Şimdi Ara

2017 Nissan Kaşkay 1.5 dCi Yakıt Tüketim Verileri

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
48
Cevap
0
Favori
6.605
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ne kadar çok tutulan satılan bir araç olsada satın alma dönemimdeki araştırmalarımda net bilgilere rastlamadiğım için bu konuyu aydınlatma amacıyla açıyorum. Belki başvuru kaynağı olabilir satın alacak arkadaşlara.

Aracımı Salı günü teslim aldım. Maltepe Bostancıoğlu'ndan çıkar çıkmaz taşana kadar fulledim

Teknik Listede 55 lt olarak belirtilsede araç depodan taşana kadar 58.5 litre mazot aldı.

Depoyu tam doldurduktan sonra aracı 2 kez fulleyerek deneme imkanim oldu.

Araç şuan 720 km de

İlk denemem 101 km sonra benzinlik denk gelince taşana kadar fulleme yöntemiyle oldu.

19.94 kuruş mazot almış araç. Yani 100 kmde 4.4 lt/100 km yol bilgisayarının gösterdiği veriyle tamamen paralel.
    Bunun içinde 18 derece 3. Derece klima hic kapanmadan seyahat ve Pendik iskelesinde klima hic kapanmadan 25 dakka rölantide bekleyişte var.

2. Denememde yine depo taşana kadar fulleme şeklinde

143 lira mazot almış araba.

Bunlarin tamamini hesap ettiğimizde 5.3 gibi bir değer ortaya cikiyor. Arabada tam olarak 5.3 gösteriyor ortalamayi.

Kuruş bazındada 0.23 kuruş yakmış km'de

Yolbilgisayarinda sapma yok.
    Ve 720 km boyunca klima 1 km bile kapali olmadi 18 derece 1. Kademe bile olsa hep calisti.

Henüz rodaj döneminde olan, benzinli 5 ileri araçtan geçildiği için kullanirken acemilikten oluşan hatalardan ve malum sicaklardan klima kapanmamasina göre bana değerler gayet makul geldi.

Düşünen arkadaşlara bu aracı gönül rahatlığı ile tavsiye ederim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pro-black -- 16 Temmuz 2017; 12:31:8 >

• dci bu konuda cimridir, iyi kaşkaylar kardeş güle güle kullanman dileği ile.
  • Hayırlı olsun hocam.Ama tavsiyem taşana kadar doldurmayın depoyu.Güvenlik amacıyla , hemde şamandıranın sağlığı için atınca daha almayın.
  • Aracınız hayırlı olsun.

Asx ile ayrı bir konuda kıyaslarsanız güzel olur bence.
  • Size hayırlı kaymalar

daha da düşecektir buna emin olun 1000km den sonra ve ilk bakımdan sonra

Depo her zaman söylediğinden fazla alır

Cuma günü sümbüle lamba yandıktan sonra 61 litre doldurdum taştı
  • 308in depo kötü bu konuda. Şimdi yola çıkıyorum 52 litreden fazla almaz 1000 kmyi geçmez. Kaşkay hayırlı olsun piyasa şartlarında makul fiyatı var gerçekten.

Donanım fiyat ne oldu sorması ayıp?
  • Hayırlı Olsun Hocam.Allah kaza bela vermesin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: turkeril

308in depo kötü bu konuda. Şimdi yola çıkıyorum 52 litreden fazla almaz 1000 kmyi geçmez. Kaşkay hayırlı olsun piyasa şartlarında makul fiyatı var gerçekten.

Donanım fiyat ne oldu sorması ayıp?

Hocam Skypack 1.5 manuel 124.000 listesi vardi ben ilave aksesuarlar la 109.000 e aldim. 1.000 lira kadar ilavesi var.

Fiyat piyasa koşullarinda gercekten makul ama

Benim bayiminde bunda payi var bunu almasam en düşuk 111.000 e vardi.

3008 140.000 liralari geciyor cam tavanli manueli fiyatlari ucmus

En yakin en avantajli rakibi kadjardi cam tavanlisi icon sedef beyaz stepne dahil 122.300 listesi vardi.

