Şimdi Ara

Alper Gezeravcı Dünya’ya döndü: Okyanusa iniş yapıldı!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
96
Cevap
1
Favori
3.864
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Alper Gezeravcı Dünya’ya döndü: Okyanusa iniş yapıldı!
    Türkiye’nin ilk astronotu Alper Gezeravcı’nın yer aldığı Ax-3 mürettebatının Uluslararası Uzay İstasyonu’ndan (ISS) Dünya’ya dönüşü başarılı şekilde tamamlandı. Alper Gezeravcı’yı taşıyan Dragon kapsülü, ABD’nin Florida eyaleti açıklarında okyanusa iniş yaptı.

Ayrıca Bkz.TUA, Alper Gezeravcı'nın deney videosunu paylaştı

Okyanusa iniş yapan Dragon kapsülünün yanına kurtarma botları ulaştı. Dragon kapsülünün kapağı açılacak ve Gezeravcı kapsülden bota geçiş yapacak. Botlarla karaya ulaştıktan sonra doktorlar tarafından çeşitli tetkikler yapılacak. Sonrasında Houston’a havayoluyla uçuş yapılacak ve Ax-3 mürettebatının sağlık durumu detaylı bir şekilde takip edilecek. Vücutlarının yer çekimine uyum sağlaması beklenecek.

Alper Gezeravcı Dünya’ya döndü: Okyanusa iniş yapıldı!

• Çok araştırıp takip etmedim bunları. Kendimce anlam yüklemeye çalışınca şöyle bir açıklama ortaya çıkıyor.

Yıl olmuş 2024, tekerleği yeniden icat etmeye gerek yok dediler. Bu işi, parasını verince çok güzel yapan şirketler var. Birini gönderelim, adam uzay için eğitim nasıl yapılıyor görsün. Nasıl bir organizasyon var takip etsin, öğrensin. Gitsin, tecrübe etsin, insin. Sonra Türkiye'de bu işi yapmaya önayak olsun.

Bizimkiler hava atmayı, gösteriş yapmayı çok sever ama bu olayın ne ülke içinde ne ülke dışında gösteriş yapacak hiçbir yanı yok.

Bende 55 milyon dolar verildi turistlik gezi yapıldı gelindi düşüncesindeyim. Geri kafalı olduğumu düşünmüyorum realist bir insanım. Keşke 55 milyon dolar ile oraya gönderilecek füzenin yapımı öğretilseydi 1 mühendise daha anlamlı olurdu.

Oraya 1 Türk gitti ne oldu ben anlamadım eğer işe yaradı diyen varsa buyursun açıklasın helal olsun diyeyim benim kaçırdığım bir yer varsa.

Yorumları okudukça fetöcü ve bölücü (DAL)yaprakların kudurmalarını görüyorum. Bu işler yavaş yavaş başlar, şu an sıfırdan üs kurmamız vs zor. Ayrıntılı bilgi için evrim ağacının videosunu izleyebilirsiniz.
    Bunun şunla bunla akpyle siyasetle alakası yok. Türk bayrağıyla alakası var. Türk bayrağından rahatsız oluyorsanız kudurmaya devam. Ağlayın fesat ORKlar.
  • Twitch den canlı yayından izledim, hayırlısı olsun bakalım

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Napsak inansak mı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Gezeravcı için büyük bir tecrübe oldu. Sağ salim geri dönmesi sevindirici.

Ben yapacağı basın toplantısını ve kendisine söylenenlere vereceği cevapları merakla bekliyorum.

• Albay Alper Bi değişik sahte albay gibi yaawwww

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Aya inmeyecek miydi?

• 55 milyon tl cebimizden para verdik bi işe yarasaydında öyle gelseydin

• alexander vasilievich A kullanıcısına yanıt

yalnız o rakam 55 milyon amerikan doları

• erka1907 kullanıcısına yanıt
    O zaman sıkıntı daha büyük 😬

• alexander vasilievich A kullanıcısına yanıt

evet 31 kat kadar

• Yorumları okudukça fetöcü ve bölücü (DAL)yaprakların kudurmalarını görüyorum. Bu işler yavaş yavaş başlar, şu an sıfırdan üs kurmamız vs zor. Ayrıntılı bilgi için evrim ağacının videosunu izleyebilirsiniz.
    Bunun şunla bunla akpyle siyasetle alakası yok. Türk bayrağıyla alakası var. Türk bayrağından rahatsız oluyorsanız kudurmaya devam. Ağlayın fesat ORKlar.

• koliyle yumurta alırken 3 kere yutkunun şey kalkıp bize laf atıyor, hadi ordan...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erka1907 -- 9 Şubat 2024; 17:55:20 >
  • Düne kadar fetönün eteğini öpen bugün milleti fetöcü olmakla itham ediyor.

• Tiyatroya bak ilk önce küçük iki paraşüt açılıyor sonra kapsülden büyük 3 paraşütle denize düşüyor, ne ilginç ki atmosferie girerken hiçbir görüntü yok. Sonra kapsülden çıkan kimse yok çünkü Alpergiller dünyada, hiç kimse de bugüne kadar uzaya gitmedi.

• djtomcat kullanıcısına yanıt
    Kuyruklarına basıldı ya hocam toto korkusundan hepsi vatansever oldu şimdi yersen... Onlara göre bi onlar vatansever herkes hain. Eleştirmek kanunen yasak sanki.

• Kendi kaç para aldı acaba bu işten?

Astronot maaşları TRde ne kadar şimdi?

• Hoş geldin reis

• İkinci kez dünyaya geliyorAlper Gezeravcı Dünya’ya döndü: Okyanusa iniş yapıldı! 

• quote:

Orijinalden alıntı: Novagate

Tiyatroya bak ilk önce küçük iki paraşüt açılıyor sonra kapsülden büyük 3 paraşütle denize düşüyor, ne ilginç ki atmosferie girerken hiçbir görüntü yok. Sonra kapsülden çıkan kimse yok çünkü Alpergiller dünyada, hiç kimse de bugüne kadar uzaya gitmedi.
    Şu yorumu ciddi anlamda yapmadınız umarım...

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.