Şimdi Ara

Aracımı satmalı mıyım ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
87
Cevap
1
Favori
6.021
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

4 aydır kullanmakta olduğum 1.3 multijet 2017 model 40 bin km de egea urban paket aracım var.
    İlk aracım para biriktirip bir yandan da aile desteğiylede aldım
    İki yıllık araçta olurmu dedim ama Aracı aldıgım günden beri rahatsız oldugum nokta ciddi trim sesleri var ön kapılardan ve gögsünden bende hassasımdır böyle seslere servise gittim araç garantili kapı içlerini söküp gevşemiş sıktık diyip hallettik dediler sesleri bir kaç gün olmadan tekrar aldım bir ay o şekilde kullandım dayanamadım yine götürdüm garantili nasıl olsa dedim yapamamışsınız tekrar bakın her seferinde gelmek istemiyorum dedim bu sefer de başka birşey deneyip hallettik dediler sağ ön kapı tarafından yada sağ ön taraftan tekrar gelmeye başladı sesler.
    Son bakımda 40 bin bakımda rot ayarıda yapıldı ama yapamamışlar direksiyon sola çekiyor yani iyice soğudum araçtan bir türlü dikiş tutturamadım

Bunu satıp yine temiz dizel egea mı alayım diyorum yoksa 30 40 daha kredi çekip başka model mi bakayım fiyatlarda almış başını gitmiş temiz araç bulmak mesele bulduktan sonra fiyatları görünce almak mesele ne yapıcam bilemedim

Görüşleriniz benim için çok önemli

• hocam egeada alsanız o trim sesi gelicek ben size soyluyorum cok takılmayın derim trim sesi gelmesin diyede 2011 arabaya 90 bin vermeyede gerek yok benim gozumde alt segment arabalar bizim ulkede pahalı oldugu icin trim sesini kafamıza takıyoruz
  • Robert Lewandowski RL9 kullanıcısına yanıt
    Hocam azda para vermedim 85 bin verdim çukurları kasisleri geçtim kuru asfaltta bile her yerinden ses geliyor iki yıllık aracın anlamadım gitti. Evet dışarıda bu araç uygun satılıyor bizde 10 katı birimle bende hem yüksek model hem düşük km olsun çok yakmasın diye bunu aldım başka seçeneğim yoktu ama konfor anlamında çok rahatsız ediyor bilseydim böyle olacağını biraz daha bekler para biriktirirdim kaliteli birşey alırdım o zamanda piyasa yerinde durmuyor biriktirdiğim para hiç oluyor
  • Hocam Fiat işte normal.. Yeni de olsa aynı malesef. Bütçeniz uygunsa daha iyi bir c segment araca geçebilirsiniz.. Ya da hiç kendinizi zorlamayın müzik sesini biraz fazla açıp binmeye devam edin.. Tek sorununuz trim sesi olsun
  • Aracın 40 binde olduğuna emin misin hocam? O km de trim sorunu yaşamak ilginç geldi, rot ayarı bozuldu diyorsun kolay bozulan bişey değildir. Ön arka yürüyende parça değiştikten sonra yaparlar (değişimleri 100-150binde olan parçalar) yada derin çukura hızla vurursun kaldırıma tekeri vurursun veya tekerine vururlar yani kaza olur bunlar sonucu rot ayarı bozulur balans gibi kısa aralıkta ayar yapılan bişey değildir.

Ben kendim lastikçimde değişim yapılırken rot ayarı yaptıran bir araç vardı. Sordum arada kontrol edilmeli mi vs oda kaza çarpma vs olmazsa ayar bozulmaz dedi aynı şeyi kışlıkları taktırırken konuşmuştuk. Kaldıki sende rotu ayarlamışlar sıkıntı geçmemiş bunu bilgisayar yapıyor düzelmemesi çok büyük sıkıntıya işaret bu manuel bir makine değil hatalı ayar diye bir olay olmaz. Senin sorun şasiden kaynaklı olabilir.

Arabadan iyice soğutmak istemem ama alıcı olsam sen bunları dedikten sonra ben o arabadan kaçardım...

