Şimdi Ara

Anal Fissür - Makat Çatlağı ( makatını seven okusun )

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
10 Misafir (9 Mobil) - 1 Masaüstü9 Mobil
5 sn
3.489
Cevap
86
Favori
974.955
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum dün
  • Cevaplayan Üyeler 726
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 75
  • Ortalama Mesaj Aralığı 1 gün 23 dakika
  • Toplam Okunma Süresi 19982
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 2
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 726
  • Favoriye Eklediklerim 87
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • vonderplanitz (4 mesaj) samtual (1 mesaj) badlucky (1 mesaj) ilkerinanç (1 mesaj) MyDrama (1 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (1003 mesaj) Mobil (1414 mesaj) Tablet (23 mesaj) Mini (218 mesaj) Uygulama (315 mesaj)
  • @
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Sağlıklı Yaşam >> Anal Fissür - Makat Çatlağı ( makatını seven okusun )
Giriş
    0 Mesaj

Haklısınız, çoğu kimse pozisyon bozukluğuna bağlı yaşıyor rahatsızlığı yanlış noktaya fazla basınç oluyor. Biliyorsunuz çoğu kimsenin fissuru posterior yani anüsün sırt kısmına yakın pozisyonunda. Bu da verilen öneriyi destekliyor. Anüsün en zayıf noktası o bölge. Kimisinde çift fissur oluyor. Yani anterior, ön bölgede de sorun oluyor. Belki farklı noktalarda oluşan fissurler duruş pozisyonda rahatsızlık oluşturuyor ve o nedenle alaturka kimimizi rahatsız ediyor. Emin olamıyorum.

Botoxdan sonra toparlanmaya başladığınıza çok sevindim. Iyi haberlerinizi alarak hepimize moral vereceğiniz gunlerin kısa sürede gelmesini umuyorum. Selamlar...

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
    MekanSIzZ_IM kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Onbaşı
    20 Mesaj

Bizim tuvalette hem klozet hem alaturka var. Önceden alaturka olanı kullanıyordum sonra omurga problemi yüzünden klozete geçtim ve geçtikten bir zaman sonra fissür çıktı. İnsan vücudu zaten yaratılış olarak alaturkaya uygun. Tembellikten dolayı bu klozeti çıkardılar millette kabızlık fissür fistül vb sıkıntılar bitmiyor. Bugün alaturka kullananlara savunanlara "cahil köylü" diyenler de var. Taharet musluğu bile olmayan batıyı medeni modern zanneden kafa. Klozete s*çınca modern oluyorlar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    Bernoulli Denklemi kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Sorma hocam. Gerek sağlık açısından gerekse temizlik açısından alaturka candır.

|
    |
    LoooooL kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Lâedrî

Specialized Allez
  • Yüzbaşı
    412 Mesaj
    Evet arkadaşlar dün bahsettiğim doktor ve tedavisi, tamamen cerrahisiz bitkisel ve gelişmiş tıbbi tekniklerle örneğin kanınızı alıp içine ozon katıp tekrar size yükleyerek, termal kamera muayenesiyle sorunun kaynağını görerek v.s gibi kimyevi ilaçlardan uzak bir tedavi uyguluyormuş kendisi aktar vs değil bildiğiniz doktor. Burnumun dibindeki adamı yeni keşvettim oda işin enteresan tarafı tabi. Fakat saens uygulamalı birebir kişiye özel tedavi teknikleri uyguladığı için bir kaç kez gelmeli gitmeli durumlar söz konusu ama bir tanıdık 7 yıllık fissürü bu adam sayesinde atlattığını söyledi. Ameliyat geçirenlere bakmıyor ameliyat olmamış kişilere uyguluyor bu tedaviyi bilginiz olsun. Doktorun kısa yolunu atıcam eğer botoksdan fayda göremessem 3 ay beklicem mecburen bu adama gidice neticede haşamat sülük ozon ilaç v.s gibi cerrahi olmayan teknikler söz konusu. Olurda bunlardan da fayda görmezsem en son cerrahiye razı olucam. Bende durum bu. Sizlerde araştırın tel numarası adresi v.s hepsi link de var görüşenler konuşanlar burda izlenimlerini paylaşsın giden olursa yazsın hep beraber bi ortak karar alalım.

https://www.dryilmaz.com.tr/

• Er
    11 Mesaj

İlginç, bu yöntemler ise yarıyor mu acaba. Yakın olsak bir giderdik belki.

|
    |
  • Yüzbaşı
    412 Mesaj

Bana burayı öneren kişi müşterim kendi şifa bulmuş. Ankaraya ameliyata gidiyorum sanmış o yüzden aramış beni ameliyat olma önce burayı dene diye ısrar etti.

|
    |
    canrush kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Bu link te gördüklerim mi anal fissürü tedavi ediyomuş?

