Şimdi Ara

S.T.A.L.K.E.R.: Clear Sky Türkçe Yama (ÇIKTI)!!!

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
195
Cevap
4
Favori
25.991
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  S.T.A.L.K.E.R.: Clear Sky Türkçe Yama (ÇIKTI)!!!

Merhaba arkadaşlar. 22 Mart'da başladığım çeviri macerası nihayet son buldu. Yama sayesinde yabancı dil bilmeyen arkadaşlarımızın da oyunu anlayarak oynamaları mümkün olacaktır.

-------------------------------------------------------------------------------------

Yama NeCcko tarafından yapılmış olup tum hakları saklıdır. Baska sitelerde de ismimi belirtmek kaydıyla paylaşabilirsiniz. Amaç yardım olduğu için haberim olmadan çalıp yayınlamayın demeyeceğim.

-------------------------------------------------------------------------------------

Şimdi gelelim yamanın içeriğine.

Oyundaki tüm diyaloglar, görevler, silahların özellikleri, artifact'lerin özellikleri ve birçok şey çevrildi.

Çevrilmeyen kısımlar ise şunlar:

Multiplayer oyunla ilgili olan şeyler. (Çok fazla birşey yoktu ama üşendim, bir sonraki versiyona istenirse oda çevrilecektir)

Bir-iki istisna hariç şahıs ve yer isimlerine dokunulmadı.

Bilmeyen arkadaşlar için de bir kaç açıklama yapayım. Oyunda bol bol karşılaşacağınız ve çevrilmeyen bazı şeyler göreceksiniz. Bunların başlıcaları;

Zone : Oyunun geçtiği mekan. Türkçesi bölgedir ama bunu çevirmek anlamı bozacağı için çevirmedim.

Bandits : Oyundaki gruplardan biri. Türkçesi haydutlar demek. Birinci maddedeki sebepten dolayı çevrilmedi.

Duty : Oyundaki gruplardan biri. Türkçesi hizmet demek. Birinci maddedeki sebepten dolayı çevrilmedi.

Freedom : Oyundaki gruplardan biri. Türkçesi ozgurluk demek. Birinci maddedeki sebepten dolayı çevrilmedi.

Clear Sky : Oyundaki gruplardan biri. Türkçesi temiz gökyüzü demek. Birinci maddedeki sebepten dolayı çevrilmedi.

Renegades : Oyundaki gruplardan biri. Türkçesi hainler demek. Birinci maddedeki sebepten dolayı çevrilmedi.

Loners : Oyundaki gruplardan biri. Daha dogrusu tam olarak grup değiller. Yanlız takılan Stalker'lara verilen isim. Birinci maddedeki sebepten dolayı çevrilmedi.

Mercenary : Parali asker grubu. Bizde bunlardan biri olarak başlıyoruz. Bağımsızdırlar ve para ile görev yaparlar. Bazı yerlerde çevrildi bazı yerlerde çevrilmedi.

Military :Türkçesi ordu demektir. Anlamı bozmayacağı için çevrildi.

Wish Granter: Dilekleri yerine getiren demek. Ben Dilek taşı olarak çevirdim. Anlamı bozmayacağını düşünüyorum.

Brain scorcher: Beyin eritici demektir. Anlam bozulmayacağı için çevirdim.

Ve bunlar gibi birkaç istisna daha var.

-------------------------------------------------------------------------------------------

Yamayı kurmadan önce oyunun son patch'i yani Clear Sky patch v1.5.10'u yuklemenizi oneririm. Sadece yama için değil normal oynanışta da birçok bugu giderdiği için daha iyi olacaktır.
    Eğer önceki patchlerden birini oynuyorsanız ve kayıtlı dosyalarınız varsa 1.5.10'u yüklediğinizde onlar çalışmaz. Baştan oynayamam diyorsanız yeni patch yüklemeden direk türkçe yamayı kurabilirsiniz. Yüksek ihtimalle Türkçe yama çalışacaktır.
    Orjinal sitesinden v1.5.10 patch:
    https://cs.stalker-game.com/en/?page=patches&item=10

Eğer oyunu Dvd'den kurduysanız birinci secenektekini, steam vb bir siteden indirdiyseniz ikinci seçenektekini
    indirin. Ama genellikle birinci seçenektedir. Hangisi olduğunu bilmiyorsanız %99 birincisidir.