• Temiz alman araçlarına yönel.
  • Storm Raider kullanıcısına yanıt
    Hocam cvbın için teşekkür ederim

Aracı 32 binde aldım 40 bine yaklaştı trim sesi egeaların sıfırlarında bile olabiliyormuş ilginç bir şekilde

Aracın bakımdan önce rot ayarında sıkıntı yoktu direksiyon çok iyiydi dümdüzdü , bakımda zaten rot ayarlarına bakılıyormuş ne bileyim ellemeyin demedim bakımdan sonra bugun farkettim iki gün önce bakımdan aldım direksiyonu yamuk ayarlamışlar sanıyorum solda duruyor dümdüz karşıya bakmıyor. Araçta kaza kaza bela çok şükür şaselerde temiz
  • Ben de 23 yaşındaki aracımda ses var diye ayar oluyodum. Demek yeni arabalarda bile olabiliyormuş.
  • MYılmaz4646 kullanıcısına yanıt
    Haklısınız fiatların geneli böyleymiş.Bu zamanda borca girmekte istemiyorum yarınımızın ne olacağı belli değil.Allah daha büyük sorunlardan korusun hepimizi
  • İlginç senin gittiğin yetkili servis biraz sıkıntılı gibi düzgün ayarı bilgisayarlı makinede bozmak için kasıtlı davranmak lazım.
  • Storm Raider kullanıcısına yanıt
    Olabilir hocam bir türlü verim alamadım servisten para almayı iyi biliyorlar garantiden çıkmasın diyede mecbur servise gidiyorum hep sallıyorlar
  • Hocam 6 ay önce 1.3 dizel urban 2017 43.000de araç almış biri olarak sorununuza cevap vereyim. Öncelikle direksiyon meselesi aracın koltuk duruş pozisyonuna göre hafif sola yatık ayarlanmış bence. Bunu bir sorun zannedip 2 defa rot ayarı yaptırdım ben de serviste. Ama direksiyonu tam ortaya almaya çalıştığımızda çekme yapmaya başladı bu defa. Zaten milimetrik sola yatık yani dümdüz bir yolda değilseniz fark etmezsiniz bile. Ki bence bu milimetrik durumun da bizim yollarımızın sağa meyilli yapılmasıyla alakası var. Çünkü çoğu yolumuzda su tahliyesi için kanal yok. Sol şeritte su birikintileri olmasın diye yollar sağa meyilli yapılmış.
    Trim ses konusuna gelince evet benim arabamda da bozuk asfaltta sol kapıdan trim sesler geliyor. Ama inanının bunu arabalarımızı çok dinlediğimiz için de kulağımızda büyütüyoruz. Premium araçlara geçmedikten sonra çoğu b-c hatta bazı d segment araçlarda trim sesi var. O da bizim yollarla ilgili. Avrupa yollarında 100.000 km trim ses vermeyecek araç Türkiyede 30 binde başlıyor. Ben aracı ne bozuk yollara soktum nerelerde sürüyorum bir görseniz az bile dersiniz. Ha 2017 model 200 bin tl nin üstündeki araçlara bakarsanız bu konuda daha memnun kalırsınız. Birileri çıkıp 2010 model x marka araçta trim ses yok diyebilir. Her hafta sanayiyle uğraştıktan sonra neyleyim trim sesi olmamasını. Bu araçla 1600 kmlik yolu defalarca gittim. Trim sesin geldiği toplasan 100 km yoktur. Ne yapalım Türkiyede bu birim paraya bu kadar. Yine de ben bu şartlarda aracımdan memnunum. Donanımı gidişi vergisi konforu şimdilik bana yetiyor. Değiştirme fikrine gelince üstüne bir egea parası koyacak durumun varsa değiştir yoksa ne alsan çok da farklı olmayacak. Düşük kmde tertemiz aracını bu piyasada elden çıkarmana değmez.