Bu doktorun uzmalığı nedir? bitkiselog mu?
    |
    |

PSN:dramkow
    BF1 server:KODAMANLAR (TR)
  • Yüzbaşı
    412 Mesaj

Aynen öyle hocam, ama doktorun branşı nedir ne tür tedavi uyguluyor bilmiyorum, bir tanıdık gittiğini 7 yıllık fissüründen kurtulduğunu söyledi.kan alıp ozonlayıp geri veriyormuş ne bileyim bitkisel ilaçlar kendinin yaptığı v.s bence linkteki numarayı arayın bi kardeşim sorun aklınızdakileri ikna olursanız ameliyat öncesi denersiniz şanşınızı biliyoruz ki ameliyat olanlarda tam kurtulamıyor bu illetten,ameliyatın geri dönüşü yok. Ben cuma günü botoks oldum hala bi etki görmedim aynıyım bugün tromboze olmuşum daha kötüyüm bir iki bekleyip geçmesse gidicem bu adama bende yani

|
    |
    dramkow kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Bugun memothol cuları aradım dedim ilaç dan hiç fayda görmedim. Diyoki isal olmucan,kabız olmucan, dedimki zaten ben bu dediklerini yapabilsem hastalık kendiliğinden geçer, 2 şişe 4 şişe kullanıcam 2 ay dikkat edicem geçicek. Dedim tromboze hemoroid var hemem geçer mi yok 10 gün 15 gün iyide zaten tromboze kendilğnden de o sürede geçiyor, daflon içiyorum yine aynı sürede geçiyor. Ozaman bi özelliği yok bu ilacın diyorum hemde çok pahalı. Yok öyle değil siz kullanmayı bilmiyorsunuza getiriyor işi. Bizim türk ilaçlarına nasıl güvenecez daha kendileri güvenmiyor ilaçlarına. Bir yığın reklam v.s artık bizim hastalık büyük bir sektör halini almış hep bir ümitle biyere gidiyoruz tek kazandığımız ay sonu ödenmesi gereken extreler. Ve kiminle hastalığım hakkında konuşsam ya kendi ya eşi ya kardeşi ya babası aynı hastalıkdan müzdarip. Bir kişide çıkıp ben bunu çözerim,çözemessem bi lira para almam demiyor herkes ilacı iğneyi satana kadar övüyor sattıkdan sonra kullanıcı hatası diyor çıkıyor.

Geçenlerde bir arkadaş bi link atmıştı üniversitenin birinde eriyen tanponlu fissür ilacı yapmışlar bir ümitle girdim videoyu izledim video ekleneli tam 1,5 yıl olmuş videoda ilacı yapmış gibi anlatıyorlar. Aradan o kadar zaman geçmiş ne isim var ne cisim. Umut satıyoruz milletce sonra diyorizki Herşey Allah tan tabi Allah dan ama satılan şey umutsa bu kulun kula kazığıdır daralınca Allah tan demek işin cambazlığıdır.

|
    |

• Yüzbaşı
    412 Mesaj
    Allah aşkına şu videoya birileri yorum yazsın çok sinirlerim bozuldu birisi yazmış verdikleri cevaba bakarmısınız.

https://www.youtube.com/watch?v=pWqIC0KmcZs&feature=youtu.be

|
    |

Daha önce bizim Botox surecimizi anlatmıştım. İnşallah kısa bir sürede etki eder. Neredeyse 1 ayda etki gösterdi bizde, sende de etki edecektir yakında. Umutsuzluğa düşme. Beslenme önerilerine uyuyor musun Bülent hocanın ? Diskilama da faydali oldu mu ?

|
    |
  • Yüzbaşı
    412 Mesaj

Beslenmeyi harfiyen yapıyorum gerçi o beslenme şeklini 6 aydır yapıyorum yaşam biçimi haline geldi bende. Kabızlığım yok çok şükür hatta ishale yakın yapıyorum gece yatarken 1 kaşe yoğur içine çilek doğruyorum onun çok faydasını gördüm extra. Bayadır kanamam yok agrı çok minimal ama spazm çözülmüyor birde tromboze olunca iyice spazma giriyor bu sefer beni mahvediyor. İyileşme sürecine giriyorum tromboze yakalıyor o arada tekrar yırtık geliyor başa dönüyorum orayı yırtınca tromboze kayboluyor sanki benim işim bitti iyileşince görüşürüz der gibi. Allah ım aklıma mukayet ol yarabbim kime saracağımı şaşırdım birileri çıksa bişey dese dalayım diye bekliyorum trafikte filan çok gerginim. Botoks nasıl bir etki yapacak hala kafam almıyor hiç umutlu değilim açıkcası

|
    |

Bu hastalıkta psikoloji çok önemli. Etki edecektir biraz sabır. Ağrının zirve yaptığı 2. Gün Botox olduk biz ve nerdeyse 1 ay kivrandirdi ama bugun baktığımda kendimi sakinlestirmeye pek calismamisim ağrıdan. Evde kendine odaklan, sakinlesmeye çalış. Sabır etmek gerekiyor, az sık dişini. Meyvesi yakinda alınacak inşallah.

