Şimdi Ara

Anal Fissür - Makat Çatlağı ( makatını seven okusun ) (4. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar: brabber , brabber
2 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 10 Misafir (4 Mobil) - 7 Masaüstü5 Mobil
5 sn
6.076
Cevap
129
Favori
1.619.738
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
33 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Şair-i Maderzat

Akşama lapiden tüy dökücü alıp makatın çevresini bi güzel temizleyeyim kıldan tüyden.

doktora temiz sunayım bari ..

Ben olduğu gibi gitmiştim
    Şaka bir yana doğru kararı verdiğine sevindim, buradan bilgilendirirsin artık. Geçmiş olsun
  • Daha henüz karar vermedim yahu, haftasonuna kadar krem falan kullanacağım..

Pazar günü kahvaltıdan sonra wc´de dergi okurum ben, o dergiyi okutmuyorsa bu makat bana cezasını doktora kestireceğim.

• quote:

Daha henüz karar vermedim yahu, haftasonuna kadar krem falan kullanacağım..

Pazar günü kahvaltıdan sonra wc´de dergi okurum ben, o dergiyi okutmuyorsa bu makat bana cezasını doktora kestireceğim.

Hocam sen bu kadar insanı dinleyip uzatmadan müsait olduğun en yakın zamanda git bence :).
  • Çok kahve tüketiyorsanız, öğünleriniz ağırlıkla fastfoodsa üstüne üstlük su içmiyorsanız yakında üstüne oturduğunuz organ isyan etmeye başlar. Hele bir de dayı ben su içmiyorum ama bol bol çay içiyorum demezler mii o daha bir alem.

Günde en az 2,5 litre su için. Sadece o sebepten değil en başta karaciğer ve böbreklere lazım. Vucuttaki bir çok reaksiyon su ile olur su olmazsa sistem aksar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: neccko

Çok kahve tüketiyorsanız, öğünleriniz ağırlıkla fastfoodsa üstüne üstlük su içmiyorsanız yakında üstüne oturduğunuz organ isyan etmeye başlar. Hele bir de dayı ben su içmiyorum ama bol bol çay içiyorum demezler mii o daha bir alem.

Günde en az 2,5 litre su için. Sadece o sebepten değil en başta karaciğer ve böbreklere lazım. Vucuttaki bir çok reaksiyon su ile olur su olmazsa sistem aksar.

Aynen buydu durumum be abi
    Keşke daha önce böyle biri konu açsaydı da bilgilenseydim..

Şimdi yemek yemeye korkuyorum,

Canım brownie çekio beyler, 2 dilimcik yesem bişey yapar mı acaba ya ?

Artık ne yesem google´a yazıyorum, brownie kabız yapar mı ? şu kabız yapar mı diye..

Sağlık , varsa yoksa sağlık beyler
  • hocam ben bundan 3 yıl önce kıl dönmesinden ameliyat olmuştum. 1 sene sonra nüksetti. tekrar oldum. tekrar nüksetti. geçen sene tekrar doktora gittim. tekrar ameliyat dedi. bu nüksler sırasında birde bu kabızlık sorunu çıktı. kıldönmesiyle uğraşırken birde bu çıktı. çok zor bir durumdaydım. ayrıca üniversiteyi de yeni kazanmıştım. devamsızlık yaparsam dönemim gidecekti. yarım dönem idare ettim. Allah'tan hazırlıkta yarı dönemde muaf oldum. İnternetten pilonol diye bi ilaca rasladım. bu ilaç beni ameliyat derdinden kurtardı. (kıl dönmesi için) hazır konu açılmışken eğer böyle bir rahatsızlığı olanlar varsa tavsiyem kesinlikle ameliyat olmayın. önce iyi bir doktora gidin. mümkünse prof olsun. çünkü doktorlar bu bitkisel ilaçların farkında değil. düz mantık herşeye ameliyat diyor.

gelelim kabızlık sorununa. bu sorun sürekli katı beslenmeden ve çok oturmaktan ortaya çıkıyor. en büyük etken bunlar. günlük mutlaka en az 1 saat yürüyüş yapın ve bol bol çorba ve su için. kabızlık yaptıracak yiyeceklerden uzak durun zamanla geçer. şimdi gülüyoruz fakat ileriki seviyelerde neler yaşayacağınızı tahmin edemezsiniz. dışkılamayı iyi kötü yapıyorsunuz peki hiç yapamayacak duruma geldiğinizi bir düşünün? uyarıları dikkate alın derim...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vüvüzela -- 4 Ocak 2011; 17:03:33 >
  • @vüvüzela

bilgilendirme için teşekkürler,

dediğin gibi yarın öbür gün hiç yapmayacak duruma gelirsek FACİA olur.
    Bu günden itibaren beslenmeme dikkat edeceğim, nasılsa mıçarım çıkar demeye SON verdim bugün.

Allah kimseyi sağlıkla imtihan etmesin.
  • Benim de 3 sene önce bir kaç kere tuvaletteyken hızlı bir şekilde ve damla damla kan damlamaya başlamıştı. Korkmuştum baya ama sonra geçti kendiliğinden
  • Çikolata - Kola - Çay - Fazla Ekmek yasak arkadaşım bunları yemiceksin.
    Ben doğuştan kronik kabızım.1 yıldır ilaç kullanıyorum daha 1 yıl kullanıcam anca geçicek.Çok iğrenç birşey ıkınmaktan,gücüm bittiğini tuvalette ayağa kalkamadığımı bilirim.
  • GECMIS OLSUN BEYLER
  • Ss İsterük.

Edit: Senin kuru g.tünemi kaldık?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Johnnie-Walker -- 4 Ocak 2011; 17:49:49 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Johnnie-Walker

Ss İsterük.

• fazla kola içme
  • Hocam bendede var galiba tuvalet kağıdında parlak az miktarda kan lekesi oluyor bazen fakat sıçarken zorlanmıyorum neden acaba?
  • quote:

nasıl yani ya nasıl şimdi krem sürcem kabız yapmayacak şeyler yiyeceğim başka ?

benden beklemeyin hemen doktor işini.. evde kendim hallederim. gerekirse sıcak suya da otururm ama doktora gitmem hocular

Aynen Aga bende gitmem.

Ne o be gidecez Doktora Domalacaz

Aaaa Gaç Gaç..

Kendim Hallederim ben...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Métropol -- 4 Ocak 2011; 18:18:03 >
  • çok mohtan bi konu olmuş...
  • NO SS NO GÜVEN şaka bi yana geçmiş olsun hocam
  • vay be bunlarıda duydum
  • Geçimş olsun.Kola kabızlık yapar derler.Doğru mudur ?
  • meyveyi yıkamadan yiyin rahat 1saate ishal olrsunuz
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.