?
    Şase olduğu gibi yamulmuşur bunun. Kolay kolay ayar tutacağını sanmam.
    Bir de en önemlisi jantlar felaket kötü. Bu jantla bedava versen alınmaz:)

Bu araçta birşey yok perte çıkması bile entresan.
    yanlardan çizilmiş sadece . iyi bir usta orjinal gibi yapar bunu
    Jantlarda süper hasta kaldım doğrusu..
    araç olduktan sonra alıcı bulur ama değerinin altına gider.
    bunun nedenide pert kaydının olması.

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.