Şimdi Ara

65.000 kmdeki aracın silindir kapak contası değişirmi ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
41
Cevap
0
Favori
3.397
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • iyi günler arkadaşlar 2012 model peugeot 206 1.4 benzinli araç sahibiyim araç 65 bin km de

dün triger kayışını değiştirdim aslında son değiştirdiğimden itibaren 30 bin km yaptım fakat 5 sene olduğu için nolur nolmaz diyerek değiştirdim

değişim esnasında usta aracın silindir kapağı üst contasında yağlanma olduğunu bunun değişmesi gerektiğini söyledi değiştirmezsem ilerde ciddi masraflara yol açabileceğini söyledi ve bu işlemin 2 gün süreceğini söyledi sadece conta değişimi olmuyomuş silindir kapağını söküp taşlama falan yapılıyormuş sanırım maliyeti 2000-2500 tl falan tutar dedi

bide antifirizi değiştirirken antifiriz kapağında hafif yağlanma olduğunu gösterdi bununda silindir kapağı contasından dolayı olduğunu söyledi bense şuan bütçem olmadığı için yaptıramam dedim

merak ettiğim konu 65 binde aracın bu değişime ihtiyacı olurmu ? araçtan en ufak bi şikayetim yok hararet yapma çekişten düşme veya duman atma gibi sorunlar yok fakat usta biraz tedirgin etti beni

bu şekilde kullansam herhangi bi sıkıntı olurmu ? ( eğer olursa maksimum maliyeti ne olur )

fikir verirseniz sevinirim teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erenfb1907 -- 21 Nisan 2022; 13:4:23 >

• Ustana güveniyorsan sözünü dinle
    Güvenmem dersen yetkiliye götür arıza tespit yaptır
    Durumu orada anlat
  • en1gma kullanıcısına yanıt

hocam usta ilk kez götürdüğüm bi özel servisteki ustaydı

en iyisi yakın zamanda bi yetkili servise götürüp göstereyim teşekkürler

• erenfb1907 kullanıcısına yanıt

Tanımadığın ustaya güven olmaz adamdan kan alırlar

• Hocam conta kaçak testi var internette sallama çay gibi bişey rengine göre kaçak gösteriyor.

Bir de Bosch marka var o ustalarda olur. Genleşme kabından soğutma sistemine egzoz gazı kaçağı var mı diye bakıyorlar.

Önce bu testleri yaptir sonra gerekirse conta da değişir.
  • jquidd J kullanıcısına yanıt

o zaman bosch servislerindede vardır demi hocam onlar ölçerse oraya gideyim o zaman

• Conta kacak testleri var basit bi uygulama cogu exprrtizler yapiyor ondan yaptirin
  • Edit: Yanlış oldu, özür

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ormanci -- 21 Nisan 2022; 15:52:55 >
  • Ormanci kullanıcısına yanıt

hocam şu parçadan bahsediyorum sizin dediğiniz üst kapak contasıda aynı parça demi ?

65.000 kmdeki aracın silindir kapak contası değişirmi ?
  • Zamanla değişmesi gereken parçalar değişir ülkemizde çok değiştiren yok gerçi

10bin km önce yağ filtreye gittim su ve turbo intercooler hortumu değişti 2500 TL

Şimdi yine yağ filtre gittim devirdaim hafif sızıntı var değişmeli dedi termostat değiştirsek iyi olur dedi alt takımda ses var rot vs değişecek yağ filtre derken 4400 TL

Araba 122 binde

evet tam olarak budur kendileri. ince conta takarsan pistonun sıkıştırması artar, motordan bir nebze performans alırsın. 65.000 kmdeki aracın silindir kapak contası değişirmi ? 

• Ustanıza çok güveniyorsanız, tanıyorsanız dediğini yapın ama öyle değilse başka ustalara göstermekte fayda var. Ki ben olsam her türlü başka ustaya gösterirdim.

• Brother ToLGa B kullanıcısına yanıt

hocam şimdilik değiştirmeyi düşünmüyorum çünkü bana söyleyen ustaya conta yanıkmı diye sorduğumda yanık olmadığını söyledi fakat dediğim gibi antifiriz kapağında bir miktar tahin kıvamında yağ olduğunu gösterdi ve contada yağ kaçağı olduğunu söyledi

bide 65 bindeki araçta böyle bi sorun hakkaten ilginç geldi arkadaşımın birinde 270 binde renault megane var adam daha hiç conta değiştirmemiş

şuan bu şekilde binmeyi düşünüyorum çünkü araçtan hiç bi şikayetim yok yakın zamanda yetkili servise yada conta testi yapan bi yere götürüp test yaptırıp duruma göre hareket edeceğiz artık

• Edit: Yanlış bilgi olmasın, değiştireyim..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ormanci -- 21 Nisan 2022; 15:52:30 >
  • Ormanci kullanıcısına yanıt

hayır hocam hiç hararet yapmadı

fakat 2-3 tane özel servisede telefonla sordum onlarda eğer kapakta bişey varsa temizleme taşlama falan yapma gereği olurda yapılmalı diyolar ve maliyeti 2500-3000 arası tutar diyorlar

Pardon ya ben sübap kapak contası ile karıştırıyorum. Yazdıklarımı unutun 65.000 kmdeki aracın silindir kapak contası değişirmi ? 

Evet silindir kapak contası için durum değişebilir.

• en1gma kullanıcısına yanıt

Birde arabanın kilometre alakası yok conta kayış vs belli bir yıldan sonra işlevini yitiriyor

Normalde değişmedi gereken parçaları kimisi değiştirmiyor hani diyorlar her arabanın altında yağ katmanı var diye normalde olmaması lazım ama kimse conta vs değişmiyor

• 65.000 kmdeki aracın silindir kapak contası değişirmi ?

senin değişecek olan conta kulbütör kapağı (üst kapak) contası ise taşlamaya gerek yoktur usta seni yemiş

• degobar kullanıcısına yanıt

kulbütor değil hocam silindir kapak contası

fakat conta yanık değil dedi anladığım kadarıyla terleme gördü ve antifiriz kapağında tahin kıvamında yağlanma vardı buna silindir kapağı contasından sızan yağ sebep olur dedi

benim anlamadığım nokta ciddi yağ kaçağı olsa motor yağ eksiltmezmi ? motor yağ seviyesi normal ve eksiltme yok bende

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erenfb1907 -- 21 Nisan 2022; 17:22:9 >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.