• chuckchucky kullanıcısına yanıt
    Hocam Garantili olduğundan birşey yapamazsınız. Ama araç çok yeni satılmazsa. Ben kendi aracıma kendimce çözümler bulurum hep. Mesela bazı trim sesleri için würth silikonlu spreyleri var sürtünme kaynaklı trim sesi gelen yerlere ondan sıkıyorum ses kesiliyor.
    Kapı içlerinde ise sorun mesela döşemeyi söküyorum. oynayan parçalara mastik sıkıyorum. he mesela bazı parçalarda eksik vida felan oluyor ya tamamlıyorum ama tamamlarken mutlaka vidalara LockTite sıkarım ki gevşeyip ses yapmasın. veya bazı parçaları plastik kelepçe cırt ile sıkar sabitlerim. Şuan pek ses yok. 2012 reno megane 3 ... Hoş zaten pek ses gelmiyor araçtan ama..
    hocam kusura bakmayında hatayı başta yapmışssınız 2017 degil 2019 bile olsa lineaya 85 vermezdim egea alırdım gene linea almazdım benim gozumde egea daha kaliteli bi araç ondanda trim sesi geliyodur ama o paraya 1.6 joy megane alabilirdiniz 6 ay once mesela
    Hocam yanlış anladımız linea değil egea aldım

Megane almama sebebimde benzinli almamak için dizel egea aldım km çok yaptığımdan
    kusura bakmayın bende 86 ve linea deyince şaşırdım biraz aslında fazla bişey beklemeyin derim ozaman egea satıp egea alsanızda trim sesi gelicektir en iyisi başka tanıdıgınızda veya kiralık bi egea bulun onu kullanın fark varmı diye bakın derim başka egea almak yerine sıkıntı tek sizin araçtaysa bi şekilde cozulur lakin butun egealar oyledir bence ondan dolayı kararı siz vericeksiniz
  • rubelhizb kullanıcısına yanıt
    Açıklayıcı msjın için çok teşekkür ediyorum hocam
    Rot ayarının koltukla ilgili olduğunu bilmiyordum, ayrıca dediğim gibi bakımdan önce direksiyon düzdü rot ta sıkıntı yoktu son bakımda ayar yaptıktan sonra oldu servise gitmekten bıktım aracı ver bekle sürekli..dediğin gibi vergisi gidişi yakıtı çok iyi egea o anlamda . Fakat işte kalitesiz plastik kullanınca böyle oluyormuş belki tofaşta bile daha az ses vardır egeadan. Garantili oldugu için ve anlamadığım
    içinde açıp bakamıyorum nerede nesi var sabitliyim falan diye. Zaten bunu satsamda ortalık üçkağatçı dolu temiz araba bulmak da zor fiyatlar malum vatandaş çok uçuk rakamlar istiyor sıfırınada bir tanede devlete alma düşüncesi soğutuyor malesef
    Estafurullah hocam.Servisteki sorumlu ya sitem ettim bu nedir sıfır sayılabilecek araçta bu kadar ses olurmu diye fiat maliyeti düşürmek için malzemeden kısıyormuş sıfırlarında bile var diyor şaşırıyor insan üç basamaklı rakamlar isteniyor sonra başka markalara yönelmek istiyorum megane 4 iyimidir sizce kalite anlamında muhtemelen joy pakete gücüm yeter alırsamda
    Hocam bakımdan önce çok dikkat etmemiş de olabilirsin direksiyon durumuna. Çünkü ben de bu aracımda da önceki aracımda da aracı başkalarına teslim etmenin güvensizliğinden dolayı bakımdan aldığımda ufak tefek farklılıklar göze çarpardı. Sakınılan göze çöp gerçekten batıyor bunu defalarca deneyimledim. Çekme olayı aracı düz yolda ellerinizi bırakıp gaza bastığınızda sağa sola atma şeklinde olmuyorsa kesinlikle yoldandır. Çok da kafaya takmamak lazım.
  • 4ikaos kullanıcısına yanıt
    Würth silikon spreyi çok kullandım ama fayda göremedim

Garantili oldugu için ve pek anlamadığım için kurcalamıyorum açmıyorum
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.