Yama hazır kurulumdur. Yamayı kurup oyuna başlayabilirsiniz.

Yamayı kurmadan önce fsgame.ltx dosyasinin bir yedegini alın. Yamayı kaldırmak isterseniz lazım olacaktır.
    Ayrıca önceden yüklenmiş mod varsa silmenizi öneririm. Onları kaldırmadan yamayı kurarsanız problem cıkabil
    ir.

Bunlarda oyundan birkaç SS:

-------------------------------------------------------------------------------------------

Yama çok kısa bir süre içinde hazırlandığı için bazı hatalar olabilir. Bulduğunuz hataları bildirirseniz bir sonraki sürümlerde düzeltilecektir.

Oynamadan önce bazı şeyleri unutmayın. Bu yama tamamen ücretsizdir. İstediğiniz gibi kurup oynayabilirsiniz.

Hepsi sizler için yapıldı. TÜm bunların ışığında hatalara sövmek yerine bildirmek ve en nihayetinde ufak bir

teşekkür etmek de benim sizlerden beklediğim cevaptır.

--------------------------------------------------------------------------------------------

Buyrun linkler:
    Windows 7 veya Vista kullanıyor iseniz linklerin altındaki açıklamayı okuyun.

http://www.filefactory.com/file/b0he6c9/n/Clear_Sky_T_rk_e_Yama.exe

https://netlikes.de/

UYARI:WİNDOWS 7 ve VİSTA KULLANANLAR EĞER OYUNU İLK DEFA KURUYORSANIZ SADECE YAMAYI KURUN VE OYUNA GİRİN EĞER ÇALIŞMIYORSA FİXİ YAPINIZ. ÇALIŞMAZSA AŞAĞIDAKİ DOSYAYI OYUNUN KURULU OLDUĞU YERE ATSINLAR. YANİ "C:\Program Files\Deep Silver\S.T.A.L.K.E.R. - Clear Sky" in içine

https://netlikes.de/
    Link yenilendi

İyi oyunlar Stalker'lar. Bir sonraki projede görüşmek üzere...

By NeCcko (N.U.T)

Bu benim ilk Türkçe yama çalışmam, yamayı kuran arkadaşlar mutlaka ama mutlaka olumlu ya da olumsuz eleştirilerini iletsinler. Bundan sonraki yapımlarımda bana ışık olsunlar. İstek ve önerilerinizi bekliyorum.Konu ile sürekli ilgilenmeye çalışacağım...

Oyun açılınca klavye çalışmaması sorununu yaşıyorsanız aşağıdaki adımları uygulayınız.
    Bunun için Anadolu Kartalı'na teşekkürler
    quote:

Orijinalden alıntı: Anadolu Kartalı

İntronun bitmesini bekledikten sonra oyun menüsünün, seçenekler kısmındaki kontroller bölümünde bozulan (Sıfırlanmış halde karşınıza çıkar ) keybord ayarlarını varsayılan yapın. Bundan sonraki süreçte bu problemi yine yaşamazsınız..

quote:

Orijinalden alıntı: P€N€MY

Arkadaşlar ben yamayı v1.5.04 patch ile denedim sorunsuz çalışmaktadır bilginize.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi neccko -- 5 Ağustos 2012; 22:13:34 >

• Elinize emeğinize sağlık oyunu bi daha oynamak için güzel bi bahane bi ara oynamaya çalışırım
  • Böylesine detaylı bir oyunun türkçe yamasını yapmak zor olsa gerek ellerinize sağlık
  • Beklediğim yama geldi harika bir çalışma neccko ellerine sağlık
  • Çok çok büyük bir iş. Elinize sağlık

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dante -- 8 Nisan 2010; 18:16:35 >
  • ben bu stalker serileri hiç oynamadım en son çıkanı bumu ?
  • Bu tür oyunlar için yapılan çalışmalar türk oyunuculuğu için bir tuğla daha demek bence, ne kadar teşekkür etsek az.