|
    |
  • Yüzbaşı
    412 Mesaj

Tşkler hocam sen ve burdaki herkes desteğini hiç esirgemiyor manevi olarak. Eksik olmayın. İnşallah herkes derdinden tasasından biran evvel kurtulur rahata erer.

|
    |

İnşallah hocam. Rabbin herkese dermanini versin, sağlıklı kılsın.

|
    |
  • Yarbay
    2060 Mesaj

Ben 2 kez botoks bir kez yasir e bacak açmış adamım..kullanmadığım bitki kaynatmadığım ot sürmediğim çalı kalmadı..Burda yazdığınız internetten alınan her türlü (memethol) sahtekarlığı da sürdüm..
    Hiçbiri işe yaramadı..bunun da farkı yok gibi geldi bana.Sadece giden paralar.

Umarım şifa bulursun.

Not;Moralini bozmak istemem ama Fissür yerleştiyse kısır döngüye girdiyse botoks tan birşey bekleme.

Ben şu anda kendi yaptığım düzenle yaşamıma devam edebiliyorum.Eskisi kadar kötü değilsem tamamen başımdaki belayı tanımam ne zaman azacağını ne zaman hoplatacağını bilmem sayesinde.

Bu işi Muhtemelen (Düşük yüzdelikli iyileşmeler hariç) ömür boyu çekeceğiz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dramkow -- 16 Eylül 2020; 10:2:40 >
    |
    |

• Er
    0 Mesaj
    öyle demeyin ya her şeyin bir çaresi vardır illaki Allah derdin devasını da vermiştir nasıl ömür boyu olur
    kendimi zor teselli ediyorum zaten...

Esra yukarıdaki paylaştığım linkte video var izle altına yorım yazmışlar onuda oku. Çağın hastalığı olmuş bu hastalık bu kadar bozuk beslenme düzeni ve ilaçlı hormonol gıdalardan şehir yaşantısıyla kendini nasıl izole ediceksin. Tıb diyoruz dimi çok ileriyiz diyoruz ama bunlar ameliyat öncesi ikna çalışmaları,ameliyattan sonra kimse sahiblenmiyor seni. Bi esnaftan bir mal alsan esnafın kafasını didikliyorsun garantis varmı bişey olursa getirrim iade ederim parasını alırım diye. İş doktora gelince girerken bi imza alıyor elinden geri dönüş iyi olursa kabulleniyor kötü olursa kullanıcı hatası deyip geçiyorlar. İnsan sağlığı kara borsa olmuş. Ben hiçbişey için ümitlenemiyorum artık günahlarımın kefarati olsa keşke çektiklerim. Yaşantı bozuldu insanlar bozuldu maddiyat oldu herşey, bu kadar maddenin içinde maneviyatı bulmak lazım yoksa huzur bulamıcaz emin olun.

|
    |
    esr_a_73645 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    quote:

Orijinalden alıntı: esr_a_73645

öyle demeyin ya her şeyin bir çaresi vardır illaki Allah derdin devasını da vermiştir nasıl ömür boyu olur
    kendimi zor teselli ediyorum zaten...
    Sevgili kardeşim inşallah derdi verdiği gibi devasını da verir,ha gönül isterdi ki keşke bu derdi vermeseydi..

Benim söylemek istediğim şu;BU DERTLE YAŞAMASINI ÖĞREN..OLUR DA ÖMÜR BOYU KURTULACAK BİR TEDAVİ GÖRÜRSEN NE ALA..
    AMA SEN SEN OL KENDİ DÜZENİNİ BUL BAŞINDAKİ BELAYI TANI VE ONA GÖRE HAREKET ET..BEN ÖYLE YAPTIM.

Şu an kendi halime razıyım.

Not :Caps lock açık kalmış.Özür.
    |
    |

• Er
    0 Mesaj
    anlıyorum ama dediğiniz şeyler mümkün değil insanın böyle yaşaması zor yani bu kadar karamsar olmayalım ne yani kabullenelim mi? bağırsaklar da etkileniyor bu psikolojimiz yüzünden tabii ki dikkat etmeliyiz zaten istenen şeyler çok absürt değil egzersiz düzenli beslenme ve lifli gıdalar yani fast food hamurişi ya da cips vb şeyleri yemesek zaten çok iyi olmaz mı? sağlıklı yaşama kavuşmuş oluruz karamsar olmayın tek dileğim bu inşallah bir çaresini buluruz ben inanıyorum ve bizden sonra bu dert için bu yorumları okuyacak insanlara da bir nevi ümit olması bu yazımın amacı
    çağın hastalığı diyorsunuz ne hastalıklar var ya yapmayın şükür diyelim anlıyorum insan yoruluyor umudunu kaybediyor neredeyse ama değil, muhakkak ki değildir.

|
    |
bankalar.org
Canlı Tv izle
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
0,406
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.