5.000 lira kadar indirim oluyor en fazla.

Kaşkayinin 2. Eldeki avantaji varken tercih etmek istemedim asla. Kadjar ilk ciktiğinda Kaşkaya göre 10.000 liraya yakin avantaj sunuyordu.

Fakat şimdi yarisir olmus.

Fiyat bu şekilde

• güzel araç yakıt tüketimi başarılı ama bence almışken otomatik alınmalıydı. bu sınıfta manuellerin 2.elleri çok zayıf
  • quote:

Orijinalden alıntı: airarmada

güzel araç yakıt tüketimi başarılı ama bence almışken otomatik alınmalıydı. bu sınıfta manuellerin 2.elleri çok zayıf

Hocam 1.6 dCi X Tronic bütçeme uyardı aslında ama otomatik şanzimanlara güvenemiyorum.

Xtronic sanzimanda baya bi problemler yaşanmış. Şikayetvarda cok okudum.
  • Tüketim güzelmiş. Alfa 159 1.9 jtd qtronic kullanıyorum maalesef yavaş gidilmiyor tüketim de 7-7.4 arası oluyor (140-160kmh).

Alınca hevesle gidip Depoyu fulle dedim 370tl mazot aldı . Bu tüketime rağmen 1100 km falan gidiyor. 308 ilginçmiş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yigit+ -- 16 Temmuz 2017; 11:16:19 >
  • Dci candır hocam hem yakıtı koklar hem iyi gider hemde tork dağılımı aracı kullanırken ayrı bir keyif verir. Turbo aniden devreye girdiği için koltuğa yasliyor. Boşuna Mercedes almıyor bu motoru her konuda teknolojisi yüksek bir motor. Arac seciminizde yerinde olmuş bence.
  • fluence aracımdada yol bilgisayarında hata yok bende fulleyerek denedim
  • 1,5 DCİ motoru neye taksan satıyor
  • pro-black kullanıcısına yanıt
    Aracınız hayırlı olsun. Kaşkay şu anda f/p aracı sınıfında. Ayrıca tüketimi çok iyi, 2. eli güçlü. Otm olsa tadından yenmezdi ama her türlü memnun eder
  • quote:

Orijinalden alıntı: bahaman

Aracınız hayırlı olsun. Kaşkay şu anda f/p aracı sınıfında. Ayrıca tüketimi çok iyi, 2. eli güçlü. Otm olsa tadından yenmezdi ama her türlü memnun eder

Hocam otomatik vitesi 2 sebepten eledik.

1. Sorun cikarma olanaği vardi, ben sikinti cikmadan 3-4 sene binmek istiyorum arabaya dügün yapicam, ve artik bi müddet arabaya ayiracak para yok.

2. 1.5 e göre 1-1.5 litre fazla yakiyor 1.6 dci otomatik. Ben zaten az tüketen bi benzinliden gectim bu araca, benim icin 2-3 kurus az yakmasinin bile önemi var 😅😅😅
  • quote:

Orijinalden alıntı: teneke1236737

Hayırlı Olsun Hocam.Allah kaza bela vermesin.

Daha güzelleri sizlerin olsun Abi
  • quote:

Orijinalden alıntı: commandx

Aracınız hayırlı olsun.

Asx ile ayrı bir konuda kıyaslarsanız güzel olur bence.

Hocam ASX e 80.000 km 5.5 sene raporu yazacağım 20-40-60.000 km yazmistim zaten.

Orada karsilastirmada eklerim Kaşkayla.
  • quote:

Orijinalden alıntı: BekirTemel

dci bu konuda cimridir, iyi kaşkaylar kardeş güle güle kullanman dileği ile.

Allah razı olsun, sizlere daha güzelleri nasip olsun inşallah
  • quote:

Orijinalden alıntı: pro-black

quote:

Orijinalden alıntı: teneke1236737

Hayırlı Olsun Hocam.Allah kaza bela vermesin.

Daha güzelleri sizlerin olsun Abi

Abi demenize gerek yok Hocam,o da nereden çıktı?

Bu arada Allah razı olsun.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.