An itibari ile de oyunu steamden aldim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aminoasit -- 8 Nisan 2010; 19:04:13 >
  • tebrikler neccko kardeşim ilk oyununu oynadıktan sonra oynıcam clear sky'ı bu 1.5.10 öncekı patch'lerını yüklememiz şartmı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dewil_cedric -- 8 Nisan 2010; 18:37:17 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: AL[e]N

ben bu stalker serileri hiç oynamadım en son çıkanı bumu ?

Clear Sky oyun çıkışı olarak serinin ikinci oyunu. Ama konu olarak hepsinden önceki zamanda geçiyor.
    Kısaca ilk oyundan bir sene öncesini konu alıyor.

quote:

Orijinalden alıntı: dewil_cedric

tebrikler neccko kardeşim ilk oyununu oynadıktan sonra oynıcam clear sky'ı bu 1.5.10 öncekı patch'lerını yüklememiz şartmı

Yok sadece 1.5.10 patch'i yüklemek yeterli. Hatta onu bile kurmaya gerek yok aslında ama oyunu daha iyi oynayabilmek için şart.
  • dostum bıde filefactory'le netlog linklerı NOT 404 FOUND hatası verıyor lınklerı yenıle
  • Öncelikle PC oyunları içinde beni en çok içine çeken , hikayesi ve atmosferi olarak en başarılı bulduğum S.T.A.L.K.E.R yapımlarıydı.
    Ve sayende Clear Sky ın türkçe yamasına kavuşmuş olduk. Ne kadar teşekkür etsem az kalır .Emeğine sağlık arkadaşım .. Tebrik ediyorum seni

Düzeltme: imla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Anadolu Kartalı -- 8 Nisan 2010; 18:51:05 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: dewil_cedric

dostum bıde filefactory'le netlog linklerı NOT 404 FOUND hatası verıyor lınklerı yenıle

Özür dilerim hemen düzelttim.

Netload'da bir hata vardı düzeltildi. File Factory duzgun çalışıyor. Sayfanın alt kısmında DOWNLOAD NOW yazan yere tıklarsanız indirebilirsiniz.

İçten teşekkürleri için arkadaşlara bende teşekkür ederim.
  • Böylesine özverili çalışmanız için kendi adıma çok çok teşekkür ediyorum.
  • Çok teşekkürler, benim gibi ingilizcesi kıt insanlara ne büyük iyilik yaptığının farkındasındır umarım. :) Oyunu oynuyorduk ama haritadaki gösterilen yerlere göre; şimdi sayende daha iyi konuyu anlayarak oynayabilirim. Çok saol tekrar Allah razı olsun. Keşke diğer oyunlarıda çevrilse...
  • bu eserin için teşekkürler dostum. peki ilk oyun için de yama var mı? ben daha ona başlamadım
  • Harikasınız ya ne kadar teşekkür etsem az, tam zamanında çıkardınız daha yeni başlamıştım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ramazanyurt

bu eserin için teşekkürler dostum. peki ilk oyun için de yama var mı? ben daha ona başlamadım

Ilk oyun için şu an bir grup çalışıyor. Ama önce bu oyunu oynamanız çok fark yapmaz. Zaten dediğim gibi konu olarak birinci oyundan 1 yıl öncesini ele alıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi neccko -- 8 Nisan 2010; 20:07:20 >
  • Çalışmanızı yürekten tebrik ediyorum. Çok teşekkürler.
  • teşekkürler
  • Yama için tebrikler, OyunManiac olarak çalışmalarınızı destekliyoruz.

Yama dosyasını Stalker Clear Sky sayfamızın Türkçe Yama kısmından beklemeden indirebilirsiniz.

http://www.oyunmaniac.com/pc/s.t.a.l.k.e.r.-clear-sky.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EzerchE -- 8 Nisan 2010; 21:04:22 >
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.